Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΣΕΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ??????????????????????


NASIA

Recommended Posts

Κάπου διάβασα παραπάνω ότι παίρνουν μπομπονιέρες και ο παππάς με την νεοκώρισσα??? Εγώ αυτούς δεν τους έχω υπολογίσει καθόλου. Υπολόγισα μια στον καθένα και έλεγα να βάλω και 3 παραπάνω..... διότι λεφτά δεν περισσεύουν.. θα έχω λίγα άτομα (44). Λέτε να έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω ακούσει ποτέ να παίρνει μπουμπουνιέρα ο παπάς ή η νεοκώρισσα. Βέβαια αν έχεις πολλές δίνεις σε όποιον θέλεις. Η καλύτερη λύση όταν έχεις λίγες μπουμπουνιέρες είναι να τις μοιράζει κάποιος δικός σου στους καλεσμένους, δλδ να μην τις αφήσεις σε ένα τραπέζι και παίρνει ο καθένας όσες θέλει, γιατί το σίγουρο είναι ότι κάποιοι θα πάρουν πάνω από 1.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Συνήθως βάζουν ένα ή δύο άτομα αναλόγως με τον αριθμό των καλεσμένων. Στέκονται πίσω από το τραπέζι με τις μπουμπουνιέρες και δίνουν μία-μία στο χέρι των καλεσμένων που περνάνε. Αν μπορείς να στήσεις το τραπέζι δίπλα στην πόρτα της εκκλησίας ώστε να παίρνει ο καθένας την μπουμπουνιέρα του βγαίνοντας, ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει ποτέ να παίρνει μπουμπουνιέρα ο παπάς ή η νεοκώρισσα. Βέβαια αν έχεις πολλές δίνεις σε όποιον θέλεις. Η καλύτερη λύση όταν έχεις λίγες μπουμπουνιέρες είναι να τις μοιράζει κάποιος δικός σου στους καλεσμένους, δλδ να μην τις αφήσεις σε ένα τραπέζι και παίρνει ο καθένας όσες θέλει, γιατί το σίγουρο είναι ότι κάποιοι θα πάρουν πάνω από 1.

 

Τις πέρνουν από μόνοι τους μην ανησυχείς!Επίσης μπαίνουν κ διάφοροι εκτός εκκλησίας κ εκτός καλεσμένων κ βουτάνε κ αυτοί μπομπονιέρες!Στην βάπτιση του μικρού βγάζαμε φωτογραφίες αφού είχε τελειώσει το μυστήριο κ βλέπω να περνάει μία παλιά συμμαθήτρια μου με την κορούλα της κ να κρατάει μία μπομπονιέρα δική μου!!!!Εννοείται ότι την έκανα ρεζίλι...αν ήθελε τόσο πολύ ας ερχόταν να με ρωτήσει...κ φυσικά θα έδινα στην πιτσιρίκα όπως έδωσα σε κάτι παιδάκια στο μαγαζί άσχετα από τους καλεσμένους μου.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

το 1/3 τουλάχιστον. Οι γιαγιάδες θέλουν να φυλάξουν μερικές, οσες και να περισσέψουν τις δίνουν κ.τ.λ.... φευγουν αέρας.

 

Εγω θα τις πάρω από το χαμόγελο του παιδιού οπότε δεν θα κάνω τσιγκουνιές...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...