Recommended Posts

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.Θέλω να δικοσμίσω το δωματίο του μωρού μου με αυτοκόλητα.Έχω ένα πανέμορφο αγοράκι,τώρα έγινε 4 μήνων.Είναι το πρώτο μου νινάκι.Είδα κάποια άπο ένα σαίτ αγγλίκο όμως δεν ξέρω πως μπόρω να παραγγείλω και αν είναι ασφαλές.Θα ήθελα την βοήθειά σας........

ψαχνω να βρω παιδικο καλογερο για το δωματιο των παιδιων αλλα δεν θελω απο καταστημα βαφτιστικων γιατι ειναι λιγο της πλακας εμας μας εσπασε αυτος που ειχαμε πολυ γρηγορα ξερετε που μπορω να βρω με λογικες τιμες;

.png.png

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ, ΝΑ ΤΗΣ ΓΙΝΕΙ ΟΙΚΕΙΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Αρχισαμε να ψαχνουμε για επιπλα για το δωματιο της μπεμπας.Απο οτι εχω δει τα βρεφικα ειναι πολυ μικρα και ετσι σκεφτηκα να παρω παιδικα επιπλα να σημειωσω οτι κρεβατακι εχω απο την αδερφη μου αρα ψαχνω για συρταριερα και ντουλαπα. Εσας ποια ειναι η γνωμη σας δεν ειναι καλυτερα να παρω απο την αρχη παιδικα? Εχετε να μου προτεινετε μαγαζια με παιδικα επιπλα στη θεσσαλονικη? Ευχαριστω πολυ!!!

κοριτσια μηπως ξερετε στην Αθηνα καποιο καταστημα που να εχει δεστρες για κουρτινες για παιδικο δωματιο θελω κατι που να εχει σχεση με βυθο..αλλα δεν μπορω να βγω για ψαξιμο ...θα στειλω τον αντρα να τα παρει!

επισης και σαιτ δεκτο για την ακριβεια ακομα καλυτερα...

ejdn5zdpe3acpa7l.pngejdn5zdpe3acpa7l.png

Διάβασα οτι το cosycorner οταν παραγγέλνεις αυτοκόλλητα μαζί με την παραγγελία σου στέλνουν και οδηγίες πως να βάψεις τους τοίχους του δωματίου για να είναι ίδιο με την παράσταση που απεικονίζεται στη συσκευασία των αυτοκολλήτων.

Ισχύει; Εχει βάψει το δωμάτιο καμιά σύμφωνα με τις οδηγίες του cosycorner και το αποτέλεσμα να ειναι ικανοποιητικό;

qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Διαφημίσεις

Διάβασα οτι το cosycorner οταν παραγγέλνεις αυτοκόλλητα μαζί με την παραγγελία σου στέλνουν και οδηγίες πως να βάψεις τους τοίχους του δωματίου για να είναι ίδιο με την παράσταση που απεικονίζεται στη συσκευασία των αυτοκολλήτων.

Ισχύει; Εχει βάψει το δωμάτιο καμιά σύμφωνα με τις οδηγίες του cosycorner και το αποτέλεσμα να ειναι ικανοποιητικό;

Ναι σου στέλνουν και οδηγίες αλλά εμείς τα κάναμε στο περίπου έτσι όπως το έλεγε... μπορείς και μόνη όμως αν σε βοηθήσει ο σύζυγος...

Zzlwp3.png

Καλησπέρα!

Μαμάδες που έχετε πείρα στα παιδικά δωμάτια θέλω τα φώτα σας!

1. Έχουμε βάψει το παιδικό δωμάτιο και τώρα ψάχνω για αυτοκόλλητη μπορντούρα (ίσως και για κάποια extra αυτοκόλλητα). Έχουν μπορντούρες τα jumbo? Και υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι που α) να στρώνει καλά χωρίς να ξεκολλάει αλλά και β) αν θελήσω να το ξεκολλήσω μετά από καιρό να μη μου κάνει χάλια τον τοίχο? Α, και να λάβουμε υπόψη μας ότι λεφτά δεν υπάρχουν! Ζητάω πολλά ε?!

2. Πομολάκια για ντουλάπα πού μπορώ να βρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα!

Μαμάδες που έχετε πείρα στα παιδικά δωμάτια θέλω τα φώτα σας!

1. Έχουμε βάψει το παιδικό δωμάτιο και τώρα ψάχνω για αυτοκόλλητη μπορντούρα (ίσως και για κάποια extra αυτοκόλλητα). Έχουν μπορντούρες τα jumbo? Και υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι που α) να στρώνει καλά χωρίς να ξεκολλάει αλλά και β) αν θελήσω να το ξεκολλήσω μετά από καιρό να μη μου κάνει χάλια τον τοίχο? Α, και να λάβουμε υπόψη μας ότι λεφτά δεν υπάρχουν! Ζητάω πολλά ε?!

2. Πομολάκια για ντουλάπα πού μπορώ να βρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

εγω να σου απαντησω στο πρωτο ερωτημα.Αν ενδιαφερεσαι για αυτοκολλητα μπορεις να βρεις στο e bay πολυ οικονομικα,οπως αυτο που εχω βαλει εγω στο δωματιο μας πανω απο την κουνια της μικρης.

http://www.ebay.co.uk/itm/Winnie-Pooh-Wall-Stickers-Decal-Nursery-Kids-Room-/300516965318?pt=UK_Wallpaper&hash=item45f834fbc6

πολυ οικονομικο,και 2 χρονια που το εχουμε δεν εχει ξεκολλησει καθολου.Σε αντιθεση με ενα αλλο που ειχαμε παρει απο τα τζαμπο που ξεκκολησε αμεσως.

καλημερα μανουλες!!!! μηπως γνωριζει καποια απο εσας κανενα μαγαζι εντος Αττικης οικονομικο για ολη την επιπλωση του παιδικου δωματιου?? Γενικοτερα που τα εχω κοιταξει λιγο ειναι πολυ ακριβα ολα και ειδικα τετοιες εποχες..

Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολους...εδω και 6 μηνες παρακολουθουσα απλα το forum.Τωρα ηρθε η ωρα να ζητησω κι εγω τη βοηθεια των πιο εμπειρων καθως ετοιμαζουμε το παιδικο δωματιο του μπεμπη που αναμενουμε αρχες ιουνιου.θελουμε να κανουμε το δωματιο με θεμα winnie the pooh,αλλα οι τιμες που βρισκουμε ειναι πολυ τσουχτερες για το βαλαντιο μας.αν καποιος μπορει να μου πει που μπορω να βρω προσιτες τιμες για σετ προικας,φωτιστικο,χαλακι και αλλαξιερα-σιφινιερα...ισως καποια αυτοκολλητα θα του ημουν υποχρεος.

Κοριτσια επειδη θα ανακαινισω το δωματιο των μικρων μου κ θελω να ζωγραφισω στρουμφακια εχετε καμια ιδεα να μου πειτε ή καμια φωτογραφια απο παιδικο δωματιο με στρουμφακια, δε ξερω τι φοντο να κανω μαλλον λαχανι ταιριαζει πιο πολυ?

Δες εδώ έχει πολύ ωραίες ιδέες για τοιχογραφίες http://www.babyroom.gr/toixografies_zografiki_stroumfakia.html

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Ετοιμο το δωματιο μας με τα στρουμφακια, τωρα αρχιζει η διακοσμηση...

83891673973380265337142.jpg

Uploaded with ImageShack.us

12pict0157.jpg

73807423973377385265162.jpg

6pict0151.jpg

dsc04947c.jpg

Ελπίζω να σας αρεσει...

Απίθανο!!!

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα