Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ-ΓΑΛΗΝΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου!! Όχι το Σόρτση.

 

Αααα οκ!!Παντως ειχα ακουσει πως ο γαληνος ειχε βγαλει πακετακι με 2 μερουλες γυρω στα 700 ευρω +παιδιατρος...!!Δεν ξερω αν ισχυει ακομα ελπιζω πως ναι....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Αααα οκ!!Παντως ειχα ακουσει πως ο γαληνος ειχε βγαλει πακετακι με 2 μερουλες γυρω στα 700 ευρω +παιδιατρος...!!Δεν ξερω αν ισχυει ακομα ελπιζω πως ναι....

 

Είναι η πρώτη μου γέννα και δεν ξέρω αν θα καθίσω μόνο 2μέρες. Καλά ακόμη δεν ξέρω τίποτα. Μπορεί να χρειαστεί να κάνω καισαρική (που το αντεύχομαι) αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τέλος πάντων. Θα πάρω τηλέφωνο από βδομάδα να ρωτήσω. Ελπίζω να μην απογοητευτώ από αυτά που θα ακούσω!!!

:roll:
Link to comment
Share on other sites

Υπολόγιζε 900 ευρώ το δίκλινο για τέσσερις μέρες(χωρίς αναλώσιμα και φάρμακα) δηλαδή + 120 ευρώ + 130 ευρώ ο παιδίατρος + 200 ευρώ ο αναισθησιολόγος =1350 ευρώ φυσιολογικός τοκετός.

 

Καισαρική με ΙΚΑ 1050 ευρώ οι πέντε μέρες + 110 ευρώ αναλώσιμα + 130 ευρώ παιδίατρος + 200 ευρώ αναισθησιολόγος =1490 ευρώ καισαρική.

 

Εγώ γέννησα με καισαρική σε μονόκλινο για τρεις μέρες 1290 + 110 αναλώσιμα +130 παιδίατρος + 200 αναισθησιολόγος = 1730 ευρώ.

 

Υπερβολή, άλλα είναι ωραία εμπειρία γιατί έχεις το μωρό μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχεδόν όλη μέρα,εκτός από κάτι εξετάσεις όταν χρειάστηκε,το επισκεπτήριο το κανονίζεις εσύ και όταν έχεις επίσκεψη φωνάζεις και παίρνουν το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις μίλησα με Βιοκλινική.

Για Φ.Τ

Πακέτο 2 ημέρων(48 ώρες) είναι 750 +100 Παιδίατρος +150 αναισθησιολόγος.

Για 1 ημέρα (24 ώρες!!!!!!!!!!!) 620 +100 Παιδ +150 αναισθ

Ξεχασα να ρωτισω σε τι δωμάτιο οι παραπάνω τιμές

 

Για Κ.Τ.

 

Σε 3κλινο 1250 οι 3 μέρες + 130 Παιδ +250 αναισθ . και κάτι μου είπε για αναλώσιμα αλλα δεν ασχολήθηκα παραπανω.

 

Επισης να σας πω οτι δεν ειναι συμβεβλημένοι κλινικη με το ΙΚΑ που σημαίνει οτι θα φάμε ταλαιπωρία.Παρε απόδειξη πάνε στο ΙΚΑ περίμενε πότε θα πάρεις τα λεφτά σου κλπ κλπ κλπ.

 

Επίσης μπορείς αν επισκεφθείς την κλινική αν θέλεις να δεις εγκαταστασεις κλπ κλπ χωρις καποιο ραντεβου.

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν ισχυει κάποια εκπτωση εαν εχεις καρτα ανεργιας.

Δεν θα έλεγα ότι ειναι ιδιαιτερα εξυπηρετική πάντως στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα, εγώ είμαι 14 εβδομάδων αλλά σκεφτομαι από τωρα την κλινική.

Η γιατρός μου συνεργάζεται με Διαβαλκανικό και Γαληνό. Το πρώτο το αποκλείω λόγω κόστους, για τον Γαληνό το σκέφτομαι. Η γιατρός μου είπε ότι η διαφορά τους είναι 500 ευρώ και δεν αξίζει να επιλέξω τον Γαληνό. Αυτό με πείραξε γιατί τα 500 ευρώ τα θεωρεί ευτελή ποσό απο ότι κατάλαβα:!:, αλλά για μένα είναι αρκετά γιατί δεν ξέρω αν θα πάρω επιδόματα ΙΚΑ+ΟΑΕΔ... Αν μπορεί κάποια ας με ενημερώσει για κόστος και συνθήκες και των 2 κλινικών (κυρίως Γαληνό) αλλιώς σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρο και να πάω Γενική.Ευχαριστώ ! ! !:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, εγώ είμαι 14 εβδομάδων αλλά σκεφτομαι από τωρα την κλινική.

Η γιατρός μου συνεργάζεται με Διαβαλκανικό και Γαληνό. Το πρώτο το αποκλείω λόγω κόστους, για τον Γαληνό το σκέφτομαι. Η γιατρός μου είπε ότι η διαφορά τους είναι 500 ευρώ και δεν αξίζει να επιλέξω τον Γαληνό. Αυτό με πείραξε γιατί τα 500 ευρώ τα θεωρεί ευτελή ποσό απο ότι κατάλαβα:!:, αλλά για μένα είναι αρκετά γιατί δεν ξέρω αν θα πάρω επιδόματα ΙΚΑ+ΟΑΕΔ... Αν μπορεί κάποια ας με ενημερώσει για κόστος και συνθήκες και των 2 κλινικών (κυρίως Γαληνό) αλλιώς σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρο και να πάω Γενική.Ευχαριστώ ! ! !:lol:

 

Αφροδίτη μου ο κάθε γιατρός έχει τις προτιμήσεις του !!!Τώρα το γιατί θα το αφήσω ασχολίαστο!Εγω εχω ακούσει τα καλύτερα για τον Γαληνό πάντως ,εκεί θέλω να πάω και εγώ.

Τώρα για τον γιατρό σου αν τα 500 ευρώ είναι ευτελές ποσό τότε ας το καλύψει αυτός! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου ο κάθε γιατρός έχει τις προτιμήσεις του !!!Τώρα το γιατί θα το αφήσω ασχολίαστο!Εγω εχω ακούσει τα καλύτερα για τον Γαληνό πάντως ,εκεί θέλω να πάω και εγώ.

Τώρα για τον γιατρό σου αν τα 500 ευρώ είναι ευτελές ποσό τότε ας το καλύψει αυτός! :rolleyes:

 

Καλημέρα, την ερχόμενη εβδομάδα θα πάω από κοντά να ενημερωθώ στο Γαληνό και όταν πάω στη γιατρό μου θα της πω την απόφαση. Εχεις δίκιο αν τα 500 γι'αυτήν είναι λίγα θα της πω να μου τα κόψει από την αμοιβή της ! ! ! :D:-P

Μόνο που δεν ξέρω πόσα θα πάρει και αυτή. Υπολογίζω γυρώ στα 1000.....

Θα δούμε. Με το καλό το μωράκι σου ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη εγω γεννησα στη βιοκλινικη τον Ιουνιο.Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Οι μαιες ηταν πολυ καλες,ηταν καθαρα,ησυχα..μια χαρα γενικα.Το μονο που μου την εδωσε ηταν ο παιδιατρος που ειχαν ο οποιος ηταν πανασχετος.Μας εκανε μια ξεπετα ενημερωση 5 λεπτων σε 4 μαμαδες,ουτε να λυσει αποριες ουτε τιποτα και ενω ειπα οτι θα θηλασω μου εδωσε-οπως και στις υπολοιπες-χαρτι με σκονογαλα,τσαι κτλ. Και την προσωπικη του καρτα για να παμε στο ιατρειο του βεβαιως βεβαιως.

Σου ξαναλεω ολα ηταν πολυ καλα.Απλα αν καταληξεις εκει και θελεις να θηλασεις εχε το νου σου.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και σε αλλη κλινικη ο παιδίατρος ειχε την ιδια και χειροτερη συμπεριφορα. Στο πρωτο μου παιδι ειμασταν 8 γυναικες και το μονο που μας ειπε ηταν ποσα γραμμαρια γαλα να του δωσουμε του παιδιου. Ο παιδιατρος στην κλινικη δε νομιζω οτι πρεπει να μας απασχολει γιατι ολοι λιγο πολυ μολις βγουμε απο εκει παμε σε δικο μας . Το 4 παιδι το γεννησα στη Βιοκλινικη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Οντως θελει λιγο πιεση για το θηλασμο και να μην του δινουν ξενο γαλα αλλα αμα επιμεινης θα τα καταφερεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κυρίες μου με το καλο τα μωράκι μας!!

Πήγα σήμερα στην ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ.Είδα ενα δωμάτιο δίκλινο μια χαρ ήταν και το μπάνιο του!Έχει πολυ ησυχία που είναι καλό.είναι λίγο μουντό αλλα δεν θα το αγοράσω κιόλας 2-3 μέρες θα μείνω οπότε....

Πήρα και τιμοκατάλογο.

Ισχύουν τα εξής

 

Για χρήση φοράς ΕΟΠΥΥ με ΦΤ

 

 

3 ημέρες 2κλινο 580 1κλινο 1150

 

2 ημέρες 2κλινο 390 1κλινο 790 (2 επισκέψεις απο μαία στο σπίτι)

(δυο 24ωρα μετα την γέννα)

 

1 ημερα 2κλινο 310 1κλινο 590 (3 επισκέψεις μαίας)

(ενα 24ωρο μετά την γέννα)

 

Παιδίατρος 100ευρώ, αναισθησιόλος 140ευρώ

Μαία 30-40ευρώ/επισκεψη

 

 

Για χρήση ΕΟΠΥΥ με ΚΤ

 

4 ημέρες 3κλινο 770 2κλινο 870 1κλινο 1250

 

3 ημέρες 3κλινο 590 2κλινο 720 1κλινο 1050

 

Παιδίατρος 120ευρω, Αναισθησιόλογος 180 ευρω

 

 

Σαν ιδιώτης με ΦΤ

 

3 ημέρες 2κλινο 1000 1κλινο 1400

 

2 ημέρες 2κλινο 750 1κλινο 940

 

1 ημερα 2κλινο 620 1κλινο 810

 

Σαν ιδιώτης με ΚΤ

 

4 ημέρες 3κλινο 1380 2κλινο 1550 1κλινο 1880

 

3 ημέρες 3κλινο 1250 2κλινο 1360 1κλινο 1620

 

 

Παιδιατρος , αναισθησιολόγος και επίσκεψη μαίας ισχύουν τα ιδια.

 

 

Επίσης μετα την 32η εβδομάδα μπορούμε να κάνουμε 4 ΔΩΡΕΑΝ μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

 

Αυτά τα ολίγα σορρυ για το μεγάλο ποστ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Είπα να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου από τη Βιοκλινική. Σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη θα έλεγα. Γέννησα με φτ τον Ιανουάριο και οι τιμές είναι οι παραπάνω. (Ο σύζηγος ήταν μέσα! Συγκλονιστική εμπειρία!!)Έμεινα σε μονόκλινο (για 2 μέρες) για να μπορώ να έχω και το μωρό μαζί μου για να θηλάσω αποκλειστικά. Βέβαια είχα και τη μαμά μου μαζί να με βοηθάει. Επισκεπτήριο δεν είχα συγκεκριμένες ώρες, γιατί ήμουν μόνη μου στο δωμάτιο.

 

Βασικά ήθελα να πω ότι φοβόμουν να πάρω το πακέτο των 2 ημερών μήπως και δεν είναι αρκετές. Μια χαρά ήταν τελικά! :) Ήθελα να γυρίσω σπίτι μου το γρηγορότερο. Εννοείται και στο σπίτι έμεινε η μαμά μου να με βοηθάει! Αν δεν είχα βοήθεια δεν ξέρω, μπορεί να καθόμουν παραπάνω. Η μαία πήρε 40 ευρώ την επίσκεψη και ήρθε 2 φορές. Αν δεν ήταν να μετρήσει το βάρος και τον ίκτερο, δεν την χρειαζόμουν γιατί η μαμά μου τα είχε φρέσκα από την αδερφή μου! ;)

 

Επίσης όσες ενδιαφέρονται να θηλάσουν, καλό θα ήταν να επισκεφτούν την ενότητα του θηλασμού όπως επίσης και κάποιες σχετικές ιστοσελίδες για να ξέρουν πάνω κάτω τι να περιμένουν!

 

Καλή λευτεριά στις εγκυμονούσες!

8noIp2.pngjOU4p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Μίλησε με ΙΚΑ σήμερα να δω τι γίνετε με το βοήθημα τοκετού στις συμβεβλημένες με τον ΕΟΠΥΥ κλινικές και η απάντηση που πήρα δεν ηταν πολυ σαφής.Μου είπαν οι κρατάνε το βοήθημα τοκετού και το πληρώνουν στην κλινική.Και λέω εγω τώρα για να γεννήσω στην βιοκλινική σαν ασφαλισμένη του ΕΟΠΥΥ που εχω γραψει παραπάνω για 3 ημέρες θα δώσω 580 συν παιδίατρο συν αναισθησιολόγο 820 τα οποία θα ειναι απο την τσέπη μου και θα μου κρατήσουν και το βοήθημα τοκετού που είναι 900 ευρω.Η διαφορά του βοηθήματος με την κλινική δηλ 900-580=320 χανονται στο αέρα από ότι κατάλαβα γιατί το ίκα δεν ήξερε κάτι παραπάνω αν μου πει, αυτά λένε είναι στις συμβάσεις που έχει κάνει ο ΕΟΠΥΥ με την κάθε κλινική!

 

Ενώ αν πάς σε μια μη συμβεβλημένη κλινική θα δώσεις τι θα δώσεις αλλα το βοήθημα τοκετού θα το πάρεις άθικτο.Βεβαια παίζει τώρα η διαφορα απο κλινική σε κλινικη να είναι μεγάλη αλλα και πάλι δεν θα ειναι 820(απο την τσεπη ) συν 900(απο το βοήθημα ).Υπάρχουν και οι λύσεις στις εδώ κλινικές με την κάρτα ανεργίας , για όσες τυχερές απο εμάς έχουν, που θα δώσεις γυρω στα 1000 όλα μαζί αλλα θα πάρεις πίσω 900(δηλ το βοηθημα τοκετου)

 

Ορθά δεν σκέφτομαι?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Μίλησε με ΙΚΑ σήμερα να δω τι γίνετε με το βοήθημα τοκετού στις συμβεβλημένες με τον ΕΟΠΥΥ κλινικές και η απάντηση που πήρα δεν ηταν πολυ σαφής.Μου είπαν οι κρατάνε το βοήθημα τοκετού και το πληρώνουν στην κλινική.Και λέω εγω τώρα για να γεννήσω στην βιοκλινική σαν ασφαλισμένη του ΕΟΠΥΥ που εχω γραψει παραπάνω για 3 ημέρες θα δώσω 580 συν παιδίατρο συν αναισθησιολόγο 820 τα οποία θα ειναι απο την τσέπη μου και θα μου κρατήσουν και το βοήθημα τοκετού που είναι 900 ευρω.Η διαφορά του βοηθήματος με την κλινική δηλ 900-580=320 χανονται στο αέρα από ότι κατάλαβα γιατί το ίκα δεν ήξερε κάτι παραπάνω αν μου πει, αυτά λένε είναι στις συμβάσεις που έχει κάνει ο ΕΟΠΥΥ με την κάθε κλινική!

 

Ενώ αν πάς σε μια μη συμβεβλημένη κλινική θα δώσεις τι θα δώσεις αλλα το βοήθημα τοκετού θα το πάρεις άθικτο.Βεβαια παίζει τώρα η διαφορα απο κλινική σε κλινικη να είναι μεγάλη αλλα και πάλι δεν θα ειναι 820(απο την τσεπη ) συν 900(απο το βοήθημα ).Υπάρχουν και οι λύσεις στις εδώ κλινικές με την κάρτα ανεργίας , για όσες τυχερές απο εμάς έχουν, που θα δώσεις γυρω στα 1000 όλα μαζί αλλα θα πάρεις πίσω 900(δηλ το βοηθημα τοκετου)

 

Ορθά δεν σκέφτομαι?????????????????

 

 

?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Μίλησε με ΙΚΑ σήμερα να δω τι γίνετε με το βοήθημα τοκετού στις συμβεβλημένες με τον ΕΟΠΥΥ κλινικές και η απάντηση που πήρα δεν ηταν πολυ σαφής.Μου είπαν οι κρατάνε το βοήθημα τοκετού και το πληρώνουν στην κλινική.Και λέω εγω τώρα για να γεννήσω στην βιοκλινική σαν ασφαλισμένη του ΕΟΠΥΥ που εχω γραψει παραπάνω για 3 ημέρες θα δώσω 580 συν παιδίατρο συν αναισθησιολόγο 820 τα οποία θα ειναι απο την τσέπη μου και θα μου κρατήσουν και το βοήθημα τοκετού που είναι 900 ευρω.Η διαφορά του βοηθήματος με την κλινική δηλ 900-580=320 χανονται στο αέρα από ότι κατάλαβα γιατί το ίκα δεν ήξερε κάτι παραπάνω αν μου πει, αυτά λένε είναι στις συμβάσεις που έχει κάνει ο ΕΟΠΥΥ με την κάθε κλινική!

 

Ενώ αν πάς σε μια μη συμβεβλημένη κλινική θα δώσεις τι θα δώσεις αλλα το βοήθημα τοκετού θα το πάρεις άθικτο.Βεβαια παίζει τώρα η διαφορα απο κλινική σε κλινικη να είναι μεγάλη αλλα και πάλι δεν θα ειναι 820(απο την τσεπη ) συν 900(απο το βοήθημα ).Υπάρχουν και οι λύσεις στις εδώ κλινικές με την κάρτα ανεργίας , για όσες τυχερές απο εμάς έχουν, που θα δώσεις γυρω στα 1000 όλα μαζί αλλα θα πάρεις πίσω 900(δηλ το βοηθημα τοκετου)

 

Ορθά δεν σκέφτομαι?????????????????

 

Φίλη MelaG δεν κατάλαβες καλά τί γίνεται με τις κλινικές και τον ΕΟΠΥΥ. Οι κλινικές που είναι συμβεβλημένες έχουν ήδη αφαιρέσει απο την τιμή που θα πληρώσεις το επίδομα που δικαιούσαι ως ασφαλισμένη. Έτσι, στην περίπτωσή σου, εάν δεν ήσουν ασφαλισμένη θα πλήρωνες 580+900= 1480 ευρώ. Απλά αντί να πληρώσεις όλο το ποσό και να πάρεις μετά το επίδομα απο το ΙΚΑ, το παίρνει κατευθείαν η κλινική και στο αφαιρεί απο την τιμή.

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φίλη MelaG δεν κατάλαβες καλά τί γίνεται με τις κλινικές και τον ΕΟΠΥΥ. Οι κλινικές που είναι συμβεβλημένες έχουν ήδη αφαιρέσει απο την τιμή που θα πληρώσεις το επίδομα που δικαιούσαι ως ασφαλισμένη. Έτσι, στην περίπτωσή σου, εάν δεν ήσουν ασφαλισμένη θα πλήρωνες 580+900= 1480 ευρώ. Απλά αντί να πληρώσεις όλο το ποσό και να πάρεις μετά το επίδομα απο το ΙΚΑ, το παίρνει κατευθείαν η κλινική και στο αφαιρεί απο την τιμή.

 

Όχι δεν είναι αυτό που λές.Αν είχες δει παραπάνω έχω τον τιμοκάταλογο της συγκεκριμένης κλινικής για όσες μπουν σαν ιδιώτης και όχι σαν ασφαλισμένες του ΕΟΠΥΥ.

Δηλ για γεννα και παραμονή τριων ημέρων ειναι 1000 ευρω χώρις ΕΟΠΥΥ.

Με ΕΟΠΥΥ είναι 580.ΔΗλ 1000-580=420 αυτό είναι το ποσό που πληρώνει ο ΕΟΠΥΥ στην κλινική, τα 580 είναι απο την τσέπη μας.ΤΟ βήθημα τοκετού είναι γυρω στα 900 ευρω ενώ σου καλύπτει μόνο τα 420.τα υπόλοιπα που πάνε?Δες τον τιμοκάτολογο που εχω βαλει λιγο πιο πάνω και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Οϋτε το ΙΚΑ δεν ήξερε να μου πεί τι γίνετε με τα υπόλοιπα λεφτά του βοηθήματος τοκετού...αρα κάποιο λάκο έχει φάβα και προφανώς δεν κάνω λάθος αφού επιβεβαιώθηκα απο το ΊΚΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

MelaG η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα στις τιμές των κλινικών κοιτούσα μόνο την τιμή ως ασφαλισμένη και όχι ως ιδιώτης. Έχεις απόλυτο δίκιο. Κανονικά θα έπρεπε δηλαδή να πληρώνουμε 100 ευρώ, τη διαφορά 1000-900 του επιδόματος και όχι 580. Μας δουλεύουν ψιλό γαζί και λέμε κι ευχαριστώ!

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι στανταρ κάτι παίζει .....εγω πάντως τσατίστηκα πολύ με την κοροϊδία και θα παω σε άλλη κλινική.

Δείτε και εσείς μήπως βγάλετε καμιά άκρη γιατί και το κάθε υποκατάστημα του ΙΚΑ λέει τα δικά του!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Είχε καμία κανένα νέο γα τις τιμές; Εγώ έχω κάνα μήνα που τους έστειλα μέιλ ζητώντας διευκρινήσεις σχετικά με τη διαφορά της τιμής με ΕΟΠΠΥ και χωρίς αλλά φυσικά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμη! Ενώ πριν απο αυτό που είχα επικοινωνήσει και πάλι μαζί τους ηλεκτρονικά μια χαρά μου απάντησαν, μέσα στην ευγένεια:?

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...