Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ!!!!!


SWEETY

Recommended Posts

Τα παιδιά σου αναρωτήθηκες πως θα συμπεριφέρονται όταν μεγαλώσουν; Σαν μαμά αυτό μου ρθε στο μυαλό όταν διάβασα όσα περνάς. Σαν μαμά και σαν γυναίκα. Θα δεχτείς ο γιος σου να σχολιάζει γιατί μια κοπέλα δουλεύει ή πηγαίνει στο γυμναστήριο; θα δεχτείς η κόρη σου να περνάει όπως περνάς εσύ; θα αντιδράσουν σε όλα αυτά και θα μείνουν αποκομμένα από την κοινωνία εκεί; θα αντιδράσουν και θα φύγουν;

Η αγάπη δεν φτάνει! Κι αν φτάνει, κάνει θυσίες για να φτάσει! Αλλά το όφελος πρέπει πάντα να είναι μεγαλύτερο απ τη θυσία. Να θυσιαστείς αλλά να αξίζει να το κάνεις. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλευσω τοτε... Εγω σε κάτι τέτοια ειμαι πιο χυμα... Θα ελεγα δηλαδή στον αντρα μου οτι "κοιτα να δεις πιεςζομαι... Ή θα δινεις σημασια στο τι θα πει ο κοσμος και το πιο πιθανό είναι να λακιξω σε λιγα χρόνια ή θα γυρίσουμε την πλάτη στους ασχετους και θα κοιτάξουμε να ειμαστε καλα"... 

Οπως και να χει κοιτα να τα χεις καλα με τον εαυτό σου και μη σε νοιαζει για τς αλλους... Μπορεις να παρακολουθεις online σεμιναρια, να μαθεις καποια τεχνη και να ανοιξεις και μια επιχείρηση μεσω ιντερνετ.. Σκεψου το!!! Ετσι θα εχεις και την ανθρώπινη επαφη και κανεις κουτσομπολης δε θα το μαθει αφού θα είσαι σπίτι σου!!! Χε χε 

Άστα να πάνε...πολλέεεεεςςς φορές έχει γίνει θέμα αυτό μεταξύ μας και προσπαθεί και εκείνος..Ούτε εγώ μπορώ να μάθω όπως εκείνος ούτε αυτός μπορεί να μάθει όπως εγώ....οποτε ειμαστε καπου στην μεση..ναι μεν αλλα...αν ειχα εστω καποιον δικο μου εδω θα ηταν αλλιως..η μοναδική σωτηρία μου είναι φύγουμε από δω πράγμα που είναι εξαιρετικά δύσκολο.. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2019 at 10:29 ΜΜ, Vasilo είπε:

Τα παιδιά σου αναρωτήθηκες πως θα συμπεριφέρονται όταν μεγαλώσουν; Σαν μαμά αυτό μου ρθε στο μυαλό όταν διάβασα όσα περνάς. Σαν μαμά και σαν γυναίκα. Θα δεχτείς ο γιος σου να σχολιάζει γιατί μια κοπέλα δουλεύει ή πηγαίνει στο γυμναστήριο; θα δεχτείς η κόρη σου να περνάει όπως περνάς εσύ; θα αντιδράσουν σε όλα αυτά και θα μείνουν αποκομμένα από την κοινωνία εκεί; θα αντιδράσουν και θα φύγουν;

Η αγάπη δεν φτάνει! Κι αν φτάνει, κάνει θυσίες για να φτάσει! Αλλά το όφελος πρέπει πάντα να είναι μεγαλύτερο απ τη θυσία. Να θυσιαστείς αλλά να αξίζει να το κάνεις. 

Τα παιδια τωρα ειναι αλλο μεγαλο θεμα...Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα έχουν οι γιοι μου αυτή την νοοτροπία...το να κρίνουν τον άλλο,να είναι ψευτομαγκες και διαφορά αλλά...γι'αυτό και προσπαθώ και τους μιλάω συνέχεια,στον μεγάλο δηλαδή...Δεν θέλω να μείνουν εδώ...εδώ δεν είναι ζωή..Εγώ έκανα τις επιλογές μου χωρίς βέβαια να έχω σπουδαιολογισει όλα αυτά ήμουν μικρή και ερωτευμένη, όταν συνειδητοποίησα ήταν πλέον αργά είχα ήδη ένα παιδι..Ο άντρας μου αξίζει πραγματικά,είναι ξεχωριστός άνθρωπος...δεν ηταν ευκολο και για εκεινον...δεν εβλεπε τον τοπο τμπου γεννηθηκε με τα δικα μου ματια,δεν μπορουσε να καταλαβει στην αρχη γιατι κοριτσια αυτος ηταν ξεκαθαρος απο την αρχη εγω επελεξα...απλα δεν τα περιμενα ετσι..πιστευα πως θα ηταν εντελως διαφορετικά εδω μονο ζηλια και ανταγωνισμος υπαρχει...αν δεν γινει χομτροπετσος σαν γουρούνι δεν επιβιωνεις...Και προσπαθεί να μαζέψει λεφτά να φύγουμε από δω..Αλλά είναι Και οι εποχές κακές.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2019 at 12:51 AM, Νένα 27 said:

Οδηγώ Ναι...Αλλά δεν εχω και πολλές επιλογές..Τώρα έχω μωρό και οι μετακινήσεις μου είναι πολύ δύσκολες 1ον και 2ον και σημαντικότερο είναι το εξής...το χωριό ειναι χωριο της Κρητης που μένω και  είναι πολλαααααααα χρόνια πίσω....Και γενικότερα όλοι εδώ....για παράδειγμα στην πιο κοντινή κωμόπολη θα πω γιατί πόλη δεν την λες υπάρχει γυμναστήριο αν δουν γυναικα εκεί μέσα αρχίζουν "πω πω ντροπής πράγματα παντρεμένη γυναικα και αντί να κοιτάει τον άντρα της και τα παιδιά της πάει και γυμναζεται " αν πάλι δουν ανύπαντρη λένε " απαπαπαπα κρίμα το κορίτσι να δω ποιος θα την πάρει με τα μυαλά που κουβαλαει" ...μιλάμε για εξωφρενικά πράγματα...Και γω ειλικρινά χεστηκα να το πω ωμά για το τι θα πουν για εμένα,ο άντρας μου όμως δεν είναι το ίδιο...Δεν θέλει να δίνει δικαιώματα όποτε έχω καταλήξει κλεισμένη μέσα σε ένα σπίτι με 2 παιδιά...Δεν έχω παρέα...είναι πολύ πίσω εδώ τα πράγματα,στην αρχή δεν τα έβλεπα γιατί λίγο ο έρωτας λίγο το ότι είχα τα συγγενικά πρόσωπα του άντρα μου (ξάδερφες, συνηφαδα) πέρναγε η ώρα μου...με τα χρόνια αυτά άλλαξαν...σιγά σιγά μου κάνανε κακο...βάζανε λόγια και μου δημιουργούσαν προβλήματα στον γάμο μου...Έτσι έκοψα...είναι λίγο Δράμα η κατάσταση εδώ...κάτι κατσικάκια έχω και τα λέμε...:oops:

 

Νένα, δύσκολα τα πράγματα. Και όταν έχεις και μικρά παιδιά που θέλουν διαρκώς την προσοχή σου,

δεν έχεις και πολλές επιλογές.

Μια καλή λύση, θα ήταν πάντως περίπου αυτά που σου είπαν και τα κορίτσια πιο πάνω: ασχολίες μέσω ιντερνετ.

Μπορείς να μαθεις βελονάκι/πλεκτική/ραπτική και να φτιάξεις ένα site που να τα πουλάς όλα αυτά.

Ίσως δεν βγάζεις κέρδος αλλά θα σου δίνεται η ευκαιρία να αλληλεπιδράς με άλλους ανθρώπους μακριά από το χωριό σου.

Μπορείς επίσης να ασχοληθείς με βιολογικά τρόφιμα, πάλι μέσω ιντερνετ.

Ή να μαθεις πράγματα μέσω online σεμιναρίων και να μπεις σε αντίστοιχες ομάδες συζητήσεων.

Όρεξη να υπάρχει και λύσεις βρίσκονται.

Μόνο κάντο σύντομα μην κλατάρεις στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2019 at 12:09 ΜΜ, Νένα 27 είπε:

Και προσπαθεί να μαζέψει λεφτά να φύγουμε από δω...

Εφόσον και ο άντρας σου θέλει να φύγετε, για ποιο λόγο δε δέχεται πχ να δουλέψεις;; Έστω κι από το σπίτι. Εαν αυτό είναι κοινός στόχος πρέπει να επικεντρωθείτε σ' αυτό. Είναι πολύ διαφορετικό να θέλετε κάτι και οι δυο με το να μη σ'αφήνει να κάνεις κάτι, γιατί όπου κι αν είσαι το ίδιο θα καταπιέζεσαι. 

 

Επίσης το γεγονός οτι επέλεξες τότε να κάνεις αυτό, δε σημαίνει πως είναι σωστή επιλογή και τώρα. Οι συνθήκες έχουν αλλάξει, οι ανάγκες σου έχουν αλλάξει και πως να το κάνουμε έτσι είναι η ζωή, τα πάντα αλλάζουν και τώρα πρέπει να επιλέξεις ξανά. Αυτή τη φορά θα επιλέξεις και για σας και για τα παιδιά σας το καλύτερο. 

 

Ό.τι και να λέμε εμείς, είναι σε επίπεδο συζήτησης για να περνάει η ώρα, να ξεσκάμε! Πχ. εγώ είμαι υπέρ του "η ζωη είναι μικρή για να είναι θλιβερή", είμαι κατά του "κάνε υπομονή και θα δεις θα αλλάξουν", δε θα αλλάξουν εαν εσύ δε φροντίσεις να τα αλλάξεις. Πρέπει πολύ απλά να συνειδητοποιήσεις τι κάνεις και τι θέλεις να κάνεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Belmar είπε:

 

Νένα, δύσκολα τα πράγματα. Και όταν έχεις και μικρά παιδιά που θέλουν διαρκώς την προσοχή σου,

δεν έχεις και πολλές επιλογές.

Μια καλή λύση, θα ήταν πάντως περίπου αυτά που σου είπαν και τα κορίτσια πιο πάνω: ασχολίες μέσω ιντερνετ.

Μπορείς να μαθεις βελονάκι/πλεκτική/ραπτική και να φτιάξεις ένα site που να τα πουλάς όλα αυτά.

Ίσως δεν βγάζεις κέρδος αλλά θα σου δίνεται η ευκαιρία να αλληλεπιδράς με άλλους ανθρώπους μακριά από το χωριό σου.

Μπορείς επίσης να ασχοληθείς με βιολογικά τρόφιμα, πάλι μέσω ιντερνετ.

Ή να μαθεις πράγματα μέσω online σεμιναρίων και να μπεις σε αντίστοιχες ομάδες συζητήσεων.

Όρεξη να υπάρχει και λύσεις βρίσκονται.

Μόνο κάντο σύντομα μην κλατάρεις στο τέλος.

Χαχα ωριακα είμαι...ήδη τρέχω σε γιατρούς γιατί έχω έντονο στρες και μου δημιουργεί διαφορά προβλήματα στην καρδιά και γενικα...Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια πάντως για τις συμβουλές σας!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasilo είπε:

Εφόσον και ο άντρας σου θέλει να φύγετε, για ποιο λόγο δε δέχεται πχ να δουλέψεις;; Έστω κι από το σπίτι. Εαν αυτό είναι κοινός στόχος πρέπει να επικεντρωθείτε σ' αυτό. Είναι πολύ διαφορετικό να θέλετε κάτι και οι δυο με το να μη σ'αφήνει να κάνεις κάτι, γιατί όπου κι αν είσαι το ίδιο θα καταπιέζεσαι. 

 

Επίσης το γεγονός οτι επέλεξες τότε να κάνεις αυτό, δε σημαίνει πως είναι σωστή επιλογή και τώρα. Οι συνθήκες έχουν αλλάξει, οι ανάγκες σου έχουν αλλάξει και πως να το κάνουμε έτσι είναι η ζωή, τα πάντα αλλάζουν και τώρα πρέπει να επιλέξεις ξανά. Αυτή τη φορά θα επιλέξεις και για σας και για τα παιδιά σας το καλύτερο. 

 

Ό.τι και να λέμε εμείς, είναι σε επίπεδο συζήτησης για να περνάει η ώρα, να ξεσκάμε! Πχ. εγώ είμαι υπέρ του "η ζωη είναι μικρή για να είναι θλιβερή", είμαι κατά του "κάνε υπομονή και θα δεις θα αλλάξουν", δε θα αλλάξουν εαν εσύ δε φροντίσεις να τα αλλάξεις. Πρέπει πολύ απλά να συνειδητοποιήσεις τι κάνεις και τι θέλεις να κάνεις. 

Έτσι είναι ακριβώς...συμφωνώ σε αυτά που λες απλά είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα εδώ...Δεν θα είχε πρόβλημα αν για παράδειγμα μάθαινα να φτιάχνω νύχια και έφτιαχνα νύχια στο σπίτι μου το θέμα μου είναι ότι για να το κάνω αυτό πρέπει να καταφέρω να ανέχομαι "(τις καλές κυρίες) " που ζουν εδώ, γιατί το χωριό στο οποίο μένω είναι εντελώς απομονωμένο από παντού...Είμαστε ένα χωριουδάκι με 200 κατοίκους αναγκάστηκα οι πελάτισσες για παράδειγμα θα είναι αυτές που κοίταξαν με διάφορους τρόπους να μου κλείσουν το σπίτι είτε σχολιαζοντας και βάζοντας λόγια είτε να την πέφτουν στον άντρα μου άστα σου λέω με μεγάλο μπλέξιμο...Μόνο αυτό που είπες να δουλεύω καθαρά μέσω ίντερνετ...Από κει και πέρα κοιτάμε μπας και καταφέρουμε να φύγουμε κάποια στιγμή από δω να πάμε έστω κοντά στο χωριό από όπου ήταν ο πατέρας μου εκεί έχω γνωστές και μπορώ να ανοίξω κύκλο είναι άλλης νοοτροπίας εκεί...έχω κορίτσια που όταν κατέβαινα διακοπές καναμε παρέα και με ξέρουν απο παιδακι...πάνε οι γυναίκες για ένα καφέ εδώ δεν υπάρχει πιθανότητα να δεις γυναικα σε καφενείο απαγορεύεται...χαχαχα το κωλοκοτρονιτσι μου θυμίζει ειλικρινά...Και γω η προτευουσιανα..τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Νένα 27 said:

Έτσι είναι ακριβώς...συμφωνώ σε αυτά που λες απλά είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα εδώ...Δεν θα είχε πρόβλημα αν για παράδειγμα μάθαινα να φτιάχνω νύχια και έφτιαχνα νύχια στο σπίτι μου το θέμα μου είναι ότι για να το κάνω αυτό πρέπει να καταφέρω να ανέχομαι "(τις καλές κυρίες) " που ζουν εδώ, γιατί το χωριό στο οποίο μένω είναι εντελώς απομονωμένο από παντού...Είμαστε ένα χωριουδάκι με 200 κατοίκους αναγκάστηκα οι πελάτισσες για παράδειγμα θα είναι αυτές που κοίταξαν με διάφορους τρόπους να μου κλείσουν το σπίτι είτε σχολιαζοντας και βάζοντας λόγια είτε να την πέφτουν στον άντρα μου άστα σου λέω με μεγάλο μπλέξιμο...Μόνο αυτό που είπες να δουλεύω καθαρά μέσω ίντερνετ...Από κει και πέρα κοιτάμε μπας και καταφέρουμε να φύγουμε κάποια στιγμή από δω να πάμε έστω κοντά στο χωριό από όπου ήταν ο πατέρας μου εκεί έχω γνωστές και μπορώ να ανοίξω κύκλο είναι άλλης νοοτροπίας εκεί...έχω κορίτσια που όταν κατέβαινα διακοπές καναμε παρέα και με ξέρουν απο παιδακι...πάνε οι γυναίκες για ένα καφέ εδώ δεν υπάρχει πιθανότητα να δεις γυναικα σε καφενείο απαγορεύεται...χαχαχα το κωλοκοτρονιτσι μου θυμίζει ειλικρινά...Και γω η προτευουσιανα..τι να πω...

Νένα μου ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω, όμως αν ο άντρας σου έχει μεγαλώσει έτσι με αυτή την νοοτροπία ακόμα και αν φύγετε από το χωριό δεν θα αλλάξουν πολλά πράγματα, φαντάζομαι πάλι δεν θα μπορείς να δουλέψεις (απορώ, δεν ήξερα πως υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται ακόμα έτσι) και πάλι θα ειναι δύσκολο να κάνεις κάποια δραστηριότητα κτλ. Γνώμη μου είναι πως  αυτό που πρέπει να δουλέψετε τα θέλω τα δικά σας ανεξάρτητα με τον τόπο που ζείτε. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ, εύχομαι να καταλαβαίνεις. Κόσμος που θα σε κακολογησει υπάρχει παντού, κόσμος που θα προσπαθήσει να σου κλείσει το σπίτι πάλι παντού υπάρχει, όμως το πόσο αφήνει ο καθένας να επηρεάζεται απο τον κόσμο διαφέρει.

 

Επεξεργάστηκαν by kotsifikos
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Νένα 27 είπε:

Έτσι είναι ακριβώς...συμφωνώ σε αυτά που λες απλά είναι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα εδώ...Δεν θα είχε πρόβλημα αν για παράδειγμα μάθαινα να φτιάχνω νύχια και έφτιαχνα νύχια στο σπίτι μου το θέμα μου είναι ότι για να το κάνω αυτό πρέπει να καταφέρω να ανέχομαι "(τις καλές κυρίες) " που ζουν εδώ, γιατί το χωριό στο οποίο μένω είναι εντελώς απομονωμένο από παντού...Είμαστε ένα χωριουδάκι με 200 κατοίκους αναγκάστηκα οι πελάτισσες για παράδειγμα θα είναι αυτές που κοίταξαν με διάφορους τρόπους να μου κλείσουν το σπίτι είτε σχολιαζοντας και βάζοντας λόγια είτε να την πέφτουν στον άντρα μου άστα σου λέω με μεγάλο μπλέξιμο...Μόνο αυτό που είπες να δουλεύω καθαρά μέσω ίντερνετ...Από κει και πέρα κοιτάμε μπας και καταφέρουμε να φύγουμε κάποια στιγμή από δω να πάμε έστω κοντά στο χωριό από όπου ήταν ο πατέρας μου εκεί έχω γνωστές και μπορώ να ανοίξω κύκλο είναι άλλης νοοτροπίας εκεί...έχω κορίτσια που όταν κατέβαινα διακοπές καναμε παρέα και με ξέρουν απο παιδακι...πάνε οι γυναίκες για ένα καφέ εδώ δεν υπάρχει πιθανότητα να δεις γυναικα σε καφενείο απαγορεύεται...χαχαχα το κωλοκοτρονιτσι μου θυμίζει ειλικρινά...Και γω η προτευουσιανα..τι να πω...

Άνοιξε ένα καφέ τότε... Τα "καφέ της Νένας!!!" χα χα!!! :-P Το θετικό είναι ότι θέλει κι ο άντρας σου να φύγετε. Καλό είναι να κάνεις κάτι και για να περνάς την ώρα σου αλλά και να βοηθήσεις οικονομικά την κατάσταση μήπως φύγετε πιο γρήγορα! Πάντως τα νύχια είναι πολύ καλή περίπτωση! Εύκολο να το μάθεις, δεν χρειάζεται πολλά χρήματα για τον εξοπλισμό και αυτά που θα βγάζεις θα είναι πολύ καλά λεφτά!!! Αν μπορείς να διαχειριστές το συναισθηματικο κομμάτι και να μη δίνεις σημασία στις "καλές κυριες" του χωριού απλά να τις βλέπεις σαν πορτοφόλι, καντο! Αν πάλι δε μπορείς, σκέψου τι θα μπορούσες να κάνεις μέσω ίντερνετ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MagdaP είπε:

Άνοιξε ένα καφέ τότε... Τα "καφέ της Νένας!!!" χα χα!!! :-P Το θετικό είναι ότι θέλει κι ο άντρας σου να φύγετε. Καλό είναι να κάνεις κάτι και για να περνάς την ώρα σου αλλά και να βοηθήσεις οικονομικά την κατάσταση μήπως φύγετε πιο γρήγορα! Πάντως τα νύχια είναι πολύ καλή περίπτωση! Εύκολο να το μάθεις, δεν χρειάζεται πολλά χρήματα για τον εξοπλισμό και αυτά που θα βγάζεις θα είναι πολύ καλά λεφτά!!! Αν μπορείς να διαχειριστές το συναισθηματικο κομμάτι και να μη δίνεις σημασία στις "καλές κυριες" του χωριού απλά να τις βλέπεις σαν πορτοφόλι, καντο! Αν πάλι δε μπορείς, σκέψου τι θα μπορούσες να κάνεις μέσω ίντερνετ. 

Άστα να πάνε!!!!ωραίο μου ακούγεται το καφέ της Νενας  χαχαχαχαχα!Δεν το είχα σκεφτεί...θα με πυροβολήσουν...θα κάνω ότι μπορώ για να την παλέψω...σ'ευχαριστώ πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας θα θέλαμε να σας παροτρύνουμε να κάνετε χρήση του νέου καφέ που δημιουργήσαμε εδώ

 

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/20945-makria-apo-toys-goneis-mas/

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kotsifikos είπε:

Νένα μου ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω, όμως αν ο άντρας σου έχει μεγαλώσει έτσι με αυτή την νοοτροπία ακόμα και αν φύγετε από το χωριό δεν θα αλλάξουν πολλά πράγματα, φαντάζομαι πάλι δεν θα μπορείς να δουλέψεις (απορώ, δεν ήξερα πως υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται ακόμα έτσι) και πάλι θα ειναι δύσκολο να κάνεις κάποια δραστηριότητα κτλ. Γνώμη μου είναι πως  αυτό που πρέπει να δουλέψετε τα θέλω τα δικά σας ανεξάρτητα με τον τόπο που ζείτε. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ, εύχομαι να καταλαβαίνεις. Κόσμος που θα σε κακολογησει υπάρχει παντού, κόσμος που θα προσπαθήσει να σου κλείσει το σπίτι πάλι παντού υπάρχει, όμως το πόσο αφήνει ο καθένας να επηρεάζεται απο τον κόσμο διαφέρει.

 

Και ναι υπάρχουν και το 2019 τέτοιοι άνθρωποι με τέτοιες νοοτροπίες...Όχι δεν θα αλλάξουν πολλά, τουλάχιστον θα έχουν τα παιδιά μου δραστηριότητες κάτι είναι και αυτό...Από το να τα βλέπω σε ένα σπίτι να μαραζώνουν...εμένα πες επιλογή μου ήταν ακόμα και αν δεν τα περίμενα έτσι τα πράγματα, ακόμα και αν είχα όνειρα διαφορετικά εκείνα όμως δεν φταίνε...οι άνθρωποι εδώ δεν είναι καλής παστας ,είναι ανταγωνιστικοί,ζηλοσθονοι, έχουν κακια,πειράζουν ο ένας τον άλλο...Και ο άντρας μου τους έχει σιχαθεί όλους εδώ γιατί προσπαθεί να βλέπει με τα μάτια μου...Όταν ανεβαίνουμε Αθήνα είναι αλλος άνθρωπος απελευθερωμένος σαν να αφήνει το παλτό του χωριού πίσω...φυσικα και υπάρχει παντού κακός κόσμος όμως υπάρχει και περισσότερος αέρας να ανασάνεις....Σας ευχαριστώ πάντως πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Συντονιστής Περιεχομένου είπε:

Γειά σας θα θέλαμε να σας παροτρύνουμε να κάνετε χρήση του νέου καφέ που δημιουργήσαμε εδώ

 

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/20945-makria-apo-toys-goneis-mas/

 

  Το  parentscafe.gr  έχει δημιουργηθεί για να ανταλάσσετε τα καθημερινά σας νέα και να δίνετε δύναμη η μία στην άλλη
έχει κλειδωθεί το θέμα, έτσι ώστε να συνεχιστούν οι συζητήσεις σας στο Parentscafe! 

  • Μου αρέσει 1

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...