Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόβεται το επίδομα των τριτέκνων?


NASIA

Recommended Posts

μπαααα...

ο gianis λέει κάπου παραπάνω ότι τον ενημέρωσαν για τέλη Φεβρουαρίου από Ηράκλειο...φαντάζομαι ισχύει πανελλαδικώς...να μας βγάλουν την ψυχή μέχρι τέλος του μήνα τα καθίκια :twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κάναμε τα χαρτιά για την εφάπαξ παροχή ιούνιο 2011.Επικοινωνήσαμε με τον ΟΓΑ και μας είπαν ότι οι περισσότεροι θα τα πάρουμε μέχρι τέλη φεβρουαρίου και ότι εμείς είμαστε σίγουρα μέσα.Ας ελπίσουμε ότι την επόμενη εβδομάδα θα τα δώσουν γιατί μέχρι τώρα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΩΘΟΥΝ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΥΧΩΝ ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.

 

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΜΑΣ ΟΠΟΥ ΑΝΑΡΤΩΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΓΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ.

 

 

 

αυτη ειναι η απαντηση που ελαβα απο ογα μεσω μαιλ...να δουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δελτίο Τύπου

Δευτέρα, 25.02.2013

Η Διοίκηση του ΟΓΑ ανακοινώνει ότι:

Την Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου 2013 θα πραγματοποιηθεί η πληρωμή

οικογενειακών επιδομάτων (επίδομα τρίτου παιδιού, πολυτεκνικό επίδομα,

επίδομα σε τρίτεκνες οικογένειες , εφάπαξ παροχή 2.000 ευρώ, ισόβιες

συντάξεις) σε τρίτεκνες και πολύτεκνες οικογένειες.

Η πληρωμή αυτή αφορά σε δικαιούχους με βάση την ημερομηνία

υποβολής της αίτησής τους και μέχρι την κατάργηση των επιδομάτων

με τις διατάξεις του ν. 4093/2012 (1-11-2012 ή 1-1-2013, ανάλογα με το

επίδομα). Τα ποσά που θα καταβληθούν άπαξ αντιστοιχούν στα αναδρομικά

που δικαιούνται.

Επίσης, η πληρωμή αυτή, αφορά και πρόσωπα που ήταν δικαιούχοι

επιδόματος και τους οφείλεται κάποιο ποσό από τον ΟΓΑ (π.χ. μετά από

άρση αναστολής καταβολής του επιδόματος ή λόγω σπουδών τέκνων κλπ).

Η συνολική δαπάνη για τις πληρωμές αυτές ανέρχεται σε 14.519.464,10 ?

Από το Γραφείο Διοίκησης Ο.Γ.Α.

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα 31/12/11 κ κατεθεσα τα χαρτια 23/01/12...τον Οκτωβρη ελαβα ενα χαρτι απο τον ογα οτι θελουν επιπλεον την προσφατη φορολογικη δηλωση ,την οποία εστειλα αμεσως...προχθες που πηγε ο αντρας μου να ρωτησει αν θα πληρωθουμε τωρα του απαντησε οτι δεν εχει σημασια ποτε καναμε την αιτηση αλλα ποτε στειλαμε την τελευταια εκκρεμοτητα,,,,ακουσουν ακουσον!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΤΗΚΟ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??????ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ???!!!Και ειπε ο ενας και μοναδικος που ασχολειται με αυτο οτι θα τα παρουμε τον Απριλη....

labc81

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα παλι στον ΟΓΑ Αθηνων......

Εχουμε καταθεσει τον Μαρτη του 2012 και μου ειχαν πει πως θα πληρωθουμε τον Απριλη του 2013....Σημερα που πηγα μου ειπαν πως θα παμε για Ιουνιο 2013.....Αν δεν ειχα την κορη μου μαζι καποιον θα εσπαγα στο ξυλο...

Ο λογος ειναι οτι καθυστερησα να φερω ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης της γυναικας μου που εχει τη μεριδα της στην επαρχια ....ΛΕς και φταιω εγω που τα ΚΕΠ εκει κανανε 2 εβδομαδες να στειλουν ενα κωλοχαρτο.....

Link to comment
Share on other sites

και εμεναο αντρας μου στον ογα αθηνων πηγε....

 

Τί μ........ο υπάλληλος???εμας που μας ειπε οτι να μην αργουσαμε να στειλουμε την φορολογικη την τελευταια????!!!μα αφου οταν καταθεσαμε τα χαρτια δεν ειχαμε κανει ακομα την φορολογ.δηλωση...πώς να την καταθέταμε???!!!κ στον ογα της περιοχης μας ειπαν οτι παιζει ρολο ποτε κανεις την αιτηση για να πληρωθεις...μας δουλευουνε νομιζω ομαδικως..........επρεπε να τους πουμε,,,να δουμε...θα αντεξουμε στην Ελλαδα ως τοτε!!αισχος...ετσι μου ερχεται να βγω στα καναλια...:(:(:(

labc81

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α ωραία!!!! Ομορφα!

Κ εγω το ειχα σιγουρο για σημερα αλλα ....."υπομενετε ελληνικά"!:|

 

Α και κάτι ακόμη...αν λέω άν τελικά τα πάρουμε σημερα..πρέπει

να παμε απο τον ΟΓΑ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους.! Εμείς τελικά πληρωθήκαμε.... και την εφάπαξ παροχή και τα αναδρομικά μέχρι το Δεκέμβριο.Μπήκαν στο λογαριασμό που είχαμε δηλώσει.

Βέβαια όλα ήταν έτοιμα για να πληρωθούμε τον Δεκέμβριο που πέρασε (συν την επιπλέον φορολογική δήλωση που μας ζητήσανε γιατί αλλιώς θα μας είχαν πληρώσει τον προηγούμενο Σεπτέμβριο κανονικά.!)

Με το καλό σε όλους σας.... καλή υπομονή.!

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηταν να πληρωθεις το δεκεμβριο?απ οτι καταλαβα αυτοι πληρωθηκαν τωρα κ οι αλλοι πανε στο επομενο διμηνο.

 

Δεν πηρα τπτ απο τοτε που γεννησα, δηλ. το Φλεβαρη του 12.Δεν ξερω αν έπρεπε να τα παρω τον Δεκεμβρη...αν ξερεις κατι διαφωτισε με....γιατι δε γνωριζω τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρα τπτ απο τοτε που γεννησα, δηλ. το Φλεβαρη του 12.Δεν ξερω αν έπρεπε να τα παρω τον Δεκεμβρη...αν ξερεις κατι διαφωτισε με....γιατι δε γνωριζω τπτ!

 

τωρα πληρωνουν αυτους που γεννησαν το 11!!γεννησα το δεκεμβρη του 11 κ πληρωθηκα τωρα να φανταστεις.πρεπει πρωτα να εξετασουν τα χαρτια σου,να εγκριθουν κ μετα πληρωνεσαι.τη φετινη δηλωση που εκανες την πηγες?μπορεις να μπεις στη σελιδα του ογα κ να τους στειλεις mail.αργουν λιγο αλλα σου απαντανε.το πιο πιθανο ειναι να εισαι στις πληρωμες του απριλιου η ιουνιου.αναλογως τη δουλεια που εχουν.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα πληρωνουν αυτους που γεννησαν το 11!!γεννησα το δεκεμβρη του 11 κ πληρωθηκα τωρα να φανταστεις.πρεπει πρωτα να εξετασουν τα χαρτια σου,να εγκριθουν κ μετα πληρωνεσαι.τη φετινη δηλωση που εκανες την πηγες?μπορεις να μπεις στη σελιδα του ογα κ να τους στειλεις mail.αργουν λιγο αλλα σου απαντανε.το πιο πιθανο ειναι να εισαι στις πληρωμες του απριλιου η ιουνιου.αναλογως τη δουλεια που εχουν.

 

Ευχαριστω Ματιλντα για τις απαντησεις.

Λοιπον πηγε ο αντρας μου απο τον ΟΓΑ της περιοχης μου (αν κ περιμενουμε απο Θεσ.κη να αποσταλλουν), η εγκριτικη μου αποφαση λεει Γενάρη του 13.

Οποτε τουλάχιστον τα χαρτια ειναι ενταξει.

Που εμαθες εσυ οτι τωρα δινουν του 11; Η ανακοινωση λεει σε όσους δε τα εχουν παρει κ τα δικαιουνται...αχ θα μας σκασουν παλι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ματιλντα για τις απαντησεις.

Λοιπον πηγε ο αντρας μου απο τον ΟΓΑ της περιοχης μου (αν κ περιμενουμε απο Θεσ.κη να αποσταλλουν), η εγκριτικη μου αποφαση λεει Γενάρη του 13.

Οποτε τουλάχιστον τα χαρτια ειναι ενταξει.

Που εμαθες εσυ οτι τωρα δινουν του 11; Η ανακοινωση λεει σε όσους δε τα εχουν παρει κ τα δικαιουνται...αχ θα μας σκασουν παλι!

 

 

Τρίτη, 26 Φεβρουαρίου 2013

 

Πληρώνονται καθυστερημένα οι Νέοι Τρίτεκνοι, δηλαδή όσοι απέκτησαν το 3ο παιδί τους τελευταίους 18 μήνες και δεν είχαν ακόμη πληρωθεί για πρώτη φορά

 

 

 

αυτο αναγραφεται στο μπλογκ των τριτεκνων της Αττικης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. δεν εχω παει ακομη στη τραπεζα και θα τρελαθω. ας με βοηθήσει καποιος! λοιπον γεννησα το τριτο μου μωρο το Φλεβάρη του 12 κατεθεσα αμέσως τα χαρτια και τους πηγα και το καινουργιο εκκαθαριστικο του 12. ,ου ειχαν πει οτι θα πληρωθω τον προηγουμενο Δεκέμβρη αλλα τιποτα. τωρα θα πληρωθω??? και ποσα θα ειναι? μπορει καποιος να με βοηθησει με τον υπολογισμο γιατι τα εχω χαμενα.. ευχαριστω πολυ

mamax4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. δεν εχω παει ακομη στη τραπεζα και θα τρελαθω. ας με βοηθήσει καποιος! λοιπον γεννησα το τριτο μου μωρο το Φλεβάρη του 12 κατεθεσα αμέσως τα χαρτια και τους πηγα και το καινουργιο εκκαθαριστικο του 12. ,ου ειχαν πει οτι θα πληρωθω τον προηγουμενο Δεκέμβρη αλλα τιποτα. τωρα θα πληρωθω??? και ποσα θα ειναι? μπορει καποιος να με βοηθησει με τον υπολογισμο γιατι τα εχω χαμενα.. ευχαριστω πολυ

 

Ακριβως τα ιδια ειμαστε! Κ εμεις όλα γρηγορα κ αμεσα!

Μιλησε ο αντρας μου με τον ΟΓΑ της Θεσ.νικης κ του ειπαν τον Απρίλη!!!!!:evil:

Κ εγω θα ηθελα να μαθω πόσο ηταν το επιδομα ων τριτεκνων.

Link to comment
Share on other sites

σου ειχαν πει και εσενα οτι θα πληρωθεις τον Δεκεμβρη?? μα ρε γμτ λενε οτι θα πληρωθουν ολοι οσοι δεν εχουν πληρωθει τους τελευταιους 18 μηνες.. ελεος πια θα μας αρρωστησουν πια

mamax4

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...