Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το δικό μου πρόβλημα...(απάτη με οικόπεδο)


Recommended Posts

Δεν έχει να κάνει με γιατρο ή μαιευτήριο. Ούτε καν με θέματα του καταναλωτή.

 

Απλά κάποιοι πριν τρία χρόνια μας κλέψανε μισό εκατομμύριο. Και η δικαιοσύνη τους ξέρει. Αλλά... όταν θα αποφασισει να κινηθεί οι κλέφτες θα έχουν ρημάξει πολλούς ακομα.

 

Επειδή στο φόρουμ μπορεί κάποιοι να θέλουν να αγοράσουν ένα ακίνητο και θα πρέπει να μάθουν τους κινδύνους που παραμονεύουν.

Επειδή κάποιος μπορει να αναγνωρίσει ένα όνομα.

 

Όποιος θέλει ας μπει να διαβάσει μια ιστορία.

 

http://www.diotima-diotima.blogspot.com/

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μη μου πεις ότι έκτισε και της πήραν και το σπίτι;;;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αμάν, εμείς πιο λάιτ τη περασαμε. Να έχεις κάνει και το σπιτικό σου... Βρήκε καμιά ακρη ή ακόμα παιδεύεται;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ!

 

Μόνο που πήραμε από την εισαγγελεία τα ονόματά τους. Και άντε ψάξιμο από την αρχή. Ένα σωρό λεφτά σε ντέτεκτιβ, δικηγόρους...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εχει κανει αλλα το καιρο που ξεκινησε να κτιζει τις ελεγα βαλε ενα δικηγορο να βαλει ρητρες βαλε εναν δικο σου να τους ελεγχει εκεινη ηταν τελειως ηληθια λες κ της ειχαν κανει μαγια την εσερναν εκει που ηθελαν εκεινοι κ στο τελος εχασε οτι ειχε κ δεν ειχε αστα να πανε δεν μπορω να καταλαβω πως μπορουν να κανουν τετοια πραγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα τι λες τώρα...Ήδη χάσατε μισό εκατομμύριο ευρώ!!!Ασύλληπτο ποσό.Αν τους βρείτε' date='τι γίνεται???[/quote']

 

 

Έχουμε κάποιες ελπίδες. Πριν 2 χρόνια, λίγο πριν φύγει ο φάκελος από τη ΓΑΔΑ για να πάει στον εισαγγελέα, ο αρμόδιος αστυνόμος μας έδωσε ένα μικρό φως:

Ότι έχουν κάνει πολύ καλό φάκελο, με παρακολουθήσεις και καταγραφές τηλεφώνων κ.α. ατράνταχτες αποδείξεις. Ότι "αυτοί" έχουν περιουσίες, και οτι με τέτοιο φάκελο στο δικαστήριο μπορούμε να διεκδικήσουμε και να πάρουμε αυτά που χάσαμε. Αυτά μας είπε και απολύτως τίποτα άλλο (στην ασφάλεια όταν θέλουν είναι σφίγγες). Για αυτό τρελενόμαστε που το θέμα έχει κολλήσει στον ανακριτή.

Αν κάποιος μου έφερνε μπροστά μου αυτούς και τον ανακριτή, αυτόν που θα χαστούκιζα πρώτο θα ήταν ο ανακριτής.:evil:

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εχει κανει αλλα το καιρο που ξεκινησε να κτιζει τις ελεγα βαλε ενα δικηγορο να βαλει ρητρες βαλε εναν δικο σου να τους ελεγχει εκεινη ηταν τελειως ηληθια λες κ της ειχαν κανει μαγια την εσερναν εκει που ηθελαν εκεινοι κ στο τελος εχασε οτι ειχε κ δεν ειχε αστα να πανε δεν μπορω να καταλαβω πως μπορουν να κανουν τετοια πραγματα

 

Το κακό ειναι ότι όταν κτίζεις ισχύει οτι το υπερκειμενο (το σπίτι) πάει στο υποκείμενο (το οικόπεδο). Δηλαδή αν δεν εξασφαλίσεις ιδιοκτησία επιτ ου οικοπέδου, πάει το σπιτάκι. Απλά, δικαστικά μπορεί κάποιος να δικδικήσει μια αποζημίωση η οποία είναι συνήθως αστεία.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

An kαταλαβα καλα στην υποθεση ειναι ανακατεμενοι και αστυνομικοι? Ειναι μεσα στο κυκλωμα? Γιατι αν ειναι ετσι, πολυ λογικο που κολλαει στον ανακριτη......σκεφτηκες να το ψαξεις μεσω τριανταφυλλοπουλου? Μερικες φορες η εκθεση στην δημοσιοτητα κινει νηματα, οσο τραγικο κι αν ακουγεται.......αν υπαρχουν αστυνομικοι μπλεγμενοι θα τον ενδιεφερε.......ψοφαει για τετοια....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκες να το ψαξεις μεσω τριανταφυλλοπουλου? Μερικες φορες η εκθεση στην δημοσιοτητα κινει νηματα, οσο τραγικο κι αν ακουγεται.......αν υπαρχουν αστυνομικοι μπλεγμενοι θα τον ενδιεφερε.......ψοφαει για τετοια....

 

Θα συμφωνήσω με την vera.Δημοσιοποιησέτο το θέμα και θα δεις για ποτε θα κινηθούνε όλοι.Εχει ζουμί η υπόθεση ειδικά αν ειναι μπλεγμενοι και αστυνομικοί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

An kαταλαβα καλα στην υποθεση ειναι ανακατεμενοι και αστυνομικοι? Ειναι μεσα στο κυκλωμα? Γιατι αν ειναι ετσι, πολυ λογικο που κολλαει στον ανακριτη......σκεφτηκες να το ψαξεις μεσω τριανταφυλλοπουλου? Μερικες φορες η εκθεση στην δημοσιοτητα κινει νηματα, οσο τραγικο κι αν ακουγεται.......αν υπαρχουν αστυνομικοι μπλεγμενοι θα τον ενδιεφερε.......ψοφαει για τετοια....

 

 

Η έκθεση στη δημοσιότητα...

 

Δεν ξέρω αν πράγματι βοηθά.

Δες την περίπτωση της χαροκαμένης μάνας του Άλεξ στη Βέροια. Τι κατάλαβε η γυναίκα;

Άλλωστε μη ξεχνάς ότι τα δύο σώματα (δικαστικό και αστυνομικό) είναι άσχετα μεταξύ τους. Θα πρέπει να ήμασταν οι σούπερ άτυχοι να πέσουμε σε ανακριτή εμπλεκόμενο. Απλά ο τύπος είναι τεμπέλης και ανίκανος. Ξέρεις πόσες φορές έχουμε πάει και δεν τον βρίσκουμε γιατί απλά δεν πήγε στο γραφείο του; (δεν λέω για περίπτωση που έχει κάποια ακρόαση ή κάτι τέτοιο).

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

An kαταλαβα καλα στην υποθεση ειναι ανακατεμενοι και αστυνομικοι? Ειναι μεσα στο κυκλωμα? Γιατι αν ειναι ετσι, πολυ λογικο που κολλαει στον ανακριτη......σκεφτηκες να το ψαξεις μεσω τριανταφυλλοπουλου? Μερικες φορες η εκθεση στην δημοσιοτητα κινει νηματα, οσο τραγικο κι αν ακουγεται.......αν υπαρχουν αστυνομικοι μπλεγμενοι θα τον ενδιεφερε.......ψοφαει για τετοια....

 

αρκεί μέσα στο κύκλωμα να μην είναι άτομα που καλύπτει ο τριανταφυλλόπουλος;)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...