Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόβεται το επίδομα των τριτέκνων?


NASIA

Recommended Posts

Επί του προκειμένου έχουμε κάποια πηγή για την πιθανή επιστροφή χρημάτων?

 

Σοβαρά ρωτάω δηλ.

Βρήκα μόνο αυτό στο οποίο αναφέρει πιθανό όριο τα 45000 ευρώ καθαρά οικογενειακό εισόδημα.

http://triteknoinomouattikis.blogspot.gr/2012/02/45000-2012.html

 

εντίτ: αλλού είδα για 55000 καθαρά.

Άλλα ντι άλλων τελικά?!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επί του προκειμένου έχουμε κάποια πηγή για την πιθανή επιστροφή χρημάτων?

 

Σοβαρά ρωτάω δηλ.

Βρήκα μόνο αυτό στο οποίο αναφέρει πιθανό όριο τα 45000 ευρώ καθαρά οικογενειακό εισόδημα.

http://triteknoinomouattikis.blogspot.gr/2012/02/45000-2012.html

 

εντίτ: αλλού είδα για 55000 καθαρά.

Άλλα ντι άλλων τελικά?!

 

εως 12.000 ευρω το επιδομα δινεται κανονικα

 

απο 12.000-30.000 θα δινεται το 1/2

 

απο 30.000 και πανω κοβεται

 

Αυτα που ειδες εσυ ειναι παλαιοτερες αλλαγες στο συστημα χορηγησης του επιδοματος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια σελιδα στο φεις .. για διαμαρτυρια για επιδομα τριτεκων... οποιος θελει μπορει να βαλει τ ονομα του για υποστηριξη

 

http://www.facebook.com/groups/430990823620262/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα το τρίτο μου παιδάκι τον Φεβρουάριο. Ξέρω ότι είναι ακόμη νωρίς αλλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς σε ποιο μήνα βρισκόμαστε τώρα ώστε να μπορούμε να υπολογίσουμε και οι υπόλοιποι πότε περίπου θα το πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γέννησα το τρίτο μου παιδάκι τον Φεβρουάριο. Ξέρω ότι είναι ακόμη νωρίς αλλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς σε ποιο μήνα βρισκόμαστε τώρα ώστε να μπορούμε να υπολογίσουμε και οι υπόλοιποι πότε περίπου θα το πάρουμε.

 

Αναλογως ποτε θα υπογραφουν τα νεα μετρα απο την κυβερνηση στα οποια θα περιλαμβανεται και η περικοπη του επιδοματος...

Παντως αν το ζητησουν πισω αναδρομικα απο 1-1-2012 οπως ακουγεται τοτε καλυτερα να μην το παρεις ακομα οπως και εγω που η γυναικα μου γεννησε και αυτη τελη Φλεβαρη....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να αναφερω οτι γέννησα το 3ο παιδι μου τον Μαρτιο και πληρωθηκα τον Αυγουστο. 438 ευρώ είναι το διμηνο

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites

εγώ έστειλα email στο ογά και μου απάντησαν ότι εξετάζουν΄τώρα τις αιτήσεις του 11/2011. υπομονή και εγω γέννησα 31/01/12

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

aik αν επιτρέπεται μιλάμε για Αθήνα; Γιατί αν ναι δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι το έχουν πάρει και κάποιοι όχι; Εχεις κάνει κάτι έξτρα;

 

ειμαι απο κρητη και οταν πηγα να καταθεσω τα χαρτια τα ειχα ολα ετοιμα, ακομα και τα εκκαθαριστικα των 10 ετων.

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ έστειλα email στο ογά και μου απάντησαν ότι εξετάζουν΄τώρα τις αιτήσεις του 11/2011. υπομονή και εγω γέννησα 31/01/12

 

Άρα αυτοί που έκαναν αίτηση τον 11/2011 θα πληρωθούν τον Οκτώβριο???

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

aik κατάλαβα. Είναι επειδή είσαι επαρχία. Στην Αθήνα καθυστερούν πολύ. Κι εγώ μόλις γέννησα (το Φεβρουάριο) κατέθεσα αμέσως τα χαρτιά μαζί με τη 10χρονη παραμονή.

vatrahi λογικά ναι θα πληρωθείς τον Οκτώβριο αφού τώρα επεξεργάζονται τα χαρτιά σου. Πάντως αν μέσα στην πολλή χαρά σου τότε, βρεις λίγο χρόνο, στείλε να μας πεις αν όντως τα πήρες!!!

Link to comment
Share on other sites

aik κατάλαβα. Είναι επειδή είσαι επαρχία. Στην Αθήνα καθυστερούν πολύ. Κι εγώ μόλις γέννησα (το Φεβρουάριο) κατέθεσα αμέσως τα χαρτιά μαζί με τη 10χρονη παραμονή.

vatrahi λογικά ναι θα πληρωθείς τον Οκτώβριο αφού τώρα επεξεργάζονται τα χαρτιά σου. Πάντως αν μέσα στην πολλή χαρά σου τότε, βρεις λίγο χρόνο, στείλε να μας πεις αν όντως τα πήρες!!!

 

Εννοείται.....!

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτοί που έκαναν αίτηση τον 11/2011 θα πληρωθούν τον Οκτώβριο???

 

Eλπίζω να πήγες στα κεντρικά. Εμείς αρχικά είχαμε πάει στον ανταποκριτή στο δημαρχείο κ καθυστερήσαμε πάααρα πολύ.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

εγώ έστειλα email στο ογά και μου απάντησαν ότι εξετάζουν΄τώρα τις αιτήσεις του 11/2011. υπομονή και εγω γέννησα 31/01/12

 

κ γω εστειλα αλλα δεν μου απαντησαν.για αθηνα μιλας?

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γεννησα 5/8/11 και πηρα τα λεφτα 13/8/12 ... ειμαι Αθήνα και εκανα την αιτηση μεσω ανταποκριτη. (Μαρουσι)

 

Και εγω μεσω ανταποκριτη τα εκανα στου Ζωγραφου τον 3-2012....

Αντε να δουμε αν θα προλαβω να παρω κανα η ευρω ή θα με προλαβουν τα μετρα...

Link to comment
Share on other sites

Α τιποτα......:lol::lol:

 

ναι καλε...τιποτα...σιγα το πραγμα:lol::lol:

 

Και εγω μεσω ανταποκριτη τα εκανα στου Ζωγραφου τον 3-2012....

Αντε να δουμε αν θα προλαβω να παρω κανα η ευρω ή θα με προλαβουν τα μετρα...

και εγω το ιδιο ακριβος σκεφτομουν.....αν θα προλαβω να παρω τιποτα!!

μακαρι να τα παρετε ολοι γρηγορα!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα χθες στα κεντρικά του ΟΓΑ και μου είπαν ότι τώρα εξετάζουν τα χαρτια του Δεκεμβρίου και να ξαναπάω τέλη Οκτωβρίου για να ξαναρωτήσω.

 

Για Αθήνα μιλάς ή για θεσ/νίκη?

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...