Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπάνιο στην Θάλασσα-πως;


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , irin είπε:

Ρε συ, σε αυτη την ηλικια μπορει τη μια μερα να κανουν βουτιες και την επομενη μερα να φοβουνται να πλησιασουν. Δεν μπορεις να προβλεψεις. Μη σκας. 

Ναι ισχύει, αυτό δεν το έχω αντιληφθεί πλήρως ή μάλλον δεν το έχω χωνέψει. Με το παραμικρό τα βάφω μαύρα ότι κάτι δεν θα του αρέσει.  ήταν ένα διάστημα που είχε σταματήσει τη ζωγραφική κ είχα απογοητευτεί. Καποοα στιγμή ξανάρχισε κ τψρα από όσα παιχνίδια φέραμε στης πεθεράς μου, δεν ασχολείται με κανένα παρα μόνο ζωγραφίζει κ έχω εκνευριστεί!!!! το κορυφαίο ήταν πολύ καιρό πριν που είχε βαρεθεί τον τεμπέλη δράκο κ νόμιζα ότι έφταιγε που είχε ακούσει κάτι ζουζούνια κ δεν θα ξανακουγε ποιοτική μουσική κ τι ρεζίλι κλπ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 506
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Έσπερος είπε:

Ναι ισχύει, αυτό δεν το έχω αντιληφθεί πλήρως ή μάλλον δεν το έχω χωνέψει. Με το παραμικρό τα βάφω μαύρα ότι κάτι δεν θα του αρέσει.  ήταν ένα διάστημα που είχε σταματήσει τη ζωγραφική κ είχα απογοητευτεί. Καποοα στιγμή ξανάρχισε κ τψρα από όσα παιχνίδια φέραμε στης πεθεράς μου, δεν ασχολείται με κανένα παρα μόνο ζωγραφίζει κ έχω εκνευριστεί!!!! το κορυφαίο ήταν πολύ καιρό πριν που είχε βαρεθεί τον τεμπέλη δράκο κ νόμιζα ότι έφταιγε που είχε ακούσει κάτι ζουζούνια κ δεν θα ξανακουγε ποιοτική μουσική κ τι ρεζίλι κλπ! 

Ευτυχως δεν θα μπαινει σε σχολικο να ακουει «ξημερωματα δινεις δικαιωματα». Ναι, ναι,τετοια ακουνε στα σχολικα… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , irin είπε:

Ευτυχως δεν θα μπαινει σε σχολικο να ακουει «ξημερωματα δινεις δικαιωματα». Ναι, ναι,τετοια ακουνε στα σχολικα… 

Πλάκα κανεις! πληρώνει ο γονιός ιδιωτικό για να μπαίνει στο λεωφορείο να ακούει τετοια; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Έσπερος είπε:

Πλάκα κανεις! πληρώνει ο γονιός ιδιωτικό για να μπαίνει στο λεωφορείο να ακούει τετοια; 

Αμεεε! Ευτυχως μπορουν να τα συνδυαζουν ολα. Και εντεχνο και λαϊκο και ζουζουνια. Χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , irin είπε:

Ευτυχως δεν θα μπαινει σε σχολικο να ακουει «ξημερωματα δινεις δικαιωματα». Ναι, ναι,τετοια ακουνε στα σχολικα… 

Μην της τα λες απότομα... θα πάθει τίποτα... :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , MagdaP είπε:

Μην της τα λες απότομα... θα πάθει τίποτα... :P

Αχ στην Αγγλία έμπαινα σε ταξί κι άκουγαν κλασική μουσική, κι αυτό πολιτισμικό σοκ ήταν!! Α το άλλο πολιτισμικό σοκ εδώ στο νησί ήταν οι γιορτές αποφοίτησης που οργάνωνε ο σύλλογος γονέων σε μπιτς μπαρ κ απορούσα γιατί οι καθηγητές δεν το μπουκοταραμε σαν διαμαρτυρία για την ακαταλληλότητα του χώρου!!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Αχ στην Αγγλία έμπαινα σε ταξί κι άκουγαν κλασική μουσική, κι αυτό πολιτισμικό σοκ ήταν!! Α το άλλο πολιτισμικό σοκ εδώ στο νησί ήταν οι γιορτές αποφοίτησης που οργάνωνε ο σύλλογος γονέων σε μπιτς μπαρ κ απορούσα γιατί οι καθηγητές δεν το μπουκοταραμε σαν διαμαρτυρία για την ακαταλληλότητα του χώρου!!! 

Δεν ειναι καλυτερα τα beach bars απο κατι μικρα επαρχιακα μπαρακια που πανε οι ντοπιοι και ακους οοοτι πιο καμμενο σε μουσικη;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, irin είπε:

Δεν ειναι καλυτερα τα beach bars απο κατι μικρα επαρχιακα μπαρακια που πανε οι ντοπιοι και ακους οοοτι πιο καμμενο σε μουσικη;;

Ε ναι αλλά μιλάμε για γιορτή γυμνασίου που οργανώνουν οι γονείς. είναι δυνατόν σε μπιτς μπαρ; μετά βεβαθα έμαθα ότι γίνονται κ παιδικά πάρτι!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Έσπερος είπε:

Ε ναι αλλά μιλάμε για γιορτή γυμνασίου που οργανώνουν οι γονείς. είναι δυνατόν σε μπιτς μπαρ; μετά βεβαθα έμαθα ότι γίνονται κ παιδικά πάρτι!!! 

Κοίτα, υπάρχει το να πας σε beach bar στις 19.00 και να σερβιρει πορτοκαλαδες και υπαρχει το να πας σε beach bar τα μεσανυχτα και να σερβιρει μονο vodka. Οπότε, ανάλογα το concept, δεν είναι απαραίτητα απαγορευτικό για παιδιά γυμνασίου

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Έσπερος said:

το κορυφαίο ήταν πολύ καιρό πριν που είχε βαρεθεί τον τεμπέλη δράκο κ νόμιζα ότι έφταιγε που είχε ακούσει κάτι ζουζούνια κ δεν θα ξανακουγε ποιοτική μουσική κ τι ρεζίλι κλπ! 

Έλεος βρε έσπερος!!! αυτό πρέπει να το δουλέψεις εσύ με εσένα, ειλικρινά δεν βοηθάς έτσι το παιδί σου καθόλου!Ακόμα και αν δεν ξανακουγε τεμπέλη δράκο που είναι το κακό? και τι καθορίζει την ποιότητα στην μουσική?Εμένα  θα ακούσει τα πάντα, ζουζούνια (έως τα 4-5) - κωνσταντίνο αργυρό- διάφανα κρίνα- όπερα-συμφωνική ορχήστρα της Βιέννη - μετάλικα κ.α, ας διαλέξει μόνος του τι του αρέσει περισσότερο, σίγουρα επηρεάζονται από τα δικά μας ακούσματα όμως ''ρεζίλι '' επειδή ένα παιδί στα 3,5 ακούει ζουζούνια μόνο από εσένα το έχω ακούσει.

Προ κορονοιού είχαμε βρεθεί σε ένα πάρτυ, το κάθε παιδί λοιπόν διάλεγε ένα παιδικό τραγούδι που το αρέσει για να ακούσουν και να χορέψουν , ο γιος μου διάλεξε linkin park..αν ήσουν σε αυτό το πάρτυ θα με έβαζες στα μαύρα κατάστιχα ε???χαχαχαχαχα (σε πειράζω δεν το λέω ειρωνικά μη με παρεξηγήσεις)

10 hours ago, Έσπερος said:

Πλάκα κανεις! πληρώνει ο γονιός ιδιωτικό για να μπαίνει στο λεωφορείο να ακούει τετοια; 

θα σου πω πως ο εμένα στο σχολείο έμαθε τον αργυρό...ιδιωτικό!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Πλάκα κανεις! πληρώνει ο γονιός ιδιωτικό για να μπαίνει στο λεωφορείο να ακούει τετοια; 

Εμένα πάντως η μικρή μου ακούει το τζουτζουκα... Κ μαζί με αυτήν κ ο δίχρονος γιος μου.. Κ ξέρεις ποιός της το έμαθε... Εγωωωωω!!!! Κ είμαι κ περήφανη μαμά!! :lol:

Όσο για τα beach party, εσύ γενικά όσο ήσουν μικρή δεν έβγαινες? Γιατί εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου κάθε Σάββατο βράδυ να πάμε σε καφετέρια που είχαμε κοντά με φίλες μου! Ήταν το στέκι όλων των εφήβων!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , kotsifikos είπε:

Έλεος βρε έσπερος!!! αυτό πρέπει να το δουλέψεις εσύ με εσένα, ειλικρινά δεν βοηθάς έτσι το παιδί σου καθόλου!Ακόμα και αν δεν ξανακουγε τεμπέλη δράκο που είναι το κακό? και τι καθορίζει την ποιότητα στην μουσική?Εμένα  θα ακούσει τα πάντα, ζουζούνια (έως τα 4-5) - κωνσταντίνο αργυρό- διάφανα κρίνα- όπερα-συμφωνική ορχήστρα της Βιέννη - μετάλικα κ.α, ας διαλέξει μόνος του τι του αρέσει περισσότερο, σίγουρα επηρεάζονται από τα δικά μας ακούσματα όμως ''ρεζίλι '' επειδή ένα παιδί στα 3,5 ακούει ζουζούνια μόνο από εσένα το έχω ακούσει.

Προ κορονοιού είχαμε βρεθεί σε ένα πάρτυ, το κάθε παιδί λοιπόν διάλεγε ένα παιδικό τραγούδι που το αρέσει για να ακούσουν και να χορέψουν , ο γιος μου διάλεξε linkin park..αν ήσουν σε αυτό το πάρτυ θα με έβαζες στα μαύρα κατάστιχα ε???χαχαχαχαχα (σε πειράζω δεν το λέω ειρωνικά μη με παρεξηγήσεις)

θα σου πω πως ο εμένα στο σχολείο έμαθε τον αργυρό...ιδιωτικό!!!χαχαχαχα

Tα ζουζούνια τί κακό έχουν? που απλά τραγουδάνε παιδικά τραγουδάκια; απαγορεύεται? πρέπει να ακούνε μόνο χατζηδάκη ξερω γω?

το καλύτερο είναι να ακούνε τα πάντα! κι εγώ αποφεύγω τα σκυλάδικα, αλλά και να τα ακούσουν αλλού λίγο και τί έγινε; πιστεύω ότι δεν θα καταλήξουν να ακούν μόνο αυτά,από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσουν όπως εγώ που έπεφτε κράξιμο από γονείς για οποιαδήποτε μουσική δεν ενέκριναν, αν έλεγα ότι η παρέα πάει μπουζούκια και θα πάω κι εγώ πάλι άκουγα κράξιμο, και κατέληξα να ξενερώνω με τα σκυλάδικα. κρίμα, έχασα κάποιες ωραίες στιγμές της παρέας. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς δεν του βάζουμε Ζουζούνια. Τους βάζουν όμως στον σταθμό, κι έρχεται και μας κάνει τα χορευτικά (πολύ περήφανος) κι εμείς κατουριόμαστε πάνω μας (ακόμα πιο περήφανοι). 

Όλα χρειάζονται. Ας ακούει στο σπίτι αυτά που θεωρούμε εμείς ποιοτικά και κατάλληλα, κι ας μάθει έξω τα υπόλοιπα. Μέσα στον κόσμο θα μεγαλώσει άλλωστε, ούτε γίνεται ούτε είναι λογικό να μην έχει επαφή. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ilaeira said:

 Μέσα στον κόσμο θα μεγαλώσει άλλωστε, ούτε γίνεται ούτε είναι λογικό να μην έχει επαφή. 

έτσι ακριβώς είναι , σήμερα είναι τα ζουζούνια αύριο θα είναι το παιδικό που θα βλέπει , μετά θα έρθει το παιχνίδι που θα προτιμά κοκ...δεν γίνεται όλα αυτά να τα αποφύγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είπα ότι δεν βάζω ζουζούνια ποτέ. και ζουζούνια κ baby shark ξέρει, αλλά όπως κ να το κάνουμε αισθητικά δεν είναι ποιοτικό άκουσμα. Απλώς είχα φοβηθεί ότι του επηρέασε την αισθητική κ δεν θα ήθελε τα ποιοτικά παιδικά!!! 

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Όσο για τα beach party, εσύ γενικά όσο ήσουν μικρή δεν έβγαινες? Γιατί εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου κάθε Σάββατο βράδυ να πάμε σε καφετέρια που είχαμε κοντά με φίλες μου! Ήταν το στέκι όλων των εφήβων!

στο γυμνάσιο δεν έβγαινα, όχι. ούτε στο λύκειο, άντε να πηγαίναμε σε τίποτα γκουντις μετά από κάποια δραστηριότητα ή σινεμά ή καμία καφετέρια στη β ή γ λυκειου. Δεν νομίζω ότι έβγαινε κανεις μας συστηματικα ούτε στο γυμνάσιο ούτε στο λύκειο. όμως κάναμε πολλά πάρτι. 

 

4 ώρες πρίν, irin είπε:

Κοίτα, υπάρχει το να πας σε beach bar στις 19.00 και να σερβιρει πορτοκαλαδες και υπαρχει το να πας σε beach bar τα μεσανυχτα και να σερβιρει μονο vodka. Οπότε, ανάλογα το concept, δεν είναι απαραίτητα απαγορευτικό για παιδιά γυμνασίου

Ε ναι για απόγευμα μιλάμε με αναψυκτικά κ τετοια. απλώς μου είχε κάνει εντύπωση το κονσεπτ στα πλαίσια μιας εκδήλωσης που σχετίζεται με το σχολείο, να επιλέγουν οι γονείς κάτι τέτοιο και να καλούν κ τους καθηγητές κ να μην εκπλήσσεται κανεις, κ μιλάμε κ για μέρος που εγω το θεωρώ συντηρητικό σαν το Κωλοκοτρωνιτσι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Έσπερος είπε:

μιλάμε κ για μέρος που εγω το θεωρώ συντηρητικό σαν το Κωλοκοτρωνιτσι. 

Μάλλον εσύ είσαι πιο συντηρητική απ' το μέρος που μένεις :P 

Όσο για το ότι δεν έβγαινες στο γυμνάσιο κ στο λύκειο ίσως έτσι έκαναν στην περιοχή σου κ στον κύκλο σου. Εμείς μια χαρά βγαίναμε, μεγάλωσα στην επαρχία οπότε οι γονείς ίσως ήταν πιο ελεύθεροι με τα παιδιά τους

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , mama16 είπε:

Μάλλον εσύ είσαι πιο συντηρητική απ' το μέρος που μένεις :P 

Όσο για το ότι δεν έβγαινες στο γυμνάσιο κ στο λύκειο ίσως έτσι έκαναν στην περιοχή σου κ στον κύκλο σου. Εμείς μια χαρά βγαίναμε, μεγάλωσα στην επαρχία οπότε οι γονείς ίσως ήταν πιο ελεύθεροι με τα παιδιά τους

Ναι βλέπω κ τα παιδιά εδώ που είναι συνέχεια έξω κ περιφέρονται άσκοπα. Εμείς δεν είχαμε κ πότε να βγούμε έτσι κ αλλιώς. Μπορεί μέχρι κ Σάββατο μεσημέρι να είχαμε κάποια δραστηριότητα, στο ωδείο ίσως κ Σάββατο απόγευμα κάποια συναυλία ή κάτι άλλο. Κάναμε κ κάτι με τους γονείς συνήθως, σινεμά ή θέατρο, ή κάποια τετοια έξοδος με φίλους, είχαμε και τα πάρτι, ε δεν εμενε κ χρόνος που να νιώθαμε την ανάγκη να γεμίσουμε, μάλλον το αντίθετο. 

Πάντως εγω συντηρητική δεν είμαι. Απλώς έχω αυστηρά κριτήρια για τη διασκέδαση κ την απασχόληση. Εδώ στο νησί είναι συντηρητικοί της φιγούρας κ της υποκρισίας. Εκκλησίες, κατηχητικά, λιτανείες με υποχρεωτική συμμετοχή των μαθητών κ δεν αντιδρά κανεις, κι αν πεις το αντίθετο σου λενε ότι είσαι ξένος κ αλλοιώνεις την κουλτούρα τους. και κατά τ αλλα πάρτι σε μπιτσομπαρα οργανωμένα από τους γονείς…

Link to comment
Share on other sites

τα παντα συνδυαζονται.κ οι λιτανειες κ τα μπιτσομπαρα

μια χαρα ειναι,σε νησι που να κανουν την καλοκαιρινη γιορτη δλδ;

εχει κ τα καλα του να μην εχεις επιλογες για δραστηριοτητες,εχεις χρονο να πηγαινεις σε καφετεριες:mrgreen:

κ επειδη εγραψα αρκετα εναντιον στα μπρατσακια θελω να ξεκαθαρισω οτι κανενας δ θα σας κακοχαρακτηρισει εσπερος αν του παρετε μπρατσακια

λες με αυτον τον καημο να πηγαινει ο κοσμος στη θαλασσα;για να δουμε τι βοηθημα κολυμβησης εχει η διπλα οικογενεια,να σχολιασουμε ποσο ψαγμενοι ειναι;

δοκιμαζουμε κ οτι βολεψει το καθε παιδι.κ αν μεγαλωνοντας θελει να μαθει πιο σωστα,θα βρει τροπο να μαθει

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , mama16 είπε:

Μάλλον εσύ είσαι πιο συντηρητική απ' το μέρος που μένεις :P 

Όσο για το ότι δεν έβγαινες στο γυμνάσιο κ στο λύκειο ίσως έτσι έκαναν στην περιοχή σου κ στον κύκλο σου. Εμείς μια χαρά βγαίναμε, μεγάλωσα στην επαρχία οπότε οι γονείς ίσως ήταν πιο ελεύθεροι με τα παιδιά τους

Μόνο εγώ το θεωρώ σοκ να μην βγαίνεις στο γυμνάσιο και στο λύκειο ;; Μου φαίνεται ότι είναι η καλύτερη ηλικία να κανείς τόσα πράγματα να εξερευνήσεις , να βγεις με φίλους , να ξεδώσεις .. να πας για ποτό στο λύκειο να χορέψεις όσο δεν πάει να τα χορτάσεις όλα αυτά ... και πιο μετά φυσικά και στα 19 και στα 20 και στα 21 αν δεν τα κανείς τότε που δεν έχεις ούτε υποχρεώσεις ποτέ θα τα κανεις ..  

15 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Πλάκα κανεις! πληρώνει ο γονιός ιδιωτικό για να μπαίνει στο λεωφορείο να ακούει τετοια; 

Ναι και εμάς τέτοια θυμάμαι μας βάζανε στο σχολικό .. ο οδηγός ήταν πολύ μπροστά χα χα 

5 ώρες πρίν, irin είπε:

Tα ζουζούνια τί κακό έχουν? που απλά τραγουδάνε παιδικά τραγουδάκια; απαγορεύεται? πρέπει να ακούνε μόνο χατζηδάκη ξερω γω?

το καλύτερο είναι να ακούνε τα πάντα! κι εγώ αποφεύγω τα σκυλάδικα, αλλά και να τα ακούσουν αλλού λίγο και τί έγινε; πιστεύω ότι δεν θα καταλήξουν να ακούν μόνο αυτά,από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσουν όπως εγώ που έπεφτε κράξιμο από γονείς για οποιαδήποτε μουσική δεν ενέκριναν, αν έλεγα ότι η παρέα πάει μπουζούκια και θα πάω κι εγώ πάλι άκουγα κράξιμο, και κατέληξα να ξενερώνω με τα σκυλάδικα. κρίμα, έχασα κάποιες ωραίες στιγμές της παρέας. 

Που να τους τραγουδάς δηλαδή και ζουζούνια χα χα εγώ το κάνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Super.mum είπε:

Μόνο εγώ το θεωρώ σοκ να μην βγαίνεις στο γυμνάσιο και στο λύκειο ;; Μου φαίνεται ότι είναι η καλύτερη ηλικία να κανείς τόσα πράγματα να εξερευνήσεις , να βγεις με φίλους , να ξεδώσεις .. να πας για ποτό στο λύκειο να χορέψεις όσο δεν πάει να τα χορτάσεις όλα αυτά ... και πιο μετά φυσικά και στα 19 και στα 20 και στα 21 αν δεν τα κανείς τότε που δεν έχεις ούτε υποχρεώσεις ποτέ θα τα κανεις ..  

Ναι και εμάς τέτοια θυμάμαι μας βάζανε στο σχολικό .. ο οδηγός ήταν πολύ μπροστά χα χα 

Που να τους τραγουδάς δηλαδή και ζουζούνια χα χα εγώ το κάνω 

προχθες ημουν μονη μου στο αμαξι και πετυχα στο ραδιοφωνο τον "παγωτατζη", και καθομουν και το ακουγα. λεω θα με περναει για τρελη οποιος ακουσει και δεν δει παιδια στα καθισματα. Αλλά τι να κανω?? ειναι πολυ χαρουμενο τραγουδι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Super.mum είπε:

Μόνο εγώ το θεωρώ σοκ να μην βγαίνεις στο γυμνάσιο και στο λύκειο ;; Μου φαίνεται ότι είναι η καλύτερη ηλικία να κανείς τόσα πράγματα να εξερευνήσεις , να βγεις με φίλους , να ξεδώσεις .. να πας για ποτό στο λύκειο να χορέψεις όσο δεν πάει να τα χορτάσεις όλα αυτά ... και πιο μετά φυσικά και στα 19 και στα 20 και στα 21 αν δεν τα κανείς τότε που δεν έχεις ούτε υποχρεώσεις ποτέ θα τα κανεις ..  

Συμφωνώ τα μαθητικά κ φοιτητικά μου χρόνια δεν θα τα ξεχάσω ποτέ.. τόση ξεγνοιασιά, μοναδικό σου μέλημα πότε θα βγεις με τους φίλους σου κ να περάσεις ωραία!! Άσε κ έχει περάσει κ σχεδόν μια δεκαετία που τελείωσα... Ειδικά τα φοιτητικά χρόνια κ να σπουδάζεις σε άλλο μέρος από αυτό της καταγωγής σου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , mama16 είπε:

Συμφωνώ τα μαθητικά κ φοιτητικά μου χρόνια δεν θα τα ξεχάσω ποτέ.. τόση ξεγνοιασιά, μοναδικό σου μέλημα πότε θα βγεις με τους φίλους σου κ να περάσεις ωραία!! Άσε κ έχει περάσει κ σχεδόν μια δεκαετία που τελείωσα... Ειδικά τα φοιτητικά χρόνια κ να σπουδάζεις σε άλλο μέρος από αυτό της καταγωγής σου...

Αξέχαστες εμπειρίες!! Και εγώ τα θυμάμαι και αναπολώ ήταν φοβερά .. θέλω να το περάσω αυτό στα παιδιά μου .. δεν θέλω ταμπλέτες και κολλήματα με υπολογιστές και κινητά .. θέλω να βγαίνουν έξω με φίλους , να περνάνε όμορφα να έχουν να θυμούνται αυτά τα χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, irin said:

προχθες ημουν μονη μου στο αμαξι και πετυχα στο ραδιοφωνο τον "παγωτατζη", και καθομουν και το ακουγα. λεω θα με περναει για τρελη οποιος ακουσει και δεν δει παιδια στα καθισματα. Αλλά τι να κανω?? ειναι πολυ χαρουμενο τραγουδι...

Φράουλα μαστίχα και κεράσιιιιιι....όποιος φάει δεν θα το ξεχααασειιιιιιιι

8 minutes ago, mama16 said:

Συμφωνώ τα μαθητικά κ φοιτητικά μου χρόνια δεν θα τα ξεχάσω ποτέ.. τόση ξεγνοιασιά, μοναδικό σου μέλημα πότε θα βγεις με τους φίλους σου κ να περάσεις ωραία!! Άσε κ έχει περάσει κ σχεδόν μια δεκαετία που τελείωσα... Ειδικά τα φοιτητικά χρόνια κ να σπουδάζεις σε άλλο μέρος από αυτό της καταγωγής σου...

Μόνο εγώ δεν έζησα χαλαρά φοιτητικά χρόνια καθώς προσπαθούσα να συνδυάσω φουλ ταιμ δουλειά και σχολή...ας όψεται όμως!!!

Βέβαια δεν έχω παράπονο, έζησα ωραία όλα τα χρόνια χωρίς τις τωρινές μου υποχρεώσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , irin είπε:

προχθες ημουν μονη μου στο αμαξι και πετυχα στο ραδιοφωνο τον "παγωτατζη", και καθομουν και το ακουγα. λεω θα με περναει για τρελη οποιος ακουσει και δεν δει παιδια στα καθισματα. Αλλά τι να κανω?? ειναι πολυ χαρουμενο τραγουδι...

δ εχω αλλα λαικ

αλλα νομιζω θα σε κοιτουσαν καποιοι περιεργα για αλλα ακουσματα,πχ το πουλακι τσιου:D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vicky86 είπε:

δ εχω αλλα λαικ

αλλα νομιζω θα σε κοιτουσαν καποιοι περιεργα για αλλα ακουσματα,πχ το πουλακι τσιου:D

αααα, αυτο το εχεις ακουσει @Έσπερος;;;; τρελαινονται τα δικα μου, που στο τέλος περνάει ένα τρακτέρ και πατάει το πουλάκι... τι να πω... ζουζουνια και παλι ζουζουνια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...