Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπέρηχος Β επιπέδου στη Θεσσαλονίκη που;;;


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Θα πρέπει να κάνω τον β επιπέδου σύντομα. Ο γιατρός μου πρότεινε Ψαρρά, Ασημακόπουλο και Αθανασιάδη. Τους θεωρεί εξίσου καλούς.

Θα ήθελα τις προσωπικες σας εμπειρίες για τον ποιο θεωρείται πιο καλό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Εγώ τον είχα κάνει στο Κέντρο Ιατρικής Εμβρύου στην Παύλου Μελά. Έμεινα ευχαριστημένη. Μας είχαν δώσει θυμαμαι και DVD και φωτογραφίες του μωρού! Για ενυπωσιασμό είναι αυτα αλλά δε βαριέσαι... :) Χαζογονείς είμαστε τα δείχνουμε σε συγγενείς και φίλους και χαιρόμαστε! Μάλιστα ενώ με είχαν προετοιμάσει ότι θα γίνεται χαμός και θα περιμένουμε ώρες, μάλλον έτυχε η μέρα και περιμέναμε μόνο 15 λεπτά.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά βασικά και να έχεις τέλεια αποτελέσματα όπου και να τον κάνεις!!

Link to comment
Share on other sites

gioste εγώ τον έκανα στον Αθανασιάδη.

Περιμένεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, αλλά το άτομο είναι τσακάλι πραγματικά, δεν του ξεφεύγει τίποτα!

Είχα κι ένα πρόβλημα με ινομύωμα και εγχείρηση στη διάρκεια της εγκυμοσύνης και η γυναικολόγος μου αυτόν πήρε τηλέφωνο, να ρωτήσει τη γνώμη του.

 

Στον προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Το κέντρο στην Παύλου Μελά δεν το ξέρω :(.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο ιατρικής εμβρύου αν δεν κάνω λάθος είναι η Ψαρρά. Εμένα την εξέταση μου την έκανε όμως άντρας (αν θυμαμαι καλά πρέπει να λέγεται Σωτηριάδης). Ήταν πολύ ομιλητικός και εξηγούσε ότι τον ρωτούσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Το κέντρο στην Παύλου Μελά είναι της Ψαρρά. Τώρα φαντάζομαι θα έχει μετακομίσει Αγίας Σοφίας απέναντι απ τη Μητρόπολη, γιατί πριν 3 μήνες που πήγαινα εγώ ήταν υπό μετακόμιση. Είναι πολύ καλή στη δουλειά της, έχει εξειδικευτεί στην Αγγλία στον Νικολαϊδη, ο οποίος θεωρείται κορυφή στην εμβρυική ιατρική και πάνω απ όλα καταπληκτική σαν άνθρωπος! Στο λέω με σιγουριά γιατί εμένα η περίπτωσή μου ήταν εξαιρετικά δύσκολη και επικίνδυνη.Πάντως ο γιατρός μου που είναι πανεπιστημιακός μου είχε προτείνει Ψαρρά ή Αθανασιάδη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις που ειχαμε θεμα με το μωρο μας συστησαν αυτους τους 3. πηγαμε στον ασημακοπουλο. μας δεχτηκε αμεσα και περιμεναμε μιση ωρα περιπου. ειναι πολυ λεπτολογος. τα εξηγει ολα και τα ψαχνει ολα. εκανα και 2η φορα β επιπεδου σε αλλο γιατρο ο οποιος μας "ξεπεταξε" κι ας ηξερε το προβλημα μας...

ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καιγω και τις 2 φορες Αθανασιαδη.Ειναι πολυ καλος!

 

 

Και εγω..στην προηγουμενη και σε αυτην..

 

(δεν λεμε και τιμες να ξερουμε τι γινεται?μια που ανοιχτηκε το θεμα..)

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

κι εμένα ο γιατρός μου είχε προτείνει Ψαρρά/Σεβαστοπούλου (δηλαδή Ιατρική Εμβρύου στην Παύλου Μελά) ή Αθανασιάδη. Διάλεξα το πρωτο γιατί βόλευε περισσότερο για την ημερομηνία που θέλαμε και ήταν και κατά 50 ευρώ πιο φθηνά.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη, έκανα εκεί αυχενική, αμνιοπαρακέντηση, β' επιπέδου και ντόπλερ, με την Ψαρά και τον Σωτηριάδη.

Προτιμώ και συστήνω ανεπιφύλακτα τον Σωτηριάδη γιατί είναι πολύ φιλικός, προσιτός, σχολαστικός, ενώ παράλληλα απαντά στην όποια ερώτηση. Η Ψαρά είναι πιο "άκαμπτη", αλλά φοβερή επαγγελματίας επίσης.

Είχα σοβαρό πρόβλημα κατά την εγκυμοσύνη και οι δύο (Ψαρά και Σωτηριάδης) με ενθάρρυναν και με βοήθησαν. Το μοναδικό μελανό σημείο είναι ο χρόνος αναμονής, αλλά αν καταφέρετε να κλείσετε ραντεβού από τα πρώτα πρωϊνά ή απογευματινά βελτιώνεται η κατάσταση. Μάλλον παντού έτσι είναι.

Τιμές περσινές: αυχενική 100, αμνιο 600, β' επιπέδου 150 (έχω δώσει τις αποδείξεις στον λογιστή, αλλά θα τσεκάρω μετά τη δήλωση και θα σας πω!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"ΙΑΚΕΝΤΡΟ" στη Χαριλάου. Είναι κορυφή και ο υπέρηχος γίνεται από ειδικό ιατρό σε υπερήχους εμβρύων. Και στις τιμές δεν έχει διαφορά από άλλα κέντρα...

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω ξαναγραψει βεβαια...10/05 εκανα β επιπεδου στην ψαρρα με τον σωτηριαδη.παρα πολυ καλος .μας μηρε 3 ωρρες γιατι η μπουμπου τηνειχε αραξει αλλα μου ειπε δεν φευγεις αν δεν τα δω ολα...τον προτιμησα γιατι ειχε διαγνωσει το πρροβλημα στο εμβρυο μιασ φιλης μου οταν αλλοι 3 δεν εβλεπαν τιποτα.πολυ καλος.α...κ κοστισε 120 ευρω με dvd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Θα πρέπει να κάνω τον β επιπέδου σύντομα. Ο γιατρός μου πρότεινε Ψαρρά, Ασημακόπουλο και Αθανασιάδη. Τους θεωρεί εξίσου καλούς.

Θα ήθελα τις προσωπικες σας εμπειρίες για τον ποιο θεωρείται πιο καλό.

Ευχαριστώ

 

Εγω ειχα παει στον Αθανασιαδη(μου τον ειχε προτεινει και μενα ο γιατρος μου), ειναι πολυ καλος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
eleana82 μπορεις να μ δωβσεις το τηλ του σωτηριαδη , σε παρακαλω

 

Ο Σωτηριάδης είναι ο ένας απο τους 3 γιατρούς που εξετάζει στην Ιατρική Εμβρύου, δηλαδή στην Ψαρά.

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ειναι ο ασημακοπουλος και αν ανοιξετε καρτελα εκει ειναι δωρεαν ολες οι εξετασεις....κακως δεν μας ενημερωνουν γιατι παιρνουν τα ποσοστα τους απο τα ιδιωτικα κεντρα...

και εγω την πατησα ετσι και πηγα στην ψαρρα...πρεπει να ειμαι η μοναδικη που πονεσε στην αμνιοπαρακεντηση!!!!!!!ισως επειδη ειμαι και βελονοφοβικη περασα ενα δραμα μιλαμε..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια . εαν σε παρακολουθει γιατρος στο παπαγεωργιου ναι μπορεις ντ κανεις εκει αρκει ν εχεις κληση ραντεβου για την συγκεκριμενη εξεταση .

εγω θα την κανω εξω επειδη στο ιπποκρατειο μεχρι ιουνιο κανουν ενω εγω πρεπει ν την κανω ιουλιο

και ετσι θ την κανω στον εξω γιατρο

12 ιουλιου

80ε μ ειπε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα πέρσυ στον Αθανασιάδη. Μεγάλη αναμονή αλλά η γιατρός που με εξέτασε πολύ λεπτομέρεια. Απλά δεν μου άρεσαν κάποιες συμπεριφορές που ίσως να ήταν μεμονωμένο περιστατικό. Τι να πω 150Ε είχα πληρώσει πάντως

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλα τα 150ε ελπιζω να πηρες τα λεφτα σου τα μισα μεσω ικα .

σκεψου μερικες μπορει να μην διαθετουν τοσα χρηματα για την εξεταση . γιαυτο εγραψα την τιμη μηπως καποια ειναι να παει

λεγεται χριστοφοριδου τατιαννα αγιας σοφιας 9

6944788904

το κουδουνι γραφει υπεριχοι βλοτιδης

οποια ενδιαφερεται

Link to comment
Share on other sites

οχι ελεανα δεν πηγα εκανα μια ερευνα σε ολους τους γιατρους κ αποφασισα να παω στην χριστοφοριδου απο την στιγμη π μιλησα μαζι της με εχει κερδισει σαν ανθρωπος . 12 τ μηνος θα την κανω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...