Recommended Posts

Διαφημίσεις

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω ποιοί γιατροί συνεργάζονται με το Ρεα, οπότε αν κάποια απο σας γνωρίζει παρακαλώ ενημερώστε κι εμένα... ;)

SSvbp3.pngjuBIp2.png

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω ποιοί γιατροί συνεργάζονται με το Ρεα, οπότε αν κάποια απο σας γνωρίζει παρακαλώ ενημερώστε κι εμένα... ;)

Σου έστειλα πμ

LlIEp3.pngOjjvp3.png

Ο γιατρός λέγεται Μαργέλης Ζώης. Τον έχω αρκετά χρόνια. Είναι πάρα παρα πολύ καλός. Συνεργάζεται με ΓΑΙΑ, ΡΕΑ και ΙΑΣΩ. Αν τον έχει και κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να σας πει και αυτή. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Και αυτόν και τη μαία του.

LlIEp3.pngOjjvp3.png

Δεν το πιστεύω κι ο δικός μου γιατρός ο Μαργέλης είναι andigo. Πραγματικά είναι φοβερός! Αν δείτε και σε άλλα θέματα που έχω γράψει, κατάφερε να σώσει το μωρό μου με μία σούπερ έκτακτη περίδεση που μου έκανε σχεδόν στον 4ο μήνα. Είχα πλήρη διαστολή και το μωράκι μου κρεμόταν, αλλά τα καταφέραμε σε μία επέμβαση που είχε ποσοστό επιτυχίας 50%. Επίσης γέννησα με φυσιολογικό τοκετό ενώ το μωρό μου ήταν ψηλά και σε λάθος θέση μπαίνοντας στην 40η εβδομάδα.

Η μαία του η Δήμητρα είναι εξίσου καταπληκτική! Φοβερός χαρακτήρας, ευχάριστη, με υπομονή και με προσόντα σαν να είναι κι αυτή γιατρός!

Μόνο τα καλύτερα έχω να πω και για τους δύο!!!!!

ttafac0.aspx

tt102eba.aspx

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Ο γιατρός λέγεται Μαργέλης Ζώης. Τον έχω αρκετά χρόνια. Είναι πάρα παρα πολύ καλός. Συνεργάζεται με ΓΑΙΑ, ΡΕΑ και ΙΑΣΩ. Αν τον έχει και κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να σας πει και αυτή. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Και αυτόν και τη μαία του.

Δεν το πιστεύω κι ο δικός μου γιατρός ο Μαργέλης είναι andigo. Πραγματικά είναι φοβερός! Αν δείτε και σε άλλα θέματα που έχω γράψει, κατάφερε να σώσει το μωρό μου με μία σούπερ έκτακτη περίδεση που μου έκανε σχεδόν στον 4ο μήνα. Είχα πλήρη διαστολή και το μωράκι μου κρεμόταν, αλλά τα καταφέραμε σε μία επέμβαση που είχε ποσοστό επιτυχίας 50%. Επίσης γέννησα με φυσιολογικό τοκετό ενώ το μωρό μου ήταν ψηλά και σε λάθος θέση μπαίνοντας στην 40η εβδομάδα.

Η μαία του η Δήμητρα είναι εξίσου καταπληκτική! Φοβερός χαρακτήρας, ευχάριστη, με υπομονή και με προσόντα σαν να είναι κι αυτή γιατρός!

Μόνο τα καλύτερα έχω να πω και για τους δύο!!!!!

Χε-Χε!!!

Kι εγώ τον Μαργέλη έχω!!

Πάνω απ όλα είναι άνθρωπος και δεν σε εκμεταλλεύεται οικονομικά...

(καταλαβαίνετε τι εννοώ.... )

Όσο για την Δήμητρα...

"κύλησε ο τέτζερης και βρήκε το καπάκι!" :D

Ταιριάζουν απόλυτα επαγγελματικά! ;)

ΥΓ: Ελπίζω να μην μας διαβάσει κορίτσια ο Μαργέλης και

το "πάρει απάνω του"

και μας ξεπαραδιάσει στη ταρίφα της επισκέψής του! :lol: :lol:

(Πάντως έχει τύχει σε κάποιες επισκέψεις να μην μας πάρει λεφτά!)

Χε-Χε!!!

Kι εγώ τον Μαργέλη έχω!!

Πάνω απ όλα είναι άνθρωπος και δεν σε εκμεταλλεύεται οικονομικά...

(καταλαβαίνετε τι εννοώ.... )

Όσο για την Δήμητρα...

"κύλησε ο τέτζερης και βρήκε το καπάκι!" :D

Ταιριάζουν απόλυτα επαγγελματικά! ;)

Fun του Μαργέλη και εγώ. Η Δήμητρα μόνο να μίλαγε λίγο πιο δυνατά (παράπονο του άνδρα που ποτέ δεν άκουγε τι του έλεγε στην αίθουσα ωδινών ή στο ιατρείο του).

Δέσποινα πότε πάς για επίσκεψη; Να του δώσεις φιλιά από το Fun Κλαμπ του.

LlIEp3.pngOjjvp3.png

Διαφημίσεις

Τη Δευτέρα 8/11. Κορίτσια πείτε μου τα ονόματά σας για να του το πω να χαρεί. Καλά ανυπομονώ να τον δω...! Είναι καμιά από εσάς έγγυος πάλι; Πάντως όταν με το καλό έρθει η ώρα θα προτιμήσω να γεννήσω στο Ρέα.

ttafac0.aspx

tt102eba.aspx

Εμείς λέμε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά τώρα για το 3ο. Οπότε αν όλα πάνε καλά θα το προλάβουμε χαλαρά το ΡΕΑ. ΣΤην κουνιάδα μου που γεννάει Μέσα Ιανουαρίου της είπε ο Ζώης ότι οριακά θα το προλάβει. Εσύ έχεις πολύ καιρό μπροστά σου. Σου στέλνω πμ το όνομα. Χαιρετίσματα και φιλιά. Ελπίζω να τον δω και εγώ σύντομα.(Πριν το Γενάρη που γεννάει η κουνιαδούλα μου).

LlIEp3.pngOjjvp3.png

Εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε οτι θα ανοίξει τον άλλο μήνα καλώς των πραγμάτων.Και μου είπε τα καλύτερα, υπερσύγχρονα μηχανήματα 600 άτομα νοσηλευτηκό προσωπικό και μαίες και ανταγωνιστικές τιμές. Το περιμένω πως και πως...

eNortjKzUjI0MbQwMlWyBlwwFXwC0g,,98.png

Εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε οτι θα ανοίξει τον άλλο μήνα καλώς των πραγμάτων.Και μου είπε τα καλύτερα, υπερσύγχρονα μηχανήματα 600 άτομα νοσηλευτηκό προσωπικό και μαίες και ανταγωνιστικές τιμές. Το περιμένω πως και πως...

eNortjKzUjI0MbQwMlWyBlwwFXwC0g,,98.png

Σου έστειλα πμ

Ευχαριστώ πολύ andigo.

μεγάλο fun club απ' ότι βλέπω!

Όλες με φυσιολογικό τοκετό ή έχει κάνει και καισαρική κάποια απο σας? Στο ιατρείο του έχει και υπέρηχο ή τον κάνετε κάπου έξω.... επίσης θα ήθελα να ξέρω και για το χρηματικό... πόσο θα μου κοστίσει η γέννα με τον Ζώη στο Ρέα? Θα γεννήσω τον Ιούνιο... πιστεύω οτι θα έχει ανοίξει, έτσι δεν είναι?

αν ξέρει καμιά σας να μου πει λεπτομέρειες...

SSvbp3.pngjuBIp2.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα. Εγώ έκανα καισαρική μαζί του γιατί κουράστηκα μετά από 10 ώρες πόνου κλπ και του το ζήτησα (παρόλο που μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα). Υπέρηχους κάνει στο ιατρείο του σε κάθε επίσκεψη. Αυχενική, Β επιπέδου και βιοφυσικό (ντόπλερ) στέλνει έξω (προτείνει κάποια κέντρα και διαλέγεις, εγώ προτίμησα το ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ στον Πειραιά γιατί ήταν κοντά και οι κυρίες εκεί ευτυχώς ήταν πάρα πολύ καλές (κ.Καραναστάση και κ.Αυγίδου). Το ΡΕΑ σίγουρα θα έχει ανοίξει μέχρι τον Ιούνιο. Στην κουνιάδα μου που γεννάει μέσα γεννάρη της είπε ότι οριακά να μην το προλάβει. Τώρα τι θα σου κοστίσει; Εξαρτάται. Θα σου στείλω πμ για εμένα.

LlIEp3.pngOjjvp3.png

Dari οι τιμές του κου Μαργέλη εξαρτόνται από τι δωμάτιο θα διαλέξεις. Βέβαια πληρώνεις σε κάθε επίσκεψη 60 ευρώ, τα οποία όμως συμψηφίζονται και πληρώνεις λογότερα στη γέννα.

Οι υπέρηχοι που είναι στα ιατρεία του (έχει Πειραιά και Αθήνα) βολεύουν πολύ και είναι σύγχρονα. Εγώ γέννησα φυσιολογικά και σχετικά εύκολα.

ttafac0.aspx

tt102eba.aspx

andigo σ' ευχαριστώ και σου έστειλα πμ.

Dari οι τιμές του κου Μαργέλη εξαρτόνται από τι δωμάτιο θα διαλέξεις. Βέβαια πληρώνεις σε κάθε επίσκεψη 60 ευρώ, τα οποία όμως συμψηφίζονται και πληρώνεις λογότερα στη γέννα.

Οι υπέρηχοι που είναι στα ιατρεία του (έχει Πειραιά και Αθήνα) βολεύουν πολύ και είναι σύγχρονα. Εγώ γέννησα φυσιολογικά και σχετικά εύκολα.

Δέσποινα να σου ζήσει και σενα το παιδάκι σου .. και απ' ότι βλέπω περιμένεις κι άλλο! Με το καλό ! και σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες...

Θα περιμένω να ανοίξει το Ρέα για να δω τιμοκατάλογο...:-D

SSvbp3.pngjuBIp2.png

ΔΕΣΠΟΙΝΑ 79, ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ "οι τιμές του κου Μαργέλη εξαρτόνται από τι δωμάτιο θα διαλέξεις";;;; ΤΙ ΚΟΥΦΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ; Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΛΟΥΞΔΩΜΑΤΙΟ Η ΣΤΟ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ; ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΕΤΣΙ; ΠΟΡΤΟΦΟΛΙΑ ΣΚΕΤΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

H πλειοψηφία των ιδιωτών γιατρών στα μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια πληρώνεται έτσι ειδικά αν είναι μέτοχοι. Πάντως ο συγκεκριμένος μόνο σαν πορτοφόλι δε σε βλέπει. Και εμένα στην αρχή με είχε ξενίσει αυτό αλλά στην πορεία διαπίστωσα ότι: ούτε όλες τις επισκέψεις του πλήρωσα, ούτε παραπάνω έδωσα επειδή έκανα καισαρική και αποδείξεις (που αρκετοί δεν δίνουν) μου έδινε και τον πλήρωσα αρκετό καιρό αργότερα (όποτε μπορείς μου είχε πεί και όποτε είστε άνετα) και ήταν εκεί όποτε τον χρειάστηκα (ακόμα και15Αυγουστο) και 10 ώρες δίπλα μου όταν γεννούσα. Το να πάω στο ιδιωτικό μαιευτήριο δεν ήταν επιλογή μου και όταν έψαχνα ξαφνικά γυναικολόγο μέσα από το φιλικό μου περιβάλλον δεν ρώτησα που ξεγεννάει (ήταν το τελευταίο που με ενοιαζε στη συγκεκριμένη περίσταση). ΌΠως φυσικά θα είναι και το τελευταίο που θα με νοιάξει αν πάει σε δημόσιο τουλάχιστον να μην κάνω χρυσές τις ιδιωτικές κλινικές.

LlIEp3.pngOjjvp3.png

κοριτσια, χιλια συγγνωμη αλλα επειδη ξεφευγετε λιγο απο το θεμα αν θελετε μεταφερετε τις γνωμες σας για το γιατρο καπου αλλου μη τυχον και μας κλεισουν το θεμα και μας ενδιαφερει πολυ.

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα έχουν ανοίξει μέχρι 10 Δεκ. Τιμές φυσικά όχι ακόμα. Επίσης ρώτησα αν μπορώ να το επισκεφτώ και δυστυχώς δε γίνεται. Πάντως με το που θα ανοίξει ο γιατρός μου λέει θα πέσουν οι τιμές και των υπολοίπων μαιευτηρίων, οπότε ό,τι και να γίνει για καλό θα είναι. Ελπίζω μόνο να μην καθυστερήσει κι άλλο και μέχρι τελευταία μέρα αναρωτιέμαι πού θα γεννήσω.

Περιμένω εναγωνίως εντυπώσεις από την πρώτη σας που θα το δοκιμάσει.

squsquard20110219_-9_My+baby+is.png

Το προηγουμενο Σαββατο μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα ανοιξει 1 με 5 Δεκεμβρη. Εγω θα γεννησω μεχρι στις 14 Δεκεμβρη και μου ειπε οτι σιγουρα θα γεννησω εκει.Κοριτσια το περιμενω πως και πως!!!

κοριτσια θελω τη βοηθεια σας.ειμαι 3 μηνων κ θελω να γεννησω στο ρεα,ειναι διπλα στο σπιτι μου,θα ηθελα να μαθω ποιοι γιατροι ειναι εκει.ευχαριστω:P

Το προηγουμενο Σαββατο μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα ανοιξει 1 με 5 Δεκεμβρη. Εγω θα γεννησω μεχρι στις 14 Δεκεμβρη και μου ειπε οτι σιγουρα θα γεννησω εκει.Κοριτσια το περιμενω πως και πως!!!

αχ λεγε μου τετοια!!!με το καλο κοριτσι, ευχομαι τα καλυτερα και να μας πεις και τις εντυπωσεις σου!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα