Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμάδες του parents.org.gr !


administrator

Recommended Posts

καλησπέρα σας ! θα θελα να σας ρωτησω κάτι. κάναμε έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες στις 28/11 το πρωί. το τεστ β χοριακη ποτέ ακριβώς γίνεται.? οταν περάσουν 12 μέρες ακριβώς και πας προς την 13 ? η πιο πριν ή πιο μετά.? γνωρίζει κάποιος ακριβώς ποτέ γίνεται.? ευχαριστώ.!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμένα, είμαι 32 εβδομάδων στο πρώτο μου παιδάκι σας διαβάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου. Έχω ένα πρόβλημα με την καρδιά, έχω υπερκοιλιακή ταχυπαλμία, δηλαδή έχω ένα "σωληνάκι" παραπάνω στην καρδιά που μου δημιουργεί βραχυκύκλωμα κατά διαστήματα και μου ανεβάζει τους παλμούς 180+. Δυστυχώς το έπαθα προχτές και στεναχωρήθηκα πάρα πολύ. Ο Γιατρός μου είπε ότι δεν επηρεάζετε το μωρό αλλά εγώ έχω τρομάξει πολύ. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει ή να μου πει την γνώμη του θα το ήθελα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα,σας διαβαζω πολυ καιρο κοριτσια και θελω τη πολυτιμη βοηθεια σας.Λοιπον,εχω πολυκυστικες,ειμαι 29 και παντα αδιαθετω περιπου δυο φορες το χρονο,η θεραπεια παντα ηταν τα αντισυλληπτικα αλλα οταν σταματουσα γινοταν παλι το ιδιο,περυσι αποφασισαμε να κανουμε παιδακι αλλα χαλαρα,μεσα σε 4 μηνες προσπαθησαμε 4 φορες ελευθερα,κ το Μαρτιο εμεινα εγκυος,τοσο ευκολα που ο γιατρος εξεπλαγην,δυστυχως το εχασα στους τρεις μηνες λογω αποκολλησης,δυστυχως φταιω,μου ειπε να μεινω στο κρεβατι κ εγω πηγαινα για δουλεια κανονικα δυστυχως.Τον οκτωβριο μου εδωσε ινοφερτ και μου ειπε να αρχισω τις προσπαθειες,ξερω πως ειναι λιγο το διαστημα αλλα επειδη δεν εχω κυκλο εχω κανει 10 τεστ και απογοητευομαι,σημερα πηρα καποια τεστ ωορρηξιας αλλα ιδεα δεν εχω ποτε να τα κανω,ξεχασα να σας πω πως εχω να αδιαθετησω απο τον ιουλιο,και οταν εμεινα εγκυος απο τον αυγουστο,τελοσπαντων καθε ποσες μερες λετε να κανω τ τεστ μηπως κ την πετυχω,τα φωτα σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 1 χρόνο μετά...
2 ώρες πρίν, vassiliki80 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ Η ΔΩΡΑ,ΕΙΜΑΙ 36 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 5,5 ΧΡΟΝΩΝ!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!

Να σου ζήσει η κορούλα σου!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια! Σας διαβάζω πολύ καιρό και πραγματικά νιώθω ότι εδώ θα βρω ανθρώπους που θα με καταλάβουν! 

Με λένε Μαρίνα και είμαι 40 χρονών. Έχω ένα αγοράκι 7 χρονών και προσπαθούμε με το σύζυγο εδώ και 1 χρόνο να χαρίσουμε ένα αδελφάκι στον μικρό μας.

Πραγματικά νιώθω πολύ τυχερή που βρήκα την παρέα σας !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια! Έγινα πρόσφατα μαμά, νέα σε ηλικία και πραγματικά δε ξέρω τι θα έκανα αν δεν υπήρχε αυτό το site και οι υπερπολύτιμες συμβουλές σας. Τρέχω για τόσα πολλά πράγματα, αλλά από την άλλη πλευρά είναι τόσο υπέροχο το συναίσθημα του να προσπαθείς για το καλύτερο για το παιδί σου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες και to be μαμαδες, 

 

Είμαι η Μαρία, 36χρόνων, ζώ στην Αθήνα και διανύω τον 6ο μήνα της πρώτης εγκυμοσύνης μου, περιμένοντας κοριτσάκι. 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...