Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

5 λεπτα πριν μπούμε στο μπάνιο όπου τα γδύνω και παίζουμε κυνηγητό (τρελλαίνονται να τρέχουν γυμνά!!).

 

Και εμείς ακριβώς το ίδιο! Βγάζουμε τα ρουχάκια & παίζουν "κυνηγητό & δαγκωνιές" - ο μικρός κυνηγάει να δ'αγκώσει τον μεγάλο ο οποίος τρέχει & τσιρίζει "βοήθεια έρχεται ο χάννιμπαλ". Μεγάλες στιγμές :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εμείς κάνουμε μπάνιο 4 παιδιά ταυτόχρονα. Ηλικίες.. 4 ετών (δίδυμα), 2.5 χρονών, 14 μηνών.

 

alcyon...προσκυνώ... Υπόσχομαι να μην ξαναπώ ποτέ, βαριέμαι να κάνω μπάνιο την 1 και μοναδική μου κόρη.... ΟΚ, μην βαράτε.... χαχα...μα 4?!!!!!! Είσαι φοβερή!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα...

Κι εγώ σταμάτησα να παραπονιέμαι... όταν είδα μαμά με.... 8 !!!! Λέω οκ... ΤΕΛΟΣ τα παράπονα! Σκέφτηκα τι να κάνει άραγε με: μπάνιο, στρωσιές, φαγητό (σε μαρμίτα πρέπει να μαγειρεύει!!)... κτλ... Άρα, σταμάτησα τα παράπονα... και απλά ξεφυσάω κατά καιρούς στα ζόρικα. ;)

 

Κι όταν μια μέρα της το είπα πως σταμάτησα να παραπονιέμαι επειδή τη γνώρισα... μου απάντησε πως κι εκείνη με τη σειρά της σταμάτησε να παραπονιέται επειδή γνώρισε μαμά με... 14 !! :shock: :shock: :shock:

 

Όπως καταλαβαίνεις.... εσύ κι εγώ.. είμαστε στην ίδια μοίρα. Ακόμα και σα νούμερο το 14..... απίστευτο φαίνεται!!!! (εμοτικόν με γουρλωμένα μάτια ... και λιπόθυμο!!)

 

 

Υ.Γ. Και μια και λέμε για μπάνιο.. εκείνη τα έκανε σε 4άδες μπάνιο όταν ήταν μικρότερα. Τώρα που μεγάλωσαν κάπως τα πρώτα (γύρω στα 10 είναι το μεγάλο της), τα κάνει σε 3 άδες και τα δύο μεγαλύτερα κάνουν μόνα τους μπάνιο.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

mmdad, μετά απο πολλές προσπάθειες, βρήκα τον γρήγορο τρόπο για κοινό μπανιο (γιατι πριν μου έπαιρνε 2 ώρες).

Λοιπόν, πρώτα ζεσταίνω το γάλα αρκετά & το αφήνω να κρυώνει.

Μπαίνουν & οι 2 μπανιέρα, ο μεγάλος κάθεται στο αντιολισθητικό χαλάκι & ο μικρός στο καθισματάκι. Λούσιμο-πλύσιμο τον μικρό, λούσιμο-πλύσιμο τον μεγάλο, μετά τους γεμίζω λίγο μπανιέρα για να πλατσουρίσουν (εκεί πέφτει πολύ γέλιο) και μετά, αν είναι εδώ ο άντρας μου, βγάζω πρώτα τον μικρό & ο μεγάλος παίζει λίγο ακόμα. Αλλιώς βγάζω τον μεγάλο, τον τυλίγω καλά με την πετσέτα, παντοφλίτσες & τον έστελνα να κάτσει δίπλα στο καλοριφέρ (τώρα βέβαια που κάνει ζέστη τσιτσιδώνεται & τρέχει γύρω γύρω). Στο μεταξύ έχω βγάλει τον μικρό & τα πάμε παράλληλα, σκούπισμα & οι 2, φανελάκι ο ένας, μετά ο άλλος κλπ.

Όλο αυτό δεν μου παίρνει πάνω απο 15-20'.

Ελπίζω να βοήθησα

Αυτο κανουμε κι εμεις μονο που 15-20 λεπτα πλατσουριζουν :lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα λούζεις πρώτα... και μετά παίζουν... δε σου κρυώνουν???

Κι εγώ έτσι ξεκίνησα για να ξεμπερδεύω, αλλά παραιτήθηκα από αυτή τη σειρά γιατί έβλεπα πως κρύωναν... με όλα τα επακόλουθα...

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα λούζεις πρώτα... και μετά παίζουν... δε σου κρυώνουν???

Κι εγώ έτσι ξεκίνησα για να ξεμπερδεύω, αλλά παραιτήθηκα από αυτή τη σειρά γιατί έβλεπα πως κρύωναν... με όλα τα επακόλουθα...

Γιατι νομιζεις οτι τρεμω τον λογαριασμο της ΕΥΔΑΠ :lol::lol:

Δεν μιλαμε για μπανιο αλλα για αφρολουτρο. Καθε μερα.

Επισης εμεις σαν αντρες :lol:.... 5 τριχες ολες κι ολες :lol: στεγνωνουν στο σκουπισμα

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τα κάνω και τα δύο μαζί μπάνιο γιατί εκείνη την ώρα συνηθως είμαι μονη μου. Βάζω τον μεγάλο να παίξει και να πλατσουρίσει και εγώ πλένω την μικρή, την βγάζω , την ντύνω μέσα στο μπάνιο και την βάζω ή στο καρότσι ή στο πάρκο και μετά κάνω μπάνιο και τελειώνω με τον μικρό. έτσι του αφήνω και αρκετή ώρα για να παίξει.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
κι εγω μαζι κανω μπανιο τα δυο μεγαλυτερα,σε λιγο θα βαλω κ τον τριτο μαζι,διαφορετικα θα ηθελα 3 ωρες για να κανω μπανιο εναν εναν ξεχωριστα...τους βγαζω εναν εναν,βαζω μπουρνουζι κ μετα ολοι μαζι στο κρεβατι για τα υπολοιπα...

Να σου ζησουν!!!!!!!!! Πρεπει να εχεις πολυ μεγαλη υπομονη οχι για το μπανιο... για ολα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω με τα πολλα κατεληξα να τα κανω μαζι μπανιο γιατι γλιτωνω χρονο!!!!!!

πλατσουριζουν και εγω τα πλενω, μετα δοντακια και μετα ξεπλυμα...βγαζω την κορη μου τυλιγμενη με την πετσετα και μετα τον γιο μου. τον ντυνω και σκουπιζω και την κορη μου καλα καλα. της λεω και ντυνεται μεχρι να παω τον μικρο στο δωματιο του και να πειει το γαλα του. γυρναω την παιρνω και εκεινη και την παω στο δωματιο της. ολο αυτο κραταει 20-25 λεπτα γιατι αλλιως οπως το εκανα πριν ηθελα μια ωρα και βαλε. το μονο προβλημα ειναι οτι οταν τσακωνονται για τα παιχνιδια μεσα στην μπανιερα δεν τα βγαζω περα μονη μου....!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...