Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικό δωμάτιο και διακόσμηση


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολυ ομορφα Αρχοντια...μπραβο σου!!!

 

Χρησιμοποιεις ακρυλικα χρωματα ζωγραφικης? Βαζεις και κολλα μεσα? Εμενα περιεργως δε με βολεψαν...δεν εστρωναν καλα......περισσοτερο ευκολο ηταν με τα πλαστικα χρωματα για τοιχους......εχεις καμμια συμβουλη?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βέρα,

κοινά πλαστικά δεν χρησιμοποιώ, γιατί είναι κάπως θαμπά, και δεν έχουν και μεγάλη αντοχή, ούτε καθαρίζονται εύκολα αν τα παιδιά ρίξουν τίποτα πάνω. Προτιμώ ακρυλικά ζωγραφικής ή χρώματα αγιογραφίας - ανάλογα με το επιθυμιτό αποτέλεσμα και τις συνθήκες περιβάλλοντος (έκθεση σε ηλιακό φως, υγρασία κ.τ.λ).

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ακρυλικά χρωματοπωλείου.

Λίγα πράγματα για τα χρώματα γράφω κι εδώ: http://toixografies.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

Χρωματα αγιογραφιας ουδεποτε χρησιμοποιησα...

 

Στα ακρυλικα βαζεις και κολλα μεσα η σκετα?

 

Ζωγραφισα κι εγω το δωματιο μας......αν και διακοσμητρια ειμαι οχι ζωγραφος........παρακολουθω το σαιτ σου...πολυ ωραιο!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τα ακρυλικά ζωγραφικής όπως είναι, αραιώνονται μόνο με νερό, δεν χρειάζονται κόλλα. Μόνο αν θες να αργούν περισσότερο να στεγνώσουν, βάζεις το ανάλογο μήντιουμ πάλι από υλικά ζωγραφικής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α ναι? Ο δασκαλος ζωγραφικης μας ελεγε να βαζουμε και κολλα για να δενουν τα χρωματα......

 

Θενκςςςς!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω δοκιμάσει με κόλλα. Κόλλα βάζω μόνο στα χρώματα αγιογραφίας.

Τα ακρυλικά είναι πολύ σταθερά από μόνα τους, και μόλις στεγνώσουν είναι ανεξίτηλα.

Link to comment
Share on other sites

τι ωραια που συνδυαζεται το κοκκινο με το τυρκουαζ κοριτσια?ποτε δεν θα σκεφτομουνα αυτον τον συνδυασμο και τωρα που το βλεπω, πολυ μου αρεσει!ΜΠΡΑΒΟ!Vera τι ωραιες φωτο μας βαζεις!ευχαριστουμε

line_flow_rose_beg_16_time_1035867600_text_.gifline_flow_blue_beg_boy_time_1170219600_text_.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια υπεροχα τα δωματια...

εχω κι εγω καποιες photo αλλα ειμαι ακομα ααασχετη κ δεν ξερω πως να τις βαζω...καπου το ειχα δει αλλα νομιζω ειναι ολοκληρη διαδικασια... :cry:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια υπεροχα τα δωματια...

εχω κι εγω καποιες photo αλλα ειμαι ακομα ααασχετη κ δεν ξερω πως να τις βαζω...καπου το ειχα δει αλλα νομιζω ειναι ολοκληρη διαδικασια... :cry:

 

μπες εδω ειναι πανευκολο μιας και εγω ασχετη ημουν

http://www.imageshack.us/

Link to comment
Share on other sites

Tο δωμάτιο είναι πολύ γλυκό

αλλά εγώ ξετρελάθηκα με αυτό!

 

XalakiMeToYou.jpg

 

ίσα που το έβαζα και στην κρεβατοκάμαρά μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπράβο πολύ ωραίες και πρωτότυπες οι ιδέες σας και εγώ τώρα φτιάχνω το δωμάτιο και παίρνω ιδέες!! Μήπως μπορείτε να μου πείτε που να κοιτάξω για πολυθρόνα θηλασμού γιατί μέχρι στιγμής στα καταστήματα επίπλων είναι πολύ βαριές για σαλόνι-τραπεζαρία και πανάκριβες!! Κάτι απλό και όμορφο και αν είναι της αλλάζω και ύφασμα αν είναι!! Thanks!!

QZ9ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vera μια που ποστάρεις τόσο υπέροχα παιδικά δωμάτια βάλε καμιά φωτό απο παιδικές ντουλάπες, θέλω να πάρω ιδέες ... Ψάχνω κάτι όχι απαραίτητα με παιδικές παραστάσεις αλλα σίγουρα κάτι κοριτσίστικο και ρομαντικό (πχ υφάσματα στα κανάτια κλπ) ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζένια το bebehome είναι στη Θεσσαλονίκη ή μπορώ να το βρω Αθήνα?

 

Μπορεις να τηλ να σου πουν ποιας εταιριας ειναι η πολυθρονα για τη βρεις στην Αθηνα,ομως σε λιγες μερες θα εχει εκθεση Μελλουσας μαμας στην Αθηνα και εκει θα βρεις σιγουρα μεγαλη ποικιλια απο τετοια επιπλα

line_flow_rose_beg_16_time_1035867600_text_.gifline_flow_blue_beg_boy_time_1170219600_text_.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Μπράβο πολύ ωραίες και πρωτότυπες οι ιδέες σας και εγώ τώρα φτιάχνω το δωμάτιο και παίρνω ιδέες!! Μήπως μπορείτε να μου πείτε που να κοιτάξω για πολυθρόνα θηλασμού γιατί μέχρι στιγμής στα καταστήματα επίπλων είναι πολύ βαριές για σαλόνι-τραπεζαρία και πανάκριβες!! Κάτι απλό και όμορφο και αν είναι της αλλάζω και ύφασμα αν είναι!! Thanks!!

 

Καρεκλα θηλασμού πήρα από εδώ http://www.babynet.gr/katastima.htm, 200 ή 250 Ε, δε θυμάμαι ακριβως. Τωρα βεβαια θηλάζω στο κρεβατι, αλλά ειναι πολύ ωραια καρεκλα. Απλα δεν μπορω να την βρω στο site. Εναι κουνιστη πολυθρόνα με υποπόδιο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΓΩ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΙΝΟΥ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΤΩΝ LOONEY TUNES.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ Π.Χ.300 ΕΥΡΩ ΕΝΑ ΤΟΙΧΟΣ ΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΤΗΛ 6945275214 ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΑΟΣΜΑ ΤΟΥ ΤΟΙΧΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΛΑΧΑΝΙ, ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ, ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ Κ ΤΟ ΡΟΖ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠ ΧΡΩΜΑΤΑ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ Κ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΒΥΘΟ.ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

http://www.onlygreen.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=160&category_id=15&option=com_virtuemart&Itemid=79

 

Γύρω στα Χριστούγεννα θα αλλάξω το δωμάτιο του γιου μου μέχρι στιγμής έχω βρει μόνο το κρεβάτι που θα πάρω μπορείτε να το δείτε στο λινκ που ελπίζω να έβαλα σωστά. Είναι ένα πολύ απαλό πράσινο. Έχω σκεφτεί για τοιχογραφία αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει σε θέμα. Επίσης ξέρετε επειδή η ντουλάπα που έχει είναι μια σκούρα καρυδιά πολύ κλασσική αν μπορώ να ζωγραφίσω ή να βάψω το ξύλο για να μην χρειαστεί να την αλλάξω??

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

.....arthontia ο τοίχος είναι τέλειος!!!!!!!!!!

Καλά θα είναι πολύ ονειρεμένο το δωμάτιο για να χαλαρώνεις και συ μετά με τέτοια χρώματα,με άρεσε πολύ.:)

.......ZIMAROULIS είναι πολύ πρακτικό το έχω και ΄γω στα παιδιά αλλά σε διαφορετικό σχέδιο.Είναι σε έντονο λαχανί αλλά έχω μαξιλάρια και από πίσω με σχέδια σαν μισοφεγγαρο.Εγώ όμως αντί για συρτάρι το κάτω μέρος το έχω κρεβάτι επίσης πολύ πρακτικό.Την ντουλάπα θα μπορείς να την ξυσεις πρώτα και μετά να την βάψεις για να ταιριάζει με το κρεβάτι.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Minnie σούπερ είναι μου άρεσε πολύ απλά θέλω επειδή έχει ένα ιδιαίτερο ύφος το κρεβάτι να φτιάξω αντίστοιχα όλο το δωμάτιο. Αυτό που θα πάρω έχει κρεβάτι από κάτω όχι συρτάρι ίσως δεν φαίνεται καλά στην φωτογραφία από την ίδια εταιρεία το έχεις πάρει γιατί νόμιζα ότι μόνο αυτά που έχει στην ιστοσελίδα τους είναι τα διαθέσιμα σχέδια δεν ήξερα ότι έχει και άλλα. Μισοφέγγαρο δεν κατάλαβα που έχεις το σχέδιο του κρεβατιού ή στον τοίχο τα έχεις φτιάξει?

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...