Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ-ΓΑΛΗΝΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

o δικος μου γιατρος λεγεται Μπυρος Αποστολος και συναιργαζεται με την βιοκλινικη οπου και γεννησα

ειναι πολυ καλος γιατρος και νοιωθεις ανετα μαζι του

υπερ του φυσιολογικου τοκετου

αν θελεις αλλες πληροφορειες στειλε μου μνμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω Βιοκλινικη θα γεννησω.Καισαρικη 3 μερες σε μονοκλινο με το μωρο μαζι μου 1620 το μικρο δωματιο και 1680 το μεγαλο +250 αναλωσιμα + 250 αναισθησιολογος + 130 παιδιατρος.Οι εξετασεις του μωρου ειναι μεσα στην τιμη οπως και η συλλογη βλαστοκυταρων.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα που γέννησα τον Ιούνιο μου κόστισε 650 ευρώ η κλινική,100 ο παιδίατρος και 150 ο αναισθησιολόγος.Τέλεια συμπεριφορά.Το μόνο που με πείραξε ήταν οτι την ώρα του επισκεπτηρίου φέρνανε και τα μωρά.Η Λίζα πραγματηκά ήταν φανταστική όπως και η Νόπη.Αντε και με το καλό.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που γέννησα τον Ιούνιο μου κόστισε 650 ευρώ η κλινική,100 ο παιδίατρος και 150 ο αναισθησιολόγος.Τέλεια συμπεριφορά.Το μόνο που με πείραξε ήταν οτι την ώρα του επισκεπτηρίου φέρνανε και τα μωρά.Η Λίζα πραγματηκά ήταν φανταστική όπως και η Νόπη.Αντε και με το καλό.

 

Συμφωνώ απόλυτα, η Λίζα είναι πάρα πολύ καλή. Όση ώρα προσπαθούσα να γεννήσω φυσιολογικά μου συμπαραστάθηκε απίστευτα. Όσο για το θέμα των επισκεπτηρίων ήταν όντως λίγο "χαλαρά". Μου τύχαινε να μου τον φέρνουν την ώρα που είχα κόσμο και μάλιστα να πρέπει να διώξω εγώ τους καλεσμένους μου, δεν έμπαινε το προσωπικό να αδειάσει τους θαλάμους εντελώς πριν τα φέρουν, πράγμα που θεώρησα απαράδεκτο. Και είχα και μονόκλινο, σκέψου στα μεγαλύτερα δωμάτια τι θα γινόταν. Εννοείται πως πρέπει ο καθένας να έχει τη διακριτικότητα να "την κάνει" μόλις δει τα νεογέννητα, αλλά δεν έιναι όλοι οι επισκέπτες ίδιοι. Και η λεχώνα έρχεται σε δύσκολη θέση γιατί είναι λίγο δύσκολο να πεις "φύγε" σε κάποιον που μόλις σου έφερε δώρο κοι ήρθε με χαρά να σε δει αν δεν το καταλαβαίνει μόνος. Τους είχα κάνει και παράπονα και μου είπαν θυμάμαι "όταν σου έρχεται κόσμος λέγε μας να εχόμαστε να τους βγάζουμε έξω". Γέννεσις και γενική ξέρω πως εκκενώνουν την κλινική τελείως την ώρα του θηλασμού. Κατά τ' άλλα όμως η βιοκλινική είναι η καλύτερη επιλογή σε θέμα κόστους.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το πρόγραμμα των 2 ημερων τι ακριβως ειναι?

πας την μια μερα ποθ ειναι να γενησεις και την αλλη φευγεις? Και τα μωρα πως τα παρακολουιουν?

Τα πιό ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Γεννάς την μια μέρα κάθεσε μία ολόκληρη μέρα και την τρίτη μέρα βγαίνεις.Μετα δύο μέρες υποχρεωτικά (αν θες και τρίτη μερα)έρχεται η μαία στο σπίτι για την παρακολούθηση του βρέφους και δική σου με κόστος 30 ευρώ.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας.Αν θέλει ο Θεός,μεχρι τα μέσα Φλεβάρη θα γεννήσω τη μπεμπούλα μας.Σκεφτόμαστε για την Βιοκλινική.Η γιατρός μου μου είπε ότι τουλάχιστον για το μωρό δεν χρειάζεται να πάρω τίποτε,όμως συμπεριλαμβάνονται μέσα στην τιμή ή θα μας τα χρεωσουν επιπλέον?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.Αν θέλει ο Θεός,μεχρι τα μέσα Φλεβάρη θα γεννήσω τη μπεμπούλα μας.Σκεφτόμαστε για την Βιοκλινική.Η γιατρός μου μου είπε ότι τουλάχιστον για το μωρό δεν χρειάζεται να πάρω τίποτε,όμως συμπεριλαμβάνονται μέσα στην τιμή ή θα μας τα χρεωσουν επιπλέον?

 

Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό! Εγώ θυμάμαι πως για το μωρό είχα πάρει μόνο 3-4 πάνες και ρουχαλάκια για τη μέρα που θα φεύγαμε. Δε μου ζήτησαν τίποτε άλλο. Νομίζω πως συμπεριλαμβάνονταν όλα στην τίμη. Για περισσότερες πληροφορίες πάρε στα κορίτσια στο γαληνό και ρώτα αν και νομίζω πως αποκλείεται να άλλαξε κάτι.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Οι μαίες όλες φοβερες. Με το επισκεπτήριο δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όταν το ταμπελάκι ήταν γυρισμένο, κανείς δεν ανοιγε την πόρτα. Βέβαια ήμουν σε μονόκλινο οπότε δεν ξέρω την κατάσταση στα υπόλοιπα δωμάτια..

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα, ειδικά σε όσες θέλουν να θηλάσουν...

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό! Εγώ θυμάμαι πως για το μωρό είχα πάρει μόνο 3-4 πάνες και ρουχαλάκια για τη μέρα που θα φεύγαμε. Δε μου ζήτησαν τίποτε άλλο. Νομίζω πως συμπεριλαμβάνονταν όλα στην τίμη. Για περισσότερες πληροφορίες πάρε στα κορίτσια στο γαληνό και ρώτα αν και νομίζω πως αποκλείεται να άλλαξε κάτι.

 

Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μεγάλη αγωνία!Απ όσα διάβασα στο διαδίκτυο, εμεινα ικανοποιημένη με την συγκκριμένη κλινική, ειδικά όσον αφορά στο κομμάτι του θηλασμού και την αυστηρότητα του επισκεπτηρίου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πολύ απλά να ανακοινώσεις στο περιβάλλον σου πως δε θα δεχθείς επισκέψεις στην κλινική για να μην χρειάζεται να υποστείς όλο αυτό.

Εγώ γέννησα πριν 10 μέρες εκεί και έμεινα υπέρευχαριστημένη. Είχα μονόκλινο με πακέτο των 2 ημερών και rooming in. Πλήρωσα 940 την κλινική (ανέβηκε το φπα από 1/1) 100 τον παιδίατρο και 150 τον αναισθησιολόγο. Την 4η μέρα ήρθε η μαία στο σπίτι και έκανε την αιμοληψία για τα μεταβολικά νοσήματα και μου πήρε 40 ευρώ.

Σου παρέχουν τα πάντα για το μωρό και δεν χρειάζεται να έχεις τίποτα μαζί σου. Η μαίες ερχόντουσαν μόνες τους χωρίς να τις ζητήσω κάτι για να με ρωτήσουν αν έχω κάποιο πρόβλημα. Γενικά όλα ήταν άψογα, από το φαγητό μέχρι την καθαριότητα. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Καμία σχέση με τη Γενική που γέννησα την 1η μου κόρη.

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια απορία που ίσως σας φανεί χαζή.. Σε αυτή τη κλινική μπορείς να πας χωρίς κάποιο δικό σου γιατρό και να σε γεννήσει όποιος γιατρός ειναι εκεί. Αυτό εαν γίνεται, τι διαφορά έχει στη τιμή;

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα.Υπαρχει καμια κοπελα που να ειναι εκτος Θεσσαλονικης και να εκανε χρηση του πακετου των 2 ημερων?Γινεται αυτο?

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

...καποιος καλος γυναικολογος που να συνεργαζεται με την βιοκλινικη?ειμαι στην 28 εβδομαδα και ο γιατρος μου κανει τοκετους μονο στο γεννεσις το οποιο ειναι παρα πολυυ ακριβο και σκεφτομαι να αλλαξω...

Link to comment
Share on other sites

Ρουλα νομιζω δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο. αν εισαι καλα και θελεις γιατι οχι. ας πουν βεβαια και η κοπελες που εχουν ρωτησει. εγω απλα τη γνωμη μου λεω.

εγω παλι αλλη ερωτηση εχω. το πιο πολυ σε κρεβατια εκει ειναι 3κλινα? και αυτο αν καταλαβα καλα απο αλλου που διαβασα ειναι για καισαρικες? εχουν χωρια τις καισαρικες απο φτ στα δωματια?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 3κλινα είναι. Υπάρχει και κανένα 4κλινο, αλλά είναι για γυναικολογικές επεμβάσεις, όχι για γέννες. Ναι, τις έχουν χώρια τις κτ από φτ.

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

.. σκεφτομαι κι εγω να γεννησω στη Βιοκλινική.. ο γιατρος μου δεν το απεκλεισε αλλα μου ειπε οτι αν εχει ταυτοχρονο περιστατικο στο Γεννεσις θα παει εκει... Στα μειονεκτηματα της κλινικης μου ειπε οτι δεν εχουν εντατικη νεογνων, οτι δεν εφημερευει εντος του νοσοκομειου παιδίατρος και οτι αν χρειαστεις αιμα καθυστερει σε σχεση με το γεννεσις...εχω μπερδευτει λιγακι και αισθανομαι ανασφαλεια παρολο που πηγα στην βιοκλινικη και μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις και το προσωπικο και οι χωροι..εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

...καποιος καλος γυναικολογος που να συνεργαζεται με την βιοκλινικη?ειμαι στην 28 εβδομαδα και ο γιατρος μου κανει τοκετους μονο στο γεννεσις το οποιο ειναι παρα πολυυ ακριβο και σκεφτομαι να αλλαξω...

sofiasid γεια σου απο μενα. αν θελεις ακομα γυναικολογο μπορω να σου στειλω με πμ τα στοιχεια του δικου μου. κ εγω αλλαξα γυναικολογο στην 16 εβδομαδα κ πολυ καλα εκανα τελικα!!!!ειναι πολυ καλος ο δικος μου κ με πολυ υπομονη!!! το πιο σημαντικο ειναι οτι απλα δν συνεργαζεται με καμια κλινικη...:shock: ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΕΣΥ!!!:mrgreen::shock::D

 

eyEbp3.png

 

iaTAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,ο γιατρος μου συνεργαζεται με την βιοκλινικη αλλα μου ειπε οτι το μονο κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν φιαλες αιματος.Το ανεφερε και η sofiasid παραπανω αρα ισχυει γιατι μου φανηκε λιγο περιεργο.Πως γινονται ομως κανονικα εγχειρησεις περιμενουν αν συμβει κατι να τις φερουν μετα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,ο γιατρος μου συνεργαζεται με την βιοκλινικη αλλα μου ειπε οτι το μονο κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν φιαλες αιματος.Το ανεφερε και η sofiasid παραπανω αρα ισχυει γιατι μου φανηκε λιγο περιεργο.Πως γινονται ομως κανονικα εγχειρησεις περιμενουν αν συμβει κατι να τις φερουν μετα?

 

..καμια φορά δεν ξέρεις πραγματικά τί να πιστέψεις...εγω πάντως το έχω αποφασίσει καθώς θέλω να έχω το μωρό μου μαζί απο την γεννησή του..στην βιοκλινικη μπορώ να επωμιστώ το κόστος του μονόκλινου ενω στο γέννεσις είναι απλά τεράστιο το ποσό!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...