Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαιευτήριο Ρέα


RANIA

Recommended Posts

Το προηγουμενο Σαββατο μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα ανοιξει 1 με 5 Δεκεμβρη. Εγω θα γεννησω μεχρι στις 14 Δεκεμβρη και μου ειπε οτι σιγουρα θα γεννησω εκει.Κοριτσια το περιμενω πως και πως!!!

 

Δε σου είπε κάποια τιμή ούτε στο περίπου; Όλα καλά να πάνε! Περιμένουμε εντυπώσεις... :)

squsquard20110219_-9_My+baby+is.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει ότι για φυσ/κο τοκετό με επισκληρίδιο το κόστος θα είναι γύρω στα 1500 ευρώ και το συζητούσαν και για λίγο λιγότερο..μιλάμε για το πιο οικονομικό(μάλλον 4κλινο, δεν ξέρω κιόλας τι δωμάτια έχει).

Περιμένουμε λοιπόν όλες τις πρώτες εντυπώσεις! :-)

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυριο το απογευμα θα παω στο γιατρο για την εβδομαδιαια εξεταση και ελπιζω να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες.Οσο για τις τιμες μου ειχε πει οτι προσπαθουν οι τιμες να ειναι εως και 40% κατω απο τα αλλα μαιευτηρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγω γενναω στο ΡΕΑ 23 Φλεβάρη με προγραμματισμενη καισαρική.Απ οτι μου χει πει ο γιατρος μουθα λειτουργησει μεσα Δεκεμβρη,αλλά απο μηνα σε μηνα το πανε. Αυριο εχω ραντεβου και θα τον ρωτησω παλι.

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου μου είχε πει ότι για φυσ/κο τοκετό με επισκληρίδιο το κόστος θα είναι γύρω στα 1500 ευρώ και το συζητούσαν και για λίγο λιγότερο..μιλάμε για το πιο οικονομικό(μάλλον 4κλινο, δεν ξέρω κιόλας τι δωμάτια έχει).

Περιμένουμε λοιπόν όλες τις πρώτες εντυπώσεις! :-)

 

Να υποθέσω οτι μιλάμε πάντα για το κόστος του ρέα μόνο έτσι δεν είναι? και επιπλέον άλλα τόσα του γιατρού...?

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι μιλάμε πάντα για το κόστος του ρέα μόνο έτσι δεν είναι? και επιπλέον άλλα τόσα του γιατρού...?

 

 

Ναι βέβαια, μιλάμε μόνο για το Ρέα άλλα τόσα περίπου και στον γιατρό.

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα.

Χθες είχα πάει στην γυναικολόγο μου που είναι μέτοχος στο Ρέα και μου έγραψε κάποιες αιματολογικές εξετάσεις και μου είπε από βδομάδα να πάρω για ραντεβού, το δε Papp-A που είναι για 20/12 μου είπε σίγουρα εκεί θα το κάνω.

Προσπαθούν να ανοίξουν την Δευτέρα του Αγίου Νικολάου αλλά είναι οριακά να το καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

elepet καλησπέρα, μήπως έχεις νέα για το πότε θα ανοίξει επιτέλους, εμένα ο γιατρός την Δευτέρα που τον ρώτησα είπε ότι στις 06/12/2010 μάλλον. επίσης με ενημέρωσε ότι το τετράκλινο οπου θα έχει χώρισμα στη μέση με πόρτα και ξεχωριστή τουαέτα ανα δύο κρεβάτια θα έχει κόστος περίπου 1.700Ε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι ρε συ, καλά θα ήταν ο γιατρός θέλει 1800, το θέμα είναι πήρα να ρωτήσω τιμή στο ιασώ για την κουμπάρα μου και με ενημέρωσαν για 3κλινο, 2κλινο και σουίτα, όταν λοιπόν τους ρώτησα για 4κλινο και 6κλινο τιμή μου είπαν ότι δεν υπάρχει.. κουφό? και πως γίνεται άλλες κοπέλες να έχουν γεννήσει σε 4κλινο κ 6κλινο...

πάντως απο τιμές μου είπαν ότι το 3κλινο για φυσιολ για 4 μέρες είναι 2000 + 11% φ.π.α. και το 2κλινο 3300 +11% φ.π.α. + 200 καισαρική, ωστόσο μου φάνηκε κάπως το 4κλινο στο ρεα να έχει 1700 που παρεμπιπτόντως δεν με ενημέρωσε ο γιατρός αν η τιμή είχε φ.π.α. επειδή ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο μέχρι να ανοίξει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,ειναι η πρώτη φορά που μπαινω στο φόρουμ κ έχω πολλές ερωτήσεις για μανούλες που μπορεί να έχουν τα ίδια συμπτώματα με μενα. καταρχήν ενδιαφέρομαι κ εγώ για το ρέα,την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με την γιατρό μου θα την ρωτήσω πότε ανοίγει,εκτός αν μάθει κάποια γρηγορότερα.είμαι στα μισά της 23ης εβδομάδας πήρα σήμερα τις εξετάσεις μου και δείχνουν ίχνη λεύκωμα στα ούρα,ο αιματοκρίτης μου από 43 το α΄τρίμηνο είναι 33,4 παρόλο που παίρνω 2 φορές σίδηρο και τρώω κρέας.την περασμένη εβδομάδα έκανα την β΄επιπέδου και ο πλακούντας είναι χαμηλός,λένε ίσως πρόωρος τοκετός πριν την 33η εβδομάδα.είναι το πρώτο μας παιδάκι με εξωσωματικη, το πιάσαμε την 4η φορά.ανησυχώ λίγο,αν μπορεί καποια να βοηθήσει με την εμπειρία της θα χαρώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,ειναι η πρώτη φορά που μπαινω στο φόρουμ κ έχω πολλές ερωτήσεις για μανούλες που μπορεί να έχουν τα ίδια συμπτώματα με μενα. καταρχήν ενδιαφέρομαι κ εγώ για το ρέα,την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με την γιατρό μου θα την ρωτήσω πότε ανοίγει,εκτός αν μάθει κάποια γρηγορότερα.είμαι στα μισά της 23ης εβδομάδας πήρα σήμερα τις εξετάσεις μου και δείχνουν ίχνη λεύκωμα στα ούρα,ο αιματοκρίτης μου από 43 το α΄τρίμηνο είναι 33,4 παρόλο που παίρνω 2 φορές σίδηρο και τρώω κρέας.την περασμένη εβδομάδα έκανα την β΄επιπέδου και ο πλακούντας είναι χαμηλός,λένε ίσως πρόωρος τοκετός πριν την 33η εβδομάδα.είναι το πρώτο μας παιδάκι με εξωσωματικη, το πιάσαμε την 4η φορά.ανησυχώ λίγο,αν μπορεί καποια να βοηθήσει με την εμπειρία της θα χαρώ πολύ.

 

Καλημέρα. Λοιπόν για τον αιματοκρίτη και εγώ ξεκίνησα με 41 και έφτασε μέχρι 31 και έπινα και 2 φορές σίδηρο όπως και εσύ. Μετά από κάποιο μήνα (στον 7 με 8 μου φαίνεται) αρχίζει πάλι και ανεβαίνει. αμηλό πλακούντα έχει η κουνιάδα μου (το διαπίστωσαν στη Β΄επιπέδου) και της είπε ο γιατρός (έχουμε τον ίδιο) πολύ ξεκούραση και καθόλου βάρη και παρακολούθηση. Της είπε επίσης ότι μπορεί να ανέβει και λίγο μέχρι να γεννήσει. Δεν της είπε κάτι για προωρότητα. Για το λεύκωμα δεν μπορώ να σου πολλά. Μία φορά είχα πολύ λιγο λίγο όμως που ο γιατρός δεν έδωσε σημασία. Αν ανησυχείς πολύ γιατί δε ρωτάς το γιατρό σου να σε καθησυχασει. Καλή συνέχεια να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

απο ότι ξερω και εγω θελει πολύ ξεκουραση αλλα για προωρο τοκετό δεν νομίζω ότι τιθεται τέτοιο θέμα ωστε να γεννησεις μεσα του 8ου,πιστευω θα σε βάλει ξαπλα και όλα θα πανε καλα!.

Οσο αναφορα τον αιματοκρίτη εγω σημερα μπηκα στην 29 εβδομαδα και πριν 2 εβδομαδες που έκανα εξετασεις είχα 29 αιματοκρίτη, βεβαια μου εξηγησε ότι επειδή περιμενω διδυμα έχει πεσει τόσο χαμηλά και ότι γενικά τον 6ο μήνα τα μωρα παίρνουν πολύ σίδηρο.Τωρα παίρνω 2 σίδηρο την ημερα,θελει πολύ μοσχάρι,μπροκολο,μαιντανο,οσπρια,σαρδελες,σπανακι,παντζαρια κ.α. και μαλιστα μου επετρεψε (ενω στην εγκυμοσύνη απαγορεύεται) να φάω λίγο συκώτι.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμενα ο αιματοκριτης ανεβηκε τον 7ο μηνα οποτε μπορει να ανεβει, για εγκυο ειναι μια χαρα και εγω 32 ειχα και πηγε 34!

καλο λογικα ειναι να ξεκουραζεσαι αλλα καλυτερα θα σου πει η γιατρος σου.ευχομαι με το καλο.για το ιδιο θεμα λεμε και εδω αν θελετε να βλεπετε

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1817938#post1817938

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

πήρα να ρωτήσω τιμή στο ιασώ για την κουμπάρα μου και με ενημέρωσαν για 3κλινο, 2κλινο και σουίτα, όταν λοιπόν τους ρώτησα για 4κλινο και 6κλινο τιμή μου είπαν ότι δεν υπάρχει.. κουφό? και πως γίνεται άλλες κοπέλες να έχουν γεννήσει σε 4κλινο κ 6κλινο...

 

Το ΙΑΣΩ πλεον εχει σαν οικονομικοτερα δωματια τα 3κλινα.

Δεν εχει 4-κλινα κ 6-κλινα,τα καταργησανε!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Χθες τηλ. τον γιατρο μου απο το Ρεα κ του ειπαν να ειναι την τριτη 7 Δεκεμβρη εκεί για συνέντευξη τύπου κτλπ. Ανοίγει από μέρα σε μέρα, όπως μου είπε κ θα είναι ο πρώτος που θα ξεγεννήσει εκεί!:-D

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια, μακαρι, θα γλυτωσουμε ενα μεγαλο ποσο!εγω παω για καισαρικη και το ιασω εχει 2500 και το ρεα λενε για 1700-1900 αν και μου ειπαν οτι θα ειναι πιο κατω και απο το γαια οι τιμες.αλλα και 1900 μια χαρα δεδομενου!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια, μακαρι, θα γλυτωσουμε ενα μεγαλο ποσο!εγω παω για καισαρικη και το ιασω εχει 2500 και το ρεα λενε για 1700-1900 αν και μου ειπαν οτι θα ειναι πιο κατω και απο το γαια οι τιμες.αλλα και 1900 μια χαρα δεδομενου!

Καλησπέρα κορίτσια.Είμαι στην 24η εβδομάδα και περιμένω κ εγώ να ανοίξει το ρέα.Ο γιατρός μου, που είναι κ αυτός μέτοχος, μου είπε για καισαρική και 4κλινο περίπου 1700 με 1800 ευρώ.Δεν ξέρει ακόμα ακριβώς.Την τετάρτη έχω ραντεβού θα ξαναρωτήσω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο αιματοκριτης ανεβηκε τον 7ο μηνα οποτε μπορει να ανεβει, για εγκυο ειναι μια χαρα και εγω 32 ειχα και πηγε 34!

καλο λογικα ειναι να ξεκουραζεσαι αλλα καλυτερα θα σου πει η γιατρος σου.ευχομαι με το καλο.για το ιδιο θεμα λεμε και εδω αν θελετε να βλεπετε

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1817938#post1817938

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την ανταπόκριση.Για πρόωρο τοκετό το έγραψε ο γιατρός που μου έκανε το β΄επιπέδου.Αύριο έχω ραντεβού με την γιατρό μου και πιστεύω ότι θα μάθω περισσότερα.Θα σας ενημερώσω.Και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχετε κανενα νεο απο τους γιατρους σας;τελικα ανοιξε; γιαιτ δεν ειδα κατι στις ειδησεις, φανταζομαι θα το ελεγαν

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

 

Το ΡΕΑ ανοίγει την Δευτέρα 13/12/2010.

 

Παρακάτω θα βρείτε 2 άρθρα πο βρήκα στο internet πριν απο λίγο

 

http://www.protothema.gr/health-and-life/article/?aid=94421

 

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1099999

 

Καλή λευτεριά σε όλες μας και υγιεί μωράκια!!!

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αντε μπραβο!να παμε να το δουμε κιολας τα χριστουγεννα.

ειδα ομως οτι το ιασω αναλαμβανει δωρεαν συλλογη και φυλαξη βλαστοκυτταρων στην εταιρια του, θα το διασταυρωσω αυτοπροσωπως την αλλη βδομαδα που θα παω για doppler και θα σας πω. αν ισχυει θα το σκεφτουμε τι θα κανουμε με τον συζυγο, μηπως παμε εκει και να συλλεξουμε και βλαστοκυτταρα.

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...