Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικό δωμάτιο και διακόσμηση


Recommended Posts

@little lamb είναι κ ο υπερκαταναλωτισμός που σε γεμίζει με τόσο εμφανώς εμφύλα προϊοντα που αναγκαστικά αγοράζεις άλλα. και αυτή η καλή μόδα να κάνουμε τα παιδιά μικρομέγαλα σε ντύσιμο κ αισθητική. όπως τα ρούχα που αντιγράφουν τα ρούχα των μεγάλων. 

  

εμεις τον έχουμε πολύ μπεμπέ μάλλον. κ η τσάντα του σχολείου μίκυ μαους έχει. κ φυσικά μας τη λενε κάποιοι για το μαλλί το μακρύ ότι δεν είναι αγορίστικο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

@little lamb

  

εμεις τον έχουμε πολύ μπεμπέ μάλλον. κ η τσάντα του σχολείου μίκυ μαους έχει. κ φυσικά μας τη λενε κάποιοι για το μαλλί το μακρύ ότι δεν είναι αγορίστικο. 

 

Καλέ όχι, τι λες? Η τσάντα νηπιαγωγείου του μεγάλου μου ήταν Τομ κ τζερυ κ ο μικρός μου στην Α δημοτικού είχε κασετινα βαρελάκι Μικυ. Μια χαρά είναι η τσαντουλα σας! 

Όσο για το μαλλί, ο γιος μου ο μεγάλος από πέρσι είναι με μακρυουτσικα μαλλιά. Φέτος δε το καλοκαίρι τον έμαθα να βάζει κ μαλακτικό γιατι δεν ξεμπλέκονταν. Κ στο σχολείο φοράει στέκα, από πέρσι. Είναι 10 ετών.  Δεν θέλει να τα κόψει γιατί λέει του φαίνεται ότι τον παχαίνουν τα κοντά μαλλιά, χα χα. Κ η αλήθεια είναι ότι του πάνε έτσι όπως είναι τώρα, κατά κοινή αποδοχή. Οπότε, περί ορέξεως.. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

@little lamb είναι κ ο υπερκαταναλωτισμός που σε γεμίζει με τόσο εμφανώς εμφύλα προϊοντα που αναγκαστικά αγοράζεις άλλα. και αυτή η καλή μόδα να κάνουμε τα παιδιά μικρομέγαλα σε ντύσιμο κ αισθητική. όπως τα ρούχα που αντιγράφουν τα ρούχα των μεγάλων. 

  

εμεις τον έχουμε πολύ μπεμπέ μάλλον. κ η τσάντα του σχολείου μίκυ μαους έχει. κ φυσικά μας τη λενε κάποιοι για το μαλλί το μακρύ ότι δεν είναι αγορίστικο. 

Γιατί υπάρχουν παιδάκια μικρά ιδιαίτερα του νηπιαγωγείου που δεν έχουν πολύ παιδική τσάντα? Κ η δικιά μου τσάντα με τη μίνι έχει κ όλα τα παιδάκια παιδικές φαίνονται.. 

Όσο για τα μαλλιά όπως αρέσει στον καθένα. Κ εγώ τον μικρό μου γιο που κοντεύει τα 2,5 δεν του τα κάνω καρφακια όπως βλέπω αλλά παιδάκια. Του τα έχω αφήσει στο πιο βρεφικό ακόμα γιατί μου αρεσει

Link to comment
Share on other sites

Οι γιαγιάδες επιμένουν για το μαλλί ότι είναι μπεμπέ ή κοριτσίστικο ή όχι καθωσπρεπει, δεν έχω καταλάβει. Εντωξεταξυ στο γυννασιο μας έρχονται συχνά αγόρια με μακριά μαλλιά, είτε σγουρά, είτε ίσια, που γύρω στη γ γυμνασίου τα κόβουν, προφανώς με δίκη τους επιλογή τα είχαν μακριά. εμείς τον έχουμε συνηθίσει, δεν μοορω να φανταστώ άλλο μαλλί. σαν παιδάκι σε ταινία είναι. μόνος στο σπίτι κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

μετα τα δωματια ας πιασουμε τσαντες κ μαλλι

τις τσαντες τις επελεξαν μονοι,ο μικρος αυτοκινητα κ μπαλα

η μεγαλη χιονατη,οχι τοσο της μοδας,του δημοτικου την επελεξε η νονα

εχουν ομως αλλα πραγματα μικυ,πχ κασετινες,η πανακια για το φαι,παγουρια

μαλλι ο γιος εχει μακρια φραντζα,ειναι κοντα στο να τα πιανει κοτσιδακι

κ η κορη εχει λιγο ξυρισμα στο πλαι

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...