Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Kλείσαμε τα δύο και συνεχίζουμε!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eμεις είμαστε πολύ μακριά ακόμα, αλλά ήθελα να σας πώ ένα μεγάλο μπράβο κορίτσια!!

 

....Και μια απορία: σε αυτην την ηλικία, πόσες φορές θηλάζετε ημερησίως?

 

Εμείς οπωσδήποτε πρωί μεσημέρι (μετα το φαγητό πριν κοιμηθεί) και το βράδυ (πριν πάει για ύπνο). Αν είμαι στο σπίτι και ζητήσει και άλλη φορά μια "τζούρα" δεν της αρνούμαι (αλλά δεν την κυνηγάω για να πιει...)

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ο δικος μου ειναι 20 μηνων και θηλαζουμε.αλλα αρχιζω σε ενα μηνα δουλεια και εχω τρελαθει///////απο δευτερα θα παει παιδικο σταθμο και φοβαμαι πολυ τον αποθηλασμο......κοριτσια εσεις δουλευετε?πως τα καταφερατε και φτασατε ως εδω??/τρελενομαι με την ιδεα πως θα ξυπνησει ενα πρωι και δεν θα θελει να θηλασει....bloublou μπρεις να μου πεις πως εγινε ο αποθηλασμος?δεν θελω να τελειωσει αυτο λογω της δουλειας!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θηλαζουμε ακομη κ εμεισ δηλ ειμαστε σε φαση αποθηλασμου με τον μεγαλο :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: ...........

θα κλεισουμε τα 3 καλεεεεεεεεε σε λιγο ποπο θηλασα 3 χρονια ........???????????

 

κ να σκφτιτε προτοσ στοχοσ ηταν οι 40 μερεσ :rolleyes::rolleyes::rolleyes: που να ηξερα τι θα ζουσαααααααα .................... ευχαριστω φορουμ ευχαριστω τον συζηγο που ηθελε ιντερνετ σπιτι κ εγω ουρλιαζα οχι δεν ηξερα οτι μεσα απο αυτο θα γινομουν καλητερη μανα καλητεροσ ανθρωποσ

ευχαριστω κ μπραβο σε οσεσ θηλαζουν εστω κ μια ωρα ,,,,,,,,,,,,,,

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαμαλευτερακι (με όλο το σεβασμό στην τεράστια προσπάθειά σου να θηλάσεις για όσο περισσότερο καιρό γίνεται, και μπράβο που το έκανες) δεν νομίζω ότι γίνεσαι καλύτερη μάνα ή καλύτερος άνθρωπος επειδή θηλάζεις πολύ καιρό... Δεν συμφωνείς?

Link to comment
Share on other sites

αλικη η κοπελα λεει αυτο που βιωνει δεν αναφερετε σε ολλεσ τισ μανες ...ετσι νιωθει .Η καθε μανουλα εχει καποιο λογο που νιωθει "η καλυτερη μανα " και καλο ειναι να εχει λογο να τον νιωθει οποιος και να ειναι αυτος .φαντασου να μην το νιωθαμε !!!

γενικα μιλαω για τον οποιοδηποτε λογο .

και εσυ εχεισ καποιους λογους που σε κανουν να νιωθεις η καλυτερη μανα του κοσμου ,σκεψουτω .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι (με όλο το σεβασμό στην τεράστια προσπάθειά σου να θηλάσεις για όσο περισσότερο καιρό γίνεται, και μπράβο που το έκανες) δεν νομίζω ότι γίνεσαι καλύτερη μάνα ή καλύτερος άνθρωπος επειδή θηλάζεις πολύ καιρό... Δεν συμφωνείς?

δεν λεω οτι επειδη θηλαζω εγινα καλητεροσ ανθρωποσ:confused::confused::confused::confused: αλλα απο το ιντερνετ αλλα διαβασσ οπωσ ηθελεσ και μετεφρασεσ οπωσ ηθελεσ :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

αλικη η κοπελα λεει αυτο που βιωνει δεν αναφερετε σε ολλεσ τισ μανες ...ετσι νιωθει .Η καθε μανουλα εχει καποιο λογο που νιωθει "η καλυτερη μανα " και καλο ειναι να εχει λογο να τον νιωθει οποιος και να ειναι αυτος .φαντασου να μην το νιωθαμε !!!

γενικα μιλαω για τον οποιοδηποτε λογο .

και εσυ εχεισ καποιους λογους που σε κανουν να νιωθεις η καλυτερη μανα του κοσμου ,σκεψουτω .

ευχαριστω πολυ κοπελα μου που πηρεσ το μροσ μου αλλα δεν διαβασε καλα η κοπελα δεν αναφερθικα πουθενα οτι ειμαι καλητερη μανα απο καποιααλλη ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

 

ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΓΙΝΑ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΜΑΝΑ ..........!!

 

θηλαζουμε ακομη κ εμεισ δηλ ειμαστε σε φαση αποθηλασμου με τον μεγαλο :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: ...........

θα κλεισουμε τα 3 καλεεεεεεεεε σε λιγο ποπο θηλασα 3 χρονια ........???????????

 

κ να σκφτιτε προτοσ στοχοσ ηταν οι 40 μερεσ :rolleyes::rolleyes::rolleyes: που να ηξερα τι θα ζουσαααααααα ....................

 

ευχαριστω φορουμ ευχαριστω τον συζηγο που ηθελε ιντερνετ σπιτι κ εγω ουρλιαζα οχι δεν ηξερα οτι μεσα απο αυτο θα γινομουν καλητερη μανα καλητεροσ ανθρωποσ .....

ευχαριστω κ μπραβο σε οσεσ θηλαζουν εστω κ μια ωρα ,,,,,,,,,,,,,,

.....

Link to comment
Share on other sites

Nαι, κορίτσια, ένα σχόλιο έκανα, και από κοντά να μιλούσαμε πάλι το ίδιο σχόλιο θα έκανα, και κολλητές να ήμασταν πάλι το ίδιο θα έλεγα, δεν μαλλώνουμε, απλά κι εγώ έχω κουραστεί λίγο από την θεοποίηση του παρατεταμένου θηλασμού, δεν συμφωνώ κιόλας. Εν πάσει περιπτώσει, αυτά είναι απόψεις, ας μην σταθούμε εδώ. Μαμαλευτεράκι δεν έχεις ανάγκη να πάρει κάποιος το μέρος σου, δεν είμαι επιθετική γενικά και δεν έχω σκοπό να το συνεχίσω;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nαι, κορίτσια, ένα σχόλιο έκανα, και από κοντά να μιλούσαμε πάλι το ίδιο σχόλιο θα έκανα, και κολλητές να ήμασταν πάλι το ίδιο θα έλεγα, δεν μαλλώνουμε, απλά κι εγώ έχω κουραστεί λίγο από την θεοποίηση του παρατεταμένου θηλασμού, δεν συμφωνώ κιόλας. Εν πάσει περιπτώσει, αυτά είναι απόψεις, ας μην σταθούμε εδώ. Μαμαλευτεράκι δεν έχεις ανάγκη να πάρει κάποιος το μέρος σου, δεν είμαι επιθετική γενικά και δεν έχω σκοπό να το συνεχίσω;)

κακοσ σχολιασεσ τοτε γιατι δεν θεοποιησα τον παρατεταμενο θηλασμο .

απλα εσυ θελεισ να τα δεισ ετσι

 

τελοσ χαλαμε και το θεμα τισ κοπελασ εδω δεν γραφουμε αν συμφωνουμε η διαφονουμε με τον παρατεταμενο θηλασμο

 

 

εγω ενα ευχαριστω στο φορουμ ειπα εξαρχησ ;);):D:D:D

τωρα εσυ γιατι θελησεσ να πησ την γνωμη σου αλλο κοματι αυτο

.....

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τη γνώμη μας λέμε εδώ, γι αυτό θέλησα να την πω κι εγώ. Επιπλέον κι εσύ εάν διαβάσεις κάτι που νοιώθεις (καλώς ή κακώς) ότι σε θίγει, λογικά θα θέλεις να το σχολιάσεις. Και δεν θα δώσεις και λογαριασμό γιατί είπες τη γνώμη σου ή γιατί σχολίασες.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τη γνώμη μας λέμε εδώ, γι αυτό θέλησα να την πω κι εγώ. Επιπλέον κι εσύ εάν διαβάσεις κάτι που νοιώθεις (καλώς ή κακώς) ότι σε θίγει, λογικά θα θέλεις να το σχολιάσεις. Και δεν θα δώσεις και λογαριασμό γιατί είπες τη γνώμη σου ή γιατί σχολίασες.

......................!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

.....

Link to comment
Share on other sites

Αλικη αν ορισμενα τοπικ σε θιγουν και σε ''χαλανε'' γιατι μπαινεις και τα διαβαζεις??

Προσωπικα το 60% των θεματων του parents.gr δεν με εκφραζει δεν με ενδιαφερει και δεν εχω μπει ποτε να γραψω,ουτε καν να διαβασω.

 

Νομιζω οτι ψαχνετε να πιαστειτε στις λεξεις που γραφουν ορισμενες μανες για το πως νιωθουν και να απαντησετε λες και γραφουν προσωπικα για εσας.

 

Πειραζει που νιωθει ετσι η κοπελα??Γιατι θελετε να την κανετε να αισθανθει ασχημα?

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nαι, κορίτσια, ένα σχόλιο έκανα, και από κοντά να μιλούσαμε πάλι το ίδιο σχόλιο θα έκανα, και κολλητές να ήμασταν πάλι το ίδιο θα έλεγα, δεν μαλλώνουμε, απλά κι εγώ έχω κουραστεί λίγο από την θεοποίηση του παρατεταμένου θηλασμού, δεν συμφωνώ κιόλας. Εν πάσει περιπτώσει, αυτά είναι απόψεις, ας μην σταθούμε εδώ. Μαμαλευτεράκι δεν έχεις ανάγκη να πάρει κάποιος το μέρος σου, δεν είμαι επιθετική γενικά και δεν έχω σκοπό να το συνεχίσω;)

 

Η λυση στο προβλημα αυτο ειναι να μην διαβαζεις θεματα που αφορουν τον παρατεταμενο θηλασμο!!!!!:wink:

 

Τωρα στο θεμα μας!!Ευχομαι και ελπιζω του χρονου να γραψω κι εγω επισημα εδω!!!!:-P

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

μμμ, αυτό είναι ωραίο επιχείρημα, αλλά εγώ θα σου πω το εξής: Ας πούμε ότι εγώ άνοιγα ένα θέμα στο οποίο έγραφα: "είμαι κατά του θηλασμού, είμαι πανευτυχής που δεν έχω θηλάσει ούτε μία μέρα γιατί δεν θέλω το μωρό μου να παίρνει τα μικρόβιά μου" (σσ εννοείται ότι δεν το πιστεύω αυτό, το γράφω έτσι ακραία για να κάνω το point μου) .... ωραία, αυτό το θέμα δεν σε εκφράζει.... πόσο απόλυτη είσαι ότι δεν θα σχολίαζες???Και άντε εγώ πιάστηκα από μια λέξη και το συνέχισα (πες ότι είμαι χαζή, είμαι μουρλή, είμαι καυγατζού, δεν έχω τι να κάνω, πες ότι θες). Εσύ γιατί το συνεχίζεις???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πολύ σας θαυμάζω! Μακάρι να τα καταφέρω κι εγώ!

Μαμάλευτεράκι, κι εγώ έτσι νιώθω ότι γίνομαι καλύτερη χάρη σε σας. Αν δεν ήταν το φόρουμ θα νόμιζα ότι ο θηλασμός είναι για 6 μήνες μόνο κι ότι τα μωρά πρέπει να τρώνε μόνο κρέμες του εμπορίου, ό,τι λένε οι πεθερομαμάδες και οι διαφημίσεις δηλαδή.

 

Καλή συνέχεια σε όλες μας!

w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

μμμ, αυτό είναι ωραίο επιχείρημα, αλλά εγώ θα σου πω το εξής: Ας πούμε ότι εγώ άνοιγα ένα θέμα στο οποίο έγραφα: "είμαι κατά του θηλασμού, είμαι πανευτυχής που δεν έχω θηλάσει ούτε μία μέρα γιατί δεν θέλω το μωρό μου να παίρνει τα μικρόβιά μου" (σσ εννοείται ότι δεν το πιστεύω αυτό, το γράφω έτσι ακραία για να κάνω το point μου) .... ωραία, αυτό το θέμα δεν σε εκφράζει.... πόσο απόλυτη είσαι ότι δεν θα σχολίαζες???Και άντε εγώ πιάστηκα από μια λέξη και το συνέχισα (πες ότι είμαι χαζή, είμαι μουρλή, είμαι καυγατζού, δεν έχω τι να κάνω, πες ότι θες). Εσύ γιατί το συνεχίζεις???

 

Γιατι ειναι προκλητικο να γραφεις οτι εισαι αντιθετη στο συγκεκριμενο θεμα οπου κανεις δε ρωταει κατι τετοιο.

 

Δεν συγκενρωνουμε γνωμες αν συμφωνειτε ή αν διαφωνειτε με τον παρατεταμενο θηλασμο.

 

Η κοπελα δηλωσε την χαρα της δε ρωταει τη γνωμη μας.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε κορίτσια, δεν είναι αυτό, είναι απλά το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ θέμα που είναι ταμπού, που αν κάποιος τολμήσει να πει κάτι αντίθετο πέφτετε επάνω του. Είναι απίστευτο. Και σε κάθε περίπτωση, σιγά μην περιμένω να με ρωτήσει κάποιος τη γνώμη μου για να την πω!!!! Σε δικαστήριο είμαι και θα περιμένω να μου απευθύνουν το λόγο??????

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια κοπελα μου για την επιμονη σου!!!!να νιωθεις παντα περιφανη για οσα εχεις προσφερει στο μωρο σου:D!μακαρι να μπορεσω και εγω να φτασω τα 2 χρονια θηλασμου!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας τωρα.

 

Συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια που τα καταφεραν,καλη συνεχεια!

Αφροδιτη ευχομαι να τα καταφερουμε με το ταντεμ.

 

Και του χρονου ραντεβου εδω που θα κλεινουμε τα 3!

 

Μαμαλευτερακι συγχαρητηρια!

(ιδια περιπτωση κι εγω,να 'ναι καλα ο αντρας μου που βαλαμε ιντερνετ...)

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αλικη αν ορισμενα τοπικ σε θιγουν και σε ''χαλανε'' γιατι μπαινεις και τα διαβαζεις??

Προσωπικα το 60% των θεματων του parents.gr δεν με εκφραζει δεν με ενδιαφερει και δεν εχω μπει ποτε να γραψω,ουτε καν να διαβασω.

 

Νομιζω οτι ψαχνετε να πιαστειτε στις λεξεις που γραφουν ορισμενες μανες για το πως νιωθουν και να απαντησετε λες και γραφουν προσωπικα για εσας.

 

Πειραζει που νιωθει ετσι η κοπελα??Γιατι θελετε να την κανετε να αισθανθει ασχημα?

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω.

Είναι φαινόμενο της ενότητας του θηλασμού ή συμβαίνουν και σε όλες τις άλλες??? Κάτι που εκφράζει ενα μέλος το παίρνει προσωπικά ένα άλλο και θίγετε.... και βλέπουμε συνέχεια το ίδιο έργο!!!!!

Προσωπικά έχω κουραστεί να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια!!!!

Και στην τελική αν κάποια θίγετε προσωπικά με κάποιο συγκεκριμένο post ας στείλει πμ στο άτομο που το έγραψε και ας μην χαλάει το θέμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...