Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι κ εγώ για οικογενειακές διακοπές, δύο παιδιάκια, 3 κ 5. Η Σιφνος είναι μία από τις επιλογές μας. Έχει κάνει κάποιος διακοπές εκεί? Αξίζει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς κλείσαμε Ζάκυνθο 2 εβδομάδες πάνω στη θάλασσα σε ενοικιαζόμενο!!Αν καταφέρουμε να πάμε βέβαια, αφήστε που μπορεί λόγω δουλειάς και κρίσης να ειναι απο τις τελευταίες διακοπές που πάμε τόσες πολλές μέρες!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κοριτσια καλησπερα,θα ηθελα ναμου πειτε γνωμες αν εχει παει καμια λευκαδα,πως ειναι;;;τι παραλιες εχει;;;ειναι κρυα η θαλασσα;;ειναι ρηχα;;;;πειτε βρε κοριτσια γιατι πρεπει να κλεισουμε την αλλη βδομαδα....εχει παει καμια και με μικρο 2 ετων;;;;περιμενω κοριτσια.....ευχαριστωωωω.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,θα ηθελα ναμου πειτε γνωμες αν εχει παει καμια λευκαδα,πως ειναι;;;τι παραλιες εχει;;;ειναι κρυα η θαλασσα;;ειναι ρηχα;;;;πειτε βρε κοριτσια γιατι πρεπει να κλεισουμε την αλλη βδομαδα....εχει παει καμια και με μικρο 2 ετων;;;;περιμενω κοριτσια.....ευχαριστωωωω.

 

εχει κ ρηχες εχει κ βαθιες.εγω πηγα με 2 χρ κ ηταν ολα οκ!εχει ασφαλη πεζοδρομο γι αβολτα με παιδια .οχι τεραστιες επολογες αλλα ηρεμα κ ωραια!

Link to comment
Share on other sites

εχει κ ρηχες εχει κ βαθιες.εγω πηγα με 2 χρ κ ηταν ολα οκ!εχει ασφαλη πεζοδρομο γι αβολτα με παιδια .οχι τεραστιες επολογες αλλα ηρεμα κ ωραια!
Αληθεια;;;αχ τι καλα...να σου πω ειναι κρυο το νερο εκει;;;;αυτο το ηρεμα και ωραι θελουμε....ησουν μεσα στη λευκαδα η γυρω γυρω;;;θυμασαι;:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αληθεια;;;αχ τι καλα...να σου πω ειναι κρυο το νερο εκει;;;;αυτο το ηρεμα και ωραι θελουμε....ησουν μεσα στη λευκαδα η γυρω γυρω;;;θυμασαι;:D

 

στον αγιο ιωαννη 3 χιλμ.η καλη θαλασσα λεγεται γυρα κ ειναι για παιδια ειανι ρηχη κ ζεστη.εχει κ αλλες με πιο μεγαλο κυμα αλλα εκει ειναι βολικο ειναι 2χλμ περιπου απο την πολη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι κ εγώ για οικογενειακές διακοπές, δύο παιδιάκια, 3 κ 5. Η Σιφνος είναι μία από τις επιλογές μας. Έχει κάνει κάποιος διακοπές εκεί? Αξίζει?

 

Ένα χρόνο μετά έρχεται η απάντηση.Είναι καθαρά για πληροφοριακούς λόγους και για όποιον ενδιαφέρεται για Σίφνο. Απλά τέλειο το νησί. Πήγαμε βέβαια σε μέρες που είχε πολύυυυυυυυ αέρα αλλά ακόμα κ ετσι ήταν ωραία. Μείναμε σε ενα μικρο ξενοδοχείο οικογενειακό , απλησίαστο οικονομικά αλλά λόγω ακύρωσης τελευταίας στιγμής μας το έδωσε σε καλή τιμή το studio. Ti studio δλδ γκαρσονιέρα κανονική ήταν με τέλεια θέα, πρωινά κλπ. Μικρό νησί με τέλειες παραλίες και πολύ καλό και φτηνό φαγητό! Οι περισσότεροι ηταν Έλληνες και μάλιστα απο αυτούς που πηγαίνουν κάθε χρόνο. Ρηχά νερά και ζεστά κατάλληλα για μικρά ζουζούνια. Η βόλτα μικρή. Αφήνεις το αυτοκίνητο στο δημόσιο παρκιν και με τα πόδια ανεβαίνεις μέσα απο στενά όπου ειναι όλα τα μπαράκια τα μικρομάγαζα και τα ταβερνάκια. Ατέλειωτες εκκλησίες ... τριγύρω μεσα και πάνω στα βουνά του νησιού. Τέλεια γλυκά και παγωτά όλα τοπικά!! και μου έχει μείνει η φιλικότατη συμπεριφορά όλων!! Οτιδήποτε θέλει να ρωτήσει κάποιος και μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας κορίτσια!!

Σκέφτομαι να πάμε φέτος για μία εβδομάδα με την μικρή μου που είναι 3 χρονών,στην Δυτική Μεσσηνία κοντά στην Πύλο,Γιάλοβα παραλία Βοιδοκοιλιά κτλ

Μήπως έχει κάποια να μου προτείνει κάποιο κατάλυμα σε αυτές τις περιοχές και πού είναι καλύτερα να μείνεις τελικά?..να μπορείς να γυρίσεις εκεί γύρω χωρίς να ταλαιπωρείσαι όλη την ημέρα στο αυτοκίνητο..

Έχω ακούσει και για Στούπα,Φοινικούντα απο την απέναντι μεριά είναι καλύτερα?..

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!:P

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω ανεπιφύλακτα οικογενειακες διακοπές στη ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑ Μαγνησίας! Η θάλασσα 30μ από το δωμάτιο, προσιτές τιμές, καλό φαγητό, γραφικά σοκάκια, παιδική χαρά , ιατρικό κέντρο κοντά! Είχαμε περάσει τέλεια κ ως ζευγάρι...Φέτος θα ξαναπηγαιναμε με τη μικρή μας (αν μπορούσαμε οικονομικά...). Το μονο μειονέκτημα, για να είμαστε αντικειμενικοί, ειναι η απόσταση. 4 ώρες με το αμάξι. Ψάξτε το κ θα με θυμηθείτε!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ειναι δεν λέω, αλλα πραγματικά δεν ειναι ολα οικονομικά και φέτος ειναι δύσκολα τα πράγματα. Εχω ψαξει για διαμονή 2 εβδομάδες σε ενοικιαζομενα και μου λενε απο 50? και πάνω τη μέρα, δηλαδή μας φεύγει 1 χιλιάρικο μονο το δωμάτιο, χώρια το φαγητό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

alice ειμαστε ιδια περιπτωση :) εχω διδυμα αγορακια 2 χρονων και λεμε να παμε στη ζαχαρω - εχουμε ξαναπαει χωρις παιδια - εχει ωραιες παραλιες και ειναι οικογενειακα

ακομα δεν εχω βρει καταλυμμα βεβαια, ειμαι στο ψαξιμο

Καθε καλοκαιρι πηγαινω διπλα στη ζαχαρω (το χωριο του ανδρα μου) εχω να σου πω:

μεσα στη ζαχαρω δεν υπαρχουν ξενοδοχειακες μοναδες μονο το Alkionis που ειναι στο κεντρικο δρομο της ζαχαρως ειναι καινουργιο-τα περισσοτερα ειναι ενοικιαζομενα δωματια και ειναι παλαιουτσικα απο οτι εχω ακουσει μεσα..εχει καποια καλα για τα παιδια δες το Olympion village house ειναι 100μ. απο την παραλια και το Evelyn house ειναι 1χλμ. απο την παραλια επισης πιο διπλα απο τη ζαχαρω στο χωριο Κακοβατος το Κακοβατος mousses (bungalow) και το green villa. Οσο αφορα την θαλασσα ειναι αμμουδια αλλα αναλογα τον καιρο συνηθως εχει κυμα και αρκετες φορες τσουχτρες - η ζαχαρω γενικα εχει τα παντα για οικογενειες και ειναι και φθηνα ελπιζω να βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 11 months later...

Γνωρλίζει κανένας κάποιο καλό κατάλυμα ή κάποιο καλό προορισμό στη Μάνη; Μεσσηνιακή ή Λακωνική λίγη σημασία έχει, απλά φέτος λέμε να πάμε Μάνη και θα θέλαμε κάτι κοντά στη θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Έχουμε την ιδέα φέτος να καταφέρουμε να πάμε έστω τρεις τέσσερις μέρες διακοπές με ένα τετράχρονο και ένα μωρό ενός έτους! Ελπίζω να τα κατφέρουμε. Σκέφτηκα Θάσο ή Λευκάδα. Καμία πρόταση για όσες μένουν Β. Ελλάδα?Εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Έχουμε την ιδέα φέτος να καταφέρουμε να πάμε έστω τρεις τέσσερις μέρες διακοπές με ένα τετράχρονο και ένα μωρό ενός έτους! Ελπίζω να τα κατφέρουμε. Σκέφτηκα Θάσο ή Λευκάδα. Καμία πρόταση για όσες μένουν Β. Ελλάδα?Εντυπώσεις?

 

περσι πηγαμε στη Θασο στο ilio mare...πολυ καλη επιλογη για οικογενειες με μικρα παιδια....αν δες το site και αν θελεις πληροφοριες ευχαριστως να σου πω...εμας παντως μας φανηκε ιδανικο για μωρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ anna.k! Μπήκα το είδα. Φαίνεται πάρα πολύ ωραίο αλλά είναι λίγο ακριβούτσικο δεδομένου ότι έχει και ελάχιστη χρέωση 5 νύχτες... Δυστυχώς είμαστε λίγο στενάχωρα οικονομικά αυτόν τον καιρό

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η Μάνη θα είναι τέλεια, αλλά είναι πολύ μακριά για εμάς από Β. Ελλάδα οδικώς.. Καμιά ιδέα οδικώς που να είναι σχετικά κοντά?

 

μόλις γυρίσαμε από ένα τριήμρο από το perdika resort ιδανικό για οικογένειες με μικρά παιδιά, στην πέρδικα θεσπρωτίας

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλησπέρα εχετε υποψην σας γκαρσονιέρες πλήρως εξοπλισμένες σε τολο ξυλοκαστρο η επιδαυρο?να είναι πανω στη θαλασσα για τα πιτσιρικια.εχω διδυμα 18 μηνων και θα ηθελα να κλεισω για ένα μηνα.και από τιμες τι παιζει ξερετε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...