Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπέρηχος Β επιπέδου στη Θεσσαλονίκη που;;;


Recommended Posts

Mα οι γυναικολόγοι είναι οι κατεξοχήν αρμόδιοι για τον υπερηχογραφικο έλεγχο...ο Σωτηριάδης είναι πιστοποιημένος για την β επιπεδου...το ονομά του βρισκεται στις λιστες του νικολαιδη που είναι ο κυριος εκπαιδευτης στην ευρωπη για τον ελεγχο β επιπεδου... αρα δεν υπάρχει λόγος ανυσηχιας,/ στο κεντρο εμβρυου ακτινολογοι σε εξετασαν? Είχαν ποστοποίηση??/?/?

Όχι,εμβρυολόγος ήταν.Γι'αυτό αγχώθηκα λίγο.Άρα μου λές ότι είναι καλός,ε;Τον έχεις επισκεφθεί;Είναι σχολαστικός ή σε ξεπετάει;;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διαβασα σχεδόν από την αρχή ολο το θεμα και οι περισσότερες κοπελες λενε τον σωτηριαδη. Για θεσσαλονικη πάντα. Οποτε ισως καταλήξω σε αυτόν. Θα δω τι θσ μου προτείνει και ο γιατρός μου βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

egw ekleisa na kanw b epipedou opws ekana k tin auxeniki ston swtiriadi aleksandro stin thessaloniki , gia mena einai enas apo tous kaluterous giatrous, den me agxwse katholou k genika me gemise plirofories k mporousa na ton rwtisw ta panta , mou apantouse me xara... ton sunistw anepifilakta

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τυχη να με παρακολουθει και στην προηγουμενη που τελειωσ επολυ νωρις και ευχομαι να συνεχισει η τωρινη μου εγκυμοσυνη ο Παπαγεωργιου Σπυρος.έχει ιατρειο στην Ανω Τουμπα διπλα στο ΙΚΑ.

Εχει ολες τις πιστοποιησεις ειναι στις ιδιες λιστες που βρισκονται οι πιστοποιημενοι,μπορειτε να τον βρειτε μεσα στις λιστες.Η διαφορα του ειναι πως σε παρακολουθει και σε ολη την εγκυμοσυνη.Οποτε καθε φορα που πας ειναι σαν να σου κανει Β επιπεδου τα βλεπει όλα.τουλαχιστων μια ωρα σε καθε εξεταση.Και αισθανεσαι οτι εχεις σωστη παρακολουθηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Σκέφτομαι να κάνω τον υπέρηχο β επιπέδου στον Σωτηριάδη. Γνωστή μου πήγε εκεί και έμεινε πολύ ευχαριστημένη, την κράτησε όμως μόνο 10 λεπτά. Θα ήθελα να μου πουν κοπέλες που τον έκανα εκεί, πόση ώρα τις κράτησε και αν τους μέτρησε κολπικά το μήκος του τραχήλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σκέφτομαι να κάνω τον υπέρηχο β επιπέδου στον Σωτηριάδη. Γνωστή μου πήγε εκεί και έμεινε πολύ ευχαριστημένη, την κράτησε όμως μόνο 10 λεπτά. Θα ήθελα να μου πουν κοπέλες που τον έκανα εκεί, πόση ώρα τις κράτησε και αν τους μέτρησε κολπικά το μήκος του τραχήλου.

 

Καλησπερα!! Κ εγω θα κανω σε 2 βδομαδες την β επιπεδου στον Σωτηριαδη κ ηθελα να σε ρωτησω αν εμεινες ευχαριστημενη κ για το κοστος!!

Επισης, σου εδωσε κ dvd? Ή πρεπει εγω νωριτερα να ενημερωσω οτι θελω?

Link to comment
Share on other sites

εμενα η γιατρος μου μου προτεινε την ιατρικη εμβρυου στην αγιας σοφιας 5.δεν εχω παει ακομη αλλα αν καποια πηγε ας μας πει τιμες παρακαλω!

 

 

Γεια σου και εγω εκει προκειται να κανω.

Απο οσο ξερω ειναι 150 ευρω ο υπερηχος β επιπεδου

και 120 χωρις αποδειξη..

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω τον υπέρηχο β επιπέδου στον Σωτηριάδη. Γνωστή μου πήγε εκεί και έμεινε πολύ ευχαριστημένη, την κράτησε όμως μόνο 10 λεπτά. Θα ήθελα να μου πουν κοπέλες που τον έκανα εκεί, πόση ώρα τις κράτησε και αν τους μέτρησε κολπικά το μήκος του τραχήλου.

Καλησπέρα και καλή εγκυμοσύνη

Και στις δύο εγκυμοσύνες πήγα στον Σωτηριαδη Τη μία φορά μια ώρα την επόμενη ένα τέταρτο. Ήταν η θέση του μωρού που βοήθησε και ο ίδιος είναι πολύ έμπειρος.

Τον τράχηλο τον μέτρησε αλλά όχι κολπικά αλλά επειδή έχω μεγάλη ιστορία και εμπειρίες σου λέω ότι αν ο γιατρός είναι εξειδικευμενος μπορεί να το κάνει .

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη νοσηλεύτηκα με ανεπάρκεια. Όλοι οι ειδικευομενοι

και άλλοι γιατροί με είχαν ταλαιπωρησει και ο Δάγκλης (πιστοποιημενος όπως ο Σωτηρίας απλά συνεργάζεται και με νοσοκομειο) μου είπε το ίδιο αποτέλεσμα .

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω τον υπέρηχο β επιπέδου στον Σωτηριάδη. Γνωστή μου πήγε εκεί και έμεινε πολύ ευχαριστημένη, την κράτησε όμως μόνο 10 λεπτά. Θα ήθελα να μου πουν κοπέλες που τον έκανα εκεί, πόση ώρα τις κράτησε και αν τους μέτρησε κολπικά το μήκος του τραχήλου.

ειχα διαβασει απο τον πατερα των υπερηχων στην εγκυμοσυνη πως

 

......Τι πρέπει να κάνει μια γυναίκα όταν η εξέταση των υπερήχων που θα έπρεπε να διαρκεί 45 λεπτά, δεν διαρκεί παρά μόνο 10; «Η απάντηση είναι προφανής: δεν μπορεί κανείς να έχει εμπιστοσύνη σε αυτόν τον γιατρό».

 

http://www.tovima.gr/science/article/?aid=150640

Κατι περισσοτερο θα ξερει αυτος που το λεει.

 

....

- Πώς μπορεί όμως ο μέσος άνθρωπος να ξέρει τι γίνεται; Δεν έχει πάντοτε τις γνώσεις για να κρίνει...

«Μπορεί να μην έχει τις γνώσεις, αλλά έχει κριτήριο. Οι ασθενείς πρέπει να κρίνουν τον γιατρό τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα. Εκανα τον μεγαλο υπερηχο στην θεσσαλονικη στην Ψαρρά. Επειδη διαβασα διαφορα για αυτην εδω μεσα,προσωπικα εμενια πολυ ευχαριστημενη με εξηγουσε τα παντα. Ηταν πολυ σωστη στη δουλεια της και με ρωτησε να με πιεση λιγο την κοιλιτσα γιατι δεν επαιρνε την σωστη θεση το μωρακι μου και αφου την ειπα ναι καντε την δουλεια σας με ευχαριστησε κιολας. Εν τελει δεν πηρε την θεση που ηθελε η γιατρος (ηθελε να δει σπονδυλικη και νεφρα και δεν γυρνουσε το μωρακι) μου ειπε να παω να κανω μια βολτα και να φαω κατι γλυκο . Μετα απο λιγο που μου εκανε παλι υπερηχο , δεν μπορεσε και παλι και μου ειπε οτι θα κανουμε κολπικα. Δεν ηταν επιπολαιη σε μενα οπως διαβασα απο μερικες εγκυουλες! Περα απο αυτο ευχομαι σε ολες μια καλη εγκυμοσυνη και με εναν πονο!

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...
12 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Καλησπέρα,μετά από καιρό ανοίγω ξανά το θέμα.Γνωριζετε αν  την β επιπέδου μπορώ να την κάνω σε ιδιώτη εμβρυολογο με παραπεμπτικό εοππυ;

Δυστυχώς από όσο γνωρίζω δεν το δέχεται κανένας. Κάνε βέβαια τα τηλέφωνα σου σε όσους σε έχουν συστήσει αλλά μη περιμένεις πολλά..αν βρεις γράψε μας να υπάρχει το όνομα εδώ στο φόρουμ! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...