Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαιευτήριο Ρέα


RANIA

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως, με βάση τον τελευταίο τιμοκατάλογο που είχε αναρτηθεί στο site του μαιευτηρίου και διαφήμιζε χαμηλότερες τιμές λόγω γενεθλίων υπάρχει μία απόκλιση...πριν τον ΕΟΠΠΥ οι τιμές με ΦΠΑ ήταν 1560 και 1785...τώρα διαμορφώνονται σε 791 και 904 αντίστοιχα..επομένως, αν προσθέσει κανείς τα 900 του επιδόματος τοκετού πηγαίνουμε 1691 και 1804...άρα, μιλάμε για αύξηση 130 και 19 ευρώ αντίστοιχα...

 

 

Καλησπέρα οι τιμές αυτές που λες πως είχε πρην τον ΕΟΠΥΥ γράφει απο κάτω πως είναι χωρις φπα;) ενω οι τιμές που έχετε γράψει με τον εοπυυ είναι με το φπα.

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι τιμές αυτές που λες πως είχε πρην τον ΕΟΠΥΥ γράφει απο κάτω πως είναι χωρις φπα;) ενω οι τιμές που έχετε γράψει με τον εοπυυ είναι με το φπα.

Όλες οι τιμές που έχω γράψει είναι με τον ΦΠΑ (δεν καταλαβαίνω να υπολογίζουμε 700+φπα....αυτή είναι μαρκετίστικη πολιτική των μαιευτηρίων...βάσει του συνόλου είναι καλό να υπολογίζουμε και να συγκρίνουμε)...

Προηγούμενος τιμοκατάλογος(υπήρχε στο site στην πρώτη σελίδα):

1380+ΦΠΑ=1560

1580+ΦΠΑ=1785

Τώρα με τον ΕΟΠΠΥ:

700+ΦΠΑ= 791

800+ΦΠΑ=904 . Σ' αυτές τις τιμές αν προσθέσουμε τα 900 ευρώ του επιδόματος τοκετού που δεν θα πάρουμε φθάνουμε:

1691...εξ' ου και τα 131 παραπάνω

1804...εξ΄ου και τα 19 παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τις τιμές στο ΡΕΑ και μου έμειναν κάποιες απορίες. Σε κάποια σελίδα εδώ αναφέρθηκε ότι στο κλειστό οικονομικό πακέτο αν μείνει παραπάνω χρεώνεσαι μόνο τη διαμονή, όχι φάρμακα κτλ. αλλά στον τιμοκατάλογο οι παροχές (πέρα από τη χρέωση του δωματίου) φαίνονται να είναι οι ίδιες, όπως και όσα εξαιρούνται. Και στο κλειστό οικονομικό πακέτο υπολογίζονται 3 μέρες, ενώ στα υπόλοιπα 4. Ξέρει κάποια τελικά αν χρειαστεί αν μείνει κάποιος παραπάνω, αν υπάρχει διαφορά στις χρεώσεις ανάμεσα στο κλειστό οικονομικό πακέτο και στα υπόλοιπα;

Ο τιμοκατάλογος εδώ: http://www.reamaternity.gr/files/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82%2023.01.12.pdf

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο οι προηγούμενες τιμές ήταν με φπα αλλα επειδή γέννησε η αδερφή μου πρην 2 μήνες(καισαρική) σε αυτή την τιμή της χρέωσαν +150 ευρώ τα φάρμακα είπαν και στο πακέτο ήταν 3 βράδυα(η αδερφή μου επειδή ήθελε να κάτσει 4 πλήρωσε εάν θυμάμαι καλά +100).τώρα είναι στην τιμή του εοπυυ και τα φάρμακα μέσα και στην κεσαρική είναι 4.

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οπότε ήταν 1580+ΦΠΑ=1785+150+100(εάν ήθελες 4 βράδυα)=2035

Όπως το είπες χαζά μαρκετίστηκα κόλπα για να φένεται ποιο φτηνό!!

Οπότε με αυτά τα δεδομένα μάλλον είναι καλύτερα με τον εοπυυ για κάποιον που θέλει τρίκλινο για τα άλλα πακέτα δεν γνωρίζω!

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι τιμές που έχω γράψει είναι με τον ΦΠΑ (δεν καταλαβαίνω να υπολογίζουμε 700+φπα....αυτή είναι μαρκετίστικη πολιτική των μαιευτηρίων...βάσει του συνόλου είναι καλό να υπολογίζουμε και να συγκρίνουμε)...

Προηγούμενος τιμοκατάλογος(υπήρχε στο site στην πρώτη σελίδα):

1380+ΦΠΑ=1560

1580+ΦΠΑ=1785

Τώρα με τον ΕΟΠΠΥ:

700+ΦΠΑ= 791

800+ΦΠΑ=904 . Σ' αυτές τις τιμές αν προσθέσουμε τα 900 ευρώ του επιδόματος τοκετού που δεν θα πάρουμε φθάνουμε:

1691...εξ' ου και τα 131 παραπάνω

1804...εξ΄ου και τα 19 παραπάνω...

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΜΕ ΦΤ ΣΤΟ ΡΕΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ , ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ 131 ΕΥΡΩ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΟΠΠΥ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΔΩΣΩ 791 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ....!;)

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΜΕ ΦΤ ΣΤΟ ΡΕΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ , ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ 131 ΕΥΡΩ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΟΠΠΥ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΔΩΣΩ 791 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ....!;)

 

Υπάρχει κάπου ο τιμοκατάλογος με το ταμείο; Γιατί στη σελίδα υπάρχει μόνο ο άλλος. Από το Ιασώ μου έστειλαν τις τιμές με το ταμείο. Δεν είναι φαντάζομαι οι ίδιες σε όλα τα μαιευτήρια, ε;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι βρε κοριτσια μηπως ξερετε αν δε θελουμε 3κλινο και θελουμε 2κλινο παραδειγμα ξερετε καθολου τιμες??

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΜΕ ΦΤ ΣΤΟ ΡΕΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ , ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ 131 ΕΥΡΩ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΟΠΠΥ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΝΟΣΗΛΕΙΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΔΩΣΩ 791 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ....!;)

 

Δηλ. οτιδήποτε χρειαστεί αν δεν μείνουμε παραπάνω μέσα η τιμή είναι σταθερή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντος που γενησα τον ιουλιο στο ρεα δεν πληρωσα παραπανω απο την τιμη που υπηρχε στον τιμοκαταλογο....για καισαρικη εμεινα 4 βραδια, μου εδωσαν 2 κρεμες για το στηθος, παυσιπονα κτλ και ηταν ολα στην τιμη.....χτες που μιλησα με το λογιστηριο μου ειπαν οτι το πακετο ειναι οπως και το περσινο...ολα πληρωμενα....

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καπως απογοητευτηκα σημερα. Πηρα τηλ στο Ρεα για να επιβεβαιωσω τις τιμες και το πως γινεται με ασφαλεια ΕΘΝΙΚΗ που μου καλυπτει μεχρι μονοκλινο 100% και με το ταμειο που εχω και οι τιμες που μου ειπαν δεν εχουν σχεση με τον τιμοκαταλογο. Ρωτησα για lux που θελω και να πληρωσω τη διαφορα και μου ειπε οτι η διαφορα ειναι 1600 ευρω να πληρωσω εγω πολλα τα ειδα. Επισης εχω δει και τα δωματια (πηγα), μονοκλινο με lux δεν εχουν και φοβερες ουσιαστικες διαφορες... Οι τιμες καταλογου αλλα λενε παντως:rolleyes:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ο τιμοκατάλογος με το ταμείο; Γιατί στη σελίδα υπάρχει μόνο ο άλλος. Από το Ιασώ μου έστειλαν τις τιμές με το ταμείο. Δεν είναι φαντάζομαι οι ίδιες σε όλα τα μαιευτήρια, ε;

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ,ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟ ΡΕΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΤΙΜΕΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΡΕΑ,ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ Η ΙΔΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι βρε κοριτσια μηπως ξερετε αν δε θελουμε 3κλινο και θελουμε 2κλινο παραδειγμα ξερετε καθολου τιμες??

ΔΕΣ ΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟΥΣ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ!

 

http://www.reamaternity.gr/files/%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82%2023.01.12.pdf

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. οτιδήποτε χρειαστεί αν δεν μείνουμε παραπάνω μέσα η τιμή είναι σταθερή;

ΑΠ'ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΝΑΙ,ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΤΛ,ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ.

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΠ'ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΝΑΙ,ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΤΛ,ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ.

 

Εμένα πάντως τον Νοέμβριο μου τα χρέωσαν μια χαρά τα φάρμακα στην καισαρική και μου βγηκε ετο τρίκλινο 2,500..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα, δεν δικαιουμαστε αρα το επιδομα 900ευρω τοκετου απο το ικα...παει κατευθειαν απο τον εοπυυ στο ρεα, σωστα?? αρα για φυσιολογικο τοκετο η για καισαρικη πληρωνουμε τα υπολοιπα, αναλογα με το πακετο τους, αν θελουμε 2κλινο η 3κλινο? ας ειναι.......αλλα τσαμπα πληρωνα 5 χρονια την ασφαλεια ζωης που καλυπτει τη γεννα 100%....δηλαδη αν δωσω 700ευρω--τα υπολοιπα για 3κλινο---η ασφαλιστικη θα μου δωσει μονο αυτα πισω λογικα.....ελπιζω να μην αλλαξουν πολιτικη ως αρχες αυγουστου γιατι υπαρχουν πολλα παραπονα με τον εοπυυ--γιατροι βγαινουν απο τις λιστες καθοτι απληρωτοι...κ σε 3 μηνες δεν ξερουμε τι θα συμβει...

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα, δεν δικαιουμαστε αρα το επιδομα 900ευρω τοκετου απο το ικα...παει κατευθειαν απο τον εοπυυ στο ρεα, σωστα?? αρα για φυσιολογικο τοκετο η για καισαρικη πληρωνουμε τα υπολοιπα, αναλογα με το πακετο τους, αν θελουμε 2κλινο η 3κλινο? ας ειναι.......αλλα τσαμπα πληρωνα 5 χρονια την ασφαλεια ζωης που καλυπτει τη γεννα 100%....δηλαδη αν δωσω 700ευρω--τα υπολοιπα για 3κλινο---η ασφαλιστικη θα μου δωσει μονο αυτα πισω λογικα.....ελπιζω να μην αλλαξουν πολιτικη ως αρχες αυγουστου γιατι υπαρχουν πολλα παραπονα με τον εοπυυ--γιατροι βγαινουν απο τις λιστες καθοτι απληρωτοι...κ σε 3 μηνες δεν ξερουμε τι θα συμβει...

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΧΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ...ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 3ΜΗΝΟ!

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι με τα φάρμακα που χρεώνονταν ξεχωριστά μεγάλη δηθενιά...δηλαδή γιατί δεν μπορούν από την αρχή να σου πουν ότι ό-λ-ο το πακέτο είτε φυσιολογικού είτε καισαρικής κοστίζει τόσο; δεν ξέρουν από πριν πόσο στοιχίζουν τα φάρμακα; και μια και άλλαξαν τα δεδομένα στις τιμές του Ρέα...ξέρει/θυμάται πόσο κοστίζουν οι εξετάσεις του μωρού για έλεγχο μεταβολικών νοσημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι;) οι εξετάσεις του μωρού για έλεγχο μεταβολικών νοσημάτων απο οτι ξέρω που γέννησε η αδερφή μου πρην 2 μήνες κοστίζει 200 ευρώ.Πάντως οι κοπέλες που ήταν στο δςματιο και οι άλλες 2 και η αδερφή μου πήραν τηλ τους παιδιάτρους τους και τους είπαν να μην τις κάνουν και εγώ επειδή γεννάω την παρασκευή πήρα τον δικό μου παιδίατρο σήμερα και ρώτησα και μου είπε το ίδιο πράγμα πως δεν χρειάζονται...τώρα αυτό είναι στην κρίση κάθε μανούλας και πόσο εμπιστεύεται τα λεγόμενα του παιδίατρου της.:-D

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μανούλες και μέλλουσες μανούλες, εγώ έχω την εξής απορία, τώρα που παίρνουν τα μαιευτήρια τα υπόλοιπα χρήματα από το εοπυ η διαδικασία για να πάρουμε το επίδομα τοκετού ποια είναι , ενημερώνεται αυτόματα το νοσοκομείο με κάποιο σύστημα και με το βιβλιάριο ασθενείας ή πρέπει να προσκομίσουμε κάποια έγγραφα και μετά θα μας ζητήσουν τη διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

μα τα 900ευρω που λογικα ειναι το επιδομα ΔΕΝ τα παιρνουμε νομιζω....πανε απο το εοπυυ στο μαιευτηριο! ετσι νομιζω....αλλιως θα πληρωναμε πχ τη γεννα 1600ε κ θα μας εδινε το ικα---τωρα εοπυυ- τα 900ε....χαος!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια μπερδευτηκα!! λοιπον, το 2κλινο στο ΡΕΑ ειναι 1850ε (τουλαχιστον αυτες τις τιμες μου εδωσαν πριν 2 βδομαδες που πηγα απο κει κ που μου ειπαν μαλιστα οτι δεν ηταν ακομα συμβεβλημενοι με κανενα ταμειο). αρα τωρα με τον εοππυ θα δωσω 950ε;;;;;;;;;;;; :confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον!!!!ενας θεος κ ο εοππυ ξερει...εγω θελω να δω τελικες τιμες δωματιων---ισως κ να αλλαξουν,ποιος ξερει...κ γω γενναω αρχες αυγουστου ισως ξαναλλαξουν τοτε!!!!Στην Ελλαδα ζουμε---δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει αυριο!!Ας εχουμε την υγεια μας κ βλεπουμε...θα παρω κ γω κανα τηλεφωνο στο μαιευτηριο αλλα τωρα θα γινεται πανικος σε σχεση με τον εοππυ....

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια μπερδευτηκα!! λοιπον, το 2κλινο στο ΡΕΑ ειναι 1850ε (τουλαχιστον αυτες τις τιμες μου εδωσαν πριν 2 βδομαδες που πηγα απο κει κ που μου ειπαν μαλιστα οτι δεν ηταν ακομα συμβεβλημενοι με κανενα ταμειο). αρα τωρα με τον εοππυ θα δωσω 950ε;;;;;;;;;;;; :confused::confused::confused::confused:

 

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ...ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΤΟ 1850 ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ 13%ΦΠΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑΧΕΙ,ΕΣΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ 950 ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ...ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΕΥΚΡΥΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...