Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Eυχαριστώ την Τσιβελεκίδου Ελένη


Recommended Posts

Οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην γυναικολόγο μου Τσιβελεκίδου Ελένη γιατί πέρα από εξαιρετική επιστήμων είναι και υπέροχος άνθρωπος. Κατά την περίοδο που ετοιμαζόμασταν για ωοληψία πριν την εξωσωματική όπως κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου μιλούσε ευθέως για όλα χωρίς να μου χαίδεύει τα αυτιά.Κι όταν γέννησα δεν πρόκειται να ξεχάσω πόσο με πρόσεξε για να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα.

Επίσης να τονίσω την συμπαράσταση και τις συμβουλές της μαίας που εργάζεται στο ιατρείο της Τσιβελεκίδου, της Θάλειας οι οποίες ήταν πολύτιμες.

0Lfcp2.png?IY44ta1N
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου ζήσει τη μπεμπάκι!!!

Για τη συγκεκριμένη γιατρό έχω ακούσει τα καλύτερα από κολλητή μου.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ και εσύ να χαίρεσαι το γιό σου.Πραγματικά έτσι είναι.Να φανταστείς ότι είχα άλλη γιατρό και λόγω συγκυριών αποφάσισα να πάω να κάνω τεστ ΠΑΠ στην συγκεκριμένη γιατρό και κατέληξα να κάνω εξωσωματική και να μείνω έγκυος.Λίγοι γιατροί είναι σαν τη Τσιβελεκίδου,δυστηχώς μια και σε βλέπουν σαν πορτοφόλι...

0Lfcp2.png?IY44ta1N
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

θα συμφωνήσω απόλυτα, είναι φοβερή... σε πολλούς φαίνεται απότομη αλλα είναι απλά ειλικρινής, δε θα σε φορτώσει με άσχετες εξετάσεις και περιττές επισκέψεις απλά για να δείξει οτι σε προσέχει, αλλα θα σε προσέξει ουσιαστικά και όπως πρέπει! και ισως η μόνη γιατρός που δε μας βλέπει σαν κινούμενα ευρώ. Εγω εκανα ένα υπέροχο αγοράκι και η αφερφή μου, μετα απο προσπάθιες 10 ετών στα μεγάλα ονόματα αυτης της πόλης και 2 αποβολές, ενα υπέροχο κοριτσάκι. ότι και να πω είναι λίγο την ευχαριστούμε πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Αν και παλιό το θέμα είπα να γράψω για όποια κόπελα χρειαστεί στο μέλλον. Συμφωνω με τα κοριτσια παράπανω. Σαν γιατρός ειναι εξειρετική έχει γνώσεις και εμπειρία και δεν κοιτάει να στα αρπάξει. Βέβαια απο συμπεριφορά με περιμένετε κανένα savoir vivre, αλλα εμένα αυτό δε με ενοχλεί διότι δεν την θέλω για να γίνουμε κολλητές. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού υπάρχει αυτό το θέμα ας ευχαριστήσω και εγώ την Τσιβελεκιδου που ενώ πήγα για να με αναλάβει για εξωσωματική με έδιωξε για να κάνω λαπαροσκόπηση και έτσι κατάφερα να περιμένω τώρα το τρίτο μου παιδάκι και όλα φυσικά χωρίς χάπια και εξωσωματικές. Μπορεί να μιλάει ωμά αλλά θα σου πει αυτά που πρέπει να σου πει και όχι αυτά που θέλεις να ακούσει ς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αφού υπάρχει αυτό το θέμα ας ευχαριστήσω και εγώ την Τσιβελεκιδου που ενώ πήγα για να με αναλάβει για εξωσωματική με έδιωξε για να κάνω λαπαροσκόπηση και έτσι κατάφερα να περιμένω τώρα το τρίτο μου παιδάκι και όλα φυσικά χωρίς χάπια και εξωσωματικές. Μπορεί να μιλάει ωμά αλλά θα σου πει αυτά που πρέπει να σου πει και όχι αυτά που θέλεις να ακούσει ς.

 

Αυτό που λες το εχω ξανακούσει! Αν δεν εχεις πρόβλημα δε σου κανει εξωσωματική ακόμα κι αν τη παρακαλάς. Οπότε δεν κοιτάει να στα αρπάξει..

Στις εξωσωματικές εχει αρκετές επιτυχίες αν και νομίζω δεν ακουγεται τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το εχω ξανακούσει! Αν δεν εχεις πρόβλημα δε σου κανει εξωσωματική ακόμα κι αν τη παρακαλάς. Οπότε δεν κοιτάει να στα αρπάξει..

Στις εξωσωματικές εχει αρκετές επιτυχίες αν και νομίζω δεν ακουγεται τοσο πολυ.

 

εχω ακουσει και εγω για την τσιβελεκιδου τα καλυτερα. αλλα γνωριζω οτι κανει εξωσωματικες στο διαβαλκανικο, για το οποιο εχω την χειροτερη αποψη. ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει και εγω για την τσιβελεκιδου τα καλυτερα. αλλα γνωριζω οτι κανει εξωσωματικες στο διαβαλκανικο, για το οποιο εχω την χειροτερη αποψη. ισχυει αυτο?

 

Αυτο δε το γνωρίζω , εγω θα ηθελα ( μακαρι να μη προλαβω κ να ερθει μονο του) στο εμβρυολαμπ.Και εσυ σ αυτην πας δηλαδη? επισης κ ο Γκριμπίζης ειναι καλος αλλα ειναι στο Γεννεσις νομιζω.Στο διαβαλκανικο ειχες αχημη εμπειρια αν επιτρεπετε?

Συγγνωμη για τις ερωτησεις αλλα εχω αρχισει να ψαχνομαι, δε θα την αποφύγω δυστυχώς μου φαινεται (την εξωσωματικη).

Βεβαια φεξε μου κ γλίστρισα μεχρι να περάσω επιτροπή...

Ασε σημερα ειμαι πολυ πεσμένη, ολες γυρω μου εγκυες με το καλήμερα σας...

Το μονο που μου φαινεται καπως ειναι οτι η Ελενη δε με εχει βαλει να κανω εξειδικευμενες εξετασεις (καρυοτοπο κλπ) για να δουμε μηπως φταιει κατι απο αυτα, μια φορα που την ρωτησα μου το ξεκοψε και δε τόλμησα να ξαναρωτησω. Τι να πω...

Σορυ για το αλλοπρόσαλο μηνυμα , ειμαι πολυ ταραγμενη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε το γνωρίζω , εγω θα ηθελα ( μακαρι να μη προλαβω κ να ερθει μονο του) στο εμβρυολαμπ.Και εσυ σ αυτην πας δηλαδη? επισης κ ο Γκριμπίζης ειναι καλος αλλα ειναι στο Γεννεσις νομιζω.Στο διαβαλκανικο ειχες αχημη εμπειρια αν επιτρεπετε?

Συγγνωμη για τις ερωτησεις αλλα εχω αρχισει να ψαχνομαι, δε θα την αποφύγω δυστυχώς μου φαινεται (την εξωσωματικη).

Βεβαια φεξε μου κ γλίστρισα μεχρι να περάσω επιτροπή...

Ασε σημερα ειμαι πολυ πεσμένη, ολες γυρω μου εγκυες με το καλήμερα σας...

Το μονο που μου φαινεται καπως ειναι οτι η Ελενη δε με εχει βαλει να κανω εξειδικευμενες εξετασεις (καρυοτοπο κλπ) για να δουμε μηπως φταιει κατι απο αυτα, μια φορα που την ρωτησα μου το ξεκοψε και δε τόλμησα να ξαναρωτησω. Τι να πω...

Σορυ για το αλλοπρόσαλο μηνυμα , ειμαι πολυ ταραγμενη.

 

δεν τη γνωριζω προσωπικα, εχω ακουσει γι'αυτην.

για το διαβαλκανικο οποιες φιλες και γνωστες εκαναν προσπαθεια, ειχαν την χειροτερη αποψη και με απετρεψαν.

εκανα με τον γκριμπιζη 2 προσπαθειες, ο γιατρος καλος, αλλα με απιστευτες αναμονες ωρων και το κεντρο ψυχρο.

εκανα στο embryolab, πολυ καλυτερα απο αποψη ψυχολογιας.

μην αγχωνεσαι, αν θελεις στειλε μου π.μ. να τα πουμε και για εξετασεις, και τα κεντρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν τη γνωριζω προσωπικα, εχω ακουσει γι'αυτην.

για το διαβαλκανικο οποιες φιλες και γνωστες εκαναν προσπαθεια, ειχαν την χειροτερη αποψη και με απετρεψαν.

εκανα με τον γκριμπιζη 2 προσπαθειες, ο γιατρος καλος, αλλα με απιστευτες αναμονες ωρων και το κεντρο ψυχρο.

εκανα στο embryolab, πολυ καλυτερα απο αποψη ψυχολογιας.

μην αγχωνεσαι, αν θελεις στειλε μου π.μ. να τα πουμε και για εξετασεις, και τα κεντρα.

 

Συγνωμη που επεμβαινω στην συζητηση σας αλλα γτ δεν πατε κ στην καινουρια κλινικη(εχει περιπου τρια χροναι που ανοιξε) για εξωσωματικη που λετε?εχω ακουσει πολυ καλα λογια κ για το περιβαλλον κγια το προσωπικο....γιατρους κ συνεργατες..... Στο γενεσις επισης για εξωσωματικη εχει την κ.καραστεφανου κ τον κ.κολυμπιανακη ειναι κ οι δυο εξαιρετικοι επιστημονες κ πολυ καλοι ανθρωποι..

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επεμβαινω στην συζητηση σας αλλα γτ δεν πατε κ στην καινουρια κλινικη(εχει περιπου τρια χροναι που ανοιξε) για εξωσωματικη που λετε?εχω ακουσει πολυ καλα λογια κ για το περιβαλλον κγια το προσωπικο....γιατρους κ συνεργατες..... Στο γενεσις επισης για εξωσωματικη εχει την κ.καραστεφανου κ τον κ.κολυμπιανακη ειναι κ οι δυο εξαιρετικοι επιστημονες κ πολυ καλοι ανθρωποι..

 

με ολη τη φιλικη διαθεση, γνωριζοντας λιγο την κατασταση με τα κεντρα, ακομα και προσωπικη εμπειρια να εχεις σε καποια απο αυτα, ειναι πολυ δυσκολο να τα συστηνεις σε καποια αλλη. εκει που εισαι ευχαριστημενη εσυ, η αλλη μπορει να εχει την χειροτερη εμπειρια. κατα ποσο αν τα εχεις ακουστα.

εγω βασικα για την τσιβελεκιδου ηθελα να μαθω. και εκανα καταχρηση του θεματος...

Link to comment
Share on other sites

με ολη τη φιλικη διαθεση, γνωριζοντας λιγο την κατασταση με τα κεντρα, ακομα και προσωπικη εμπειρια να εχεις σε καποια απο αυτα, ειναι πολυ δυσκολο να τα συστηνεις σε καποια αλλη. εκει που εισαι ευχαριστημενη εσυ, η αλλη μπορει να εχει την χειροτερη εμπειρια. κατα ποσο αν τα εχεις ακουστα.

εγω βασικα για την τσιβελεκιδου ηθελα να μαθω. και εκανα καταχρηση του θεματος...

 

Αυτο εννοειται γι αυτο κ ζητησα συγνωμη εξ αρχης.......οσο για την κυρια τσιβελεκιδου επειδη δουλευω σε κλινικη κ την γνωριζω κ προσωπικα ειναι πολυ καλη επιστημονας κ ανθρωπος....δεν κοιταει μονο το χρημα οπως το κανουν πολυ δυστυχως κ εχω ακουσει πολλα θετικα σχολια κ για εξωσωματικη κ γνκ σαν γιατρο.....ελπιζω να μην σ εφερα σε δυσκολη θεση....

Link to comment
Share on other sites

δε με εφερες σε δυσκολη θεση:D. μηπως ξερεις με ποιο κεντρο συνεργαζεται?

 

Αυτο δεν το ξερω,,ξερω οτι ειναι γενεσις,διαβαλκανικο κ στην βιοκλινικη αν δεν κανω λαθος.....απλα ξερω οτι κανει εξωσωματικες με μεγαλη επιτυχια κ ειναι απ τις λιγες γιατρους που αφηνουν διδυμη κυηση να φτασει στο χρονο που πρεπει κ ξεγενναει με φυσιολογικο τοκετο....μπορεις να παρεις στο γενεσις να σου πουν αν γνωριζουν σε πιο κεντρο ειναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο δεν το ξερω,,ξερω οτι ειναι γενεσις,διαβαλκανικο κ στην βιοκλινικη αν δεν κανω λαθος.....απλα ξερω οτι κανει εξωσωματικες με μεγαλη επιτυχια κ ειναι απ τις λιγες γιατρους που αφηνουν διδυμη κυηση να φτασει στο χρονο που πρεπει κ ξεγενναει με φυσιολογικο τοκετο....μπορεις να παρεις στο γενεσις να σου πουν αν γνωριζουν σε πιο κεντρο ειναι...

 

 

Σε αυτά που λες ξεγεννάει. Μαλλον πρεπει να παρουμε τηλ στο ιατρείο της να ρωτήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πήγα μετά από προτροπή της πρώην γιατρού μου να κάνω εξωσωματική γιατί διαφορετικά με το άγχος μου έλεγε πως δεν θα εμένα ποτέ έγκυος.Βέβαια με έστειλε σε δικούς της που ποτέ δεν πήγα.Ανεξήγητη υπό γονιμότητα μου έλεγε στα 31 μου.Τέλος πάντων ή Τσιβελεκιδου είδε όλες τις εξετάσεις μου είπε να αφήσουμε τον σύζυγο ήσυχο που τον είχαμε ταράξει στις εξετάσεις και με έστειλε για λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση.Μου είπε κάτι έχεις μεσα σου διαφορετικά τώρα θα είχες 10 παιδιά όχι ενα.Σκληρό μεν είχε δίκιο δε.Πήγαινε να σε ανοίξουν μουειπε και μετά πάνε στο σπίτι σουμετον άντρα σου να κανετε παιδακια.Έτσι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ κορίτσια πήγα μετά από προτροπή της πρώην γιατρού μου να κάνω εξωσωματική γιατί διαφορετικά με το άγχος μου έλεγε πως δεν θα εμένα ποτέ έγκυος.Βέβαια με έστειλε σε δικούς της που ποτέ δεν πήγα.Ανεξήγητη υπό γονιμότητα μου έλεγε στα 31 μου.Τέλος πάντων ή Τσιβελεκιδου είδε όλες τις εξετάσεις μου είπε να αφήσουμε τον σύζυγο ήσυχο που τον είχαμε ταράξει στις εξετάσεις και με έστειλε για λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση.Μου είπε κάτι έχεις μεσα σου διαφορετικά τώρα θα είχες 10 παιδιά όχι ενα.Σκληρό μεν είχε δίκιο δε.Πήγαινε να σε ανοίξουν μουειπε και μετά πάνε στο σπίτι σουμετον άντρα σου να κανετε παιδακια.Έτσι έγινε.

 

Βρέθηκε τιποτα,στη λαπαροσκόπηση τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Ενδομητρίωση,2 πολύποδες,

 

1 κύστη και 1 ινομυωμα.Κατά τα άλλα το άγχος μου εφταιγε:twisted:

 

Ενδομητριωση βρεθηκε.και σε εμενα. Σου προτεινε καποια θεραπεια γι αυτο? Εμενα παντως οχι. Συγγνωμη για την αδικρισια, ειμαστε παρομοια περιπτωση γι αυτο ρωταω. Τελικα εμεινες φυσιολογικα και μετα απο ποσο καιρο αν επιτρεπεται ?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα με ότι θέλεις με χαρά να βοηθησω.Eκανα τριμηνιαία θεραπεία με ενεσεις και διακοπή περιοδου.Πριν μου έρθει περίοδος έμεινα έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε.Σε 6 μήνες ξαναεμεινα έγκυος .

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα με ότι θέλεις με χαρά να βοηθησω.Eκανα τριμηνιαία θεραπεία με ενεσεις και διακοπή περιοδου.Πριν μου έρθει περίοδος έμεινα

έγκυος αλλά δυστυχώς παλινδρόμησε.Σε 6 μήνες ξαναεμεινα έγκυος .

Μαλλον εισαι πιο μικρή απο εμενα . Μου ειπε οτι λογω ηλικιας δε θα μου κανει διακοπη περιοδου ( ουτε αυτη το προτεινη ουτε ο γιατρος που μου εκανε τη λαπαροσκοπηση)

Πως εμεινες εγκυος πριν σου ερθει περιοδος??!! Συγνωμη για την ερωτηση αλλα μαλλον ειμαι ασχετη τελικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εχω ακουσει και εγω για την τσιβελεκιδου τα καλυτερα. αλλα γνωριζω οτι κανει εξωσωματικες στο διαβαλκανικο, για το οποιο εχω την χειροτερη αποψη. ισχυει αυτο?[/quote

]

Εμαθα οτι κανει στο embryolab.:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εμαθα οτι κανει στο embryolab.:mrgreen:

 

απο ποτε??

πολυ γκαντεμω ειμαι τελικα. γιατι ημουν εκει πριν ενα χρονο. αν ηξερα οτι ηταν εκει, θα εκανα μαζι της την προσπαθεια μου.

ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
απο ποτε??

πολυ γκαντεμω ειμαι τελικα. γιατι ημουν εκει πριν ενα χρονο. αν ηξερα οτι ηταν εκει, θα εκανα μαζι της την προσπαθεια μου.

ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες.

Ας απαντήσω κατόπιν εορτης...

Υπερηχους και αγωγες τα κανει στο ιατρειο της.

Στο εμβρυολαμπ σε παει μονο για ωοληψια, μεταφορα και σπέρμμα φυσικα.

Ουσιαστικα θα σπευθυνθεις στο ιατρειο της, οχι στο εμβρυολαμπ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...