Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ-ΓΑΛΗΝΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

o δικος μου γιατρος λεγεται Μπυρος Αποστολος και συναιργαζεται με την βιοκλινικη οπου και γεννησα

ειναι πολυ καλος γιατρος και νοιωθεις ανετα μαζι του

υπερ του φυσιολογικου τοκετου

αν θελεις αλλες πληροφορειες στειλε μου μνμ

 

Δειτε και αυτο

Γυναικολόγοι - Μαιευτηρες ΟΠΑΔ & ΟΑΕΕ που δεχονται με το ΙΚΑ

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σκέφτομαι κι εγώ για Βιοκλινική, όχι μόνο λόγω τιμών αλλά και λόγω των δωρεάν μαθημάτων ανώδυνου τοκετού που δίνει η μαία της κλινικής Ευτυχία. Έχω παρακολουθήσει 2 μαθήματα μέχρι στιγμής και μπορώ να πω ότι με κέρδισε.

 

Η Ευτυχία μας ενημέρωσε σχετικά με την πολιτική θηλασμού, ότι πέρα από την επιλογή του rooming-in σε μονόκλινο μπορούμε να έχουμε αποκλειστικό θηλασμό κατά τη διάρκεια της νύχτας και σε δίκλινο, ενώ κατά τη διάρκεια της ημέρας το μωρό το φέρνουν 4 φορές σε καθορισμένες ώρες αλλά ατάιστο! Ελπίζω να έχουν έτσι τα πράγματα!

 

Παρόλα αυτά με προβλημάτισαν όσα διάβασα σχετικά με την ελαστικότητα ως προς τους επισκέπτες την ώρα που φέρνουν τα μωρά στα δωμάτια και το θέμα με τις διαφορές στις τιμές αναισθησιολόγου/παιδιάτρου με ή χωρίς απόδειξη. Θα φροντίσω να τα διευκρινήσω την επόμενη φορά που θα πάω για μάθημα. Αυτό που με τρόμαξε όμως κάπως είναι το σχόλιο της salomi για τις ικανότητες του αναισθησιολόγου:

 

μια παραινθεση, τον ανισθησιολογο δεν τον χρεωσαν στο τελικο τιμολογιο. τον πληρωσαμε επιτοπου. ηταν αρκετα ενοχλητικος. με το που γεννησα και ημουν ακομη μεσα στην αιθουσα τοκετουερχεται και λεει να σας ζησει 150 ειναι η αμοιβη μου (αν θυμαμαι καλα τοσα ηταν) επειδη αυριο φευγω διακοπες (πασχα) πληρωστε με. ετρεχε ο αντρας μου στην τραπεζα να βγαλει λεφτα. και στη διπλανη κοπελα το ιδιο εκανε. η πλακα ηταν οτι την επομενη μερα ηταν παλι εκει. τι να πω πεσαμε σε μοσχαρι! χωρια το οτι με χιλιοτρυπησε για να μου κανει επισκληριδιο. δεν εβρισκε λεει κενα στη σπονδυλικη μου στηλη.

 

Μπορείς μήπως salomi να μου στείλεις το όνομά του αναισθησιολόγου σε πμ;

 

Γνωρίζει κανείς πόσοι αναισθησιολόγοι υπάρχουν στον Γαληνό; Μπορούν όσες έχουν γεννήσει εκεί (πρόσφατα και μη) να μοιραστούν τις εμπειρίες τους από την κλινική, τους ιατρούς και τις μαίες;

 

Όπου κι αν έψαξα για πληροφορίες περισσότερα διαβάζω για Γενική-Euromedica, αν και κάθε φορά που προσπαθώ να συννενοηθώ μαζί τους μου δίνουν διαφορετικές πληροφορίες (π.χ. στην ξενάγηση μου 'παν καρδιοτοκογράφος όταν μπεις στο μήνα σου είναι δωρεάν, τηλεφωνικά σήμερα μου είπαν έχει 22? και μισή ώρα αργότερα που τηλεφώνησε μια φίλη μου της είπαν 15?, κι όλα αυτά αδιακρίτως αν γεννήσεις στην κλινική ή όχι)!

 

Παρακαλώ τα φώτα σας :confused:

SR2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα κ εγώ στο Γαληνο το Νοέμβρη τη μουμπού μου κ θα ξαναπήγαινα!!

Γέννησα μετά τα μεσανυχτα και κοιμηθηκα εκεί 3 βράδια αλλά μέτρησαν σαν 2 στην τιμή! Η μαία έρχεται υποχρεωτικά στο σπίτι. Εμένα μου πήρε 40 ευρώ κ τις 2 μέρες γιατί μου έκανε εξετάση για ίκτερο. Η Νόπη ήρθε στο σπίτι μου κ είναι φοβερή! Μου έλουσε τη μικρή, με βοήθησε στο θηλασμό κ συζητούσαμε πολλές ώρες (γιατί ήμουν πολύ αγχωμένη με τον ίκτερο).

Όσο αφορά την κλινική η εξυπηρέτηση είναι φοβερή, το ιδιο καθαριότητα κ φαγητο. Οι μάιες ΤΕΛΕΙΕΣ, εκτός από μία ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ξινή!!

ΑΛΛΑ τα παιδια ΔΕΝ τα φέρνουν ατάιστα! Αν κλάψουν όση ώρα τα έχουν οι μαίες τα ταϊζουν φγια να μην ξυπν΄σουν τα υπόλοιπα.

Με τον αναισθησιολόγο δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Ηταν φοβέρος, καθησυχαστικος και προσπαθουσε να κάνει πλάκες για να με ηρεμήσει. Όποτε τον φώναζα έτρεχε.

Τέλος στο Γαληνο είναι 2 από τους καλύτερυς παιδίατρους της Θεσ/νίκης (έγκυρη πληροφορία).Ο κ. Διδαγγελος που ήταν την ημέρα που γεννουσα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Εκει πηγαίνουμε τη μικρη.

Ρωτηστε για άλλες απορίες...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα! Σε καμία κλινική δεν πληρώνεται όσα σας λένε στην αρχή!! Πάντα δινεις κάτι παραπάνω στο τέλος. Εγω πλήρωσα περισσότερα για τα φάρμακα της πρόκλησης (η γιατρός μου ζήτησε τα πιο ακριβά) και για τη βεντούζα που χρησιμοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της γέννας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καποια μανουλα που να γεννησε προσφατα βιοκλινικη???να μας ενημερωσει για τιμες,μαιες,εξυπυρετηση οπως κ για το προγραμμα τοκετου 2ημερων?

Λοιπόν, γέννησα πριν απο 2 μηνες ακριβώς εκεί.Την διαλεξα λογω τιμών και επειδή είχα διαβάσει στο φορουμ καλά σχόλια.Τελικά, οκ ολα,απο το προσωπικό αλλες πολύ καλές, άλλες μέτριες, άλλες αδιαφορες.Δεν είχα ΄μως καθόλου υποστήριξη στον θηλασμό.Την πρώτη μέρα ξεκίνησαν να μου φέρνουν την μικρή ταισμένη οπότε δεν ετρωγε σπο το στήθος. Οταν έκανα ην σχετική ερώτηση μου είπαν ότι έπρεπε να ζητήσω αποκλειστικό θηκασμο.Ετσι μου την έφερναν ανα 4 ωρες αλλα δεν έμενε καμια να με βοηθήσει και να μου δείξει 5 πράγματα.Απλά έβαζαν το στήθος στο στόμα του παιδιού και έφευγαν.Ελα όμως που οι θηλές μου εχουν περίεργο σχημα και το παιδί δυσκολευόταν.Ασε που δεν μου είπαν τίποτε για την δυνατότητα rooming in σε δίκλινο.Για να μην τα πολυλογώ, εφυγα απο την κλινική με τις θηές ήδη ανοιγμένες και εννοείται ότι δεν κατάφερα να θηλάσω την μικρή πάνω απο βδομαδα.Ανεπιλέξεις την συγκεκριμένη κλινική φρόντισε να ενημερωθείς απο πριν για τον θηλασμο.Α!Αναγκάστικα να πληρώσω μαία που ήρθε απ έξω για να με βοηθήσει!!!Πληρωσα 900 για το δικλινο δωμάτιο 750, για αναισθησιολόγο( καΛός) και παιιδίατρο(καλός) απο 130 ακι 150 αντίστοιχα.Γεννησα δευτέρα πρωί και έφυγα τετάρτη πρωί.Ν ασημιώσω επίσης ότι δεν είναι και τόσο τυπικοί με το επισκεπτηριο και μάλιστα ενα απογευμα, ενω ηταν μέσα στο δωμάτιο 5 ατομα, άρχιζαν να μοιράζουν τα μωρά.Θα ξαναγεννούσα στο Γαληνό αλλά αυτή την φορά περισσότερο ενημερωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, γέννησα πριν απο 2 μηνες ακριβώς εκεί.Την διαλεξα λογω τιμών και επειδή είχα διαβάσει στο φορουμ καλά σχόλια.Τελικά, οκ ολα,απο το προσωπικό αλλες πολύ καλές, άλλες μέτριες, άλλες αδιαφορες.Δεν είχα ΄μως καθόλου υποστήριξη στον θηλασμό.Την πρώτη μέρα ξεκίνησαν να μου φέρνουν την μικρή ταισμένη οπότε δεν ετρωγε σπο το στήθος. Οταν έκανα ην σχετική ερώτηση μου είπαν ότι έπρεπε να ζητήσω αποκλειστικό θηκασμο.Ετσι μου την έφερναν ανα 4 ωρες αλλα δεν έμενε καμια να με βοηθήσει και να μου δείξει 5 πράγματα.Απλά έβαζαν το στήθος στο στόμα του παιδιού και έφευγαν.Ελα όμως που οι θηλές μου εχουν περίεργο σχημα και το παιδί δυσκολευόταν.Ασε που δεν μου είπαν τίποτε για την δυνατότητα rooming in σε δίκλινο.Για να μην τα πολυλογώ, εφυγα απο την κλινική με τις θηές ήδη ανοιγμένες και εννοείται ότι δεν κατάφερα να θηλάσω την μικρή πάνω απο βδομαδα.Ανεπιλέξεις την συγκεκριμένη κλινική φρόντισε να ενημερωθείς απο πριν για τον θηλασμο.Α!Αναγκάστικα να πληρώσω μαία που ήρθε απ έξω για να με βοηθήσει!!!Πληρωσα 900 για το δικλινο δωμάτιο 750, για αναισθησιολόγο( καΛός) και παιιδίατρο(καλός) απο 130 ακι 150 αντίστοιχα.Γεννησα δευτέρα πρωί και έφυγα τετάρτη πρωί.Ν ασημιώσω επίσης ότι δεν είναι και τόσο τυπικοί με το επισκεπτηριο και μάλιστα ενα απογευμα, ενω ηταν μέσα στο δωμάτιο 5 ατομα, άρχιζαν να μοιράζουν τα μωρά.Θα ξαναγεννούσα στο Γαληνό αλλά αυτή την φορά περισσότερο ενημερωμένη.

κ εγω που την πρωτη φορα γεννησα στην γενικη δεν ειδα κατι διαφορετικο απο αυτα που περιγραφεις με την μονη διαφορα οτι πληρωσα ακριβως τα διπλα σε τρικλινο δωματιο!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κοριτσια καλημερα να ρωτησω αν η γυναικολογος Ταγκου Αικατερινη συνεργαζεται με τη Βιοκλινικη?

 

Καλημέρα.

Ναι η κ. Τάγκου συνεργάζεται με τη ΒΙοκλινική. Είναι η γυναικολογος μου και το Μάρτιο γέννησα εκεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ναι η κ. Τάγκου συνεργάζεται με τη ΒΙοκλινική. Είναι η γυναικολογος μου και το Μάρτιο γέννησα εκεί.

 

Σευχαριστω πολυ,να σου ζησει κοπελα μου. Μου εχουν πει τα καλυτερα λογια για τη συγκεκριμενη και σκεφτομαι να κλεισω ραντεβου.

Αν δεν εχεις προβλημα μπορεις να μου πεις περιπου ποσο κοστισε ολο το πακετο της κλινικης κ της γιατρου? αν θες στειλε μου κ πμ αν εχεις προβλημα δημοσια.

 

Σευχαριστω εκ των προτερων :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σευχαριστω πολυ,να σου ζησει κοπελα μου. Μου εχουν πει τα καλυτερα λογια για τη συγκεκριμενη και σκεφτομαι να κλεισω ραντεβου.

Αν δεν εχεις προβλημα μπορεις να μου πεις περιπου ποσο κοστισε ολο το πακετο της κλινικης κ της γιατρου? αν θες στειλε μου κ πμ αν εχεις προβλημα δημοσια.

 

Σευχαριστω εκ των προτερων :-P

 

Να είσαι καλα!

Σου έστειλα πμ.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα εκει τον Ιανουαριο με καισαρικη και πηρα το πακετο 3 ημερων.Ολα μαζι σε μονοκλινο (Αναισθησιολογος και επισκληρηδιος, χειρουργειο, παιδιατρος, εξετασεις του παιδιου μετα την γεννα, εξετασεις δικες μου πριν την γεννα) μου στοιχισαν 2200.Εννοειται χωρις την αμοιβη του γιατρου μου.Η αδερφη μου επισης γεννησε εκει πριν 2 μηνες με φυσιολογικο τοκετο με το πακετων 2 ημερων , παλι σε μονοκλινο και εδωσε περιπου 1500.Παντως απο εξυπηρετηση και καθαριοτητα εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, γέννησα πριν απο 2 μηνες ακριβώς εκεί.Την διαλεξα λογω τιμών και επειδή είχα διαβάσει στο φορουμ καλά σχόλια.Τελικά, οκ ολα,απο το προσωπικό αλλες πολύ καλές, άλλες μέτριες, άλλες αδιαφορες.Δεν είχα ΄μως καθόλου υποστήριξη στον θηλασμό.Την πρώτη μέρα ξεκίνησαν να μου φέρνουν την μικρή ταισμένη οπότε δεν ετρωγε σπο το στήθος. Οταν έκανα ην σχετική ερώτηση μου είπαν ότι έπρεπε να ζητήσω αποκλειστικό θηκασμο.Ετσι μου την έφερναν ανα 4 ωρες αλλα δεν έμενε καμια να με βοηθήσει και να μου δείξει 5 πράγματα.Απλά έβαζαν το στήθος στο στόμα του παιδιού και έφευγαν.Ελα όμως που οι θηλές μου εχουν περίεργο σχημα και το παιδί δυσκολευόταν.Ασε που δεν μου είπαν τίποτε για την δυνατότητα rooming in σε δίκλινο.Για να μην τα πολυλογώ, εφυγα απο την κλινική με τις θηές ήδη ανοιγμένες και εννοείται ότι δεν κατάφερα να θηλάσω την μικρή πάνω απο βδομαδα.Ανεπιλέξεις την συγκεκριμένη κλινική φρόντισε να ενημερωθείς απο πριν για τον θηλασμο.Α!Αναγκάστικα να πληρώσω μαία που ήρθε απ έξω για να με βοηθήσει!!!Πληρωσα 900 για το δικλινο δωμάτιο 750, για αναισθησιολόγο( καΛός) και παιιδίατρο(καλός) απο 130 ακι 150 αντίστοιχα.Γεννησα δευτέρα πρωί και έφυγα τετάρτη πρωί.Ν ασημιώσω επίσης ότι δεν είναι και τόσο τυπικοί με το επισκεπτηριο και μάλιστα ενα απογευμα, ενω ηταν μέσα στο δωμάτιο 5 ατομα, άρχιζαν να μοιράζουν τα μωρά.Θα ξαναγεννούσα στο Γαληνό αλλά αυτή την φορά περισσότερο ενημερωμένη.

 

Εμενα αντιθετα με ειχαν ενημερωσει απο πριν για rooming in, και μαλιστα τις ωρες επισκεπτηριου ερχοταν και μου την παιρνανε αμεσως για να μην ερθει σε επαφη με κοσμο..Με βοηθησαν πολυ με τον θηλασμο,και γενικα με προσεξανε.Ειδικα το πρωτο βραδυ που ειμουν απο καισαρικη, καθε μια ωρα εμπαινε μεσα μια κοπελα να με τσεκαρει αν ειμαι καλα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω σημερα στεναχωρεθηκα γιατι ακουσα απο μια κοπελα που πηγε επισκεψη σε λεχωνιτσα στον γαληνο οτι κατεβηκε να δει το μωρο και στο δωματιο των νεογων δεν υπηρχε κανενας να τα προσεχει και η πορτα ηταν ανοιχτη.Χαρκτηριστικα μου ειπε "Μην πας!όχι ενα ,δεκα παιδια θα επαιρνα και θα εφευγα χωρις να παρει χαμπαρι κανεις..."Δεν χρειαζομαι και πολυ για να παθω πανικο στην κατασταση μου.Τωρα πλεον το σκεφτομαι να παω εκει αν και ως χθες εκλινα σε αυτην την επιλογη για πολλους λογους (οικονομικους,γιατρου κτλ).Δεν ξερω τελικα ποιο πρεπει να ναι το κριτηριο μας.Θελω να πω οτι καλα και ασχημα σχολια ακουσα για ολες τις κλινικες...δεν μπορει να ειναι αυτο το κριτηριο μου!...Απο την αλλη πως να μην επηρρεαστεις όμως?Και τελικα που ειμαστε ασφαλεις?Εγω αγχωνομαι και για αυτο πολυ.Αν χρειαστω εγω ή τα διδυμα το κατι παραπανω απο περιθαλψη ποσο μπορει να με καλυψει μια κλινικη?Ποσο γρηγορα μπορει να γινει μια διακομιδη σε νοσοκομειο?Σκεφτομαι βλακειες?Ειναι δικαιολογημενος ο πανικος ή να κανω ψυχαναλυση...το ξερω οτι δεν θα γεννησω μονο εγω σε αυτον τον κοσμο................................

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα στεναχωρεθηκα γιατι ακουσα απο μια κοπελα που πηγε επισκεψη σε λεχωνιτσα στον γαληνο οτι κατεβηκε να δει το μωρο και στο δωματιο των νεογων δεν υπηρχε κανενας να τα προσεχει και η πορτα ηταν ανοιχτη.Χαρκτηριστικα μου ειπε "Μην πας!όχι ενα ,δεκα παιδια θα επαιρνα και θα εφευγα χωρις να παρει χαμπαρι κανεις..."Δεν χρειαζομαι και πολυ για να παθω πανικο στην κατασταση μου.Τωρα πλεον το σκεφτομαι να παω εκει αν και ως χθες εκλινα σε αυτην την επιλογη για πολλους λογους (οικονομικους,γιατρου κτλ).Δεν ξερω τελικα ποιο πρεπει να ναι το κριτηριο μας.Θελω να πω οτι καλα και ασχημα σχολια ακουσα για ολες τις κλινικες...δεν μπορει να ειναι αυτο το κριτηριο μου!...Απο την αλλη πως να μην επηρρεαστεις όμως?Και τελικα που ειμαστε ασφαλεις?Εγω αγχωνομαι και για αυτο πολυ.Αν χρειαστω εγω ή τα διδυμα το κατι παραπανω απο περιθαλψη ποσο μπορει να με καλυψει μια κλινικη?Ποσο γρηγορα μπορει να γινει μια διακομιδη σε νοσοκομειο?Σκεφτομαι βλακειες?Ειναι δικαιολογημενος ο πανικος ή να κανω ψυχαναλυση...το ξερω οτι δεν θα γεννησω μονο εγω σε αυτον τον κοσμο................................

 

περίεργο... πάντα κλειδωμένη ήταν η πόρτα οταν ημουν εγω. μηπως τυχαίο περιστατικό?(που βεβαια δεν δικαιολογείται...)

παντως φύλαξη στα δωμάτια δεν υπήρχε. στους διαδρόμου εννοω. οταν γέννησα εγω μας κλέψανε. αν θες λεπτομερειες θα σου στειλω πμ αν και το χω ξανα αναφερει. κοντευεις ε??θυμαμαι ενα ποστ σου πριν να μεινεις εγγυος που πολυ με ειχε συγκινήσει...ειδες τελικα??ολα καλα!!!πολυ χαιρομαι.με το καλο!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περίεργο... πάντα κλειδωμένη ήταν η πόρτα οταν ημουν εγω. μηπως τυχαίο περιστατικό?(που βεβαια δεν δικαιολογείται...)

παντως φύλαξη στα δωμάτια δεν υπήρχε. στους διαδρόμου εννοω. οταν γέννησα εγω μας κλέψανε. αν θες λεπτομερειες θα σου στειλω πμ αν και το χω ξανα αναφερει. κοντευεις ε??θυμαμαι ενα ποστ σου πριν να μεινεις εγγυος που πολυ με ειχε συγκινήσει...ειδες τελικα??ολα καλα!!!πολυ χαιρομαι.με το καλο!

Τυχαιο ή οχι ,εμενα με κανει να το σκεφτομαι....Το αστειο ειναι οτι για ολες τις κλινικες εχω ακουσει κωμικοτραγικα περιστατικα.Π.χ. στο Διαβαλκανικο οταν γεννησε μια φιλη μου ειδε μαια να δινει μια στο γυαλινο κουνακι του μωρου και να το στελνει απο την μια ακρη του τεραστιου διαδρομου στην αλλη(βαριοταν φαινεται να περαπατησει ως εκει....),στο Γεννεσις μια αλλη μου ειπε οτι μια αλλη για να μην κλεισει το ασανσερ και το χασει εβαλε στην πορτα ενα κουνακι με μωρακι μεσα ωσοτου τελειωσει τη δουλεια της...Δεν ξερω πως γινονται ετσι οι ανθρωποι οταν ρουτινιαζουν απο τη δουλεια τους αλλα ξερω και γω...με τα μωρακια, χαζα ουτε επιτρεπονται ουτε συγχωρουνται...

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου...Ειδες...?μονο του σπανου τα γενια δεν γινονται(που και αυτο παιζει την σημερον...)

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα στεναχωρεθηκα γιατι ακουσα απο μια κοπελα που πηγε επισκεψη σε λεχωνιτσα στον γαληνο οτι κατεβηκε να δει το μωρο και στο δωματιο των νεογων δεν υπηρχε κανενας να τα προσεχει και η πορτα ηταν ανοιχτη.Χαρκτηριστικα μου ειπε "Μην πας!όχι ενα ,δεκα παιδια θα επαιρνα και θα εφευγα χωρις να παρει χαμπαρι κανεις..."Δεν χρειαζομαι και πολυ για να παθω πανικο στην κατασταση μου.Τωρα πλεον το σκεφτομαι να παω εκει αν και ως χθες εκλινα σε αυτην την επιλογη για πολλους λογους (οικονομικους,γιατρου κτλ).Δεν ξερω τελικα ποιο πρεπει να ναι το κριτηριο μας.Θελω να πω οτι καλα και ασχημα σχολια ακουσα για ολες τις κλινικες...δεν μπορει να ειναι αυτο το κριτηριο μου!...Απο την αλλη πως να μην επηρρεαστεις όμως?Και τελικα που ειμαστε ασφαλεις?Εγω αγχωνομαι και για αυτο πολυ.Αν χρειαστω εγω ή τα διδυμα το κατι παραπανω απο περιθαλψη ποσο μπορει να με καλυψει μια κλινικη?Ποσο γρηγορα μπορει να γινει μια διακομιδη σε νοσοκομειο?Σκεφτομαι βλακειες?Ειναι δικαιολογημενος ο πανικος ή να κανω ψυχαναλυση...το ξερω οτι δεν θα γεννησω μονο εγω σε αυτον τον κοσμο................................

 

και σε εμενα οταν γεννησα η πορτα ηταν ανοιχτη ομως εχει απο εξω τη σταση αδελφης πριν το ασανσερ αν θυμαμαι καλα.εχετε δικαιο το κακο για να γινει δε θελει και πολυ

Link to comment
Share on other sites

Psixi, καλημέρα. Γέλασα πολύ με την τύπισσα του Διαβαλκανικού... Σοβαρά τώρα επειδή και εγώ γέννησα στο Γαληνό μου κάνει εντύπωση αυτό που λέτε κι αν ισχύει είναι λάθος τους. Μάλιστα όταν γέννησε η κουμπάρα μου τη βάλανε στο δωμάτιο απέναντι από τα νεογνά και παρατήρησα οτι για να ανοίξει η πόρτα θέλει κωδικό. Δηλαδή έκανε η διοίκηση έξοδα για την ασφάλειά μας να βάλει σύστημα ασφαλείας κι οι μαίες την αφήνουν τέντα; Απαράδεκτο!

Think Different
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Υπάρχει καμιά κοπέλα που να γέννησε στο Γαληνό φθινόπωρο ή χειμώνα να μου πει τι κλίμα επικρατεί από θέμα θερμοκρασίας???? Θέλω να ετοιμάσω σιγά – σιγά τη τσάντα μου για το μαιευτήριο και δε ξέρω τι να πάρω μαζί μου. Κοντομάνικο και καμιά ζακέτα για ώρα ανάγκης ή μακρυμάνικο οπωσδήποτε??? Υπόψιν γεννάω τέλη Οκτώβρη, αρχές Νοέμβρη…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι τέλη Σεπτέμβρη εγώ! Στο τρίκλινο που ήμουν είχε πολλή ζέστη (βέβαια μια απ'τις 2 άλλες κοπέλες με το που άνοιγες λίγο την μπαλκονόπορτα, έλεγε ότι κάνει κρύο κι ότι θ'αρρωστήσουν τα μωρά...). Κλιματιστικό δεν είχε, απ'όσα θυμάμαι...

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα πριν 3 χρόνια εκεί, αλλά ήταν αρχές Αυγούστου και είχε πολύ ζέστη έξω οπότε το κλιματιστικό λειτουργούσε. Όχι όμως ότι μας πάγωνε… Το είχαν σε πολύ καλή θερμοκρασία… Αυτή τη φορά θα γεννήσω φθινόπωρο (και έχω σκοπό να μπω σε μονόκλινο για να έχω μαζί μου το μωρό και φυσικά και την ησυχία μου!!! Δε τη ξαναπατάω...) και δεν έχω ιδέα τι να πάρω...:?

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αμάνικες νυχτικές θηλασμού... Ξες τί...Για 2 μέρες θα'σαι... Οπότε αν θες, παίρνεις μαζί σου ένα κομμάτι με μανίκι κι ένα χωρίς. Φοράς το πρώτο ανάλογα με το πώς θα είναι η θερμοκρασία το πρώτο βράδυ και λες κάποιον να σου φέρει ένα άλλο για μετά...

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις νυχτικιές θηλασμού που είχα πάρει την προηγούμενη φορά και είναι με κοντό μανίκι. Το δύσκολο είναι να βρεις αυτήν την εποχή νυχτικιά ή πιτζάμα με μακρύ μανίκι… Γύρισα πόσα μαγαζιά και όλα έχουν ακόμα τα κοντομάνικα. Από την άλλη, δε θέλω να δώσω και ένα κάρο λεφτά πάλι σε καταστήματα με είδη εγκυμοσύνης κ.λπ. για ρούχα που θα τα φοράω στη τελική μέσα στο σπίτι και θα αλλάζω 3 φορές τη μέρα…

Μάλλον θα πάρω καμιά ζακέτα μαζί μου… εκτός αν τις τελευταίες μέρες πριν γεννήσω, αλλάξει τραγικά ο καιρός και βγάλει πολύ κρύο οπότε θα αναγκαστώ να τρέχω να αγοράζω καινούριες…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...