Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ασφάλεια από ατυχήματα στο σπίτι


Recommended Posts

Το να ανεβάσουμε τα πιο ωραία ή πιο μεγάλης αξίας είναι εύκολο, αλλά και πάλι κάτω εύθραυστα θα μείνουν, μικρότερης αξίας ή όχι τόσο αγαπημένα. Που δεν θα πειράζει τόσο αν σπάσουν, αλλά για το μωρό θα είναι το ίδιο επικίνδυνο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, little lamb είπε:

Το να ανεβάσουμε τα πιο ωραία ή πιο μεγάλης αξίας είναι εύκολο, αλλά και πάλι κάτω εύθραυστα θα μείνουν, μικρότερης αξίας ή όχι τόσο αγαπημένα. Που δεν θα πειράζει τόσο αν σπάσουν, αλλά για το μωρό θα είναι το ίδιο επικίνδυνο...

Νομίζω ότι η ψευδαίσθηση της ασφάλειας είναι πιο επικίνδυνη. ΓΙατί μια φορά θα ξεχαστεί η ασφάλεια, ή μια φορά θα καταφέρει το ζιζάνιο να την ανοίξει, και θα γίνει η ζημιά. Απομόνωση όσο περισσότερων εύθραυστων γίνεται και προσβάσιμα μόνο όσα δεν είνια πολύ επικίνδυνα ή είναι σε κουτιά. 

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου είναι δεκατεσσάρων μηνών δεν αφήνει τίποτα όρθιο,στα έπιπλα του σαλονιού έχω βάλει ασφάλειες προς το παρόν δεν μπορεί να τα ανοίξει,στην κουζίνα όμως δεν ήτανε εφικτό γιατί ανοίγω συνέχεια τα ντουλάπια έτσι ότι γυάλινο είχα το ανέβασε επάνω και Κάτω έβαλα όλα τα υπόλοιπα 

Link to comment
Share on other sites

Απορώ τι εννοείτε όλα τα υπόλοιπα! Ποια είναι τα υπόλοιπα; Εμείς μόνο κατσαρόλες έχουμε και συσκευές που επίσης ειναι επικίνδυνες. Και τρόφιμα εννοειται. Όλα τα υπόλοιπα σπάνε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάτω τα τάπερ,τις κατσαρόλες,την τοστιέρα,και έχω βάλει και όσα τρόφιμα είναι κλειστά πχ μακαρόνια κτλ οτι είναι γυάλινο το έχω επάνω και ότι δε χωράει τα έχω μαζέψει σε κουτιά στην αποθήκη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς χούμε μικρη κουζινα. Εκτός από τα δυο ντουλάπια του νεροχύτη, είναι αλλα δυο ντουλαπια. το ένα γωνιακό κ βάζουμε μπροστά τα εμφιαλωμένα. εκεί έχω κάποια γυάλινα στο βάθος κ μπροστά κάποια που χρησιμοποιούμε. Στο ελεύθερο ντουλάπι έχω στο βάθος ένα καλό σερβίτσιο, ποτήρια, πυρέξ, κλπόλα στα κουτιά τους κ μπροστά πλαστικά τάπερ. οι συσκευές είναι σε μια σειρά ράφια κ τα τρόφιμα πάνω γιατί βαριόμαστε να σκύβουμε. Τα καθημερινά πιάτα κ ποτήρια επίσης πάνω. κατσαρόλες κλπ στην εστία κ σε ένα ράφι. σε μια μικρή βιτρίνα έχω κάποια σερβίτσια καφέ κ λικέρ, κάτω από τον νεροχύτη καράφες, πάλι με εμπόδιο μπροστά τον κάδο των σκουπιδιών κ στο τζάκι που δεν ανάβουμε κάτι διακοσμητικά. 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στα πάνω έχουμε το καθημερινό σερβίτσιο και ένα λίγο πιο καλό, τα καθημερινά ποτήρια και κούπες, τα καλά ποτήρια και κουπες, 2 σετ καφέ και κάτι ποτήρια μπύρας και λικέρ, κανάτες, μπωλ παγωτού κλπ. Όλα τα άλλα (πιατέλες, πυρέξ, καλά σερβίτσια, κολονατα ποτήρια, ορντεβριερες, σαλατιερες, σετ τσαγιερας...) είναι προς το παρόν κάτω στα βαγονέτα της κουζίνας και σε έναν μπουφέ... Δεν χωράνε όλα αυτά πάνω. Κάτω ειναι και όλα τα μη εύθραυστα όπως κατσαρολικα, συσκευές, τρόφιμα, καλα μαχαιροπήρουνα, πετσέτες, σουπλά, σουβέρ, δίσκοι και τέτοια, αλλά μάλλον έχουμε πολλά κάτω ντουλάπια/βαγονέτα και λίγα πάνω και ταυτόχρονα πολλά εύθραυστα-λιγα αθραυστα!

Επεξεργάστηκαν by little lamb
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...