Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Έσπερος είπε:

Γιατί δεν μπορείς να φορέσεις άλλου τα ρούχα της δουλειάς; δηλαδή σε μια έξοδο  ντύνεσαι πιο πρόχειρα; 

Τα τελευταία χρονια αγόραζα κάποια φορεματάκια δουλειάς που μπορούσα να υποστηρίξω και έξω με μποτάκι πχ, αλλά καλό υφασμάτινο παντελόνι και πουκάμισο δεν είναι του στυλ μου για έξοδο. Γενικά ντύνομαι casual, παλιότερα το στυλ μου ήταν αρκετά boho (σαλβάρια, καφτάνια, βραχιόλια και λοιπά μπιχλιμπίδια... αχ χαμένα μου νιάτα:)), τώρα όχι ιδιαίτερα. Στις εξόδους (τον παλιό καιρό) δεν έπαιζε σχεδόν ποτέ ψιλοτάκουνο κυρίως όταν η έξοδος περιλάμβανε μπαρ που ενίοτε καταλήγεις όρθιος. Είμαι και αρκετά ψηλή οπότε πάντα είχα την αίσθηση ότι δεν το έχω και πολύ ανάγκη (λάθος γιατί μπορεί με κατάλληλο ρούχο το τακούνι να δημιουργήσει μια αρκετά σέξι εμφάνιση - μην ξεχνάμε και το αρχικό θέμα :mrgreen:). Σε κάποιες πιο κυριλέ περιστάσεις βέβαια ντύνομαι αναλόγως, έχω γενικά την αίσθηση του που πάω. Τα τελευταία 3 χρόνια που έχουμε τη μικρή οι λιγοστές έξοδοι με τον άντρα μου ή τις φίλες μου είναι πολύ χαλαρές και εννοείται ότι με το παιδί το αθλητικό πάει σύννεφο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ilaeira είπε:

Στις πολυεθνικές έχει γυρίσει η μόδα και παίζει πολύ το κάζουαλ, εφόσον δεν συναντάς πελάτες. Έχω πάει στο γραφείο με σορτς και σαγιονάρες και δεν πετάρισε βλέφαρο. 

Καλά, μου θύμισες τώρα ένα περίεργο τύπο που είχαμε σε πολύ μεγάλη θέση παλιά, που έλεγε ότι αν φοράς κλειστά ρούχα και παπούτσια κάτι παθαίνει η αύρα σου , η ενέργειά σου, κάτι τέτοιο τέλος πάντων και ακόμη και αν χιόνιζε δεν φόραγε κλειστό παπούτσι και από ρούχα ήταν με κάτι πράγματα φαντάσου λινές πυτζάμες συνήθως, σκέψου πώς θα ντυνόσουν παιδί τις απόκριες για να κάνεις τον Κινέζο, με τη δίχαλη σαγιονάρ από κάτω, κάτι τέτοιο, αλλά συνέχεια. Και αν έκανε πολύ κρύο, και ένα άσχετο πλεκτό κασκώλ από πάνω.  Κάποια στιγμή πρέπει να σχολιάστηκε από πελάτες, γιατί ο άνθρωπος ήταν σε πραγματικά μεγάλη θέση και υπέγραφε συμβόλαια πολλών εκατομμυρίων, και από τότε κουβαλούσε μαζί μια βαλίτσα και άλλαζε ρούχα πριν τη συνάντηση, να μην καταπιέζει από το πρωί την αύρα του αν ήταν να δει πελάτη το μεσημέρι. Γενικά τρομερή λόξα ο τύπος, μου έχει μείνει, αλλά όντως πολύ καλός άνθρωπος, όλο αυτό με την αύρα, τη θετική ενέργεια κλπ το ζούσε σε όλα του.

Just now, Anna3011 είπε:

 Στις εξόδους (τον παλιό καιρό) δεν έπαιζε σχεδόν ποτέ ψιλοτάκουνο κυρίως όταν η έξοδος περιλάμβανε μπαρ που ενίοτε καταλήγεις όρθιος. Είμαι και αρκετά ψηλή οπότε πάντα είχα την αίσθηση ότι δεν το έχω και πολύ ανάγκη

Εγώ το είχα απωθημένο το τακούνι στα φοιτητικά μου χρόνια, σε κλαμπ, πάρτυ κλπ, γιατί τα είχα για χρόνια με ένα παιδί ελαφρά πιο κοντό από εμένα, και αν και δεν είχε πει τίποτα ο κακομοίρης, ήμασταν λίγο αστείο θέαμα μαζί αν φορούσα τακούνια.

  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα τελευταία χρόνια, τη μια άδειες κ εγκυμοσύνες, την άλλη καραντίνες, έχω περάσει σπίτι πολύ καιρό, κάπως μπερδεύτηκαν οι πρόχειρες φόρμες του σπιτιου με τις 2-3 καλές φόρμες που είχα για σ/μ κ πεζοπορίες κ όλες μου οι καλές φόρμες έχουν πλέον λαδιές, κάποιες σε εμφανή σημεία. Πρέπει να τις ανανεωσω κ λυπάμαι τα λεφτά που θα δώσω για σπορ ντύσιμο, ενώ θα μπορούσα να ανανέωνα τα καθημερινα μου σχολικα ρούχα. Τόση η σχέση μ μου το σπορ λουκ. Με κυνηγούσε ο άντρας μου να πάρω κανένα καλό αθλητικό καινούργιο κ επέμενα ότι δεν θέλω γιατί προέχουν άλλα (πήρα μποτάκια 1 βδομάδα πριν ξανακλεθσουμε, φοβερό τάιμινγκ, μια φορά τα έβαλα). Τελικά ανακάλυψα ότι οι σόλες των αθλητικών είχαν λιώσει και με πόνο ψυχής πήρα άλλο ένα ζευγάρι. δεν το θέλω το αθλητικό καθολου!!!

 

ασχετο αλλά βλέπω πώς ντύνονται οι μαθήτριες κ χαίρομαι που δεν έχω κόρη. όχι αν φοράνε έξαλλα, απλώς δεν βλέπω καμία περιποίηση. σκισμένα τζιν κ κολλάν μόνο κ φούτερ. μόνο στην πρώτη γυμνασίου θα δεις κοριτσάκια με πουλόβερ κ κανονικό παντελόνι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Καλά, μου θύμισες τώρα ένα περίεργο τύπο που είχαμε σε πολύ μεγάλη θέση παλιά, που έλεγε ότι αν φοράς κλειστά ρούχα και παπούτσια κάτι παθαίνει η αύρα σου , η ενέργειά σου, κάτι τέτοιο τέλος πάντων και ακόμη και αν χιόνιζε δεν φόραγε κλειστό παπούτσι και από ρούχα ήταν με κάτι πράγματα φαντάσου λινές πυτζάμες συνήθως, σκέψου πώς θα ντυνόσουν παιδί τις απόκριες για να κάνεις τον Κινέζο, με τη δίχαλη σαγιονάρ από κάτω, κάτι τέτοιο, αλλά συνέχεια. Και αν έκανε πολύ κρύο, και ένα άσχετο πλεκτό κασκώλ από πάνω.  Κάποια στιγμή πρέπει να σχολιάστηκε από πελάτες, γιατί ο άνθρωπος ήταν σε πραγματικά μεγάλη θέση και υπέγραφε συμβόλαια πολλών εκατομμυρίων, και από τότε κουβαλούσε μαζί μια βαλίτσα και άλλαζε ρούχα πριν τη συνάντηση, να μην καταπιέζει από το πρωί την αύρα του αν ήταν να δει πελάτη το μεσημέρι. Γενικά τρομερή λόξα ο τύπος, μου έχει μείνει, αλλά όντως πολύ καλός άνθρωπος, όλο αυτό με την αύρα, τη θετική ενέργεια κλπ το ζούσε σε όλα του.

 

Το κακό με τις πολυεθνικές είναι τα συνεχή please advise, please deliver, please confirm. Το καλό είναι ότι πραγματικά δεν δίνουν δεκάρα για το πώς είσαι και τι κάνεις, αρκεί να κάνεις τη δουλειά σου καλά. Μετά από τόσα χρόνια σε μεγάλη εταιρεία, δεν ξέρω αν θα μπορούσα να λειτουργήσω σε επιχείρηση όπου παίζει ίντριγκα και δημόσιες σχέσεις. Έχω ξεμάθει. Ειδικά τώρα με την καραντίνα, που βασικά λογκάρεις, κάνεις τη δουλειά σου και βγαίνεις, μπορώ να πω ότι η ζωή μου έχει γίνει ακόμα πιο εύκολη.

Πάντως για να επανέλθω και στο θέμα, τις καθημερινές ούτε ντύνομαι, ούτε βάφομαι. Βαριέμαι φοβερά! Στολίζομαι τα ΣΚ που βγαίνουμε καμιά βόλτα. 

Στο μεταξύ μου αρέσουν κι εμένα πολύ τα φορέματα, αλλά τώρα με το παιδί είναι πρόβλημα, γιατί περνάς τη μισή βόλτα με επικύψεις. Σκέφτομαι να λανσάρω το στυλ biker shorts κάτω από φόρεμα. Πείτε μου γνώμες! :D

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ilaeira είπε:

Σκέφτομαι να λανσάρω το στυλ biker shorts κάτω από φόρεμα. Πείτε μου γνώμες! :D

Ή φουστάνι με κολάν (όχι μαύρο χοντρό πχ μαύρο πιο λεπτό ή γκρι ή μπορντώ ή σομόν ή τελοσπάντων κάτι που να ταιριάζει με το φουστάνι) και μπαλαρίνα ή αθλητικό (όχι στίβου, το τύπου δερματίνη ή υφασμάτινο με κορδόνια τύπου canvas sneakers). Εμένα μου αρέσει για όσο το σηκώνει ο καιρός (ακόμη) βέβαια. Τι λες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

Μετά από τόσα χρόνια σε μεγάλη εταιρεία, δεν ξέρω αν θα μπορούσα να λειτουργήσω σε επιχείρηση όπου παίζει ίντριγκα και δημόσιες σχέσεις. Έχω ξεμάθει. Ειδικά τώρα με την καραντίνα, που βασικά λογκάρεις, κάνεις τη δουλειά σου και βγαίνεις, μπορώ να πω ότι η ζωή μου έχει γίνει ακόμα πιο εύκολη.

Ένα σχολείο δεν έχει ακριβώς ίντριγκα κ δημόσιες σχέσεις αλλά σίγουρα έχει μικροεντάσεις κ γκρίνια κ το δικό μου τα έχει αυτά σε μεγάλο βαθμό, κ δυστυχώς στο γραφείο η μουρμούρα σε κάνει να διογκώνεις τα θέματα στο μυαλό σου κ πραγνατικα όπως το λες, για μεγάλα διαστήματα απόλαυσα την τηλεκπαίδευση επειδή είχα μόνο το μάθημα κ την προετοιμασια κ όχι τις λοιπές παθογένειες. δεν είναι πολύ σωστό να το λέω επειδή έχει πολλά στραβά το μάθημα έτσι που όσο περναει ο καιρός γίνονται ενοχλητικά, αλλά με ανακούφισε το ότι δεν είχα κ το κλίμα του σχολείου συν  τοις άλλοις. μόνο στο δεύτερο κλείσιμο τελειώνω κάποια μαθήματα ψυχικά εξαντλημένη γιατί τα παιδιά είναι σε χειρότερη κατάσταση κ μετά βίας τους κινητοποιώ, αλλά κ πάλι κάθε φορά που στελνει μειλ ο διευθυντής με τα νέα μας σκέφτομαι ποσσς ηλίθιες καταστάσεις έχουμε γλιτώσει φέτος  κ ανακουφίζομαι :oops:

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Καλά, μου θύμισες τώρα ένα περίεργο τύπο που είχαμε σε πολύ μεγάλη θέση παλιά, που έλεγε ότι αν φοράς κλειστά ρούχα και παπούτσια κάτι παθαίνει η αύρα σου , η ενέργειά σου, κάτι τέτοιο τέλος πάντων και ακόμη και αν χιόνιζε δεν φόραγε κλειστό παπούτσι και από ρούχα ήταν με κάτι πράγματα φαντάσου λινές πυτζάμες συνήθως, σκέψου πώς θα ντυνόσουν παιδί τις απόκριες για να κάνεις τον Κινέζο, με τη δίχαλη σαγιονάρ από κάτω, κάτι τέτοιο, αλλά συνέχεια. Και αν έκανε πολύ κρύο, και ένα άσχετο πλεκτό κασκώλ από πάνω.  Κάποια στιγμή πρέπει να σχολιάστηκε από πελάτες, γιατί ο άνθρωπος ήταν σε πραγματικά μεγάλη θέση και υπέγραφε συμβόλαια πολλών εκατομμυρίων, και από τότε κουβαλούσε μαζί μια βαλίτσα και άλλαζε ρούχα πριν τη συνάντηση, να μην καταπιέζει από το πρωί την αύρα του αν ήταν να δει πελάτη το μεσημέρι. Γενικά τρομερή λόξα ο τύπος, μου έχει μείνει, αλλά όντως πολύ καλός άνθρωπος, όλο αυτό με την αύρα, τη θετική ενέργεια κλπ το ζούσε σε όλα του.

Ακούγεται υπέροχος τύπος για παρέα.

Ο σύζυγος έχει έναν υψηλά ιστάμενο, ο οποίος μπαίνει γραφείο και βγάζει τα παπούτσια του και είναι έτσι με τις κάλτσες στην μοκέτα. Εντάξει όχι πάντα. Αλλά το κάνει. Και είναι πολύ ok τύπος και προσγειωμένος παρά την θέση κι ακομπλεξάριστος και φυσικά ξένος ο άνθρωπος. Οι εδώ "υψηλά ιστάμενοι" μια περίοδο (όχι πια ευτυχώς) διαφημίζαν τα ρολόγια, τα παπούτσια και τα μαγιω που αγόραζαν... έ λε ος.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Ή φουστάνι με κολάν (όχι μαύρο χοντρό πχ μαύρο πιο λεπτό ή γκρι ή μπορντώ ή σομόν ή τελοσπάντων κάτι που να ταιριάζει με το φουστάνι) και μπαλαρίνα ή αθλητικό (όχι στίβου, το τύπου δερματίνη ή υφασμάτινο με κορδόνια τύπου canvas sneakers). Εμένα μου αρέσει για όσο το σηκώνει ο καιρός (ακόμη) βέβαια. Τι λες;

 

Κι εμένα μου αρέσει πολύ! Στα μοντέλα του ίνσταγκραμ βέβαια, που είναι 1.80 και 50 κιλά. Εγώ που έχω φυσιολογικό σώμα, έχω την αίσθηση ότι έτσι μοιάζω με γιουβαρλάκι! 

Άτιμα σόσιαλ. Κάποτε έπαιρνες τη Vogue κι ένιωθες μειονεκτικά μια φορά τον μήνα, τώρα το νιώθεις κάθε μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

Σας διαβάζω και ρίχνω μια ματιά στον εαυτό μου και στο δανεικό φούτερ που φοράω από τον άντρα μου για να καλυψει την τεραστίων διαστάσεων κοιλιά μου, στην φορμα εγκυμοσύνης από κάτω που έχει κάνει και μια μικρή τρύπουλα από την πρώτη εγκυμοσύνη, αλλά δεν πήρα άλλη γιατί κάθε φορά λέω μα είναι η τελευταία φορά που θα την χρειαστώ και στις λεπτες μεν, μάλλινες δε, κάλτσες μου γιατί οι  βαμβακερες δεν γλιστράνε και δεν μπορώ να τις βάλω εύκολα. Και το θέμα είναι ότι αυτή είναι η εικόνα μου αρκετά συχνά τα τελευταία χρόνια, ή αυτό ή ρούχα συμβατά με θηλασμο. Φόρεμα δηλαδή παίζει να έβαλα μια φορά μέσα στα τελευταία 4 χρόνια, το νυφικό στον γαμο μου! 

Τωρα κοντά δεν γέννας?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Κάποια στιγμή, με έπιασε μια απελπισία όταν κατάλαβα ότι ο γάμος μου τελείωσε και σκεφτόμουν ότι θα γεράσω μόνη, λες και πριν είχα εγγύηση ότι θα έχω παρέα μέχρι τα βαθειά γεράματα και τώρα όχι.

Με μία πιο ψύχραιμη σκέψη, κατάλαβα ότι μόνο τον τελευταίο χρόνο συνέβησαν γύρω μου τα εξής:

- φίλος ετών 38, έλαβε διάγνωση της συνομήλικης γυναίκας του με βαρειά μη ιάσιμη ασθένεια, που θα της προκαλέσει μόνιμες αναπηρίες και τελικά πρόωρο θάνατο

- φίλη έχασε τον άντρα της στον ύπνο του στη δεκαετία των 40, χωρίς γνωστό υποκείμενο νόσημα

- γειτόνισσα έχασε τον άντρα της στα 50, από ανακοπή, χωρίς γνωστό καρδιακό πρόβλημα

- συνάδελφος, γύρω στα 40, βγήκε το πρωί από το σπίτι, τον χτύπησε αμάξι και πέθανε ακαριαία

και από την άλλη:

- στενή φίλη, γνώρισε και τελικά παντρεύτηκε έναν καταπληκτικό άνθρωπο, στα 45

- δεύτερη φίλη, διαζευγμένη στα 40κάτι και με μικρό παιδάκι, αποφάσισε να συγκατοικήσει με το δεσμό της, ετών 50κάτι και πατέρα 3 παιδιών, και μέχρι στιγμής όλοι είναι ενθουσιασμένοι και ιδιαίτερα τα παιδιά

- single φιλη, μετά από μια δραματική περιπέτεια υγείας που δεν έδιναν οι γιατροί πολλές πιθανότητες επιβίωσης, όχι μόνο ανάρρωσε, αλλά είναι επίσημα υγιέστατη, ξεκίνησε μια νέα καταπληκτική δουλεια, και μετακόμισε από την Ελβετία στην Αυστραλία, έτοιμη για νέες περιπέτειες 

 

Κοινώς, καλά τα σχέδια αλλά κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει αύριο, όχι σε 50 χρόνια, οπότε η πολλή φιλοσοφία μάλλον τελικά δε χρειάζεται.

 

Αχ με αυτό που έγραψες μου βγήκε κ εμένα να γράψω τα αποθημενα μου αν κ έχει προχωρήσει πολύ το θέμα είναι άλλες τρεις σελίδες που δεν έχω διαβάσει κ δε ξέρω που θα έχει φτάσει το θέμα :lol: κ δεν ήθελα να βαρύνω το κλίμα άσχετα που το κάνω 

Το καλοκαίρι χάσαμε την νονά που θα βαπτιζε τον μικρό μου γιο ήταν άρρωστη αλλά είχε γίνει καλα τους τελευταίους 6 μήνες , αλλά ξανά κύλησε κ ο οργανισμός της δεν άντεξε... Ήταν 42 χρόνων 

Πριν 40 μέρες έχασα τον μπαμπά μου έφυγε στον ύπνο του ήταν 73 χρόνων κ ήταν άνθρωπος όπου που τον έχανες που τον έβρισκες στους γιατρούς ήταν δεν είχε αφήσει τίποτα που να μην το έχει κοιτάξει κ όμως η ζωή είχε αλλά σχέδια για εκείνον.. 

Και ναι καταλήγουμε πως ποτέ δε ξέρεις πως θα στα φέρει η ζωή κ από που θα σου έρθει...

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Συλλυπητήρια...

 

Κι εμένα μου έχουν λείψει τα φορέματα γιατί εδώ και δύο χρόνια δεν τα φοράω λόγω θηλασμού. Μόνο 1-2 που έχουν κουμπάκια μπορώ να βάλω.

 

Όσο για την αγορά φορμών που λέει η Έσπερος, κι εμένα έχουν χαλάσει και κωλυσιεργω στο να πάρω, γιατί γενικά η αγορά παντελονιών είναι η χειρότερή μου γιατί πρέπει να το πας και για κοντυμα μετα και ξανά μανά δοκιμές εκεί (τη δοκιμή δεν την παλεύω καθόλου ειδικά χειμώνα που πρέπει να βγάλεις 100 ρούχα)

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου κ εγώ μοιάζουμε πολύ όπως μας λένε. Έχουμε 3,5 χρόνια διαφορά.. Δλδ δεν έχουμε τόση διαφορά ηλικίας ώστε να πουν ποιος είναι μεγαλύτερος η μικρότερος κ οι δύο μικρό δείχνουμε.. 

Τώρα για το ντύσιμο ο άντρας μου δε φοράει ποτέ κουστούμι κ στο γάμο με το "ζόρι" το έβαλε ήθελε να έρθει με τζιν κ πουκάμισο.. Γενικά έτσι ντύνεται δεν του αρέσουν τα κυριλέ ντυσίματα ούτε κ εμένα δε με ενθουσιάζει το κουστούμι στους άντρες βέβαια... 

Εγώ πάλι ακόμα δεν έχω κατασταλάξει είμαι μπερδεμένη προσωπικότητα :roll: στη καθημερινότητα  κ στη δουλειά μου φοράω φόρμες (κάτι που ποιο μικρή δε μου άρεσε) πλέον δεν είναι κάτι που με τρελενει αλλά έμαθα μια χαρά να το υποστηρίζω... Τζιν σε φοράω γιατί δε με βολεύουν καθόλου μα καθόλου όμως, όμως φοράω κολάν που φαίνονται σαν τζιν γενικά τα κολάν μαρεσουν κ με βολεύουν πάρα πολύ... Όπως μαρεσει πάρα πολύ κ το κυριλέ ντύσιμο αν κ δεν το φοράω συχνά γιατί δεν τεροθαζει στις περιστάσεις όπως μαρεσει κ το ποιο σεξι ντύσιμο.. Από παπούτσια μαρεσουν πάρα πολύ οι γόβες αν κ πλέον δεν τις πολύ φοράω δεν πάω κ πουθενά όμως παπούτσια σε στιλ σνικερς δε μπορώ να βάλω νομίζω δεν πρέπει να έχω βάλει ποτέ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xaroumenh mama είπε:

Ο άντρας μου κ εγώ μοιάζουμε πολύ όπως μας λένε. Έχουμε 3,5 χρόνια διαφορά.. Δλδ δεν έχουμε τόση διαφορά ηλικίας ώστε να πουν ποιος είναι μεγαλύτερος η μικρότερος κ οι δύο μικρό δείχνουμε.. 

Τώρα για το ντύσιμο ο άντρας μου δε φοράει ποτέ κουστούμι κ στο γάμο με το "ζόρι" το έβαλε ήθελε να έρθει με τζιν κ πουκάμισο.. Γενικά έτσι ντύνεται δεν του αρέσουν τα κυριλέ ντυσίματα ούτε κ εμένα δε με ενθουσιάζει το κουστούμι στους άντρες βέβαια... 

Εγώ πάλι ακόμα δεν έχω κατασταλάξει είμαι μπερδεμένη προσωπικότητα :roll: στη καθημερινότητα  κ στη δουλειά μου φοράω φόρμες (κάτι που ποιο μικρή δε μου άρεσε) πλέον δεν είναι κάτι που με τρελενει αλλά έμαθα μια χαρά να το υποστηρίζω... Τζιν σε φοράω γιατί δε με βολεύουν καθόλου μα καθόλου όμως, όμως φοράω κολάν που φαίνονται σαν τζιν γενικά τα κολάν μαρεσουν κ με βολεύουν πάρα πολύ... Όπως μαρεσει πάρα πολύ κ το κυριλέ ντύσιμο αν κ δεν το φοράω συχνά γιατί δεν τεροθαζει στις περιστάσεις όπως μαρεσει κ το ποιο σεξι ντύσιμο.. Από παπούτσια μαρεσουν πάρα πολύ οι γόβες αν κ πλέον δεν τις πολύ φοράω δεν πάω κ πουθενά όμως παπούτσια σε στιλ σνικερς δε μπορώ να βάλω νομίζω δεν πρέπει να έχω βάλει ποτέ... 

Εγω στο γάμο του είπα να μην φορέσει γραβάτα και συμφώνησε  .εντελώς σκέτο το πουκάμισο αλλα ηταν από αυτά που είναι για,να φοριούνται σκέτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xaroumenh mama είπε:

Αχ με αυτό που έγραψες μου βγήκε κ εμένα να γράψω τα αποθημενα μου αν κ έχει προχωρήσει πολύ το θέμα είναι άλλες τρεις σελίδες που δεν έχω διαβάσει κ δε ξέρω που θα έχει φτάσει το θέμα :lol: κ δεν ήθελα να βαρύνω το κλίμα άσχετα που το κάνω 

Το καλοκαίρι χάσαμε την νονά που θα βαπτιζε τον μικρό μου γιο ήταν άρρωστη αλλά είχε γίνει καλα τους τελευταίους 6 μήνες , αλλά ξανά κύλησε κ ο οργανισμός της δεν άντεξε... Ήταν 42 χρόνων 

Πριν 40 μέρες έχασα τον μπαμπά μου έφυγε στον ύπνο του ήταν 73 χρόνων κ ήταν άνθρωπος όπου που τον έχανες που τον έβρισκες στους γιατρούς ήταν δεν είχε αφήσει τίποτα που να μην το έχει κοιτάξει κ όμως η ζωή είχε αλλά σχέδια για εκείνον.. 

Και ναι καταλήγουμε πως ποτέ δε ξέρεις πως θα στα φέρει η ζωή κ από που θα σου έρθει...

Συλλυπητήρια κορίτσι μου... Πόσο απρόβλεπτη η ζωή πραγματικά...

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εγω στο γάμο του είπα να μην φορέσει γραβάτα και συμφώνησε  .εντελώς σκέτο το πουκάμισο αλλα ηταν από αυτά που είναι για,να φοριούνται σκέτα.

Εμένα φόρεσε παπιγιον τελικά στην εκκλησία κ μετά το έβγαλε, βασικά εμένα δε με ένοιαζε αν φορούσε γραβάτα η παπιγιον η τίποτα, οι γονείς του, του έλεγαν πως πρέπει να φορέσει κάτι για τα προσχήματα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, xaroumenh mama είπε:

Αχ με αυτό που έγραψες μου βγήκε κ εμένα να γράψω τα αποθημενα μου αν κ έχει προχωρήσει πολύ το θέμα είναι άλλες τρεις σελίδες που δεν έχω διαβάσει κ δε ξέρω που θα έχει φτάσει το θέμα :lol: κ δεν ήθελα να βαρύνω το κλίμα άσχετα που το κάνω 

Το καλοκαίρι χάσαμε την νονά που θα βαπτιζε τον μικρό μου γιο ήταν άρρωστη αλλά είχε γίνει καλα τους τελευταίους 6 μήνες , αλλά ξανά κύλησε κ ο οργανισμός της δεν άντεξε... Ήταν 42 χρόνων 

Πριν 40 μέρες έχασα τον μπαμπά μου έφυγε στον ύπνο του ήταν 73 χρόνων κ ήταν άνθρωπος όπου που τον έχανες που τον έβρισκες στους γιατρούς ήταν δεν είχε αφήσει τίποτα που να μην το έχει κοιτάξει κ όμως η ζωή είχε αλλά σχέδια για εκείνον.. 

Και ναι καταλήγουμε πως ποτέ δε ξέρεις πως θα στα φέρει η ζωή κ από που θα σου έρθει...

Συλλυπητήρια κορίτσι μου...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πάντως και άντρες που δεν φοράνε ποτέ κοστούμι, ότι στο γάμο ήθελαν έτσι για αλλαγή για μία και μοναδική φορά στη ζωή τους. Ή ότι βλέποντας τον εαυτό τους στον καθρέφτη τελικά τους καλαρεσε κι έβαλαν. Εγώ επειδή τη γραβάτα την έχουμε συνηθίσει του έλεγα να βάλει παπιγιόν για αλλαγή και για να ξεχωρίζει από τους καλεσμένους αλλά έβαλε γραβάτα τελικά. Δοκίμασε όμως ένα παπιγιόν και τον έβγαλα φωτογραφία να τον έχω! Το όνειρό μου θα ήταν να έβαζε κι αυτή την κορδέλα-ζωναρι στη μέση!

Link to comment
Share on other sites

Just now, xaroumenh mama είπε:

Εμένα φόρεσε παπιγιον τελικά στην εκκλησία κ μετά το έβγαλε, βασικά εμένα δε με ένοιαζε αν φορούσε γραβάτα η παπιγιον η τίποτα, οι γονείς του, του έλεγαν πως πρέπει να φορέσει κάτι για τα προσχήματα... :lol:

Α εμενα δεν εχει τέτοια κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εγω στο γάμο του είπα να μην φορέσει γραβάτα και συμφώνησε  .εντελώς σκέτο το πουκάμισο αλλα ηταν από αυτά που είναι για,να φοριούνται σκέτα.

κι εμένα τέτοιο σκέτο πήρε αλλά δεν το πίστευα όταν ελεγε ότι δεν θε βάλει γραβάτα κ πήγα να βαλω τα κλάματα στο μαγαζί για το τι θα ελεγε η μαμα μου. νόμιζα ότι ήταν από τις πλάκες του γιατί το ελεγε συνεχώς αλλά δεν τι περίμενα κ μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι. τελικά όμως του πήγαινε κ το φόρεσε κ πολλές φορές το κουστούμι σε άλλες εκδηλώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

κι εμένα τέτοιο σκέτο πήρε αλλά δεν το πίστευα όταν ελεγε ότι δεν θε βάλει γραβάτα κ πήγα να βαλω τα κλάματα στο μαγαζί για το τι θα ελεγε η μαμα μου. νόμιζα ότι ήταν από τις πλάκες του γιατί το ελεγε συνεχώς αλλά δεν τι περίμενα κ μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι. τελικά όμως του πήγαινε κ το φόρεσε κ πολλές φορές το κουστούμι σε άλλες εκδηλώσεις. 

Δηλαδή η μαμα σου θα σου έκανε θεμα γι αυτο?

Όταν τους τον παρουσίασες πως τον συσκευασες :grin:Εμένα οι δικοί έπαθαν. Τους πηρα τηλ κ τους είπα ότι παντρεύομαι.

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Δηλαδή η μαμα σου θα σου έκανε θεμα γι αυτο?

Όταν τους τον παρουσίασες πως τον συσκευασες :grin:Εμένα οι δικοί έπαθαν. Τους πηρα τηλ κ τους είπα ότι παντρεύομαι.

Δεν μου έκανε τελικά. Αλλά σίγουρα απογοητεύτηκε. Η πεθερά μου δεν θυμάμαι πώς αντέδρασε όταν το άκουσε. Μπορεί βέβαια εκείνη να το ήξερε από πριν. Τελικά δεν έδειχνε άσχημα γιατί όπως λες όταν είναι το πουκάμισο τέτοιο σχέδιο, δεν χτυπάει πολύ. Εκ των υστέρων δεν μπορω να τον φανταστώ με γραβάτα. Αλλά δεν έχω ξεπεράσει το σοκ της μη καθωσπρεπει εμφάνισης!! 

 

Οταν τον γνώρισαν ήταν καζουαλ γιατί είχαν έρθει στο νησί κ ήταν όταν ξεκινήσαμε να μένουμε μαζί. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, μαγιοπουλας said:

Τωρα κοντά δεν γέννας?

 

Σήμερα μπήκα στην 39η, λογικά μέσα στις επόμενες 10 μέρες θα γεννήσω. Εκτός κι αν είναι σαν την μια αδερφή του που άργησε κι άλλο. 

 

Τώρα όσον αφορά τα κοστούμια, πω πω μιλάμε δεν έχω χειρότερο. Δεν με ελκύει καθόλου. Δεν ξέρω εάν το είχα πάντα ή το απέκτησα μετά τον πρώην μου που είχε τρελα όλη του η οικογένεια με τα κοστούμια και κάθε τρεις και λίγο βάζανε όλοι μαζί έτσι για να φάνε ένα brunch βρε αδερφέ (ήταν ξένοι). Άσε που η "μαμά" πολλές φορές δεν ενέκρινε το δικό μου στυλ και μου την έδινε όλο αυτό υπερβολικά στα νεύρα. Θυμάμαι ήταν να πάω σε μια συνέντευξη για θέση διδακτορικου φοιτητή και είχε σοκαριστεί όλη η οικογένεια (και κυρίως η μαμά) όταν τους είπα ότι αρνούμαι να βάλω κοστούμι, κι ότι στον ακαδημαϊκό χώρο είναι πιο χαλαρά τα πράγματα. Μιλάμε, είχε παίξει τόση μουρμούρα (και από τον πρώην) που απορώ πως δεν χωρίσαμε επί τόπου. Τηλέφωνο πάνω στο τηλέφωνο από την μαμά για να με πείσουν να αλλάξω γνώμη, και πως θα πάω έτσι; Τέλος πάντων, με τον άντρα μου παντρεύτηκαμε σε νησί στις Κυκλάδες Ιούλιο μήνα και όταν με ρώτησε τι να βάλει γιατί δεν ήταν σίγουρος, του είπα να ντυθεί καλά μεν, αλλά σίγουρα όχι με tuxedo που συνήθως φοράνε στους γάμους εδώ. Άσε που θα εσκαγε και από την ζέστη. Ωραιότατος ήταν για τα δικά μου γούστα χωρίς tuxedo. Δοκίμασε και κάνα δυο και του έλεγα όχι όχι βγαλτο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

Σήμερα μπήκα στην 39η, λογικά μέσα στις επόμενες 10 μέρες θα γεννήσω. Εκτός κι αν είναι σαν την μια αδερφή του που άργησε κι άλλο. 

 

Τώρα όσον αφορά τα κοστούμια, πω πω μιλάμε δεν έχω χειρότερο. Δεν με ελκύει καθόλου. Δεν ξέρω εάν το είχα πάντα ή το απέκτησα μετά τον πρώην μου που είχε τρελα όλη του η οικογένεια με τα κοστούμια και κάθε τρεις και λίγο βάζανε όλοι μαζί έτσι για να φάνε ένα brunch βρε αδερφέ (ήταν ξένοι). Άσε που η "μαμά" πολλές φορές δεν ενέκρινε το δικό μου στυλ και μου την έδινε όλο αυτό υπερβολικά στα νεύρα. Θυμάμαι ήταν να πάω σε μια συνέντευξη για θέση διδακτορικου φοιτητή και είχε σοκαριστεί όλη η οικογένεια (και κυρίως η μαμά) όταν τους είπα ότι αρνούμαι να βάλω κοστούμι, κι ότι στον ακαδημαϊκό χώρο είναι πιο χαλαρά τα πράγματα. Μιλάμε, είχε παίξει τόση μουρμούρα (και από τον πρώην) που απορώ πως δεν χωρίσαμε επί τόπου. Τηλέφωνο πάνω στο τηλέφωνο από την μαμά για να με πείσουν να αλλάξω γνώμη, και πως θα πάω έτσι; Τέλος πάντων, με τον άντρα μου παντρεύτηκαμε σε νησί στις Κυκλάδες Ιούλιο μήνα και όταν με ρώτησε τι να βάλει γιατί δεν ήταν σίγουρος, του είπα να ντυθεί καλά μεν, αλλά σίγουρα όχι με tuxedo που συνήθως φοράνε στους γάμους εδώ. Άσε που θα εσκαγε και από την ζέστη. Ωραιότατος ήταν για τα δικά μου γούστα χωρίς tuxedo. Δοκίμασε και κάνα δυο και του έλεγα όχι όχι βγαλτο!

Πωπω τι ωραίο... Γάμος σε νησί!!! :x 

Άντε έφτασε η ώρα σου σιγά σιγά :) 

 

Πάντως ευτυχώς δεν τον παντρεύτηκες, φαντάσου να πρέπει καθημερινά να σιδερωνεις πουκάμισα.. δεν υπάρχει χειρότερο!! Ευτυχώς κ μένα ο σύζυγος μου πολύ αραιά βάζει πουκάμισο, 3-4 φορές το χρόνο.. κ χωρίς γραβάτα, δεν του αρέσει! Την μοναδική φορά που έβαλε ήταν στο γάμο γιατί ήθελε να κάνει κάτι διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...