Recommended Posts

Ο Χασιακος είναι ο χειροτερος μαιευτήρας! Δεν ειναι ανθρωπος. Δε θα το συνηστούσα σε καμία!! Αδιαφορεί και επιλεγει τους ασθενείς του. Δεν τον βρίσκεις και οι μαίες του/γραμματεις είιναι αγενείς και κλεινουν τα τηλέφωνα! Την εχει δει κάπως. Never again!

Πως παρερμηνεύονται έτσι τα πράγματα!!! Το γεγονός οτι σου απαντούν στο τηλέφωνο οι συνεργάτιδες του, είναι γιατί δεν προλαβαίνει ούτε να κατουρίσει που λένε! Όχι γιατί την έχει δει κάπως. Λες να ξύνεται και μην απαντάει και στα τηλέφωνα? Όσο για αγένεια...δεν έχω την ίδια άποψη.

Καλό θα ήταν πριν αποφασίσεις να γραφτείς σε ένα φόρουμ μόνο για να ρίξεις λίγη λάσπη σε κάποιον που δεν θα μπορεί και να το δει, να το ξανασκέφτεσαι λίγο και ειδικά όταν γράφεις κάτι τέτοιο χωρίς να το αιτιολογείς. Με αερολογίες δεν στέκονται κατηγορίες.

sj3dp3.png

Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Ετοιμάζομαι για εξωσωματική στο Αρεταίειο (λόγω χρηματικών δυσκολιών) και αναρωτιέμαι αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία από το ιατρικό επιτελείο του συγκεκριμένου νοσοκομείου. Δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσω, καθώς μου ζητούν πολλές εξετάσεις... κι ενώ από τον Γενάρη ελπίζω να μπω στη διαδικασία, κάτι προκύπτει και μένω πίσω...

Καλησπέρα. Την πρώτη μου εξωσωματική έκανα στο Αρεταίειο όπου δεν ήταν καθολου καλη εμπειρία. Ο γιατρός που μου την έκανε με παρακολουθούσε στο ιατρείο του κ στο Αρεταίειο κάναμε την ωοληψια , έμβρυο μεταφορά δεν φτάσαμε να κάνουμε γιατι μας είπαν πως απο τα 13 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 3 κ απο αυτά κανενα δεν τα κατάφερε την δεύτερη μερα. Ενα απο τα αρνητικά ειναι οτι με το που έδωσε ο άντρας μου το σπερμα η κοπέλα που το παρέλαβε του είπε πως δεν προκειτε να πετύχει χωρίς καν να δουν το δείγμα και εκεί μας μπήκαν ψιλοι στα αυτιά οτι δεν θα πάει καλα κ οτι κάτι στραβό συμβαίνει εκεί μεσα. Η εμπειρία ήταν αρνητική , γιατι με είχαν σε ενα κρύο τύπου δωμάτιο χωρισμένο με παραβάν απο το δωμάτιο που γίνεται η ωοληψια , μου έβγαλαν το ταμπόν αφου με ξύπνησαν απο τη μέθη , κ μετα πονούσα για δυο μέρες , αφου δεν πήγα καν για δουλειά. Απο το προσωπικό μην περιμένεις φιλική αντιμετώπιση , ειναι καθαρά επαγγελματική κ απότομη. Αν θες να πας σε δημόσιο εχω ακούσει πολυ καλα λόγια για το Έλενα κ το Αττικό!

HpRzp3.png0ExJp3.png

Απο τα 13 δεν φθασατε σ μεταφορα? Κ πολυ ασχημο να πουν στον συζυγο σου αυτο καθολου επαγγελματικο.

Καλησπέρα. Την πρώτη μου εξωσωματική έκανα στο Αρεταίειο όπου δεν ήταν καθολου καλη εμπειρία. Ο γιατρός που μου την έκανε με παρακολουθούσε στο ιατρείο του κ στο Αρεταίειο κάναμε την ωοληψια , έμβρυο μεταφορά δεν φτάσαμε να κάνουμε γιατι μας είπαν πως απο τα 13 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 3 κ απο αυτά κανενα δεν τα κατάφερε την δεύτερη μερα. Ενα απο τα αρνητικά ειναι οτι με το που έδωσε ο άντρας μου το σπερμα η κοπέλα που το παρέλαβε του είπε πως δεν προκειτε να πετύχει χωρίς καν να δουν το δείγμα και εκεί μας μπήκαν ψιλοι στα αυτιά οτι δεν θα πάει καλα κ οτι κάτι στραβό συμβαίνει εκεί μεσα. Η εμπειρία ήταν αρνητική , γιατι με είχαν σε ενα κρύο τύπου δωμάτιο χωρισμένο με παραβάν απο το δωμάτιο που γίνεται η ωοληψια , μου έβγαλαν το ταμπόν αφου με ξύπνησαν απο τη μέθη , κ μετα πονούσα για δυο μέρες , αφου δεν πήγα καν για δουλειά. Απο το προσωπικό μην περιμένεις φιλική αντιμετώπιση , ειναι καθαρά επαγγελματική κ απότομη. Αν θες να πας σε δημόσιο εχω ακούσει πολυ καλα λόγια για το Έλενα κ το Αττικό!

Νεφελι καλησπερα. διαβασα σε αλλο μην τι περασες.:( ποσο στεχωρηθηκα, λυπάμαι πολυ.

σχετικα με το γιατρο στο Αρεταιειο ειναι εξειδίκευμενος σε εξωσωματικη; λες για τον Β..; σκεφτομουν να παω αλλα εμαθα καποια πραγματα που δεν ηταν καλα... οποτε παω θα παω στο Μητερα. που ειναι και ο γιατρος μου.

Τραγικη η εμπειρία.

σου ευχομαι συντομα αδελφακι να φερεις στην κορουλα σου...

Νεφελι καλησπερα. διαβασα σε αλλο μην τι περασες.:( ποσο στεχωρηθηκα, λυπάμαι πολυ.

σχετικα με το γιατρο στο Αρεταιειο ειναι εξειδίκευμενος σε εξωσωματικη; λες για τον Β..; σκεφτομουν να παω αλλα εμαθα καποια πραγματα που δεν ηταν καλα... οποτε παω θα παω στο Μητερα. που ειναι και ο γιατρος μου.

Τραγικη η εμπειρία.

σου ευχομαι συντομα αδελφακι να φερεις στην κορουλα σου...

Ναι,αυτός είναι! Να μην πας! Ειλικρινά ούτε που να τον ξαναδώ αυτόν κ τον άλλον!!!! Σε ευχαριστώ κοπέλα μου για τα καλά σου λόγια,π. Κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο!!!

HpRzp3.png0ExJp3.png

Απο τα 13 δεν φθασατε σ μεταφορα? Κ πολυ ασχημο να πουν στον συζυγο σου αυτο καθολου επαγγελματικο.

Σε όσους γιατρούς είπα το ιστορικό μας, όλοι μου είπαν σχεδόν καταμουτρα ότι προφανώς τα έμβρυα μας ή τα ωαρια μου πήγαν αλλού!!!! Οπότε φαντάζεστε τι γίνεται πίσω από την πλάτη μας.......

HpRzp3.png0ExJp3.png

Αν μιλατε για τον Ν Β δεν νομιζω οτι ειναι ανηθικος ωστε να κανει κατι τετοιο. Ειχα κανει παλιοτερα προσπ στο λητω μαζι του ανεπιτυχεις. Ειχε αλλα αρνητ κυριως ελλειψη επαγελματισμου κ συντονισμου λογω πολλης δουλειας αλλα ηταν ηθικος νομιζω τουλαχ... πιο πολυ για ανευθυνοτητα κ ανικανοτητα του εργαστηριου θα πιστευα. Τωρα διαβασα κ εγω την ιστορια σου σε αλλο θεμα. Ευχομαι τα καλυτερα για το παιδακι κ ολα να πανε καλα στην επομενη προσπαθεια σου...

[/b]

Σε όσους γιατρούς είπα το ιστορικό μας, όλοι μου είπαν σχεδόν καταμουτρα ότι προφανώς τα έμβρυα μας ή τα ωαρια μου πήγαν αλλού!!!! Οπότε φαντάζεστε τι γίνεται πίσω από την πλάτη μας.......

Αν μιλατε για τον Ν Β δεν νομιζω οτι ειναι ανηθικος ωστε να κανει κατι τετοιο. Ειχα κανει παλιοτερα προσπ στο λητω μαζι του ανεπιτυχεις. Ειχε αλλα αρνητ κυριως ελλειψη επαγελματισμου κ συντονισμου λογω πολλης δουλειας αλλα ηταν ηθικος νομιζω τουλαχ... πιο πολυ για ανευθυνοτητα κ ανικανοτητα του εργαστηριου θα πιστευα. Τωρα διαβασα κ εγω την ιστορια σου σε αλλο θεμα. Ευχομαι τα καλυτερα για το παιδακι κ ολα να πανε καλα στην επομενη προσπαθεια σου...

[/b]

οχι για αυτον... για τον Π Β μιλαω εγω..

HpRzp3.png0ExJp3.png

Ναι,αυτός είναι! Να μην πας! Ειλικρινά ούτε που να τον ξαναδώ αυτόν κ τον άλλον!!!! Σε ευχαριστώ κοπέλα μου για τα καλά σου λόγια,π. Κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο!!!

σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου και εσυ συντομα μωρακι στην αγκαλια σου!!!

περιστατικο: διδυμη κυηση ενω ειχε γινει ξεκαθαρο οτι εφοσον ολα κυλησουν ομαλα να γινει φυσιολογικος τοκετος. ομως λιγο πριν το τελος ειπε πως το ενα μωρο ειναι αναποδα και πρεπει να γινει καισαρική..... η κοπελα πηγε αλλου κανοντας εξετασεις και προς εκπληξη της και τα δυο μωρα ηταν με το κεφαλι κατω:roll::roll::roll:

χανεις η δεν χανεις την εμπιστοσύνη μετα στον γιατρο αυτον;;; ;;

εννοειται πως τον αφησε μετα τη γεννα γιατι ηταν τελευταιες εβδομαδες

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας . Σε λίγο καιρό ετοιμάζομαι για την 3η προσπάθεια εξωσωματικης .. έχετε κάποια εμπειρία από το νοσοκομείο Αρεταιειο? Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις γνώμες σας . Ευχαριστώ πολύ 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα