Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπέρηχος Β επιπέδου στη Θεσσαλονίκη που;;;


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα κι απο μένα....Εγώ εκανα Β Επιπέδου στον Τραϊανό..Βασικα με παρακολουθει ο πατέρας και εκ των υστέρων έμαθα, ότι ο γιος του γύρισε πρόσφατα από το Λονδίνο όπου έκανε εξειδίκευση στον Νικολαίδη(που εψαξα στο internet και είδα ότι είναι κορυφη σε αύτα τα θέματα)και ανέλαβε να μασ την κάνει αυτός.....πραγματικα έφυγα κατενθουσιασμένη......Μας έξηγησε τα πάντα και είχε χιούμορ ώστε να ξεαγχώσει εμλενα και τον άντρα μου, γιατί ομολογουμένος ήμασταν και οι δυο πολλοί αγχωμένοι......ευτυχώσ όλα πήγαν πάρα πολυ καλά...τον συστήνω ανεπιφύλακτα........

ααααα και επίσης το βασικότερο.....η τιμή ήταν μόλις(καλά το μόλισ εντος εισαγωγικών)100 ευρώ με DVD......προφανώς(λεω εγώ τώρα), επειδή δεν υπάρχουν προμήθειες προς τον υπερηχολόγο που θα κάνει τον Β Επιπέδου...πραγματικα μετανοίωνω που δεν έκανα εκεί και την αυχενική διαφάνεια.....τελοσπάντων, αν θελεί κάποια τα στοιχεία ας με ενημερώσει να τισ τα δώσω........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου από τον υπέρηχο Βʼ επιπέδου. Πήγα να τον κάνω στην Ιατρική Εμβρύου της Ψαρρά και έφυγα με δάκρυα… Μάλλον θα είμαι η πρώτη που θα κάνω αρνητικά σχόλια για την συγκεκριμένη γιατρό (Ψαρρά) αλλά νομίζω ότι έτσι μπορεί να βοηθήσω μερικές κοπέλες να αποφύγουν αυτό που έζησα εγώ. Νιώθω πολύ άσχημα με τον εαυτό μου που προτίμησα να πάω σε εκείνη αλλά είχα ακούσει ότι είναι η καλύτερη και την επέλεξα για το καλό του μωρού μου.

Περιμέναμε με τον άντρα μου αυτή την εξέταση με τόση χαρά και ανυπομονησία και αισθανθήκαμε ότι απλά μας ξεπέταξε (ήταν περίπου 15-20 λεπτά) χωρίς να εξηγεί και πολλά πολλά. Όταν την ρώταγα κάτι πολλές φορές δεν μου έδινε σημασία (αισθανόμουν ότι βιαζόταν να τελειώσει και ότι την καθυστερούσα, επειδή έξω περίμεναν κι άλλες κοπέλες). Το χειρότερο όμως ήταν ότι την ίδια αίσθηση μου δημιούργησε το γεγονός ότι τράνταζε την κοιλιά μου πολύ δυνατά για να κουνηθεί ή να γυρίσει το μωράκι. Το έκανε με τρόπο που φαινόταν σαν να εκδικείται το μικρούλι που δεν διευκόλυνε την δουλειά της και την μεγαλύτερη συλλογή χρημάτων. Πολλές φορές κουνώντας την κοιλιά φώναζε «έεεελα!» και η εικόνα στον υπέρηχο με το μωράκι να δέχεται επίθεση εξωτερικά (ακόμα και τώρα στο CD) μου προκαλεί θυμό και δάκρυα. Ειλικρινά φοβήθηκα για το αγοράκι μου (ίσως εκείνη γνώριζε τι κάνει αλλά για μένα που θα γίνω πρώτη φορά μαμά ήταν κάπως) και ο άντρας μου είχε τρομάξει ότι κάτι μπορεί να συμβεί στο μωρό έστω και ως ψυχικό τραύμα.

Επίσης όταν ήρθε η σειρά του προσώπου, έδειξε το μικροuλι μου από μπροστά, που φαινόταν απλώς σκελετός (θύμισε λίγο ταινία τρόμου) και έλεγε: «βλέπεις τα ματάκια του? Βλέπεις τα χειλάκια του?», ενώ εγώ θα προτιμούσα σε τέτοια περίπτωση και εφόσον δεν φαινόταν καλά να έλεγε απλώς ότι όλα είναι καλά κλπ. Μόλις τελείωσε σηκώθηκε γρήγορα λέγοντας «μια χαρά είναι το μωράκι σου κοπελιά» και έφυγε να φέρει άλλη κοπέλα.

Σκέπτομαι απλά, ότι πολύ κρίμα που οι γιατροί καταντούν επιχειρηματίες και χάνουν την ανθρωπιά τους βλέποντας κάθε πελάτη σαν εισόδημα και τίποτε άλλο. Είναι η πρώτη φορά που μου τυχαίνει τέτοια γιατρός και αν δεν ήμουν έγκυος θα το ξέχναγα, αλλά επειδή πολλές κοπέλες ανυπομονούν και αγχώνονται για αυτήν την εξέταση χωρίς καμία επιφύλαξη ΔΕΝ θα σύστηνα την Ψαρρά.

Την αυχενική μου είχα κάνει στο Γένεσις και μείναμε πάρα πολύ ευχαριστημένοι από τον k. Ζαβλανό. Μας εξήγησε τα πάντα και μας κράτησε παραπάνω απλά για να δει αν τα καταλάβαμε όλα.

Θα συμφωνησω εν μερει μαζι σου,χωρις να θελω να θιξω την κα Ψαρρα.Εκανα την αυχενικη διαφανεια,στην 11η βδομαδα κυησης,στα μεσα Δεκεμβρη 2012.Ειναι επαγγελματιας μεν,αλλα κατι απροσδιοριστο με ενοχλησε στη συμπεριφορα της.Χρειαστηκε να μου κανει κολπικο υπερηχο γιατι ηταν μικρο ακομα το εμβυο και με ταρακουνουσε απο κατω χωρις ελεος,μεχρι να βρει τη θεση που επρεπε.Καποια στιγμη της ειπα οτι ζοριζομαι κ σταματησε,αφου ειδε ομως οσα χρειαζονταν.Μου αφησε μια αισθηση βιασυνης,μεσα σε 15 λεπτα τελειωσε...Για μενα ομως που ηταν η ορωτη κυηση μετα απο αποβολη,ηθελα πολλα περισσοτερα λεπτα.Οταν φτασω με το καλο στον υπερηχο β' επιπεδου,θα παω σε καποιον αλλο σχολαστικοτερο και με περισσοτερο διαθεσιμο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι κοριτσια........εγω πριν 1 μηνα περιπου εκανα τον υπερηχο αναπτυξης(Doppler η κατι τετοιο, δεν ειμαι σιγουρη) και παλι στον Τραϊανο και παλι ημουνα super ευχαριστημενη......αν καποια απο εσας το σκεφτεται, ας με ενημερωσει να τιης στειλω τα στοιχεία αναλυτικα................

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia mou geia sas........ki ego ston traiano ekana b epipedou prin apo treis meres..........emeina pragmatika poly efxaristimeni, kathos itan analytikotatos kai den edeixne na viazetai katholou.........mas ta eksigise ola para poly kala kai pirame dvd kai polles fotografies........omologo oti stin arxi logo tou nearou tis ilikias imouna ligo provlimatismeni, alla otan fygame, imouna pragmatika enthousiasmeni.......se opoia manoula endiaferetai,(EIDIKA GI AFTES POU PSAXNONTAI), MPORO NA DOSO LEPTOMEREIS.....KALI SYNEXEIA SE OLES TIS MELLOUSES MANOULES.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το οτι γραψαμε οτι ειμαστε ευχαριστηεμενες με εναν γιατρο δε σημαινει οτι ειμαστε φιλες του ή γνωστές του.......Αντιθετα εσυ φιλη bea, αν ειδα καλα, εγραψες συγκεκριμενα για εναν γιατρο και μαλιστα υπεδειχνες και που ειναι το γραφειο του......εν παση περιπτωση ειναι ασχημο να βγαζεις συμπερασματα ετσι αβιαστα.....τελωσπαντων..ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα στον Ασημακόπουλο και έμεινα ευχαριστημένη. Ήταν αρκετά ακριβός (180 ευρώ), αλλά το εντυπωσιακό ήταν ότι στις 3d φωτογραφίες που μας έδωσε, το μωρό φαινόταν ακριβώς όπως γεννήθηκε. Το προσωπάκι δηλαδή και οι εκφράσεις του ήταν ίδιες! Ο Ασημακόπουλος κατά τα άλλα ήταν τυπικός, όχι φιλικός ιδιαίτερα (αν και το πάλεψε κάπως), και φαινόταν να θέλει να κάνει τη δουλειά του. Μας κράτησε μέσα μισή ώρα και κάτι και μας είπε αναλυτικά τι έβλεπε στον υπέρηχο. Ευτυχώς όλα ήταν καλά, το οποίο επιβεβαιώθηκε και με τη γέννηση του μικρού μας!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας κορίτσια είμαι στην 20η εβδομάδα και κυοφορώ το πρώτο μου μωράκι.

Ο γιατρός μου έκλεισε ραντεβού για τον υπέρηχο β΄επιπέδου σε ένα ΚΕΝΤΡΟ που δεν θυμάμαι ακριβώς την επωνυμία του είναι στη ΔΗΜ.ΓΟΥΝΑΡΗ 7 και ο γιατρος που θα με δει λέγεται Σαπίδης. Σε μία μικρή έρευνα που έκανα μέσω internet δεν βρηκα καποια πληροφορια για αυτο κέντρο, γνωρίζει κάποια κάτι να με ενημερώσει. Είναι καλός γιατρός? Μήπως πρέπει να ψαχτώ παραπάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΚΥΜΥ είναι καταπληκτικός ο κ. Σαπίδης. Ευγενικός, ευδιάθετος, ήρεμος, υπεραναλυτικός.Εκεί έκανα και γω τον υπέρηχο β' επιπέδου! Δε νομίζω ότι πρέπει να το ψάξεις!Καλή εξέταση!:P

dogdogsrd20100306_2_My+boy+is.png

 

 

fc7b832273.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σας,

 

ειμαι καινουρια στο forum και ψαχνομαι για υπερηχο β επιπεδου !!είμαι στον πεμπτο μήνα και επειδη εχετε καιρο να ανακινησετε το θεμα αναρωτιόμουν αν εχετε κατι νεότερο να προτείνετε. Την αυχενική την είχα κάνει στην Ιατρική Εμβρύου και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημένη..Με ξεπέταξαν σε 10 λεπτά και μετά είχα και το άγχος μηπως δεν έκαναν σωστά τις μετρήσεις.. Οποτε τωρα για τον Β επιπέδου είπα να ψαχτω λίγο καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

ειμαι καινουρια στο forum και ψαχνομαι για υπερηχο β επιπεδου !!είμαι στον πεμπτο μήνα και επειδη εχετε καιρο να ανακινησετε το θεμα αναρωτιόμουν αν εχετε κατι νεότερο να προτείνετε. Την αυχενική την είχα κάνει στην Ιατρική Εμβρύου και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημένη..Με ξεπέταξαν σε 10 λεπτά και μετά είχα και το άγχος μηπως δεν έκαναν σωστά τις μετρήσεις.. Οποτε τωρα για τον Β επιπέδου είπα να ψαχτω λίγο καλύτερα!!!

 

Αν το μωρό ήταν σε καλή θέση και τα είδαν όλα εύκολα, δεν χρειάζεται περισσότερος χρόνος. Σε περίπτωση που το μωρό δεν "συνεργάζεται" αναγκαστικά παίρνει περισσότερο χρόνο η εξέταση. Εγώ εκεί έκανα και αυχενική και αμνιοκέντηση και Β επιπέδου. Στην αυχενική δεν κράτησε πολλή ώρα η εξέταση, αλλά στη Β επιπέδου επειδή δεν μπορούσε να δει καλά, μας είπε να πάμε μια βόλτα, να φάω κάτι γλυκό και να επιστρέψω να με δει ξανά σε καμιά ώρα. Κι έτσι κι έγινε. Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο κέντρο έχει καλά καταρτισμένους επιστήμονες.

 

ΥΓ Για Θεσσαλονίκη μιλάμε, έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ναι!! Για Θεσσαλονικη μιλάμε.. Οντως μπορει να ετυχε σε εμενα..Απλα αλλα ειχα ακουσει και αλλα αντιμετώπισα στο συγκεκριμενο κέντρο γιαυτο και απογοητευτηκα!! Οποτε ψαχνομαι λίγο περισσότερο τώρα για να δω τι εναλλακτικές έχω και κυρίως για να μην φύγω πάλι απο εκεί με την αίσθηση του ανικανοποίητου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

ειμαι καινουρια στο forum και ψαχνομαι για υπερηχο β επιπεδου !!είμαι στον πεμπτο μήνα και επειδη εχετε καιρο να ανακινησετε το θεμα αναρωτιόμουν αν εχετε κατι νεότερο να προτείνετε. Την αυχενική την είχα κάνει στην Ιατρική Εμβρύου και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημένη..Με ξεπέταξαν σε 10 λεπτά και μετά είχα και το άγχος μηπως δεν έκαναν σωστά τις μετρήσεις.. Οποτε τωρα για τον Β επιπέδου είπα να ψαχτω λίγο καλύτερα!!!

 

 

γεια σου! με το καλό το μωράκι σου!! εγώ έκανα την αυχενική στο γένεσις με την κ. Κολίτση! έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και λέω κ την β' επιπ. να την κάνω εκεί πάλι κ να ζητήσω κ την ίδια γιατρό!πλήρωσα(χωρίς ασφάλεια) 200ε για δίδυμα..στην β' επιπ. δεν ξέρω!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω εν μερει μαζι σου,χωρις να θελω να θιξω την κα Ψαρρα.Εκανα την αυχενικη διαφανεια,στην 11η βδομαδα κυησης,στα μεσα Δεκεμβρη 2012.Ειναι επαγγελματιας μεν,αλλα κατι απροσδιοριστο με ενοχλησε στη συμπεριφορα της.Χρειαστηκε να μου κανει κολπικο υπερηχο γιατι ηταν μικρο ακομα το εμβυο και με ταρακουνουσε απο κατω χωρις ελεος,μεχρι να βρει τη θεση που επρεπε.Καποια στιγμη της ειπα οτι ζοριζομαι κ σταματησε,αφου ειδε ομως οσα χρειαζονταν.Μου αφησε μια αισθηση βιασυνης,μεσα σε 15 λεπτα τελειωσε...Για μενα ομως που ηταν η ορωτη κυηση μετα απο αποβολη,ηθελα πολλα περισσοτερα λεπτα.Οταν φτασω με το καλο στον υπερηχο β' επιπεδου,θα παω σε καποιον αλλο σχολαστικοτερο και με περισσοτερο διαθεσιμο χρονο.

 

Κορίτσια συμφωνώ κι εγώ μαζί σας. Με τη συκγεκριμένη γιατρό έκανα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια και η βιασύνη της ήταν ευδιάκριτη. Στο δεκάλεπτο έγινε η εξέταση και δε λέω ότι δεν τα είδε όσα ήθελε να δεί αλλά κάτσε και 5 λεπτά ακόμα να πεις μια κουβέντα, άνθρωπο εξετάζεις όχι κομπιούτερ. Τη β' επιπέδου την έκανα με την άλλη συνεργάτη της η οποία ήταν πιο ομιλητική και αναλυτική και μας εξηγούσε ότι έβλεπε. Αυτό που δε μου άρεσε είναι ότι με είχαν βάλει στο κρεββάτι με την μπλούζα πάνω και τα απαραίτητα χαρτιά για να μη λερωθώ και περίμενα έτσι ένα 20λεπτο (είχα παγώσει και στο τέλος έριξα το παλτό επάνω μου!), ενώ κάθονταν ακριβώς δίπλα μου στο κουζινάκι και άκουγα που κοτσομπολεύανε για μια ασθενή και τρώγανε! Εντάξει δε λέω, άνθρωπος είσαι θα πεινάσεις, θα κάνεις ένα διάλειμμα να τσιμπήσεις κάτι, εγώ τί φταίω και με ταλαιπωρείς;

dxF6p2.png

Oxkbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συμφωνώ κι εγώ μαζί σας. Με τη συκγεκριμένη γιατρό έκανα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια και η βιασύνη της ήταν ευδιάκριτη. Στο δεκάλεπτο έγινε η εξέταση και δε λέω ότι δεν τα είδε όσα ήθελε να δεί αλλά κάτσε και 5 λεπτά ακόμα να πεις μια κουβέντα, άνθρωπο εξετάζεις όχι κομπιούτερ. Τη β' επιπέδου την έκανα με την άλλη συνεργάτη της η οποία ήταν πιο ομιλητική και αναλυτική και μας εξηγούσε ότι έβλεπε. Αυτό που δε μου άρεσε είναι ότι με είχαν βάλει στο κρεββάτι με την μπλούζα πάνω και τα απαραίτητα χαρτιά για να μη λερωθώ και περίμενα έτσι ένα 20λεπτο (είχα παγώσει και στο τέλος έριξα το παλτό επάνω μου!), ενώ κάθονταν ακριβώς δίπλα μου στο κουζινάκι και άκουγα που κοτσομπολεύανε για μια ασθενή και τρώγανε! Εντάξει δε λέω, άνθρωπος είσαι θα πεινάσεις, θα κάνεις ένα διάλειμμα να τσιμπήσεις κάτι, εγώ τί φταίω και με ταλαιπωρείς;

 

Ακριβώς το ίδιο επαθα κι εγω.. και αφου με ειχαν ηδη στο σαλονι να περιμενω μιαμιση ωρα!!!ηταν ηδη 10.30 το βραδυ και οταν παραπονεθηκα η απαντηση ηταν "νταξει κοπελια και εμεις σπιτια μας θελουμε να παμε".. Δεν θα σχολιασω τι ακουγα απο τη ρεσεψιον για τις πληρωμες με η χωρις αποδειξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλημερα και χρονια πολλα ,την αλλη εβδομαδα εκλεισα να κανω β επιπεδου σε εναν γιατρο που λεγεται Παπαγεωργιου Χρηστος , εχει καμια εμπειρια σχετικα με τον συγκεκριμενο ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα!Ηρθε η ωρα μου να κανω την β επιπεδου και η γιατρος μου προτεινε την Παπασωζομενου,την Ψαρρα και τον Ασημακοπουλο.Σκεφτομαι να αποφυγω την Ψαρρα,δεν μου αρεσουν οι βιαστικοι γιατροι.Εχει καμια κοπελα εμπειρια απο την Παπασωζομενου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ηρθε η ωρα μου να κανω την β επιπεδου και η γιατρος μου προτεινε την Παπασωζομενου,την Ψαρρα και τον Ασημακοπουλο.Σκεφτομαι να αποφυγω την Ψαρρα,δεν μου αρεσουν οι βιαστικοι γιατροι.Εχει καμια κοπελα εμπειρια απο την Παπασωζομενου;

 

Για μένα οι κορυφαίοι στη Θεσσαλονίκη είναι ο Ασημακόπουλος( δεν λέει πολλά αλλά ξέρει τι κάνει) και ο Αθανασιάδης. Προσωπικά την έκανα στο ιατρείο του Αθανασιάδη. Β επιπεδου και αμνιοπαρακέντηση ταυτόχρονα. Τη Β επιπέδου μου την έκανε ο συνεργάτης του ο κ Ζαβλανός , έμεινα πολύ ευχαριστημένη , με εξετασε πολύ διεξοδικά σχεδόν 50 λεπτα. Μετα ήρθε ο Αθανασιάδης και μου είπε ότι το μωρό είναι σίγουρα καλά ότι δεν χρειάζεται η αμνιοπαρακέντηση διοτι η τροποποιημένη πιθανοτητα είχε επηρεαστεί από τους δείκτες αίματος που δεν ήταν στη δικη μου περίπτωση αξιόπιστοι!! Εγω επέμενα να κανουμε την αμνιοπαρακεντηση...την έκανε ο Αθανασιάδης σε 10 δευτερόλεπτα!! Δεν είχα κανενα πρόβλημα και τα αποτελέσματα βγήκαν άψογα!!

Τωρα την Παπασωζωμένου δεν την ξέρω αλλα αν είναι διαπιστευμένη προφανώς θα ξέρει τι κάνει. Αλλά πάλι θεωρώ ότι ο Ασημακόπουλος είναι αυτός με την περισσότερη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στην Ψαρρά έκανα και την αυχενική και τον β' επιπέδου. Σίγουρα, δεν είναι και η πιο φιλική γιατρός του κόσμου, αλλά ξέρω πως είναι από τις καλύτερες στην πόλη. Αυτό που με ενδιαφέρει άλλωστε είναι η ποιότητα του γιατρού και όχι το πόσο χρόνο θα διαθέσει. Αν πιστεύει ότι 5' επαρκούν για να δει αυτά που την ενδιαφέρουν, ας είναι 5', τι να κάνουμε.. Όντως στην αυχενική ήταν γρήγορη, αλλά είδε τα πάντα, ακόμα και το φύλο, που το προέβλεψε πολύ σωστά όπως αποδείχθηκε αργότερα. Στην αυχενική δούλευε τόσο γρήγορα που δεν καταλαβαίναμε τι βλέπαμε! Στον β' επιπέδου διέθεσε παραπάνω χρόνο, γύρω στα 20' αν θυμάμαι καλά. Είδαμε κάθε λεπτομέρεια, παρ'όλη την κάκιστη στάση του μωρού και τον πρόσθιο πλακούντα μου. Μάλιστα όταν επέμενα εγώ για 3D προσπάθησε η καημένη, αλλά μάταια, δεν υπήρχε περίπτωση να τη δούμε έτσι πως είχε κάτσει.. Είναι τυπική γενικά, ίσως ακόμη και απότομη στις κινήσεις, αλλά είναι πολύ έμπειρη γιατρός κι αυτό είναι που μετράει. Για.. ''παιχνίδι'' πάω στο γιατρό μου που του έχω και περισσότερο θάρρος :P Τέλος, μου φάνηκαν καλές και οι τιμές και μου έδωσε αποδείξεις χωρίς να ρωτήσει..

VMNQp2.png
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με την argini...εχθες εκανα επαναληπτικο Β υπερηχο στον Αθανασιαδη..ηθελα να παρω δευτερη γνωμη γιατι κατι βρηκαν στον μπεμπη μου και ανησυχησα αφου κανενας αλλος δεν ηταν σε θεση να μου εξηγησει τι γινεται..ειναι πολυ καλος γιατρος,ηρεμος και στα εξηγει ολα ενα-ενα αναλυτικα!!!!ο προηγουμενος γιατρος στο γενεσις με την πρωτη ευκολια μου προτεινε την αμνιοπαρακεντηση παρα το μικρο της ηλικιας μου και μαλιστα οταν ζητησα να μου πει ακριβως τις πιθανοτητες για τα συνδρομα μου ειπε πως το μηχανημα στο γενεσις δεν μπορει να το δειξει και αν ειναι να παω απο το γραφειο του.ενω ο Αθανασιαδης μου εξηγησε τι συμβαινει και οτι δεν βρισκει λογο να κανω περαιτερω εξετασεις.και οταν του ειπα οτι δεν θελω ουτε εγω η ιδια να μπω σε αυτο το τρυπακι και να το ψαξω,μου εδωσε το χερι σαν να μου λεει πηρες την σωστη αποφαση!!Αφου τα ποσοστα αποβολης απο την αμνιο ειναι πιο πολυ απο τα ποσοστα το μικρο μου να εχει προβλημα!!!εχω να λεω οτι ειναι σουπερ γιατρος και οσα παιδακια μου χαρισει ο Θεουλης σε αυτον τον γιατρο θα καταληγω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικα εκανα τον β επιπεδου στην Παπασωζομενου.Μου φανηκε πολυ καλη,πολυ επεξηγηματικη και προθυμη να απαντησει σε ολες τις ερωτησεις μας.Η εξεταση κρατησε αρκετη ωρα,το οποιο μας ικανοποιησε,και δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι ηθελε να με ξεπεταξει.Προσωπικα,ειχε οτι ζητουσα,καταρτισμενη γιατρος και ανθρωπος.Ασχετο λιγο,αλλα λεω να το αναφερω,μου εκανε και μια πολυ καλη εκπτωση στο τελος χωρις να το ζητησω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγω θα κανω στον Αρναούτογλου, οπως κ την αυχενική. Ξερω πως ιδανικη εβδοναδα ειναι η 22η. Ακομα δεν εκλεισα ραντεβου. Ειμαι στην 17η.

Απορία. Στην β επιπεδου σεβ εξεταζεινκ κολπικα για να δει την κατασταση του τραχηλου;; Καπου το χω διαβασει αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγω θα κανω στον Αρναούτογλου, οπως κ την αυχενική. Ξερω πως ιδανικη εβδοναδα ειναι η 22η. Ακομα δεν εκλεισα ραντεβου. Ειμαι στην 17η.

Απορία. Στην β επιπεδου σεβ εξεταζεινκ κολπικα για να δει την κατασταση του τραχηλου;; Καπου το χω διαβασει αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

 

οχι δεν σε κοιταζει καθολου κολπικα μονο υπερηχογραφικα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα!Έκλεισα για Β επιπέδου στης 3/4/14 κ θα έχω μόλις μπεί στην 23η εβδομάδα.Θα την κάνω στον κ.Σωτηριαδη αλέξανδρο που είναι στην τσιμισκή.Ξέρει κάποια να μου πεί αν είναι καλός,σχολαστικός κλπ;Στο πρώτο μου παιδί είχα πάει σε κέντρο εμβρύου κ τώρα αναρωτιέται κατα πόσο είναι έμπειρος σε ΄β επιπέδου ένας γυναικολόγος :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Έκλεισα για Β επιπέδου στης 3/4/14 κ θα έχω μόλις μπεί στην 23η εβδομάδα.Θα την κάνω στον κ.Σωτηριαδη αλέξανδρο που είναι στην τσιμισκή.Ξέρει κάποια να μου πεί αν είναι καλός,σχολαστικός κλπ;Στο πρώτο μου παιδί είχα πάει σε κέντρο εμβρύου κ τώρα αναρωτιέται κατα πόσο είναι έμπειρος σε ΄β επιπέδου ένας γυναικολόγος :confused:

 

Mα οι γυναικολόγοι είναι οι κατεξοχήν αρμόδιοι για τον υπερηχογραφικο έλεγχο...ο Σωτηριάδης είναι πιστοποιημένος για την β επιπεδου...το ονομά του βρισκεται στις λιστες του νικολαιδη που είναι ο κυριος εκπαιδευτης στην ευρωπη για τον ελεγχο β επιπεδου... αρα δεν υπάρχει λόγος ανυσηχιας,/ στο κεντρο εμβρυου ακτινολογοι σε εξετασαν? Είχαν ποστοποίηση??/?/?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...