Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts

TXARA και alphae ευχαριστω παρα πολυ!!!

 

με προβληματισατε μπορω να πω γιατι το κοριτσακι μου θα ειναι το καλοκαιρι σχεδον 2 ετων και δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο να παμε σε μια βαθεια παραλια...

ουφ και μου αρεσε σαν προορισμος..κλαψ!!!:roll:

 

alphae θα δω τι θα κανω θα ψαχτω για κανα αλλο μερος αν καταληξω αγια αννα θα σου πω να μου στειλεις το ονομα του σπιτιου!

 

σας ευχαριστω και παλι!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΑΡΙΑΕVA ...To Σαββατοκυριακο θα πάω Χαλκιδική για να ψάξω άν θέλεις σου λέω τι βρήκα! Και εμείς για Αρμενιστή λεγαμε... όμως αφού λες πως είναι φουλ...ούτε θα ρωτήσω! Γνωρίζω πως απο Φεβρουάριο πρέπει να κλείσεις για Αρμενιστή!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑΕVA ...To Σαββατοκυριακο θα πάω Χαλκιδική για να ψάξω άν θέλεις σου λέω τι βρήκα! Και εμείς για Αρμενιστή λεγαμε... όμως αφού λες πως είναι φουλ...ούτε θα ρωτήσω! Γνωρίζω πως απο Φεβρουάριο πρέπει να κλείσεις για Αρμενιστή!!!

 

Mην ξεχάσεις να πας και από εδώ, είναι στο δρόμο σας στην αρχή του 2ου ποδιού από τη μεριά του Αγίου Ορους. Αντιγράφω από άλλο πόστ μου

 

"Τρανή Αμμούδα ή Λιβροχιό πριν τον όρμο Παναγιάς (δίπλα είναι) http://www.halkidiki.com/agios-nikolaos/livrohio_g.htm. Για μένα από τις καλύτερες και πιο προσβάσιμες, σχετικά οικονομικά και εξαιρετική για οικογένειες, ησυχία και χωρίς το χτίσιμο και το συνωστισμό. Είναι πάνω πάνω στο 2ο πόδι (Σιθωνία) από τη μεριά που κοιτάει το τρίτο, όταν φυσάει πας από την άλλη μεριά στην Καλογριά πριν το Μαρμαρά και δεν χάνεις ποτέ μπάνιο. 10 λεπτά από τη Νικήτη για high life. 5 λεπτά από άλλη τοπ τοπ εξαιρετική παραλία πισίνα Λαγονήσι http://www.halkidiki.com/agios-nikolaos/lagonisi_g.htm όπου όμως τα καταλύματα είναι δυσεύρετα και αλμυρά. 10 λεπτά από Καρύδι Βουρβουρούς, κλπ. Οι θάλασσες πάντα ζεστές ακόμη και τον Ιούνιο."

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑΕVA ...To Σαββατοκυριακο θα πάω Χαλκιδική για να ψάξω άν θέλεις σου λέω τι βρήκα! Και εμείς για Αρμενιστή λεγαμε... όμως αφού λες πως είναι φουλ...ούτε θα ρωτήσω! Γνωρίζω πως απο Φεβρουάριο πρέπει να κλείσεις για Αρμενιστή!!!

 

Στον Αρμενιστή πήρα τηλέφωνο πριν ένα μήνα για να ρωτήσω τιμές κ.λπ. και τελικά είναι όλες οι θέσεις κλεισμένες για σεζόν. Εκτός αν θέλετε να πάτε για λίγες μέρες, που φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν κάποιες θέσεις, αν και γενικώς ο Αρμενιστής είναι μονίμος γεμάτος… και πολύ λογικό…

 

Το Καλαμίτσι – Thalatta είναι πάρα πολύ ωραίο camping και πολύ κοντά στη Σάρτη, αλλά αρκετά ακριβό… δυστυχώς…

 

Τα έψαξα όλα τα camping πάλι φέτος (το κάνω κάθε χρόνο)και τελικά καταλήξαμε πάλι στο ίδιο camping που πάμε κάθε χρόνο αν και δεν είμαστε και πολύ ευχαριστημένοι από τις παροχές… Με τέτοια ακρίβεια όμως που υπάρχει στα υπόλοιπα camping, δεν μπορούμε να ζητάμε και πολυτέλειες από το δικό μας…

 

Αν θέλετε πληροφορίες για Χαλκιδική, πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω!!!

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατη πληροφόρηση, να είσαι καλά γιατί σκεφτόμουν πού θα μπορούσα να βρώ για εκεί πληροφορίες που είχα κάτι ακούσει αλλά τίποτε συγκεκριμένο, θα μπω αμέσως στο site να τσεκάρω!!! Λιτά και οικονομικά δωμάτια με αυλίτσα κοντά σε μια καλή παραλία χωρίς πολύ κόσμο και με σχετική ηρεμία δεν επιζητώ οργάνωση, ξαπλώστρες και παρατρεχάμενους είναι σπάνιο είδος πλέον στην Χαλκιδική.....???

Αααα και καμιά ιδέα μήπως για Θάσο έχετε βρε κορίτσια? εγώ δεν τρελαίνομαι αλλά ο άντρας μου φαγώθηκε να πάμε σε νησί και που πιο κοντά για εμάς από Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαφέστατη πληροφόρηση, να είσαι καλά γιατί σκεφτόμουν πού θα μπορούσα να βρώ για εκεί πληροφορίες που είχα κάτι ακούσει αλλά τίποτε συγκεκριμένο, θα μπω αμέσως στο site να τσεκάρω!!! Λιτά και οικονομικά δωμάτια με αυλίτσα κοντά σε μια καλή παραλία χωρίς πολύ κόσμο και με σχετική ηρεμία δεν επιζητώ οργάνωση, ξαπλώστρες και παρατρεχάμενους είναι σπάνιο είδος πλέον στην Χαλκιδική.....???

Αααα και καμιά ιδέα μήπως για Θάσο έχετε βρε κορίτσια? εγώ δεν τρελαίνομαι αλλά ο άντρας μου φαγώθηκε να πάμε σε νησί και που πιο κοντά για εμάς από Θεσσαλονίκη?

 

 

Είσαι τρελή???? :shock::shock::shock:Μπορείς και έχεις τη δυνατότητα να πας σε νησί και θέλεις να πας Χαλκιδική??? Με τέτοια ακρίβεια καλύτερα σε νησί…

 

Η Χαλκιδική είναι πολύ ακριβή. Οι Χαλκιδικιώτες δεν έχουν καταλάβει ότι η Ελλάδα περνάει οικονομική κρίση και αντί για να κατεβάζουν τις τιμές, αυτοί τις ανεβάζουν. Πατάνε βέβαια στο ότι την προτιμάει ο περισσότερος κόσμος λόγο ότι είναι κοντά… Και στο ότι είναι και όμορφη(κακά τα ψέματα).

 

Anyway… θα κοιτάξω να σε βοηθήσω αν και από δωμάτια δε ξέρω πολλά.

Αν θέλεις να σου πω από camping και περιοχές της Χαλκιδικής το κάνω και χωρίς ψάξιμο!!!!

 

Μια καλή λύση που συνδυάζει και camping και δωμάτια είναι τα bungalows οπού τα περισσότερα camping διαθέτουν. Αλλά και πάλι να ξέρεις ότι δεν είναι φτηνότερα από τα δωμάτια…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα και καμιά ιδέα μήπως για Θάσο έχετε βρε κορίτσια? εγώ δεν τρελαίνομαι αλλά ο άντρας μου φαγώθηκε να πάμε σε νησί και που πιο κοντά για εμάς από Θεσσαλονίκη?

 

Πήγαμε πέρισυ Χρυσή Αμμουδιά και τη συνιστώ ως καταπληκτική παραλία. Καλύτερα να βρείτε προς τη θάλασσα, και όχι εσωτερικά γιατί θα έχει φασαρία από το δρόμο και οπωσδήποτε όχι πάνω στον κεντρικό δρόμο που κάνει το γύρο του νησιού. Καλά είναι και μεταξύ Σκάλα Ποταμιάς και Χρυσή Αμμουδιά που έχει πιο καινούρια καταλύμματα με κήπο. Σκάλα Ποταμιάς η θάλασσα δε λέει και γενικά είναι φασαριόζικο μέρος. Εμείς εκεί που μείναμε ήταν μόλις τελειώνει το κάμπινγκ προς τη μεριά της Σκάλας Ποταμιάς αλλά δεν το βρίσκω στο ίντερνετ. Ήταν δίπλα στα στούντιο Φιλλιπίδης.

 

Και η Θάσος είναι πολύ φθηνή στο φαγητό. Όχι ποιότητα, δουλεύουν πολύ κατεψυγμένο, αλλά ποσότητα και τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Anti δεν έχεις άδικο, απλά πίστευα ότι είναι προτιμότερο να μην ταλαιπωριέται το μωρό με καράβια και λοιπά. Το ξέρω γι'αυτό και αποκαλώ σπάνιο είδος μια ήρεμη παραλία με οικονομικά δωμάτια και δεν τρελαίνομαι κιόλας για τους Χαλκιδικιώτες που την είδαν τουριστικοί πράκτορες αλλα φοβάμαι μήπως είναι too much για ένα μωράκι τα πέρα δώθε με πλοία, σε λιμάνια, καρότσια.....είμαι υπερβολική λίγο???? Για την Θάσο πάλι μόνο καλά ακούω και θα κοιτάξω τελικά προς τα εκεί, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ για την κατοτόπιση με βοηθήσατε να προσανατολιστώ....ολες!

Link to comment
Share on other sites

Anti δεν έχεις άδικο, απλά πίστευα ότι είναι προτιμότερο να μην ταλαιπωριέται το μωρό με καράβια και λοιπά. Το ξέρω γι'αυτό και αποκαλώ σπάνιο είδος μια ήρεμη παραλία με οικονομικά δωμάτια και δεν τρελαίνομαι κιόλας για τους Χαλκιδικιώτες που την είδαν τουριστικοί πράκτορες αλλα φοβάμαι μήπως είναι too much για ένα μωράκι τα πέρα δώθε με πλοία, σε λιμάνια, καρότσια.....είμαι υπερβολική λίγο???? Για την Θάσο πάλι μόνο καλά ακούω και θα κοιτάξω τελικά προς τα εκεί, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ για την κατοτόπιση με βοηθήσατε να προσανατολιστώ....ολες!

 

Καθόλου υπερβολικό… και εμείς γιʼ αυτό κάθε χρόνο πάμε στη Χαλκιδική… αλλά αν ήταν ποιο κοντά μας η Θάσος, τότε θα πηγαίναμε… άλλωστε είναι μικρή η απόσταση με το πλοίο και η Θάσος είναι πανέμορφο νησάκι.

 

Εμείς απλά προτιμήσαμε για άλλη μια χρονιά το camping στη Χαλκιδική, γιατί εκτός του ότι το παιδί είναι μικρό και το τροχόσπιτο υπάρχει ούτος ή άλλος, το camping μας δίνει τη λύση για τα μπάνια όλου του καλοκαιριού και όχι μόνο για τις διακοπές…;);)

Άλλωστε χρόνια έχουμε μπροστά μας, γεροί να είμαστε να μεγαλώσει λίγο το παιδί και βλέπουμε και τα νησιά (τα οποία τα περισσότερα εγώ προσωπικά τα έχω γυρίσει σαν ποιο νέα, άρα δε μου λείπουν και ιδιαίτερα:mrgreen:)…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε πέρισυ Χρυσή Αμμουδιά και τη συνιστώ ως καταπληκτική παραλία. Καλύτερα να βρείτε προς τη θάλασσα, και όχι εσωτερικά γιατί θα έχει φασαρία από το δρόμο και οπωσδήποτε όχι πάνω στον κεντρικό δρόμο που κάνει το γύρο του νησιού. Καλά είναι και μεταξύ Σκάλα Ποταμιάς και Χρυσή Αμμουδιά που έχει πιο καινούρια καταλύμματα με κήπο. Σκάλα Ποταμιάς η θάλασσα δε λέει και γενικά είναι φασαριόζικο μέρος. Εμείς εκεί που μείναμε ήταν μόλις τελειώνει το κάμπινγκ προς τη μεριά της Σκάλας Ποταμιάς αλλά δεν το βρίσκω στο ίντερνετ. Ήταν δίπλα στα στούντιο Φιλλιπίδης.

 

Και η Θάσος είναι πολύ φθηνή στο φαγητό. Όχι ποιότητα, δουλεύουν πολύ κατεψυγμένο, αλλά ποσότητα και τιμές.

Αν τυχόν θυμηθείς τα δωμάτια, θα σου ήμουν ευγνώμων να τα αναφέρεις γιατί ψάχνω όλο το πρωί και τζίφος! άλλα πανάκριβα άλλα δεν απαντούν κάποια δεν έχουν δωμάτια. Απ' ότι ψιλοκατάλαβα η παραλία Παράδεισος είναι σχετικά ήρεμη και ωραία, υπάρχυν καταλύματα εκεί μπροστά? ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καθόλου υπερβολικό… και εμείς γιʼ αυτό κάθε χρόνο πάμε στη Χαλκιδική… αλλά αν ήταν ποιο κοντά μας η Θάσος, τότε θα πηγαίναμε… άλλωστε είναι μικρή η απόσταση με το πλοίο και η Θάσος είναι πανέμορφο νησάκι.

 

Εμείς απλά προτιμήσαμε για άλλη μια χρονιά το camping στη Χαλκιδική, γιατί εκτός του ότι το παιδί είναι μικρό και το τροχόσπιτο υπάρχει ούτος ή άλλος, το camping μας δίνει τη λύση για τα μπάνια όλου του καλοκαιριού και όχι μόνο για τις διακοπές…;);)

Άλλωστε χρόνια έχουμε μπροστά μας, γεροί να είμαστε να μεγαλώσει λίγο το παιδί και βλέπουμε και τα νησιά (τα οποία τα περισσότερα εγώ προσωπικά τα έχω γυρίσει σαν ποιο νέα, άρα δε μου λείπουν και ιδιαίτερα:mrgreen:)…

Α μια χαρά, αν είχα τροχόσπιτο θα ερχόμαμαστε να σας κάνουμε παρεϊτσα....χι χι!καλά κάνετε, το camping το προτιμώ και επί χρόνια έκανα αλλά με το μωράκι προς το παρόν το αφήνουμε για επόμενα χρόνια, καλά να είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν θυμηθείς τα δωμάτια, θα σου ήμουν ευγνώμων να τα αναφέρεις γιατί ψάχνω όλο το πρωί και τζίφος! άλλα πανάκριβα άλλα δεν απαντούν κάποια δεν έχουν δωμάτια. Απ' ότι ψιλοκατάλαβα η παραλία Παράδεισος είναι σχετικά ήρεμη και ωραία, υπάρχυν καταλύματα εκεί μπροστά? ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!!!!

 

Δεν τα βρίσκω αν και ήταν μεζονέτες, δεν ήταν δωμάτια. Δες όμως εδώ:

http://www.go-thassos.gr/greek/thassos-maps/skala-panagia.html

Δίπλα μας ήταν αυτά τα στούντιο, :http://www.holidaycheck.com/hotel-Travel+pictures_Hotel+Aphrodite-ch_ub-hid_147960.html και από την άλλη μεριά τα Φιλιππίδης στούντιο http://www.studiosfilipidis.gr/en/. Βασικά ήταν ήσυχα και η θάλασσα στα 50 μ.

 

Ο Παράδεισος δεν έχει οικισμό είναι μόνο παραλία και πολύ λίγα δωμάτια. Ήρεμη θάλασσα δεν θα το έλεγα και είναι και πιο βαθιά από Χρυσή Αμμουδιά. Πάντως και η Χρυσή Αμμουδιά φημίζεται για το κύμα της απλώς είναι πολύ ρηχή στον αστράγαλο και αμμουδερή και τα παιδάκια παίζουν με ασφάλεια με τα κύματα. Καμία σχέση με Πήλιο δηλ. που είναι και βαθιά και έχει κύμα.

 

Δες και εδώ για Σκάλα Ποταμιάς http://www.go-thassos.gr/greek/thassos-maps/skala-potamia.html. Θα σου πρότεινα αυτά που είναι προς Χρυσή Αμμουδιά και κοντά στη θάλασσα, όχι στον κεντρικό δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Morchelina όντως έτσι είναι θα πάω και εκεί να ρίξω μια ματιά. Νόμιζα ως τώρα πως μόνο εμείς οι Βοριοελλαδιτες τιμάμε τον νότο, όμως χαίρομαι που βλέπω πως και άνθρωποι και οικογένειες απο τη νοτια Ελλάδα έρχονται προς τα πάνω. Και μια που το είπες για δεύτερο πόδι θα ήθελα να πω για το Μαρμαρά και ειδικότερα για την ακτή Παράδεισος του Μαρμαρά. Τέλεια ποτέ δεν πιάνει κύμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,η Αμοργος ειναι ενα μερος εκπληκτικης αγριας ομορφιας,οπως πχ και η Σαντορινη,αλλα δεν τη θεωρω πολυ καταλληλη για μωρα παιδια. Υποσχεθηκα στον εαυτο μου να ξαναπαω μονο με τον αντρα μου.Πολυ καλυτερα περασα στη Χρυση Ακτη της Παρου,προπερσυ και γενικοτερα στην Παρο.Η παραλια ειναι καταπληκτικη και απεραντη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον,η Αμοργος ειναι ενα μερος εκπληκτικης αγριας ομορφιας,οπως πχ και η Σαντορινη,αλλα δεν τη θεωρω πολυ καταλληλη για μωρα παιδια. Υποσχεθηκα στον εαυτο μου να ξαναπαω μονο με τον αντρα μου.Πολυ καλυτερα περασα στη Χρυση Ακτη της Παρου,προπερσυ και γενικοτερα στην Παρο.Η παραλια ειναι καταπληκτικη και απεραντη...

τα παιδια μου ειναι 2 και 4 χρονων και ειναι πολυ βολικα αρκει η παραλια να εχει αμμο να παιζουν.Απο ποια αποψη δεν κανει για παιδια?

Link to comment
Share on other sites

1ον Αν θες να δεις τη χωρα της,τα μονοπατια της ειναι μονο με σκαλια.2ον Η Αιγιαλη εχει ωραια παραλια αλλα ειναι ασφυκτικη απο κοσμο.Γενικα το προβλημα μου ηταν με τις παραλιες σε σχεση με το παιδι.Τελικα πηγαινα για μπανιο στον Αγ.Παυλο αρκετα καλα ηταν εκει.Υπαρχει μια ωραια παραλια νοτιοτατα αλλα θες πολυ ωρα να πας και δεν εχει εκει για να μεινεις.Γενικα εμενα με τη 2χρονη κορη μου δε με βολεψε πολυ,παροτι το παιδακι ανεβηκε τα αμετρητα σκαλια ως το ναο της Χοζοβιοτισσας,το μερος ομως ειναι κατα τη γνωμη μου εκπληκτικο, δεν ειναι τυχαιο οτι ειναι γεματο με νεαρα ερωτευμενα ζευγαρια που τριγυρνανε αγκαλια...

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα το αποφασισεις,ειναι παρα πολυ ωραια η πανσιον Καρκισια Α κατηγ.στην Αιγιαλη,σε 3-5 λεπτα με τα ποδια εισαι στο κεντρο, θεα στο λιμανι και την παραλια,ησυχα,απιστευτα καθαρα και περιποιημενα,με πολυκουζινο μεσα,ολοκαινουρια δωματια.Μονο που εφτυσα αιμα να βρω δωματιο...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια....ηρθε και η σηρα μας να αρχισουμε να σκεφτομαστε για διακοπουλες τον Αυγουστο....Λεμε για Λευκαδα (ζευγαρι ειμαστε) και θ απαμε μονοι να αναθερμανουμε τον ερωτα μας.:oops:

Θελω να μου προτεινετε οσες εχετε παει που να μεινουμε...στην πολη η σε καποιο χωριο?

και κτι αλλο θελω και καποιο ξενοδοχειο η ενοικιαζομενο καθαρο και ομορφουτσικο...μεχρι 100-120 τα διαθετουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες γεια σας!!

 

Πολυ ωραιες παραλίες έχει η Μύλος.

Πολύ ομορφα επισης ειναι και στην Αλονησο και οικονομικα, η παραλίες ομως δεν έχουν αμμο

Υπέροχα ειναι στην Συρο!!!

Και εχω να πω το εξης υπαρχει μια προσφορα στο παρακτωρειο Manessis οπου εαν κλεισετε μεχρι 30 Μαιου, εχει πακετα με ημιδιατροφη και με πληρη διατροφη (all inclusive) σε πολυ πολυ καλα ξενοδοχεια με οικονομικες τιμες και επισης δεν χρεωνει και τα παιδια κατω των 12 ετων εαν θυμαμαι καλα. Ριξτε μια ματια οποια θελει. (τα γνωριζω επειδη δουλευω σε ξενοδοχειο και συνεργαζομαστε με αυτο το πρακτωρειο και βλεπω οτι οι οικογενειες το προτιμουν αυτο το προγραμμα)

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Στον Αρμενιστή πήρα τηλέφωνο πριν ένα μήνα για να ρωτήσω τιμές κ.λπ. και τελικά είναι όλες οι θέσεις κλεισμένες για σεζόν. Εκτός αν θέλετε να πάτε για λίγες μέρες, που φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν κάποιες θέσεις, αν και γενικώς ο Αρμενιστής είναι μονίμος γεμάτος… και πολύ λογικό…

 

Το Καλαμίτσι – Thalatta είναι πάρα πολύ ωραίο camping και πολύ κοντά στη Σάρτη, αλλά αρκετά ακριβό… δυστυχώς…

 

Τα έψαξα όλα τα camping πάλι φέτος (το κάνω κάθε χρόνο)και τελικά καταλήξαμε πάλι στο ίδιο camping που πάμε κάθε χρόνο αν και δεν είμαστε και πολύ ευχαριστημένοι από τις παροχές… Με τέτοια ακρίβεια όμως που υπάρχει στα υπόλοιπα camping, δεν μπορούμε να ζητάμε και πολυτέλειες από το δικό μας…

 

Αν θέλετε πληροφορίες για Χαλκιδική, πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω!!!

 

ΑNti1980 και alphae που ξέρετε τα camping της Χαλκιδικής, πείτε μου διαφορές μεταξύ αρμενιστή και καλαμίτσι. Στον αρμενιστή έχω πάαι κ ξέρω πώς είναι, όσο για το Καλαμίτσι, έτσι όπως το βλέπω στο site δε με τρελαίνει...

σε bungalows θα μείνουμε κ στον αρμενιστή έχουν ψυγείο, δυνατότητα μαγειρέματος, μπάνιο, ζεστό νερό, aircondition και ναι μεν η τιμή τους είναι τσουχτερή (85 €)

νομίζω αξίζει τα λεφτά του. Θα έχω και τα μικρά μαζί (27 μηνών και ενός έτους τον αύγουστο) οπότε η λύση του Camping σε συνδυασμό με όλες αυτές τις ανέσεις νομίζω είναι η καλύτερη ιδέα για τις φετινές μας διακοπές.

Προς το παρόν έχουμε βρει διαθέσιμες τις ημερομηνίες 22-29/08 και είματσε σε λίστα ανα΄μονής για 17-22/08.

Κάντε μια προσευχή να βρω και τις υπόλοιπες μέρες pleaseeeeeeeee

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα το αποφασισεις,ειναι παρα πολυ ωραια η πανσιον Καρκισια Α κατηγ.στην Αιγιαλη,σε 3-5 λεπτα με τα ποδια εισαι στο κεντρο, θεα στο λιμανι και την παραλια,ησυχα,απιστευτα καθαρα και περιποιημενα,με πολυκουζινο μεσα,ολοκαινουρια δωματια.Μονο που εφτυσα αιμα να βρω δωματιο...

ξερεις τηλ η ιστοσελιδα της πανσιον?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ως τώρα πως μόνο εμείς οι Βοριοελλαδιτες τιμάμε τον νότο, όμως χαίρομαι που βλέπω πως και άνθρωποι και οικογένειες απο τη νοτια Ελλάδα έρχονται προς τα πάνω.

 

Δεν είμαι νοτιοελλαδίτισσα αλλά Θεσσαλονικιά και η μαύρη μοίρα με έριξε κάτω από το αυλάκι (Πηνειό για να μην παρεξηγούμαστε). Πάντως η Χαλκιδική σε σημαδεύει και τώρα που είχα την ευκαιρία να πάω σε Ιόνιο, Δυτική Ελλάδα, Πελοπόννησο, και νησιά Αιγαίου ένα έχω να πω ότι οι θάλασσες της Χαλκιδικής πέρα από υπέροχες είναι αμέτρητες, ευκολοπροσβάσιμες, ζεστές και φιλικές για κάθε ηλικία.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...