Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαιευτήριο Ρέα


RANIA

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αγοροmummy για την απάντησή σου!!! Η αλήθεια είναι ότι για να γεννήσω στο Αλεξάνδρα έπρεπε να αλλάξω γυναικολόγο για εκείνη την περίοδο. Όμως η γυναικολόγος μου με ξέρει εδώ και 15 χρόνια και ήθελα αυτή τη φορά να είμαι μαζί της. Και είπαμε με τον άντρα μου να δώσουμε κάτι παραπάνω για να εξασφαλίσουμε κάάάάτι καλύτερο... Αλλά ξαφνικά φοβήθηκα γιατί κάθησα και διάβασα για το Ρέα και ενώ το 2011 τα σχόλια ήταν θετικότατα, τώρα η πλειονότητά τους είναι αποκαρδιωτική...Και λέω...λεφτά για το ξενοδοχείο και να νοιώσω πάλι χάλια? Μήπως να πάω πάλι στο Αλεξάνδρα...?Από την άλλη φοβάμαι πλέον το δημόσιο γιατί οι περικοπές παντού καταπατούν κάθε έννοια κοινωνικού κράτους....

μερικα πραγματα ειναι και υποκειμενικα! δηλαδη οντως μπορει καποιες μανουλες να επεσαν σε ασχημο προσωπικο κλπ στο ΡΕΑ, κοντινα μου προσωπα που γεννησαν προσφατα ομως ειναι πολυ ευχαριστημενα. Κι εμενα μου ετυχε καποια αγενεστατη μαια με ξινισμενα μουτρα ή μια φορα ζητουσα νερο και αργησαν πολυ να μου φερουν αλλα δε μπορω να τα πω ως αφορμες να μην ξαναπαω εφοσον ολα τα αλλα ηταν τελεια, καθε μερα αλλαζαν κλινοσκεπασματα και πετσετες, καθαριζαν ολο το δωματιο και το μπανιο σχολαστικα, το φαγητο πολυ καλο, και οι περισσοτερες μαιες ειχαν υπομονη και διαθεση να με βοηθησουν με το θηλασμο. Η διπλανη μου ας πουμε που πονουσε πολυ μετα τον τοκετο της της εφταιγαν ολα, δε την κατηγορω την κοπελα, αφου υπεφερε! αλλα αυτο δεν ηταν θεμα μαιευτηριου αλλα της γιατρου της και του οργανισμου της.. κατ'επεκταση γκρινιαζε για τα παντααα και ειναι λογικο! Δε σημαινει πως στο ιδιωτικο επειδη πληρωνεις ειναι ολα ροδινα.. απλα ειναι πιο αξιοπρεπη συνηθως. Εχεις την επιλογη οποτε θελεις να πας για ξεναγηση στο ΡΕΑ, εγω ετσι ειχα κανει γιατι ο γιατρος μου ειναι και στο ιασω και ηθελα να αποφασισω.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μερικα πραγματα ειναι και υποκειμενικα! δηλαδη οντως μπορει καποιες μανουλες να επεσαν σε ασχημο προσωπικο κλπ στο ΡΕΑ, κοντινα μου προσωπα που γεννησαν προσφατα ομως ειναι πολυ ευχαριστημενα. Κι εμενα μου ετυχε καποια αγενεστατη μαια με ξινισμενα μουτρα ή μια φορα ζητουσα νερο και αργησαν πολυ να μου φερουν αλλα δε μπορω να τα πω ως αφορμες να μην ξαναπαω εφοσον ολα τα αλλα ηταν τελεια, καθε μερα αλλαζαν κλινοσκεπασματα και πετσετες, καθαριζαν ολο το δωματιο και το μπανιο σχολαστικα, το φαγητο πολυ καλο, και οι περισσοτερες μαιες ειχαν υπομονη και διαθεση να με βοηθησουν με το θηλασμο. Η διπλανη μου ας πουμε που πονουσε πολυ μετα τον τοκετο της της εφταιγαν ολα, δε την κατηγορω την κοπελα, αφου υπεφερε! αλλα αυτο δεν ηταν θεμα μαιευτηριου αλλα της γιατρου της και του οργανισμου της.. κατ'επεκταση γκρινιαζε για τα παντααα και ειναι λογικο! Δε σημαινει πως στο ιδιωτικο επειδη πληρωνεις ειναι ολα ροδινα.. απλα ειναι πιο αξιοπρεπη συνηθως. Εχεις την επιλογη οποτε θελεις να πας για ξεναγηση στο ΡΕΑ, εγω ετσι ειχα κανει γιατι ο γιατρος μου ειναι και στο ιασω και ηθελα να αποφασισω.

 

 

ΟΚ! Ακούγεται ανθρώπινο το κλίμα έτσι όπως το περιγράφεις. Άντε να κάνω και την πιο ...πρακτική ερώτηση και χίλια συγνώμη αν σε πρήζω!!! Και ευχαριστώ κιόλας που παίρνεις το χρόνο να μου απαντήσεις. Με το κόστος τι γίνεται?

Λέει σε ένα site ότι για ΕΟΠΥΥ με καισαρική το κόστος ανέρχεται σε 1266 ευρώ. Από αυτά τα χρήματα μου επιστρέφεται κάποιο ποσό από τον ΕΟΠΥΥ? Ή εγώ πληρώνω ας πούμε 400 ευρώ και τα υπόλοιπα ο ΕΟΠΥΥ. Οπότε ουσιαστικά πληρώνω τελικά 400 ευρώ + την αμοιβή της γιατρού?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ! Ακούγεται ανθρώπινο το κλίμα έτσι όπως το περιγράφεις. Άντε να κάνω και την πιο ...πρακτική ερώτηση και χίλια συγνώμη αν σε πρήζω!!! Και ευχαριστώ κιόλας που παίρνεις το χρόνο να μου απαντήσεις. Με το κόστος τι γίνεται?

Λέει σε ένα site ότι για ΕΟΠΥΥ με καισαρική το κόστος ανέρχεται σε 1266 ευρώ. Από αυτά τα χρήματα μου επιστρέφεται κάποιο ποσό από τον ΕΟΠΥΥ? Ή εγώ πληρώνω ας πούμε 400 ευρώ και τα υπόλοιπα ο ΕΟΠΥΥ. Οπότε ουσιαστικά πληρώνω τελικά 400 ευρώ + την αμοιβή της γιατρού?

καλε δε με πρηζεις καθολου! εγω δεν ειμαι στον εοπυυ, πληρωσα ολο το ποσον, για φ.τ. 1600 και επειδη κρατησα και αιμα ομφαλιου λωρου πηγε συνολο 1800 ευρω. απλα μετα πηρα πισω το επιδομα απο το ταμειο μου. με τον εοπυυ πληρωνεις τη διαφορα, δηλαδη απ'οσο σου κοστισει το δωματιο κλπ μετα πληρωνεις τη διαφορα. αν ο εοπυυ καλυπτει 800 ευρω και η γεννα κοστιζει 1200 τοτε ναι εσυ πληρωνεις τα 400. δε παιρνεις κατι στο χερι. αν και λογικα θα κοστιζει λιγο παραπανω γιατι οι τιμες που ειδες μαλλον ειναι χωρις φπα. ας μη σε μπερδευω ομως, καλυτερα θα στα πει καποια κοπελα με εοπυυ που να γεννησε προσφατα με καισαρικη στο ρεα.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

panmarne καλησπερα.εγω γεννησα τελος γεναρη φετος.εμενα ο γυναικολογος μου ηταν στο ιασω και στο ρεα.τα επισκεφτηκα και τα 2 και καταληξαμε στο ρεα(αφου και οι τιμες λιγο πολυ ηταν ιδιες).σαν εγκαταστασεις επειδη ειναι πιο καινουριο ειναι καλυτερο.και εγω ενω ειχα ακουσει καλα λογια ειχα διαβασει καποια αρνητικα σχολια εδω και ειχα ψιλοαγχοθει.τελικα ηταν οπως τα περιμενα.πολυ καλη εξηπηρετηση,οι κοπελες με βοηθησαν οσο μπορουσαν στον θηλασμο(μονο μια ηταν μουρτζουφλο),ωραιο το περιβαλλον,πολυ καθαρα,τελειο το φαγητο.εγω ειχα ευχαριστη εμπειρια.και ναι ετυχε και σε μενα μια φορα να καθυστερησουν αλλα γινοταν πραγματικα πανικος.γενικα συμφωνω με αυτα που εγραψε η αγοροmummy.εγω εμεινα σε 2κλινο οικονομικο με εοπυυ.πληρωσα περιπου 1500(δεν θυμαμαι ακριβως)και επιπλεον τα χρηματα του γιατρου που ειναι ασχετα με το ρεα.δηλαδη για να καταλαβεις οι τιμες που σου δινουν ειναι αυτα που θα πληρωσεις εσυ(και τα υπολοιπα τα παιρνει απευθειας το μαιευτηριο απο τον εοπυυ).αν πας εκει να δεις τα δωματια σου δινουν και τον τιμοκαταλογο στο λογιστηριο.για το αν παιρνεις αλλα χρηματα απο τον εοπυυ σαν επιδομα κτλ θα πρεπει να ρωτησεις στον εοπυυ.δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα.οτι σου ερχεται ρωτα και θα απαντησουμε:)

Link to comment
Share on other sites

panmarne καλησπερα.εγω γεννησα τελος γεναρη φετος.εμενα ο γυναικολογος μου ηταν στο ιασω και στο ρεα.τα επισκεφτηκα και τα 2 και καταληξαμε στο ρεα(αφου και οι τιμες λιγο πολυ ηταν ιδιες).σαν εγκαταστασεις επειδη ειναι πιο καινουριο ειναι καλυτερο.και εγω ενω ειχα ακουσει καλα λογια ειχα διαβασει καποια αρνητικα σχολια εδω και ειχα ψιλοαγχοθει.τελικα ηταν οπως τα περιμενα.πολυ καλη εξηπηρετηση,οι κοπελες με βοηθησαν οσο μπορουσαν στον θηλασμο(μονο μια ηταν μουρτζουφλο),ωραιο το περιβαλλον,πολυ καθαρα,τελειο το φαγητο.εγω ειχα ευχαριστη εμπειρια.και ναι ετυχε και σε μενα μια φορα να καθυστερησουν αλλα γινοταν πραγματικα πανικος.γενικα συμφωνω με αυτα που εγραψε η αγοροmummy.εγω εμεινα σε 2κλινο οικονομικο με εοπυυ.πληρωσα περιπου 1500(δεν θυμαμαι ακριβως)και επιπλεον τα χρηματα του γιατρου που ειναι ασχετα με το ρεα.δηλαδη για να καταλαβεις οι τιμες που σου δινουν ειναι αυτα που θα πληρωσεις εσυ(και τα υπολοιπα τα παιρνει απευθειας το μαιευτηριο απο τον εοπυυ).αν πας εκει να δεις τα δωματια σου δινουν και τον τιμοκαταλογο στο λογιστηριο.για το αν παιρνεις αλλα χρηματα απο τον εοπυυ σαν επιδομα κτλ θα πρεπει να ρωτησεις στον εοπυυ.δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα.οτι σου ερχεται ρωτα και θα απαντησουμε:)

να σου ζησει κοπελα μου!! κι εγω σε δικλινο ειχα μεινει, στον 5ο οροφο. Πληρωσα για τρικλινο επειδη αυτο ειχα ζητησει, με εβαλαν ομως σε δικλινο προφανως λογω πληροτητας. Πολυ πιαθνο να ειχαμε πεσει στην ιδια στριμενη μαια γρρρρ! χαιρομαι που διαβαζω καλες εντυπωσεις και απο εσενα.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησει κοπελα μου!! κι εγω σε δικλινο ειχα μεινει, στον 5ο οροφο. Πληρωσα για τρικλινο επειδη αυτο ειχα ζητησει, με εβαλαν ομως σε δικλινο προφανως λογω πληροτητας. Πολυ πιαθνο να ειχαμε πεσει στην ιδια στριμενη μαια γρρρρ! χαιρομαι που διαβαζω καλες εντυπωσεις και απο εσενα.

 

σ ευχαριστω πολυ:D!να μας ζησουν και να ναι καλοτυχα!το μονο που μου ειχε κανει κακη εντυπωση ειναι για το parking.κανονικα θα πρεπε εστω για εμας που νοσηλευομαστε να ηταν δωρεαν.τοσα και τοσα χρηματα παιρνουν εκει βρηκαν να κανουν τσιγκουνιες?τελοσπαντων...

επισης panmarne εχει και μαθηματα θηλασμου.εγω το παρακολουθησα λιγο πριν γεννησω.καθε μερα 11-12(δεν ειμαι σιγουρη)στον 7ο οροφο.φυσικα μπορεις να το παρακολουθησεις και τις μερες που θα εισαι εκει οταν γεννησεις.με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

panmarne καλησπερα.εγω γεννησα τελος γεναρη φετος.εμενα ο γυναικολογος μου ηταν στο ιασω και στο ρεα.τα επισκεφτηκα και τα 2 και καταληξαμε στο ρεα(αφου και οι τιμες λιγο πολυ ηταν ιδιες).σαν εγκαταστασεις επειδη ειναι πιο καινουριο ειναι καλυτερο.και εγω ενω ειχα ακουσει καλα λογια ειχα διαβασει καποια αρνητικα σχολια εδω και ειχα ψιλοαγχοθει.τελικα ηταν οπως τα περιμενα.πολυ καλη εξηπηρετηση,οι κοπελες με βοηθησαν οσο μπορουσαν στον θηλασμο(μονο μια ηταν μουρτζουφλο),ωραιο το περιβαλλον,πολυ καθαρα,τελειο το φαγητο.εγω ειχα ευχαριστη εμπειρια.και ναι ετυχε και σε μενα μια φορα να καθυστερησουν αλλα γινοταν πραγματικα πανικος.γενικα συμφωνω με αυτα που εγραψε η αγοροmummy.εγω εμεινα σε 2κλινο οικονομικο με εοπυυ.πληρωσα περιπου 1500(δεν θυμαμαι ακριβως)και επιπλεον τα χρηματα του γιατρου που ειναι ασχετα με το ρεα.δηλαδη για να καταλαβεις οι τιμες που σου δινουν ειναι αυτα που θα πληρωσεις εσυ(και τα υπολοιπα τα παιρνει απευθειας το μαιευτηριο απο τον εοπυυ).αν πας εκει να δεις τα δωματια σου δινουν και τον τιμοκαταλογο στο λογιστηριο.για το αν παιρνεις αλλα χρηματα απο τον εοπυυ σαν επιδομα κτλ θα πρεπει να ρωτησεις στον εοπυυ.δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα.οτι σου ερχεται ρωτα και θα απαντησουμε:)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εδώ λοιπόν για την απάντησή σου!!! Μόλις την είδα...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα. Πρόκειται να γεννήσω σε λίγες ημέρες στο ΡΕΑ. Μπορείτε να μου πείτε τι παρέχει η κλινική; Στο ΙΑΣΩ πριν 5 περίπου χρόνια έδιναν πετσέτες αφρόλουτρο. Αυτά τα παρέχει ή πρέπει να φέρω δικά μου. Επίσης το επιπλέον ποσό που αναφέρουν πόσο περίπου βγαίνει;. Πρόκειται να γεννήσω σε τρίκλινο με καισαρική και μου είπαν 1580+13%ΦΠΑ + φάρμακα. Το ποσό των φαρμάκων με ενδιαφέρει εννοείται υπό κανονικές συνθήκες.

Ευχαριστώ. :):)

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο Ρέα πριν 10 μήνες. Στο δωμάτιο είχαν πετσέτες, εσώρουχα μιας χρήσης (με βόλεψαν πολύ), σερβιέτες (και αυτες τις χρησιμοποίησα) και ένα τζελ για καθαρισμό της ευαίσθητης περιοχής. 'Οταν τελείωναν οι σερβιέτες κλπ τους ζητούσα και μου έφερναν και στο τέλος δεν είδα κάποια χρέωση. Επίσης δεν μου χρέωσαν τα υπόθετα βολταρέν που χρησιμοποίησα. Σε γενικές γραμμές δεν πλήρωσα κάτι παραπάνω απο ότι είχα υπολογίσει. Μόνο 250 ευρώ έδωσα παραπάνω γιατί διάλεξα να κάνω τις προαιρετικές εξετάσεις. Εσύ τι εννοείς όταν λες +φάρμακα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα στο Ρέα πριν 10 μήνες. Στο δωμάτιο είχαν πετσέτες, εσώρουχα μιας χρήσης (με βόλεψαν πολύ), σερβιέτες (και αυτες τις χρησιμοποίησα) και ένα τζελ για καθαρισμό της ευαίσθητης περιοχής. 'Οταν τελείωναν οι σερβιέτες κλπ τους ζητούσα και μου έφερναν και στο τέλος δεν είδα κάποια χρέωση. Επίσης δεν μου χρέωσαν τα υπόθετα βολταρέν που χρησιμοποίησα. Σε γενικές γραμμές δεν πλήρωσα κάτι παραπάνω απο ότι είχα υπολογίσει. Μόνο 250 ευρώ έδωσα παραπάνω γιατί διάλεξα να κάνω τις προαιρετικές εξετάσεις. Εσύ τι εννοείς όταν λες +φάρμακα?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :D . Άρα λίγο πολύ δίνουν ότι έδιναν και στο ΙΑΣΩ. Φάρμακα εννοούσα τα παυσίπονα κλπ. Προαιρετικές εξετάσεις δεν θα τις κάνουμε όλες κατόπιν συνεννόησης με τον παιδίατρό μας (μόνο αυτιά και μεταβολικά).

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι νέα και εγω στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω για φυσιολογικό τοκετό ποιές είναι οι τιμές για μονόκλινο ή δίκλινο...ξέρει καμία? επίσης απο αυτό το ποσό παίρνουμε τίποτε πίσω απο εοπυ?με το καλό θα γεννήσω Ιανουάριο και κάνω έρευνα απο τώρα!:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι νέα και εγω στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω για φυσιολογικό τοκετό ποιές είναι οι τιμές για μονόκλινο ή δίκλινο...ξέρει καμία? επίσης απο αυτό το ποσό παίρνουμε τίποτε πίσω απο εοπυ?με το καλό θα γεννήσω Ιανουάριο και κάνω έρευνα απο τώρα!:D

 

Τις τιμές θα τις βρεις στο internet, είναι 2000-3000 περίπου για δίκλινο με φυσιολογικό. Το επίδομα το έχουν ήδη αφαιρέσει δεν παίρνεις τίποτα εσύ.

 

Τελικά εμείς δε θα γεννήσουμε στο Ρέα. Η γυναικολόγος μας είπε οτι δε συνεργάζεται με το ΡΕΑ παρότι είναι σχετικά κοντά μας (και στη γυναικολόγο και σε μας).

Δε ήθελε να μας πει γιατί, αλλά την εμπιστευόμαστε πολύ, απλώς μας είπε αόριστα οτι πολλά έχουν αλλάξει εκεί τελευταία...

as1cCBT0g410010MzgybGR8NDUzbHxIIG1wZW1wYSBtYXMgZWluYWk.gif

 

an1cRfv003D1200MDAwMjAwMGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TyBGaWxpcHBha29zIG1hcyBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

theodore1512 ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τιμες δεν αναφέρονται στο site (εκτός αν δεν μπορώ να τις βρω εγώ) γιαυτό ρώτησα μήπως κάποια κοπέλα έχει γεννήσει εκεί πρόσφατα και ξέρει...:P:p

Link to comment
Share on other sites

theodore1512 ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τιμες δεν αναφέρονται στο site (εκτός αν δεν μπορώ να τις βρω εγώ) γιαυτό ρώτησα μήπως κάποια κοπέλα έχει γεννήσει εκεί πρόσφατα και ξέρει...:P:p

 

Όντως στο site δεν αναφέρουν τιμές. Αν πάρεις τηλέφωνο στο λογιστήριο του ΡΕΑ θα σου πουν αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι νέα και εγω στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω για φυσιολογικό τοκετό ποιές είναι οι τιμές για μονόκλινο ή δίκλινο...ξέρει καμία? επίσης απο αυτό το ποσό παίρνουμε τίποτε πίσω απο εοπυ?με το καλό θα γεννήσω Ιανουάριο και κάνω έρευνα απο τώρα!:D

 

Καλησπέρα,

Το κόστος με ΦΤ για μονόκλινο είναι 3.200ευρώ, δίκλινο superior 1.700ευρώ και δίκλινο οικονομικό 1.400ευρώ + ΦΠΑ

Ο ΕΟΠΠΥ πληρώνει την διαφορά οπότε δεν παίρνεις χρήματα πίσω

Φυσικά στο πιο πάνω ποσό δεν περιλαμβάνεται η αμοιβή ιατρού και μαίας. Αν στείλεις email σου στέλνουν τον τιμοκατάλογο καθώς και διάφορες άλλες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! είμαι νέα και εγω στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω για φυσιολογικό τοκετό ποιές είναι οι τιμές για μονόκλινο ή δίκλινο...ξέρει καμία? επίσης απο αυτό το ποσό παίρνουμε τίποτε πίσω απο εοπυ?με το καλό θα γεννήσω Ιανουάριο και κάνω έρευνα απο τώρα!:D

Πήγαινε και ρώτα στο λογιστήριο - σου δίνουν ένα κατάλογο. Το τρικλινο κοστίζει 1000 ευρώ για φυσιολ. τοκετό. Γενναω σε ένα μήνα το πολύ- θα σας πω κ τότε!

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ! mpizelini με το καλό αναμένω και την εντύπωση σου απο το μαιευτήριο!

 

Δεν εχω γεννήσει ακόμα! Θα σου πω όμως! πήγα προχθές στο ΡΕΑ και ζήτησα να μου δείξουν δωμάτια! Μια χαρά φαίνονται! Πήρα και τιμοκατάλογο. Λοιπόν για φυσιολογικό τοκετό (3 ημέρες) και ΕΟΠΥΥ οι τιμές είναι:

Τρικλινο: 1000

Οικ. Δίκλινο: 1400

Δικλινο superior: 1700

Μονόκλινο: 3200

Lux: 4000

Suite: 6500!

Σημείωση: Οι ανωτέρω τιμές ΔΕΝ συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 13% γραφει το φυλλάδιο κατω κατω!

Ελπίζω να σε κάλυψα!

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο ρεα που θα γεννήσω κορίτσια και ολες με το καλο είναι τελειο με ολες τις παροχες και ειναι απο τα πιο καινουργια

λητώ δεν θα πήγαινα ιασω ίσως λητώ όχι παντως

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω γεννήσει ακόμα! Θα σου πω όμως! πήγα προχθές στο ΡΕΑ και ζήτησα να μου δείξουν δωμάτια! Μια χαρά φαίνονται! Πήρα και τιμοκατάλογο. Λοιπόν για φυσιολογικό τοκετό (3 ημέρες) και ΕΟΠΥΥ οι τιμές είναι:

Τρικλινο: 1000

Οικ. Δίκλινο: 1400

Δικλινο superior: 1700

Μονόκλινο: 3200

Lux: 4000

Suite: 6500!

Σημείωση: Οι ανωτέρω τιμές ΔΕΝ συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 13% γραφει το φυλλάδιο κατω κατω!

Ελπίζω να σε κάλυψα!

Mpizelini ναι με κάλυψες πλήρως! με το καλό το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η δική μου εμπειρία από το ΡΕΑ ήταν πολύ καλή! Γέννησα πριν περίπου ένα μήνα και έχω να πω τα καλύτερα! Καθαριότητα, εξυπηρέτηση, τι να πρωτοθυμηθώ? Έκανα rooming in και οι νοσηλεύτριες και οι μαίες βοήθησαν πολύ με το θηλασμό. Στο θέμα του επισκεπτηρίου ήταν πολύ αυστηροί, δεν άφηναν πολλά άτομα μέσα στο δωμάτιο, άφηναν μόνο τους μπαμπάδες, αν υπήρχαν επισκέπτες τα μωρά τα έπαιρναν για να μην κολλήσουν κανένα μικρόβιο και όταν κάποια κοπέλα θήλαζε τους έβγαζαν όλους έξω. Αυτό το σχόλιο το γράφω για τις μανούλες που θα γεννήσουν εκεί σύντομα, για να έχουν μία πιο πρόσφατη γνώμη, γιατί κι εγώ διάβαζα ότι έχει χαλάσει σα νοσοκομείο και είχα αρχίσει να φοβάμαι για το τι θα συναντήσω... Τελικά όλα πήγαν καλά :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...