Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κοριτσακι, συγχαρητηρια!!! Κατα 99,9999% εισαι εγκυος!!! Εγω παλια που ειχα μεινει εγκυουλα, ειχα τοσο αχνο αποτελεσμα στο τεστ, που νομιζα οτι το κανουν τα ματια μου, απο το διπλανο παραθυρακι!!! Μεχρι και 3 φαρμακοποιοι που ρωτησα, ο ενας μου ειπε οτι ειμαι εγκυος, και οι 2 πως οχι... Τελικα φυσικα ημουν, και ο γιατρος ειχε πει οτι για να υπαρχει ενδειξη, εστω και αχνη, υπαρχει και εγκυμοσυνη... Αυτα απο μενα, ελπιζω -και πιστευω-να εισαι ιδια περιπτωση, πολλα φιλια και πολλα συγχαρητηρια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και βεβαια αν ειμουν σιγουρη θα εβγαινα σε εκτατο δελτιο να το ανακοινωσω.ασε που νομιζω οτι μου φερατα γουρι γιατι εγω χθες μπηκα πρωτη φορα σε αυτο το site και σημερα βγηκε θετικο το τεστ και μαλιστα πριν την ωρα του!!! :oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ, ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΔΙΞΕ ΑΜΕΣΩΣ!!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!Ειμαι εγκυος.Οι προσπαθειες ξεκινησαν τον Ιουλιο αλλα τον Σεπτεμβρη αννακαλυψα οτι ενω ειχα κανονικα περιοδο ειχα εναν τυπο πολυκυστικων που δεν εκανα ωορρηξια και αυξημενη προλακτινη.Ογιατρος μου εδωσε χαπια και γαι τα δυο και τον περασμενο μηνα εκνα ενα καλο αυγουλακι που μου το εσπασε ο γιατροσ με ενεση ηρθαμε σε επαφη κ τωρα περιμενουμε το μικρουλι!παντως πρεπει να υσχιει κ το ενστικτο γιατι πρωτη φορα πηρα τεστ 4μερες πριν την περιοδο.Ομως για οσες το πιστευουν ενας θειος μου το βρηκε στην σπαλα του αρνιου του Πασχα.εγω δεν τα πολυπιστευω αυτα αλλα στο χωριο λενε πωσ βγαινουν και να!Αντε και στις υπολοιπες που προσπαθειτε καλη επιτυχια! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!Ειμαι εγκυος.Οι προσπαθειες ξεκινησαν τον Ιουλιο αλλα τον Σεπτεμβρη αννακαλυψα οτι ενω ειχα κανονικα περιοδο ειχα εναν τυπο πολυκυστικων που δεν εκανα ωορρηξια και αυξημενη προλακτινη.Ογιατρος μου εδωσε χαπια και γαι τα δυο και τον περασμενο μηνα εκνα ενα καλο αυγουλακι που μου το εσπασε ο γιατροσ με ενεση ηρθαμε σε επαφη κ τωρα περιμενουμε το μικρουλι!παντως πρεπει να υσχιει κ το ενστικτο γιατι πρωτη φορα πηρα τεστ 4μερες πριν την περιοδο.Ομως για οσες το πιστευουν ενας θειος μου το βρηκε στην σπαλα του αρνιου του Πασχα.εγω δεν τα πολυπιστευω αυτα αλλα στο χωριο λενε πωσ βγαινουν και να!Αντε και στις υπολοιπες που προσπαθειτε καλη επιτυχια! :lol:
Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου, με το καλο να ερθει στον κοσμο το μωρο σου.Οσον αφορα την σπαλα η γιαγια μου ξερει και τις διαβαζει και πιστευω γιατι οτι εχει πει εχει βγει. :wink:
6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!Ειμαι εγκυος.Οι προσπαθειες ξεκινησαν τον Ιουλιο αλλα τον Σεπτεμβρη αννακαλυψα οτι ενω ειχα κανονικα περιοδο ειχα εναν τυπο πολυκυστικων που δεν εκανα ωορρηξια και αυξημενη προλακτινη.Ογιατρος μου εδωσε χαπια και γαι τα δυο και τον περασμενο μηνα εκνα ενα καλο αυγουλακι που μου το εσπασε ο γιατροσ με ενεση ηρθαμε σε επαφη κ τωρα περιμενουμε το μικρουλι!παντως πρεπει να υσχιει κ το ενστικτο γιατι πρωτη φορα πηρα τεστ 4μερες πριν την περιοδο.Ομως για οσες το πιστευουν ενας θειος μου το βρηκε στην σπαλα του αρνιου του Πασχα.εγω δεν τα πολυπιστευω αυτα αλλα στο χωριο λενε πωσ βγαινουν και να!Αντε και στις υπολοιπες που προσπαθειτε καλη επιτυχια! :lol:

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΩΡΑΚΙ!

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Veronika μου, ανυπομονώ να μάθω νέα σου! Ελπίζω να σου πήγαν όλα καλά με τα Serpafar και να ακούσω σύντομα τα ευχάριστα νέα σου! Έπαιρνα και εγώ τον προηγούμενο μήνα, αλλά δυστυχώς πριν 4 μέρες αδιαθέτησα... :cry: Ελπίζω να είσαι εσύ η τυχερή της παρέας!!!! Περιμένω νέα σου, καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!

Παν μέτρον άριστον...

Link to comment
Share on other sites

kiki.diso σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη. Να σε ρωτήσω κάτι; Εμένα η κοιλιά μου πρήστηκε πάρα πολύ με τα separfar και δεν έχει υποχωρήσει το πρήξιμο. Είχες κι εσύ κάτι παρόμοιο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, (άσχετο με την τουαλέττα)... Αλλά το ήξερα ότι δεν έμεινα έγκυος, γιατί είχα καφέ υγρά αρκετές μέρες πριν... :evil: Ευελπιστώ όλα να πάνε καλά σε σένα και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις και τα ευχάριστα!!! Εγώ ξανάρχισα να τα παίρνω τα Serpafar από εχθές σε διπλή δόση, γιατί μόνο ένα ωοθυλάκιο είχε μεγαλώσει τελικάΕσύ είχες περισσότερα?

Παν μέτρον άριστον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, (άσχετο με την τουαλέττα)... Αλλά το ήξερα ότι δεν έμεινα έγκυος, γιατί είχα καφέ υγρά αρκετές μέρες πριν... :evil: Ευελπιστώ όλα να πάνε καλά σε σένα και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις και τα ευχάριστα!!! Εγώ ξανάρχισα να τα παίρνω τα Serpafar από εχθές σε διπλή δόση, γιατί μόνο ένα ωοθυλάκιο είχε μεγαλώσει τελικάΕσύ είχες περισσότερα?

Εγώ είχα δύο πολύ μεγάλα αλλά τις ημέρες που στο περίπου υπολόγισε ο γιατρός την ωορρηξία μου ξενυχτούσαμε κάθε βράδυ και ... ναι μεν κάναμε....αλλά αμέσως μετά από αυτές τις μέρες σταματήσαμε. :(:( Συχνοουρία έχω, αλλά αυτό μπορεί να είναι και ιδέα μου γιατί ξεκίνησε αμέσως μετά τις επαφές (που είναι αδύνατον να άλλαξε κάτι ανατομικά και να πιέζεται η κύστη). Εσένη η διάταση στην κοιλιά υποχώρησε μετά την αδιάθεσία σου ή έμεινε ελαφρώς πρησμένη; Εγώ έχω γίνει χάλια ρε γμτ. Έχω παχύνει κιόλας... και καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, η κοιλιά μου είναι ελαφρώς πρησμένη από τότε που ξεκίνησα τις προσπάθειες για μωρό...Δεν έχω ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό, πάντως όταν αδιαθέτησα και μετά "υποχώρησε" αρκετά... Σαν γκαστρωμένη ένιωθα στον 4ο μήνα, ειλικρινά! Α! Και να μην ξεχάσω να σου πω ότι την συχνοουρία την είχα παρατηρήσει και εγώ πολύ έντονα ακριβώς μετά τις γόνιμες μέρες! Τί γίνεται? Γιατί δεν μας εξηγεί κάποιος???? Πάντως για σένα συνεχίζω να έχω ελπίδες, μην απογοητεύεσαι! Έρχεται ακριβώς όταν δεν το περιμένεις!!!

Παν μέτρον άριστον...

Link to comment
Share on other sites

Αχ kiki, από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί.......

Μ-Α-Κ-Α-Ρ-Ι...........

Και εύχομαι και σε σένα αυτός να είναι ο τελευταίος μήνας προσπάθειας!!!

 

 

:D:D:D:D:D:wink::wink::wink:

Παν μέτρον άριστον...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ξανα σημερα ειναι η πρωτη μου μερα στο φορουμ. ελπιζω να σας μαθω ολες συντομα. αν και ανυπαντρη και εγω το παλευουμε για ενα νινι παντα τις γονιμες μερες αλλα ακομα τιποτα απο τον ιανουριο οι προσπαθειες πιο πολυ αγχωμενη δε θα μπορουσα να ημουνα. καθε μηνα πια εγω λεω παει το τσακωσαμε σιγουρα και να τα τεστ 10 10 τα παιρνω σε λιγο θα εχω και στα 10 τα τρια δωρο... αλλα που τιποτα. θελω να παω στο γιατρο να του το πω αλλα μαλλον θα γελαει ο ανθρωπος μαζι μου. οπως ειμαι και μια φιλη ... καλη μου σεξ σεξ παρα πολυ σεξ και πολυ παθος... μονο ετσι... χχαχαχχαχαχαχαχα τι δε κανω καλα???????? :cry::cry::cry::cry::cry:

 

μαλλον το πολυ...... αυτο δε κανω καλα.... δε ξερω αλλα το αγχος με κυριευει με πανικοβαλει γιατι το θελω αλλα δεν ερχετε. η μανα μου λεει μην εισαι χαζη ακομα στα 30 εισαι... οτι κατσει εσυ βουρ ......

 

αντε να δουμε θα ξεικινησω γιοκγα... και ασκησεις χαλαρωσης....

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalispera,

 

Euhomai se oles na ehete sintoma euharista nea. Kelly77 min aghonesai apo tora, einai para poli noris, kai an sou katsei strava mporei na dyskoleuteis na isioseis stin poreia kai na ftaiei kathara to myalo sou (ego nomizo oti auto eho pathei, pou kontevo na kleiso ena hrono kai tipota). Mia erotisi: piga prosfata se ena giatro, eide kai autos tis exetaseis mou kai mou eipe oti ola teleia alla ypopsiazetai oti mporei kapoious mines na eho hamili progesteroni kai gia auto proteine na paro utrogestan metaxi 16is kai 26is imeras kathe mina. :?: Sas to ehei pei kanenas giatros auto? :lol:

duck in love

Link to comment
Share on other sites

την έκανα δύο φορές, τη μία είχα πολύ υψηλή προγεστερόνη την 23 ημέρα του κύκλου (22,7 με ανώτατο 23) και την άλλη πολύ χαμηλή (τον αμέσως προηγούμενο μήνα) 2 περίπου την 21 ημέρα του κύκλου. Το μήνα με τη χαμηλή προγεστερόνη είχα κύκλο 35 ημερών και ο γιατρός υποθέτει ότι όταν ο κύκλος είναι μεγαλύτερος των 30 ημερών μπορεί να υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Βέβαια, αυτό μου συμβαίνει μία ή δύο φορές το χρόνο από ότι θυμάμαι περίπου τα τελευταία χρόνια... άρα να υποθέσω ότι τις υπόλοιπες (που έχω κύκλο 28-30 ημερών) η προγεστερόνη μου είναι σε καλά επίπεδα? :roll:

duck in love

Link to comment
Share on other sites

την έκανα δύο φορές, τη μία είχα πολύ υψηλή προγεστερόνη την 23 ημέρα του κύκλου (22,7 με ανώτατο 23) και την άλλη πολύ χαμηλή (τον αμέσως προηγούμενο μήνα) 2 περίπου την 21 ημέρα του κύκλου. Το μήνα με τη χαμηλή προγεστερόνη είχα κύκλο 35 ημερών και ο γιατρός υποθέτει ότι όταν ο κύκλος είναι μεγαλύτερος των 30 ημερών μπορεί να υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Βέβαια, αυτό μου συμβαίνει μία ή δύο φορές το χρόνο από ότι θυμάμαι περίπου τα τελευταία χρόνια... άρα να υποθέσω ότι τις υπόλοιπες (που έχω κύκλο 28-30 ημερών) η προγεστερόνη μου είναι σε καλά επίπεδα? :roll:

 

επομένως δε νομίζω ότι έχεις πρόβλημα.Τι να πω?Πάρε και μια δεύτερη γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...