Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΗΞΙΑΣ


Recommended Posts

αχ emetaxa μου λυπαμαι πολυ......και σε σκευτομουνα συνεχεια στις διακοπες...ελεγα τι να εγινε με την εμεταξα να ειναι αραγε θετικο σε αυτη?γιατι εγω ενα ΜΕΓΑΛΟ αρνητικο ειχα...δεν πειραζει τι κανουμε τωρα?θα το χωνεψουμε και αυτη την φορα,οπως το χωνεψαμε και τις αλλες...και προχωραμε για σεπτεμβρη.

emetaxa σε αφησε και εσενα ο γιατρος να ξεκουραστει ο οργανισμος απο τις ενεσεις μια 1μηνα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 350
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε ευχαριστώ για τις σκέψεις σου!! τι να γίνει τα πράγματα δεν έρχονται πάντα οπως τα θέλουμε!!

ο γιατρός μου είναι σε άδεια θα ειναι πίσω άρχές Σεπτεμβρίου και τότε θα πάμε να μας πεί τι κάνουμε από εδώ και πέρα... μου είχε πεί να τον πάρω τηλέφωνο να τον ενημερώσω αλλά τί να πάρω να του πώ?? καλύτερα από κοντά... εσάς τί σας πρότεινε?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για τις σκέψεις σου!! τι να γίνει τα πράγματα δεν έρχονται πάντα οπως τα θέλουμε!!

ο γιατρός μου είναι σε άδεια θα ειναι πίσω άρχές Σεπτεμβρίου και τότε θα πάμε να μας πεί τι κάνουμε από εδώ και πέρα... μου είχε πεί να τον πάρω τηλέφωνο να τον ενημερώσω αλλά τί να πάρω να του πώ?? καλύτερα από κοντά... εσάς τί σας πρότεινε?

εγω αδιαθετησα 11/8 και τον πηρα τηλ και μου ειπε καλητερα να αφησουμε αυτο τον μηνα να ξεκουραστει ο οργανισμος και στην21η μερα του κυκλου να παρω τα dufaston για 10μερες για να μου ερθει η περιοδος(μην περιμενω 40-60 μερες οπως κανει καθε φορα ο κυκλος μου) και με το που μου ερθει περιοδος θα ξεκινησω παλι με ενεσεις....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

είμουν διακοπές γι αυτό χάθηκα.

τα νέα μου:

ο γιατρός μου μας είχε πεί ότι μέχρι 10 Αυγούστου θα ξέρω. (και πράγματι έμαθα).

8 Αυγούστου (είχε ο άνδρας μου γιορτή) λέω τί δώρο να του κάνω.. και σκέφτηκα τί καλύτερο από ένα θετικό τέστ.

πάω φαρμακείο πέρνω το τεστ (πήρα και το ψηφιακό, τρομάρα μου που το γράφει το αποτέλεσμα , γιατί λέω οι άνδρες δεν σκαμπάζουν από κουκίδες και ήθελα να είναι ξεκάθαρο το θετικό αποτέλεσμα (ήμουν σήγουρη ότι θα ήταν θετικό και ενοοείται ότι είχα όλα τα συμπτώματα!!).

κάνω το τεστ και βγάζει ένα ωραιότατο ξεκάθαρο ΟΧΙ ΕΓΚΥΟΣ. μουρθε σοκ τί εννοεί όχι έγκυος???

το κουνάω το ξανακουνάω κλείνω τα μάτια αλλά όταν τα ξανάνοιξα εννοειται ότι το ΌΧΙ ΕΓΚΥΟΣ ήταν ακόμα εκεί να με βασανίζει.. πλήρης απογοήτευση.. τα δάκρυα δεν σταματαγαν το χειρότερο είναι πώς να του το πώ? ειδικά σήμερα που γιορτάζει.. δεν μπορώ να του το κάνω αυτό...

έιχα και μια ηλίθια κάρτα που έχα γράψει τα εξής:

αγάπη μου δυστυχός το δώρο σου θα καθύστερήσει γύρω στους 9μήνες.. εννοείται ότι κατέληξε στα σκουπίδια μαζί με το τεστ..

την άλλη μέρα 9 Αυγούστου με επισκέφτηκε και η περίοδος.

σκατά!! και ήμασταν και διακοπές στην Ναξό

ούτε έγκυος

ούτε μπάνια

ούτε ευτυχισμένος σύζυγος, γονείς, και προπάντος πεθερά!!

και με έπερναν και όλες οι φίλες μου να μάθουν τα χαρμόσηνα νέα...

τώρα είμαι Ο.Κ αλλά δεν το συζυτάω ούτε και το σκέφτομαι

ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

απο Σεπτέμβρη και έχει ο θεός..

κοπελα μου λυπαμαι πρωτον που δεν εισαι εγκυος κ η ακατανομαστη σου χαλασε τις διακοπες κ δευτερον που σου χαλασε την οραια εκπληξη που ηθελες να κανεις στον αντρα σου αλλα δεν πειραζει μην σε παιρνει απο κατω παμε δυνατα για τον επομενο μηνα πρεπει λιγο να αφησουμε το αγχος στην ακρη κ να κανουμε μονο θετικες σκεψεις για να πετυχουμε τον στοχο μας..

Link to comment
Share on other sites

εγω αδιαθετησα 11/8 και τον πηρα τηλ και μου ειπε καλητερα να αφησουμε αυτο τον μηνα να ξεκουραστει ο οργανισμος και στην21η μερα του κυκλου να παρω τα dufaston για 10μερες για να μου ερθει η περιοδος(μην περιμενω 40-60 μερες οπως κανει καθε φορα ο κυκλος μου) και με το που μου ερθει περιοδος θα ξεκινησω παλι με ενεσεις....

sota μου τι κανεις πως εισαι?καιρο εχουμε να τα πουμε αστα κ μενα ετσι ειναι ο κυκλος μου με dufaston τη βγαζω σχεδον καθε μηνα αλλα να ξερεις καθε φορα που πρεπει να παιρνεις αυτα τα χαπια πρωτα πρεπει να κανεις ενα τεστακι για νασαι σιγουρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sota μου τι κανεις πως εισαι?καιρο εχουμε να τα πουμε αστα κ μενα ετσι ειναι ο κυκλος μου με dufaston τη βγαζω σχεδον καθε μηνα αλλα να ξερεις καθε φορα που πρεπει να παιρνεις αυτα τα χαπια πρωτα πρεπει να κανεις ενα τεστακι για νασαι σιγουρη

 

χρυσοβαλαντω μου,την 21η μερα κανενα τεστ δεν προκυτε να δειξει οτι εισαι εγκυος,ουτε σε αυτες που εχουν 28η κυκλο,ειναι πολυ νωρις....ασε που αυτα τα χαπια ειναι προγεστερονη,και απο οτι διαβασα δεν κανουν κακο σε περιπτωση που εισαι εγκυος.αλλα ρωτησα και τον γιατρο μου σε περιπτωση που μεινω εγκυος και δεν το ξερω οταν θα τα παρω τι γινεται...?και μου ειπε δεν πειραζει,απλα δεν θα αδιαθετησεις...

Link to comment
Share on other sites

χρυσοβαλαντω μου,την 21η μερα κανενα τεστ δεν προκυτε να δειξει οτι εισαι εγκυος,ουτε σε αυτες που εχουν 28η κυκλο,ειναι πολυ νωρις....ασε που αυτα τα χαπια ειναι προγεστερονη,και απο οτι διαβασα δεν κανουν κακο σε περιπτωση που εισαι εγκυος.αλλα ρωτησα και τον γιατρο μου σε περιπτωση που μεινω εγκυος και δεν το ξερω οταν θα τα παρω τι γινεται...?και μου ειπε δεν πειραζει,απλα δεν θα αδιαθετησεις...

εχεις δικιο γιατι κ μενα μου το πε ογιατρος μου οτι κ μαυτα τα χαπια μενεις εγκυος δεν πειραζει αν τα παρεις..γνωριζεις αν τα παιρνεις συναιχεια υπαρχει περιπτωση να βγαλεις τριχοφυια η να παχυνεις?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο γιατι κ μενα μου το πε ογιατρος μου οτι κ μαυτα τα χαπια μενεις εγκυος δεν πειραζει αν τα παρεις..γνωριζεις αν τα παιρνεις συναιχεια υπαρχει περιπτωση να βγαλεις τριχοφυια η να παχυνεις?

αυτο δεν το ξερω.αυτο που ξερω ειναι οτι με τις πολυκυστες βγαζεις τριχοφυια,(εγω εχω ελαφρια)οποτε δεν μπορεις να ξερεις απο που μπορει να ωφειλεται...(πολυκυστικες?φαρμακα?)τωρα οσο για το παχος...εμενα οι ενεσεις οταν τις περνω με φουσκονουν στην κοιλια λες κ ειμαι εγκυος,δεν ξερω ομως για τα dufaston,υποθετω πως λιγο πολυ,ολα κατι κανουν....ενα πριξηματαξι θα το εχουμε....αλλα δεν ειναι κιλα..,μονο πριξιμο κ κατακρατηση..........δεν πειραζει αυτο ειναι το λιγοτερο...(ευτυχως τελειωνει κ το καλοκαιρι....χαχααχα!!!)

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ξερω.αυτο που ξερω ειναι οτι με τις πολυκυστες βγαζεις τριχοφυια,(εγω εχω ελαφρια)οποτε δεν μπορεις να ξερεις απο που μπορει να ωφειλεται...(πολυκυστικες?φαρμακα?)τωρα οσο για το παχος...εμενα οι ενεσεις οταν τις περνω με φουσκονουν στην κοιλια λες κ ειμαι εγκυος,δεν ξερω ομως για τα dufaston,υποθετω πως λιγο πολυ,ολα κατι κανουν....ενα πριξηματαξι θα το εχουμε....αλλα δεν ειναι κιλα..,μονο πριξιμο κ κατακρατηση..........δεν πειραζει αυτο ειναι το λιγοτερο...(ευτυχως τελειωνει κ το καλοκαιρι....χαχααχα!!!)

αστα να πανε κ γω εχω πολλες κατακρατησεις κ πρηξιματα γιατι ανα 2-3 μηνες εχω περιοδο σπανια να με ερθει κανονικα αφου ειμαι αδυνατη κ εχω μονο κοιλια οπως ειπες σαν εγκυος..εγω απο τοτε που εχω περιοδο ειναι αστατος ευτυχως ομως εγω δεν εχω ουτε σπυρια ουτε τριχοφυια αλλα δυσκολα χανω κιλα μια γιατρος μου ειπε αν ρυθμιστει η περιοδος η κοιλια θα πεσει γιατι ειναι κατακρατησεις οτι τρωω μονο εκει αποθηκευεται ολα παιζουν ρολο η περιοδος τα χαπια ενεσεις για προκληση ωορηξιας αλλα δεν πειραζει αν ειναι να μεινω μαυτο τον τροπο εγκυος ας πρηζομαι

το κακο ειναι αν απτην αρχη επαιρνα αντισυληπτικα τωρα θαχα σταθερο κυκλο κ θα ξερα την ωορηξια μου αλλα τωρα μονο dufaston γιανα μπορεσω να μεινω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, με συγχωρείτε που αρχίζω με τα νέα μου αλλά είμαι πολύ λυπημένη. Την Τρίτη, κι ενώ ήμουν ακόμα διακοπές, πήγα κι έκανα χοριακή γιατί είχα πολλές αναγούλες, παρόλο που ήμουν μια μέρα πριν την περίοδο. Η απάντηση μας βρήκε δίπλα από την πισίνα και μας έστειλε στον ουρανό: Θετικό! Παραλίγο να κεράσουμε όλο το ξενοδοχείο! Ένιωσα τέτοια ευτυχία που δεν την περίμενα παρόλο που προσπαθούμε τόσο καιρό, το συναίσθημα ήταν το κάτι άλλο! ήθελα πώς και πώς να σας το πω, να σας πω ότι είδατε, μην απογήτεύεστε, τελικά είναι αλήθεια, υπάρχει ελπίδα, αλλά δεν είχα ιντερνετ. Το νούμερο όμως της χοριακής ήταν πολύ μικρό, μόλις 21. Ο γιατρός μου είπε να το επαναλάβω σήμερα. Το κακό είναι ότι από χθες επέστρεψα κι έτσι αναγκαστηκά το έκανα σε άλλο χημείο. Δυστυχώς, το αποτέλεσμα ήταν 17... Ο γιατρός μου είπε ότι άσχετα με τις διαφορές που έχουν τα χημεία, θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο το νούμερο πια... Μου είπε να ξανακάνω το Σάββατο, μήπως και, αλλά μου έίπε ότι μάλλον δεν πάει καλά...Είμαι τόσο λυπημένη που νομίζω ότι για πρώτη φορά δεν έχω λόγια να εκφραστλω, νιώθω σαν παιδάκι δημοτικού, με το ζόρι συντάσσω μια πρόταση. Ήμασταν τόσο ευτυχισμένοι προχθές, μετά από τόσες προσπάθειες, τόσες ενέσεις, τόσα χάπια, επιτέλους ήμουν έγκυος, ήταν απίστευτο το συναίσθημα. Τώρα όλο κρατάω την κοιλιά μου και σκέφτομαι ότι ακόμα είναι εδώ αλλά σε λίγο μπορεί να μην είναι... Ξέρω ότι κάνω κακό που κλαιώ, θα μου περάσει, ήθελα απλώς να σας τα πω. Αχ κορίτσια, στείλτε μου θετική ενέργεια, προσευχηθήτε να πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και καλώς σας βρήκα.

 

Είμαι καινούρια εδώ, είμαι 39 στα 40 και αύριο ξεκινάω πρώτη φορά πρόκληση ωορρηξίας με ενέσεις Μerional. Προσπαθούμε να μείνω έγκυος με τον φυσιολογικό τρόπο εδώ και 2 χρόνια, αλλά τίποτα. Οι τελευταίες μου ελπίδες μήπως το επιθυμητό αποτέλεσμα έρθει το καλοκαίρι στις διακοπές μας εξανεμίστηκαν.

 

Είμαι πολύ απογοητευμένη, γιατί και στον πρώτο μου γάμο 10 χρόνια πριν, έκανα δυο ή τρεις (δεν θυμάμαι) σπερματεγχύσεις, κατάφερα να κάνω 12 ωάρια και το αποτέλεσμα ήταν μηδέν!!! Έφαγα φρίκη. Μετά χώρισα και το θέμα εγκυμοσύνη έμεινε πίσω. Τώρα στο δεύτερο γάμο μου έχω φάει μεγάλη ήττα που πάλι δεν μπορώ να συλλάβω, τη στιγμή που ολες μας οι εξετάσεις είναι καλές. :(

 

Η γυναικολόγος μου είπε ότι θα κάνουμε 2 μόνο σπερματεγχύσεις κι αν δεν πετύχουν θα πρέπεινα προχωρήσω σε εξωσωματική. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι, γιατί το κόστος είναι μεγάλο και δεν μας παίρνει. Ας ελπίσουμε βέβαια ότι δεν θα χρειαστεί.

 

Καλώς σας βρήκα και πάλι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, με συγχωρείτε που αρχίζω με τα νέα μου αλλά είμαι πολύ λυπημένη. Την Τρίτη, κι ενώ ήμουν ακόμα διακοπές, πήγα κι έκανα χοριακή γιατί είχα πολλές αναγούλες, παρόλο που ήμουν μια μέρα πριν την περίοδο. Η απάντηση μας βρήκε δίπλα από την πισίνα και μας έστειλε στον ουρανό: Θετικό! Παραλίγο να κεράσουμε όλο το ξενοδοχείο! Ένιωσα τέτοια ευτυχία που δεν την περίμενα παρόλο που προσπαθούμε τόσο καιρό, το συναίσθημα ήταν το κάτι άλλο! ήθελα πώς και πώς να σας το πω, να σας πω ότι είδατε, μην απογήτεύεστε, τελικά είναι αλήθεια, υπάρχει ελπίδα, αλλά δεν είχα ιντερνετ. Το νούμερο όμως της χοριακής ήταν πολύ μικρό, μόλις 21. Ο γιατρός μου είπε να το επαναλάβω σήμερα. Το κακό είναι ότι από χθες επέστρεψα κι έτσι αναγκαστηκά το έκανα σε άλλο χημείο. Δυστυχώς, το αποτέλεσμα ήταν 17... Ο γιατρός μου είπε ότι άσχετα με τις διαφορές που έχουν τα χημεία, θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο το νούμερο πια... Μου είπε να ξανακάνω το Σάββατο, μήπως και, αλλά μου έίπε ότι μάλλον δεν πάει καλά...Είμαι τόσο λυπημένη που νομίζω ότι για πρώτη φορά δεν έχω λόγια να εκφραστλω, νιώθω σαν παιδάκι δημοτικού, με το ζόρι συντάσσω μια πρόταση. Ήμασταν τόσο ευτυχισμένοι προχθές, μετά από τόσες προσπάθειες, τόσες ενέσεις, τόσα χάπια, επιτέλους ήμουν έγκυος, ήταν απίστευτο το συναίσθημα. Τώρα όλο κρατάω την κοιλιά μου και σκέφτομαι ότι ακόμα είναι εδώ αλλά σε λίγο μπορεί να μην είναι... Ξέρω ότι κάνω κακό που κλαιώ, θα μου περάσει, ήθελα απλώς να σας τα πω. Αχ κορίτσια, στείλτε μου θετική ενέργεια, προσευχηθήτε να πάνε όλα καλά...

 

Καλό κουράγιο. σου εύχομαι τα καλύτερα και να μη σε παίρνει από κάτω. Υπομονή και μην προκαταβάλεσαι αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες newbie G! Δυστυχώς εγώ δεν έχω καλά νέα, τα αποτελέσματα σήμερα δείχνουν ότι έφυγε... Τώρα περιμένω να αδιαθετήσω και θα δούμε. Είμαι καλύτερα πάντως σήμερα που ξέρω ακριβώς τί γίνεται. Τέλειωσε και κοιτάμε μπροστά. Εσύ μην αγχώνεσαι, να ξέρεις ότι με τις ενέσεις και όλη αυτή τη βοήθεια ο οργανισμός προετοιμάζεται και κάποια στιγμή τα καταφέρνει! Κι εγώ εκεί που είχα απογοητευτεί, ακόμα και με τις ενέσεις γιατί δεν γινόταν τίποτα, είχα σύλληψη. Δεν εξελίχθηκε αλλά τα χάπια και οι ενέσεις έκαναν τη δουλειά τους, η αποβολή οφείλεται αλλού σίγουρα. Έτσι κι αλλιώς λες πως μόνο δύο σπερματεγχύσεις είχες κάνει, μπορεί η τρίτη να ήταν η τυχερή σου;)

Πάντως το άγχος παίζει σημαντικότερο ρόλο από ό,τι παραδέχονται ακόμα και οι γιατροί. Η ξαδέρφη μου προσπαθούσε 2 χρόνια χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα και τίποτα! Μόλις αποφάσισε να πάει για εξωσωματική, έμεινε έγκυος;) Στο εύχομαι να γίνει γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑς ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΟΛΥΠΟΘΥΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 4Η ΕΠΕΤΕΙΟ...Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ....ΤΖΙΦΟΣ ΑΚΟΜΑ!!!!!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες newbie G,στην παρεα μας...μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε θα δεις...τωρα που το εχεις παρει εντατικα το θεμα...καπια στιγμη θα κατσει,δεν μπορει,ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλον...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προβατακι,δεν ξερεις ποσο στεναχωρηθηκα τωρα.....με γυρισες 9 μηνες πισω...(αποβολη 5ης εβδ κυησης).και τελευταια ημερ/νια τοκετου ηταν 29/8/10,δλδ σημερα....αστα δεν θελω να τα σκευτομαι καθολου...αργησα να το ξεπερασω...3-4 μηνες μου πηρε...(κλαμα καθε μερα,το βραδυ ονειρα με μωρα..)ΧΑΛΙΑ!!!!!!

επειδη το περασα αυτο.....εχω να σου πω μερικα πραγματα.....

κλαψε οσο θες....οσες μερες θες....βγαλε ολο τον πονο απο μεσα σου....!!!!!Ομως βαλε μια τελεια σε αυτο που εγινε και προχωρα παρακατω(δεν σου λεω να το ξεχασεις,γιατι αυτο δεν γινεται,αλλα να το προσπερασεις)μια κοπελα που ειχε αποβαλει κ αυτη στο πρωτο,και τωρα εχει ενα ομορφο νινι,μου ειχε πει....μια συμβουλη θα σου δωσω ¨αν θες να κανεις γρηγορα μωρο,κοιτα να μην σε παρει απο κατω...η ψυχολογια ειναι το παν,αλλιως κατσε και μοιρολογατο....!!!!!!¨αυτο λοιπον θα σου πω και γω κ ελπιζω να σε βοηθησει!!!

(εχω μπλοκαρει τωρα γιατι θυμηθικα τα δικα μου....ευχομαι ολα καλα να σου πανε...!!!)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση?

μου ειχε πει ο γιατρος την 21η μερα του κυκλου να παρω τα duphaston(προγεστερονη),για 10 μερες, για να μην αργησει να μου ερθει περιοδος,ετσι ωστε οταν αδιαθετησω να ξεκινησω τον νεο κυκλο με τις ενεσεις για την προκληση.....η ερωτηση μου ειναι η εξης:εστω οτι αυτο τον μηνα ειναι να κανω ωορηξια(μονη μου)....................ομως μεχρι την 21η μερα δεν εχει γινει,γιατι εχω κυκλο μεγαλητερο απο 34αρη......

Τι γινεται οταν ξεκινας τα duphaston την 21η μερα,και η ωορηξια ΘΑ γινοταν π.χ την 26η μερα του κυκλου???

1)γινεται ωορηξια κανονικα?

ή

2)με το που περνεις αυτα τα χαπια προγεστερονης(duphaston),δεν ολοκληρωνεται η ωορηξια και σταματα η αναπτυξη των ωοθηλακιων?

Link to comment
Share on other sites

Sota mou σ ευχαριστώ πολύ και για τα λόγια σου, είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνεις:( και δυστυχώς, όχι μόνο εσύ από ό,τι κατάλαβα αφού δυστυχώς είναι πολύ συχνό φαινόμενο:evil: Ειμαι πολύ καλύτερα σήμερα, δεν λέω, υπάρχουν στιγμές στο άσχετο μέσα στη μέρα που θέλω να κλάψω αλλά δεν με αφήνω να με πάρει από κάτω, ό,τι γίνεται δεν ξεγίνεται, λέω συνέχεια, αυτά συμβαίνουν και συμβαίνουν και χειρότερα, πρέπει να είμαστε πάντα προετοιμασμένοι για το χειρότερο και να ελπίζουμε το καλύτερο. Θα τα καταφέρουμε, να το θυμάσαι πάντα, κάποια στιγμή ΟΛΕΣ θα τα καταφέρουμε, αν βάλεις κάτι σκοπό, όσο έχεις την υγεία σου, θα πετύχεις, ίσως μας πάρει περισσότερο καιρό από άλλες αλλά θα γίνει. Στα λέω για να τα ακούω κι εγώ, μην νομίζεις ότι το παίζω δυνατή;) Προς το παρόν κι εγώ τα τελευταία βράδια βλέπω στον ύπνο μου ότι είμαι έγκυος και αποβάλλω, μετά ξυπνάω και δεν μπορώ πια να πω ήταν απλώς όνειρο:oops::(

Οσο για τα Duphaston τα έχω πάρει άπειρες φορές για να αδιαθετήσω μετά από 3 και 4 μήνες καθυστέρησης. Δεν ξέρω ακριβώς γι αυτό που ρωτάς νομίζω εξαρτάται από το τι δόση παίρνεις και ποιές μέρες του μήνα. Εγώ πχ έπαιρνα μεγάλη δόση (δεν θυμάμαι πόσο) για 5 μέρες και αδιαθετούσα αμέσως μετά από 2΄-3 μέρες. Η ξαδέρφη μου τα έπαιρνε όταν ήταν έγκυος, άλλη δόση, κάθε μέρα νομίζω για να μην αποβάλλει ΝΟΜΙΖΩ. Εμένα πάντως δεν μου έκαναν ωορηξία έτσι όπως τα έπαιρνα απλώς προκαλούσαν αιμορραγία και καθάριζε το ενδομήτριο που είχε μείνει τόσους μήνες χωρίς περίοδο. Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου;

Εγώ ακόμα δεν αδιαθέτησα...Περιμένω να μου έρθει για να έχει τελειώσει και τυπικά η ιστορία και να δούμε τι θα κάνω από δω και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω προβατακι μου,ολες θα τα καταφερουμε μια μερα να γινουμε μανουλες!!!!!!!ειναι θεμα χρονου......τι να πουν και αλλες κοπελες με σοβαροτερα προβληματα!!!!!τουλαχιστον ξερουμε οτι μπορουμε να κανουμε μωρο!!!!!!Το σωμα μας δουλεψε,και αυτο ειναι πολυ σημαντικο (ασχετα με το αποτελεσμα)Και να σου πω και κατι,για να το αποβαλει ο οργανισμος μας,παει να πει οτι κατι δεν πηγαινε καλα!να κανουμε τον σταυρο μας,και ολα καλα θα πανε θα δεις................

Link to comment
Share on other sites

emetaxa?χρυσοβαλαντω?προβατακι? τι κανετε κοριτσακια?

εγω τπτ τα ιδια στον αγωνα......τωρα την δευτερα θα παρω τα duphaston για να μου ερθει καπια στιγμη η περιοδος....και μολις αδιαθετησω,θα ξεκινησω ξανα τις ενεσεις για προκληση.....

Link to comment
Share on other sites

Sota μου εγώ αδιαθέτησα την Τρίτη και άρχισα και πάλι την κλομιφαίνη. Σήμερα ήταν η δεύτερη μέρα που πήρα τα χάπια και λογικά, την Τρίτη που θα με ξαναδεί ο γιατρός θα αρχίσω και τις ενέσεις.

Δεν το ξέρει κανείς κορίτσια αυτή τη φορά, μόνο εσείς (και ο άντρας μου). Δεν το είπαμε γιατί όλοι στενοχωρήθηκαν με την αποβολή και τώρα δεν θέλω να ξαναμπούν στην διαδικασία να αγχώνονται και να με ρωτούν, νομίζω ότι θα με αγχώσει κι εμένα αυτή τη φορά. Μακάρι να μείνω έγκυος και δεν έχω πρόβλημα να τους πω μετά ότι έπαιρνα τα χάπια.;)

Κορίτσια που χαθήκατε οι υπόλοιπες;;;

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ! μπραβο προβατακι μου γρηγορα γρηγορα αδιαθετησες,εγω θυμαμαι ειχα κανει 5 εβδ.(και ειμασταν απο τις τυχερες που δεν χρειαστικαμε αποξεση,γιατι αλλιως θα περιμεναμε 3μηνες για νεα προσπαθεια)μπραβο πολυ χαιρομαι για σενα...!οχι δεν χρειαζεται να το πεις ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!και οσοι σε ρωτουν να λες `θελω να ηρεμησω πρωτα`ή οτι αλλο σου ερχετε.....ΕΥΧΟΜΑΙ να σου πανε ολα καλα!!!!!!!!!!(και να ξερεις οτι,το οτι εμεινες εγκυος ειναι πολυ καλο,ασχετα με το αποτελεσμα,γιατι πηρε μπρος ο οργανισμος και δουλεψε το σωμα σου,ετσι μια δευτερη συλληψη ειναι πιο ευκολη,μου το ειχε πει ο γιατρος μου αυτο)

εγω αυτο τον μηνα που προσπαθω μονη μου,δεν βλεπω να εκανα τπτ,δεν πρεπει να εκανα ουτε καν ωορηξια(δεν ενιωσα τπτ)τελος παντον την δευτερα ξεκιναω τα duphaston για 10μερες,περιμενω να αδιαθετησω μετα και μολις μου ερθουν ξεκιναω και γω τις ενεσεις!!!!αντε...αντε...να περνανε οι μερες...

για να ξαναμπω στο προγραμμα!!!!

(περιμενω νεοτερα σου κοριτσακι μου)καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας καταρχην

εχω κ γω πολυκυστικες

στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα γ 3 μηνες σερπαφρ μαζι κ τις ενεσουλες κ το αποτελεσμα ηταν ενα μηδενικο

τον επομενο μηνα που ειπα ολα τελος δεν θελω παιδια κουραστικα απο ολα χαπια ενεσεις ηταν ο μηνας που εμεινα εγκυος

θελω να πω οτι το αγχος μπλοκαρει την συλληψη

ολες θα γινουμε μανουλες με τον αη με το β τροπο αρκει να μην εχουμε αγχος..

τωρα εω αρχισει εδω κ ενα μηνα γ το 2...για να δουμε...)))

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ! μπραβο προβατακι μου γρηγορα γρηγορα αδιαθετησες,εγω θυμαμαι ειχα κανει 5 εβδ.(και ειμασταν απο τις τυχερες που δεν χρειαστικαμε αποξεση,γιατι αλλιως θα περιμεναμε 3μηνες για νεα προσπαθεια)μπραβο πολυ χαιρομαι για σενα...!οχι δεν χρειαζεται να το πεις ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!και οσοι σε ρωτουν να λες `θελω να ηρεμησω πρωτα`ή οτι αλλο σου ερχετε.....ΕΥΧΟΜΑΙ να σου πανε ολα καλα!!!!!!!!!!(και να ξερεις οτι,το οτι εμεινες εγκυος ειναι πολυ καλο,ασχετα με το αποτελεσμα,γιατι πηρε μπρος ο οργανισμος και δουλεψε το σωμα σου,ετσι μια δευτερη συλληψη ειναι πιο ευκολη,μου το ειχε πει ο γιατρος μου αυτο)

εγω αυτο τον μηνα που προσπαθω μονη μου,δεν βλεπω να εκανα τπτ,δεν πρεπει να εκανα ουτε καν ωορηξια(δεν ενιωσα τπτ)τελος παντον την δευτερα ξεκιναω τα duphaston για 10μερες,περιμενω να αδιαθετησω μετα και μολις μου ερθουν ξεκιναω και γω τις ενεσεις!!!!αντε...αντε...να περνανε οι μερες...

για να ξαναμπω στο προγραμμα!!!!

(περιμενω νεοτερα σου κοριτσακι μου)καλη επιτυχια!

 

 

Sota μου ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Μακάρι να είναι όπως τα λες! Αυτό ελπίζω κι εγώ! Ειδικά τώρα που δεν το έχω πει σε κανέναν με βοηθάει να μιλάω με εσάς που καταλαβαίνετε ακριβώς πώς νιώθω. Ελπίζω να τελειώσει εδώ η ταλαιπωρία και για τις δυο μας και σύντομα να έχουμε καλά νέα!

Εγώ πάω αύριο στο γιατρό να δω πόσα ωάρια δημιουργήθηκαν και φαντάζομαι ότι θα μου αρχίσει και τις ενέσεις αμέσως.

Περίμενε εσύ, ακόμα δεν ξέρεις! Μπορεί και να έγινε κάτι, ακόμα είναι πολύ νωρίς! Πότε θα κάνεις τεστ, πότε είναι να αδιαθετήσεις; Εμένα η LH μου είναι τοσο πάνω που δεν νομίζω ότι θα έχω ποτέ ωορηξία μόνη μου. Αυτή είναι η τελευταία μου προσπάθεια προς το παρόν. Αν δεν τα καταφέρω, θα αφήσω τον οργανισμό μου να ξεκουραστεί κανά δυο μήνες και μετά θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας καταρχην

εχω κ γω πολυκυστικες

στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα γ 3 μηνες σερπαφρ μαζι κ τις ενεσουλες κ το αποτελεσμα ηταν ενα μηδενικο

τον επομενο μηνα που ειπα ολα τελος δεν θελω παιδια κουραστικα απο ολα χαπια ενεσεις ηταν ο μηνας που εμεινα εγκυος

θελω να πω οτι το αγχος μπλοκαρει την συλληψη

ολες θα γινουμε μανουλες με τον αη με το β τροπο αρκει να μην εχουμε αγχος..

τωρα εω αρχισει εδω κ ενα μηνα γ το 2...για να δουμε...)))

 

Καλή μου Tab ευτυχώς που υπάρχουν περιπτώσεις σαν τις δικές σου και μας δίνουν κουράγιο! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και σου εύχομαι σύντομα να μας λες πώς τα κατάφερες και με το δεύτερο;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...