Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πριν την καισαρική - Εφτασε η ωρα....συναισθηματα..


Recommended Posts

εφτασε λοιπον για μενα η ωρα..αυριο κυριακη γενναω με προγραμματισμενη καισαρικη..ειναι η 2 φορα αλλα ομολογω οτι το αγχος ειναι μεγαλυτερο και τα συναισθηματα μπερδεμενα...δεν θελω να αποχωριστω το φουντουκακι μου για 5 μερες ..δεν θελω να με δει με σωληνακια και ορους και θα μου λειψει φρικτα..

απο την αλλη θελω ενα υγιες μωρο και λαχταραω να τον γνωρισω και να του πω Καλως ηρθες αγγελουδι μου ...σε περιμεναμε ..

το γεγονος οτι γενναω σε δημοσιο νοσοκομειο και οχι στο χλιδατο γενεσις (επιλογη μου βεβαια )με αγχωνει αρκετα....δεν ξερω την σταση του προσωπικου ,δεν ξερω τι ωρα θα με χειρουργησουν και μπορει να περιμενω ως και την δευτερα το πρωι αν δεν εχει ελευθερο χειρουργειο..

ειμαι μπερδεμενη ,αγχωμενη...

μου ειπαν για μια συνδιασμενη μεθοδο επισκληριδιου και ραχιαιας και ψαχνω ολο το ιντερνετ χωρις να εχω καταλαβει ακομα τι θα μου κανουν(ειμαι και φυσιοθεραπευτρια τρομαρα μου...

ετσι λοιπον οσε ςκοπελες πανε αυριο εκκλησια ας μας συμπεριλαβουν στις προσευχες τους..

ευχαριστω θερμα ολες τις κοπελες για την φοβερη συμπαρασταση ολους αυτους τους μηνες και τις πολυτιμες συμβουλες τους...

επειδη εχω i phone θα σας ενημερωσω για το πως πηγε η καισαρικη μολις μπορεσω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κάλά, να μην ταλαιπωρηθείς πολύ και αύριο τέτοια ώρα να έχεις το μπουμπουκάκι σου αγκαλιά!!!!

Η Παναγία μας να είναι στο πλευρό σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάνε τον Σταυρό σου και να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Αύριο τέτοια ώρα θα έχεις και το 2ο αγγελούδι σου αγκαλίτσα...Να είσαι ήρεμη.Στα δημόσια υπάρχει η καταλληλη εμπειρία, είσαι σε καλα χέρια!

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο νοσοκομειο θα γεννησης?εγω πηγα στο παπαγεωργειου και μου καναν μονο ραχαια γτ δεν ειχα καθολου πιεση και η ολικη και η επισκληριδιος κατεβαζουν την πιεση.πραγματικα ηταν το μονο που δεν με ενοχλησε,με κρατησε μια μαια τα χερια,και η ανιασθησιολογος εγω καθισμενη στο χειρουργικο τραπεζι,με τρυπισε τρεις φορες στην πλατη χαμηλα δεν πονεσα σχεδον καθολου ενιωσα ενα μουδιασμα ελαφρυ με κρυο και μετα με με βαλαν τα χερια με ταινια και ορους ενταξει δεν ειναι οτι το καλυτερο αλλα εκεινη την ωρα δεν με ενδιεφερε καθολου γτ η καισαρικη ηταν ξαφνικη και ειχα 7-8 διαστολη μετα απο πονους δυο κοντα ημερων τελος παντον ηταν δυο οι γιατροι πολυ καλοι ο εκπαιδευομενος μου κανε συνεχεια πλακες και πολυ γρηγορα βγηκε και ο μικρος εαν μου μιλουσε και απο την αρχη η αναισθησιολογος θα ηταν σουπερ αλλα ηρθε κοντα μου την ωρα που βγαζαν τον μικρο και μου εξηγουσε τι κανουν.ενα πραγμα θα σου πω!θα ηθελα να ημουν στην θεση σου τωρα ξανα και εχω τρια παιδια,ασε,δημοσιο και παλι δημοσιο πολυ περισσοτερη ασφαλεια οπως ειπε και η steafan.με το καλο να ερθει το μωρακι σου στον κοσμο και πεστου και απο μενα χρονια πολλα και δωστου και ενα φιλακι περιμενουμε νεα σου!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ γεννάει τώρα σε λίγο ε????

Θα το δεί μετά το νινάκι της πλέον κοντά της το μύνημα....

DEMI εύχομαι με το καλό το μωράκι σου και περιμένουμε με αγωνία να μας πείς εμπειρία ε???

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!!! Όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις το μωράκι μου αγκαλιά χωρίς ταλαιπωρία και δυσκολίες! Σε περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου εμείς που αργούμε ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

demiiiiiiiiiiiii τα καλυτερα ευχομαι κ περιμενουμε νεα σουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λογικα θα εχεις αγκαλιτσα το νινι σου !!!!!!

να σας ζησει !!!!!:):):):)

(τωρα παλι αν σε βαλανε για Δευτερα...με το καλο!!!!!:):):) )

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Demi αν γέννησες εύχομαι να σας ζήσει το νεότερο μέλος της οικογενείας!!

Αν είσαι για αύριο όλα να πάνε καλά σου εύχομαι.

 

Αντε και σύντομα θα γυρίσεις σπίτι σου να δεις και το φουντουκάκι σου!!!!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ειμαστε σπιτι με το πιο γλυκο μωρο του κοσμου...

τα πραγματα δεν πηγαν καλα και ισως γιαυτο ημουν και τοσο ανησυχη πριν το χειρουργειο..

για καποιο λογο στο τελος της επεμβασης ειχα ακατασχετη αιμμοραγια και χρειαστηκε να κανω μεταγγιση και να μεινω 2 μερες στην ανανηψη...

ευτυχως ημουν στο νοσοσκομειο αλλιως δεν ξερω τι θα εκανα..

ο γιατρος εκπληκτικος εμεινε μαζι μου ολο το 24 ωρο κανοντας μασαζ στην μητρα..και οταν πηγα στο δωματιο οι νοσηλευτριες ηταν αθλιες και ερχοταν αυτος με το ασπρο του πουκαμισο και με καθαριζε απο τα αιματα...τι ν απω για αυτον τον γιατρο ..μονο ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστω..

τωρα θα κανω εξειδικευμενες εξετασεις για να δουμε τι προβλημα υπαρχει με το αιμα μου...

σας ευχαριστω πολυ αλλα θα ηθελα να συμπληρωσω οτι ΑΝΕΤΑ ξαναπερνουσα ολη αυτη την ταλαιπωρια και αλλη τοση αν ηταν ο θεος να μου στειλει αλλο ενα αγγελουδι..

ειμαι πολυ ευτυχισμενη..

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθε το αγγελουδάκι σου !!!!! Να είστε και οι 2 ΠΑΝΤΑ γεροί, δυνατοί και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ευτυχισμένοι !!!!!

Να χαίρεσαι όλη την οικογένεια και με το καλό να ξαναγίνεις μανουλίτσα!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια στα μωράκια σου !!!!!!:P:p:p:p:p:p:p

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει γλυκιά μου, περασμένα ξεχασμένα τώρα αυτά! εγώ να βλέπες τι πέρασα...

Άντε και με το 3ο τώρα!!! (να μην κινδυνεύει όμως η ζωή σου)

 

Φιλιά στα ζουζούνια σου!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ειμαστε σπιτι με το πιο γλυκο μωρο του κοσμου...

τα πραγματα δεν πηγαν καλα και ισως γιαυτο ημουν και τοσο ανησυχη πριν το χειρουργειο..

για καποιο λογο στο τελος της επεμβασης ειχα ακατασχετη αιμμοραγια και χρειαστηκε να κανω μεταγγιση και να μεινω 2 μερες στην ανανηψη...

ευτυχως ημουν στο νοσοσκομειο αλλιως δεν ξερω τι θα εκανα..

ο γιατρος εκπληκτικος εμεινε μαζι μου ολο το 24 ωρο κανοντας μασαζ στην μητρα..και οταν πηγα στο δωματιο οι νοσηλευτριες ηταν αθλιες και ερχοταν αυτος με το ασπρο του πουκαμισο και με καθαριζε απο τα αιματα...τι ν απω για αυτον τον γιατρο ..μονο ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστω..

τωρα θα κανω εξειδικευμενες εξετασεις για να δουμε τι προβλημα υπαρχει με το αιμα μου...

σας ευχαριστω πολυ αλλα θα ηθελα να συμπληρωσω οτι ΑΝΕΤΑ ξαναπερνουσα ολη αυτη την ταλαιπωρια και αλλη τοση αν ηταν ο θεος να μου στειλει αλλο ενα αγγελουδι..

ειμαι πολυ ευτυχισμενη..

 

 

καλη μου demi να σου ζησει το ζουζουνι σου και περαστικουλια σε εσενα . φιλακια πολλα !!!!!!!!!!!! :-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...