Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts

Εγώ πάλι δεν τον έχω δει ποτέ με γένια (ούτε σε φωτό, δεν είχε ποτέ) και ούτε θέλω (ούτε εκείνος). Δεν θα του πηγαίνει καθόλου. Πάντως για να το συνδέσω και με το άλλο θέμα που λέμε για τα καλλυντικά, παραπονιομαστε εμείς για το ξυρισμα και λέμε ότι το λέιζερ είναι το μάννα εξ ουρανού, οι άντρες τι να πουν που (αν δεν θέλουν να έχουν γένια) πρέπει να ξυρίζονται ΚΑΘΕ μέρα. Μεγάλος μπελάς! Πώς και δεν έχει καθιερωθεί να κάνουν λέιζερ να ξενοιασουν; :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και ο δικός μου άντρας έχει γένια , αλλά εγώ προτιμώ χωρίς. Και εγώ προτιμώ τους πιο γλυκούς άντρες (όχι di caprio),όμως ανάμεσα σε σε George Clooney και Jude Law , ψηφίζω Law! Γενικά ψηφίζω Law..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Εγώ πάλι δεν τον έχω δει ποτέ με γένια (ούτε σε φωτό, δεν είχε ποτέ) και ούτε θέλω (ούτε εκείνος). Δεν θα του πηγαίνει καθόλου. Πάντως για να το συνδέσω και με το άλλο θέμα που λέμε για τα καλλυντικά, παραπονιομαστε εμείς για το ξυρισμα και λέμε ότι το λέιζερ είναι το μάννα εξ ουρανού, οι άντρες τι να πουν που (αν δεν θέλουν να έχουν γένια) πρέπει να ξυρίζονται ΚΑΘΕ μέρα. Μεγάλος μπελάς! Πώς και δεν έχει καθιερωθεί να κάνουν λέιζερ να ξενοιασουν; :-P

Τώρα που είπες για λέιζερ .. κορίτσια ποιες από εσες έχετε κάνει ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninika84 είπε:

Λέιζερ έχω κάνει εγώ στα ποδια και στην ευαίσθητη περιοχή!!!!!ξεμπερδεψα με το ξυράφι!!!!!

Κι εγώ, και στη μασχάλη! και μετά από μερικές  συνεδρίες, δεν βγάζω απολύτως τίποτα! και αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχα κάνει νωρίτερα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω κάνει, πόδια μπικίνι μασχάλη και πρόσωπο. 

Στο πρόσωπο παρόλο που είναι ορμοεξαρτόμενη περιοχή έχω απαλλαγεί πλήρως και κάνω μία συνεδρία κάθε 1 - 1,5 χρόνο  (έκανα λέηζερ -αλεξανδρίτη-από το 2007).

Σε πόδια μπικίνι μασχάλες ξεκίνησα πριν ένα χρονο και είμαι σε πολύ καλό στάδιο, κάνω συντήρηση. Αρχικά ξεκίνησα με διοδικό λέηζερ από το οποίο δεν έμεινα ευχαριστημένη καθόλου!! Μετά έκανα αλεξανδρίτη και τα αποτελέσματα ήταν άμεσα!

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

 

11 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Τώρα που είπες για λέιζερ .. κορίτσια ποιες από εσες έχετε κάνει ; 

 

Έχω κάνει παντού εκτός από κοιλιά και πλάτη (απορίας άξιο πως δεν έχω και εκεί τρίχες!) Εκτός από το μπικίνι που το άφησα τελευταίο, είμαι στις 1-2 συνεδρίες το χρόνο αναλόγως τη περιοχή. Alexandrite - εγγύηση. 

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο μπικίνι. Δεν είμαι καθόλου τριχωτή. Στα πόδια και μήνες να μην κάνω κάτι, δεν φαίνεται τίποτα. Μασχάλες έχω ελάχιστες. Χέρια, χνούδι σαν τα μωρά και στο πρόσωπο τίποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στο πρόσωπο έχω βγάλει μια τρίχα την οποία την κόβω με ψαλιδάκι!!!!Παλαιοτερα έκανα αποτρίχωση στα ποδια με κερί και ένζυμα!!!Τα λεφτά που έδωσα στην αισθητικό σε 1 χρόνο ήταν πολλά περισσότερα από τα λεφτά για το λέιζερ!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι: χέρια αποτριχωνετε; Το είχα ακούσει κάποτε από μια φίλη και μου έκανε εντύπωση, δεν τα θεωρούσα περιοχή που αποτριχωνουμε γενικά. Κι έχω πολλές τρίχες, που φαίνονται κανονικοτατα αλλά δεν θεωρούσα ότι θεωρείται μέρος που χρειάζεται αποτρίχωση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Να ρωτήσω κάτι: χέρια αποτριχωνετε; Το είχα ακούσει κάποτε από μια φίλη και μου έκανε εντύπωση, δεν τα θεωρούσα περιοχή που αποτριχωνουμε γενικά. Κι έχω πολλές τρίχες, που φαίνονται κανονικοτατα αλλά δεν θεωρούσα ότι θεωρείται μέρος που χρειάζεται αποτρίχωση.

 

Επειδή όπως έχω πει, ανήκω στις τριχωτές, έχω κάνει κάποιες συνεδρίες laser έτσι ώστε να μειωθούν αισθητά. Δε κάνω όμως παραπάνω γιατί το αποτέλεσμα ως έχει μου είναι ικανοποιητικό. Αισθητικά δεν ξέρω να σου πω, όπως αρέσει στον καθένα. Εμένα δε μου άρεσε ποτέ όπως ήταν, μου φαίνεται αντιαισθητικό να υπάρχει έντονη τριχοφυΐα αλλά σπανίως θα το προσέξω σε άλλον. Ο σύζυγός μου πάλι το βρίσκει αφύσικο (έως creepy) να μην έχει καθόλου τρίχα το δέρμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω όλες για τις απαντήσεις ! Όπως κατάλαβα είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει. Το θέμα μου είναι ότι μια φορά μου είπε μια αισθητικός ότι θα ήταν καλό πρώτα να ξεμπερδεψω με εγκυμοσύνες και μετά να κάνω λέιζερ , διότι στην εγκυμοσύνη οι ορμόνες προκαλούν ξανά τριχοφυΐα. Ισχύει αυτό ; Και επίσης μου έχουν πει ότι δεν μπορώ να κάνω αν είμαι έγκυος και αν θηλάζω. Εγώ έχω δυο χρόνια να βγω από αυτή την κατάσταση :P όποτε το έχω αφήσει .. εσάς πια είναι η γνώμη σας 

Επίσης όσο αφορά τα χέρια εγώ κάνω κερί μόνη μου μόνο το καλοκαίρι .. το χειμώνα δεν κάνω .. νταξει δεν έχω και τόσες πολλές και δεν με πειράζει για τα χέρια .. αλλά πόδια , μασχάλες και ευαίσθητη περιοχή πραγματικά θέλω να κάνω γιατί τόσα λεφτά που φεύγουν σε ξυραφάκια κρίμα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, little lamb said:

Να ρωτήσω κάτι: χέρια αποτριχωνετε; Το είχα ακούσει κάποτε από μια φίλη και μου έκανε εντύπωση, δεν τα θεωρούσα περιοχή που αποτριχωνουμε γενικά. Κι έχω πολλές τρίχες, που φαίνονται κανονικοτατα αλλά δεν θεωρούσα ότι θεωρείται μέρος που χρειάζεται αποτρίχωση.

Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι τρίχες στα χέρια. Σκέψου ότι ακόμη και το χνούδι που έχω, θα προτιμούσα να μην το έχω και αν με δέχονταν, θα έκανα λέιζερ. Το χειρότερο μου, είναι αν βλέπω κοσμήματα και ρολόγια  σε γυναικεία χέρια όπου οι τρίχες είναι αρκετά εμφανείς. Με χαλάει πολύ το θέαμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Super.mum είπε:

Ευχαριστω όλες για τις απαντήσεις ! Όπως κατάλαβα είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει. Το θέμα μου είναι ότι μια φορά μου είπε μια αισθητικός ότι θα ήταν καλό πρώτα να ξεμπερδεψω με εγκυμοσύνες και μετά να κάνω λέιζερ , διότι στην εγκυμοσύνη οι ορμόνες προκαλούν ξανά τριχοφυΐα. Ισχύει αυτό ; Και επίσης μου έχουν πει ότι δεν μπορώ να κάνω αν είμαι έγκυος και αν θηλάζω. Εγώ έχω δυο χρόνια να βγω από αυτή την κατάσταση :P όποτε το έχω αφήσει .. εσάς πια είναι η γνώμη σας 

Επίσης όσο αφορά τα χέρια εγώ κάνω κερί μόνη μου μόνο το καλοκαίρι .. το χειμώνα δεν κάνω .. νταξει δεν έχω και τόσες πολλές και δεν με πειράζει για τα χέρια .. αλλά πόδια , μασχάλες και ευαίσθητη περιοχή πραγματικά θέλω να κάνω γιατί τόσα λεφτά που φεύγουν σε ξυραφάκια κρίμα 

 

Όχι καλέ δεν είσαι η μόνη! Πολλές δεν έχουν κάνει, τα λέγαμε και στο θέμα με τα καλλυντικά. Το μόνο που είχα κάνει ήταν λίγο πριν το γάμο μου που πήγα σε δερματολόγο για να βγάλω ένα μπιμπικι από το πρόσωπο και μου έκανε και με λέιζερ το μουστάκι. Δεν ξαναέκανα όμως ποτέ, έμεινα κι έγκυος αμέσως κ δεν το έψαξα. Το περισσοτερο είναι χνουδακι, 2-3 τρίχες που βγαίνουν κατά καιρούς τις βγάζω με το τσιμπιδακι φρυδιών. Κερί όπως είπα στο άλλο θέμα έκανα κάποια καλοκαίρια (2 φορές ανά καλοκαίρι) μόνο πάνω από το γόνατο και στη γραμμή του μπικίνι. Τα δύο τελευταία καλοκαίρια τα έκανα με κερί μόνη μου. Το χειμώνα τίποτα, μόνο κουρεματακι στο μπικίνι. Στα ξυραφάκια πάντως, που χρησιμοποιώ φουλ, μερα παρά μέρα για κάτω από το γόνατο και τις μασχάλες (χειμωνα-καλοκαιρι), δεν μου φεύγουν πολλά λεφτά. 3-4 φορές το χρόνο το αλλάζω.

 

Just now, Yovanna είπε:

Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι τρίχες στα χέρια. Σκέψου ότι ακόμη και το χνούδι που έχω, θα προτιμούσα να μην το έχω και αν με δέχονταν, θα έκανα λέιζερ. Το χειρότερο μου, είναι αν βλέπω κοσμήματα και ρολόγια  σε γυναικεία χέρια όπου οι τρίχες είναι αρκετά εμφανείς. Με χαλάει πολύ το θέαμα.

 

Εμένα μου φαίνεται περίεργο το αντίθετο, σαν τον άντρα της vtgian! Σαν ξεπουπουλιασμενο ωμό κοτόπουλο τα χέρια αν δεν έχουν τρίχες, ειδικά στις άσπρες κοπέλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Yovanna said:

Μόνο στο μπικίνι. Δεν είμαι καθόλου τριχωτή. Στα πόδια και μήνες να μην κάνω κάτι, δεν φαίνεται τίποτα. Μασχάλες έχω ελάχιστες. Χέρια, χνούδι σαν τα μωρά και στο πρόσωπο τίποτα.

εντάξει ζήλεψα να ξέρεις!!!!!

Εγώ αντίθετα έχω παντού τρίχες!! Αφού μετά το καλοκαίρι θα κάνω και στα χέρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Να ρωτήσω κάτι: χέρια αποτριχωνετε; Το είχα ακούσει κάποτε από μια φίλη και μου έκανε εντύπωση, δεν τα θεωρούσα περιοχή που αποτριχωνουμε γενικά. Κι έχω πολλές τρίχες, που φαίνονται κανονικοτατα αλλά δεν θεωρούσα ότι θεωρείται μέρος που χρειάζεται αποτρίχωση.

Για ένα διάστημα όταν σπούδαζα κ λίγο αργότερα τις αποτριχωνα με κερί, μετά όμως με τα παιδιά δεν βρίσκω χρόνο για τέτοια. Ευτυχώς βέβαια εγώ πουθενά δεν είμαι πολύ τριχωτή. Μουστάκι πχ δεν βγάζω καν, κάποτε το είχα δοκιμάσει αλλά μετά το άφησα αφού στην ουσία δεν φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Να ρωτήσω κάτι: χέρια αποτριχωνετε; Το είχα ακούσει κάποτε από μια φίλη και μου έκανε εντύπωση, δεν τα θεωρούσα περιοχή που αποτριχωνουμε γενικά. Κι έχω πολλές τρίχες, που φαίνονται κανονικοτατα αλλά δεν θεωρούσα ότι θεωρείται μέρος που χρειάζεται αποτρίχωση.

Δ εχω κανει ποτε λειζερ κ αν εκανα θα ηταν μονο για το μπικινι

Δ εχω θεμα τριχοφυιας στο προσωπο. Ακομη κ τα φρυδια μου δ θελουν πολυ. Ειμαι πολυ λευκη κ ξανθια με αραιες τριχες

Ποδια πανω απο το γονατο κανω σπανια, πχ μονο καλοκαιρι μια φορα τον μηνα

Στα χερια ειναι σχεδον διαφανες

Σιγα το κοστος τα ξυραφακια

Κρεμες, κερια, ξυραφια κλπ αποτριχωτικα απλα τα ειχα δοκιμασει απο μια φορα

Ετυχε ειχε η μαμα μου ξυριστικη μηχανη κ ετσι απο οταν ξεκινησα, δ θυμαμαι ηλικια, χρησιμοποιουσα μηχανη

Απλα πλεον με τα παιδια ηταν λιγο χασιμο χρονου, ηταν κ παλιο μοντελο κ ξεκινησα ξυραφακι

Αλλα μια ξυριστικη θα ηθελα να ξαναπαρω

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Δ εχω κανει ποτε λειζερ κ αν εκανα θα ηταν μονο για το μπικινι

Δ εχω θεμα τριχοφυιας στο προσωπο. Ακομη κ τα φρυδια μου δ θελουν πολυ. Ειμαι πολυ λευκη κ ξανθια με αραιες τριχες

Ποδια πανω απο το γονατο κανω σπανια, πχ μονο καλοκαιρι μια φορα τον μηνα

Στα χερια ειναι σχεδον διαφανες

Σιγα το κοστος τα ξυραφακια

Κρεμες, κερια, ξυραφια κλπ αποτριχωτικα απλα τα ειχα δοκιμασει απο μια φορα

Ετυχε ειχε η μαμα μου ξυριστικη μηχανη κ ετσι απο οταν ξεκινησα, δ θυμαμαι ηλικια, χρησιμοποιουσα μηχανη

Απλα πλεον με τα παιδια ηταν λιγο χασιμο χρονου, ηταν κ παλιο μοντελο κ ξεκινησα ξυραφακι

Αλλα μια ξυριστικη θα ηθελα να ξαναπαρω

Δεν ειναι το κοστος για τα ξυραφακια, αλλα οτι πρεπει το καλοκαιρι να ξυριζεσαι καθε μερα,τα ποδια τσιμπανε κλπ κλπ. Ενω κανεις λειζερ,δεν φαινεται ουτε η ριζα ουτε οι ποροι,το δερμα ειναι σαν μωρουδιακο! Και μερα απο λιγο καιρο δεν ασχολεισαι ποτε. Χειμωνα-καλοκαιρι σε τελεια κατασταση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Δ εχω κανει ποτε λειζερ κ αν εκανα θα ηταν μονο για το μπικινι

Δ εχω θεμα τριχοφυιας στο προσωπο. Ακομη κ τα φρυδια μου δ θελουν πολυ. Ειμαι πολυ λευκη κ ξανθια με αραιες τριχες

Ποδια πανω απο το γονατο κανω σπανια, πχ μονο καλοκαιρι μια φορα τον μηνα

Στα χερια ειναι σχεδον διαφανες

Σιγα το κοστος τα ξυραφακια

Κρεμες, κερια, ξυραφια κλπ αποτριχωτικα απλα τα ειχα δοκιμασει απο μια φορα

Ετυχε ειχε η μαμα μου ξυριστικη μηχανη κ ετσι απο οταν ξεκινησα, δ θυμαμαι ηλικια, χρησιμοποιουσα μηχανη

Απλα πλεον με τα παιδια ηταν λιγο χασιμο χρονου, ηταν κ παλιο μοντελο κ ξεκινησα ξυραφακι

Αλλα μια ξυριστικη θα ηθελα να ξαναπαρω

Εγώ χρησιμοποιώ μιας χρήσεως .. ξυρίζομαι ανά 2 με 3 μέρες το πολύ .. όλο το πόδι και πάνω από γόνατο , μασχάλες και ευαίσθητη περιοχή και κάθε φορά που κάνω την ευαίσθητη περιοχή το πετάω το ξυραφάκι .. όποτε μπορείς να καταλάβεις ποσα πολλά χαλάω .. επίσης παίρνω τα πιο ακριβά γιατί με τα πιο φτηνά συνήθως κόβομε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Super.mum είπε:

Εγώ χρησιμοποιώ μιας χρήσεως .. ξυρίζομαι ανά 2 με 3 μέρες το πολύ .. όλο το πόδι και πάνω από γόνατο , μασχάλες και ευαίσθητη περιοχή και κάθε φορά που κάνω την ευαίσθητη περιοχή το πετάω το ξυραφάκι .. όποτε μπορείς να καταλάβεις ποσα πολλά χαλάω .. επίσης παίρνω τα πιο ακριβά γιατί με τα πιο φτηνά συνήθως κόβομε 

Ευαίσθητη περιοχή με ξυράφι; Συγγνώμη που ρωτάω αλλά εννοείς όλο ή τη γραμμή του μπικίνι; Μια φορά το δοκίμασα όλο, φοιτήτρια και μου άφησε δερματίτιδα που κατά καιρούς με ταλαιπωρεί ακόμα. Από τότε με πήρε ο φόβος κι έτσι μόνο ψαλιδακι πέφτει! Ακόμα και στη γέννα που με ξύρισαν φοβόμουν τη δερματίτιδα.

Στη γραμμή του μπικίνι και λίγο μπούτι εκεί γύρω έβαζα ξυράφι αλλά είχε ως αποτέλεσμα να χειροτερέψει πολύ η τριχοφυΐα κι έτσι κάποια στιγμή το σταμάτησα και κάνω μόνο κερί από γόνατο και πάνω. Το υπόλοιπο ποδι και μασχάλη ξυράφι μέρα παρά μέρα.

Just now, Super.mum είπε:

επίσης παίρνω τα πιο ακριβά γιατί με τα πιο φτηνά συνήθως κόβομε 

 

Αν πάρεις τα πολλαπλών χρήσεων δεν θα κόβεσαι, δεν έχουν καμία σχέση, ούτε καν στην αίσθηση πάνω στο δέρμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Δεν ειναι το κοστος για τα ξυραφακια, αλλα οτι πρεπει το καλοκαιρι να ξυριζεσαι καθε μερα,τα ποδια τσιμπανε κλπ κλπ. Ενω κανεις λειζερ,δεν φαινεται ουτε η ριζα ουτε οι ποροι,το δερμα ειναι σαν μωρουδιακο! Και μερα απο λιγο καιρο δεν ασχολεισαι ποτε. Χειμωνα-καλοκαιρι σε τελεια κατασταση!

εγω μιλαω για συχνοτητα μια φορα την εβδομαδα κ αυτο οταν πηγαινω θαλασσα,οποτε εξαρταται απο την τριχοφυια καθε γυναικας

Just now, Super.mum είπε:

Εγώ χρησιμοποιώ μιας χρήσεως .. ξυρίζομαι ανά 2 με 3 μέρες το πολύ .. όλο το πόδι και πάνω από γόνατο , μασχάλες και ευαίσθητη περιοχή και κάθε φορά που κάνω την ευαίσθητη περιοχή το πετάω το ξυραφάκι .. όποτε μπορείς να καταλάβεις ποσα πολλά χαλάω .. επίσης παίρνω τα πιο ακριβά γιατί με τα πιο φτηνά συνήθως κόβομε 

κ εγω προτιμω ακριβα ,στην τελικη μπορει να δινω κανενα σεβαστο ποσο,κ να μην το συνειδητοποιω

αν ηταν να ξυριζομαι μερα παρα μερα κ εγω θα εκανα λειζερ

Just now, little lamb είπε:

Ευαίσθητη περιοχή με ξυράφι; Συγγνώμη που ρωτάω αλλά εννοείς όλο ή τη γραμμή του μπικίνι; Μια φορά το δοκίμασα όλο, φοιτήτρια και μου άφησε δερματίτιδα που κατά καιρούς με ταλαιπωρεί ακόμα. Από τότε με πήρε ο φόβος κι έτσι μόνο ψαλιδακι πέφτει! Ακόμα και στη γέννα που με ξύρισαν φοβόμουν τη δερματίτιδα.

Στη γραμμή του μπικίνι και λίγο μπούτι εκεί γύρω έβαζα ξυράφι αλλά είχε ως αποτέλεσμα να χειροτερέψει πολύ η τριχοφυΐα κι έτσι κάποια στιγμή το σταμάτησα και κάνω μόνο κερί από γόνατο και πάνω. Το υπόλοιπο ποδι και μασχάλη ξυράφι μέρα παρά μέρα.

 

Αν πάρεις τα πολλαπλών χρήσεων δεν θα κόβεσαι, δεν έχουν καμία σχέση, ούτε καν στην αίσθηση πάνω στο δέρμα

εγω εννοω ολη την περιοχη.εκει δ θελω καθολου τριχες.κ ενω εχω σχετικα ευαισθητο δερμα,περιεργως δ ειχα ποτε θεμα με το ξυρισμα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

 

εγω εννοω ολη την περιοχη.εκει δ θελω καθολου τριχες.κ ενω εχω σχετικα ευαισθητο δερμα,περιεργως δ ειχα ποτε θεμα με το ξυρισμα

 

Αν αποτριχωνα εκεί πάντως δεν θα το έκανα ξανά με ξυράφι. Όχι μόνο για τη δερματίτιδα, αλλά και γιατί μόλις ξαναβγούν οι τρίχες είναι σαν γένια. Από την άλλη θα ντρεπόμουν να πάω να μου κάνουν κερί ή λέιζερ, μου φτάνει που το έχουν δει γυναικολόγοι και δερματολόγοι, όχι και αισθητικοί τώρα! Οπότε τελικά μάλλον δεν θα το αποτριχωνα :-P

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Ευαίσθητη περιοχή με ξυράφι; Συγγνώμη που ρωτάω αλλά εννοείς όλο ή τη γραμμή του μπικίνι; Μια φορά το δοκίμασα όλο, φοιτήτρια και μου άφησε δερματίτιδα που κατά καιρούς με ταλαιπωρεί ακόμα. Από τότε με πήρε ο φόβος κι έτσι μόνο ψαλιδακι πέφτει! Ακόμα και στη γέννα που με ξύρισαν φοβόμουν τη δερματίτιδα.

Στη γραμμή του μπικίνι και λίγο μπούτι εκεί γύρω έβαζα ξυράφι αλλά είχε ως αποτέλεσμα να χειροτερέψει πολύ η τριχοφυΐα κι έτσι κάποια στιγμή το σταμάτησα και κάνω μόνο κερί από γόνατο και πάνω. Το υπόλοιπο ποδι και μασχάλη ξυράφι μέρα παρά μέρα.

 

Αν πάρεις τα πολλαπλών χρήσεων δεν θα κόβεσαι, δεν έχουν καμία σχέση, ούτε καν στην αίσθηση πάνω στο δέρμα

Κ εγώ πάντως όλη την επιφάνεια της ευαίσθητης περιοχής την ξυριζω, δεν μου αρέσουν καθόλου να φαίνονται εκεί οι τρίχες. Με τον άντρα μου 9 χρόνια είμαστε μαζί κ δεν με έχει δει ποτέ με τρίχες, παρά μόνο το πολύ 3-4 ημερών (κ αυτό πολύ σπάνια)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...