Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλημέρα

 

σήμερα περνάω την χειρότερη μέρα της ζωής μου...ίσως ακουγεται υπεβολικό αλλά έτσι νιώθω... δεν έχω απελπιστεί απλά επειδή προσπαθώ 6 μήνες να κάνω παιδι και δε τα καταφέρνω αλλά περισσότερο επειδή λόγω δουλείας για τους επόμενους 6 μήνες θα βρίσκομαι σε διαφορετική πόλη απο τον άντρα μου και θα βλεπόμαστε μονο 2 φορές το μήνα... ήθελα τοσο να είμαι εγυος σήμερα που έκανα το test...έκανα το self clear γιατι είναι λίγο νωρίς και βγήκε αρνητικό...την Κυριακή μαλλον θα αδιαθετήσω... κάνω test ωοριξίας και κάνουμε πάντα έρωτα τις ¨καλές¨ μέρες αλλά τίποτα...έκανα τον προγεννητικό ελεγχο και ο άντρας μου διαγραμμα και βγήκαν όλα καλά...

επιπλέον να πώ οτι δε μου φτάνει που η μισή ελληνική showbiz και η μισή ξένη ειναι εγκυος, η κουνιάδα μου έμεινε χωρις να το θέλει στο 4ο και ι αδερφήμου είναι στο έγκυος στο 1ο...ακούω συνεχώς για μωρά...με ρωτανε ΟΛΟΙ "έσεις πότε? άντε τι κάθεστε" και νομίζω οτι θα τα μπήξω επιτόπου!!

εχω πλανταξει στο κλάμα :(:(

νόμιζα πως τα είχα όλα μέχρι που ξεκίνησα να προσπαθώ για το ποιο σημαντικό!

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hellenitsa,συγχαριτηρια για την εγκυμοσυνη σου,κατ"αρχην.

Και δευτερων,ειναι η ωρα να μετακομισεις σε αλη ενοτητα,με τα χαρουμενα νεα..!!!

Ελπιζω σε λιγες μερες,να ερθω και εγω εκει ,να σε βρω.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

gilie,εχεις δικιο.Δεν φτανει που ολη μερα η τηλεοραση,ολο τετοια δειχνει,εχουμε και στο κοντινο περιβαλλον,τετοια νεα.

Εγω ,ολη την ωρα,ο'που και να παω,ο'τι και να κανω,βλεπω γυρο μου,εγκυμονουσες.Θα μου πεις"ολες,τωρα βρηκανε να κανουνε παιδι?"

ΝΑΙ.τωρα!Λες και πριν δεν υπηρχαν εγκυμονουσες,απλα μπορει να μη τις πρόσεχα.

Ασε που ολες οι φιλες μου,και γνωστες ειναι εγκυες η ετοιμες να γεννησουν.

Καλα να ειναι,παναγια μου ,να τους πανε ολα καλα,αλλα θελω και εγωωωω.....ειμαι ζηλιαρα,τι να κανω!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

χαρηκα τοσο για την αδελφή μου...ειχε ταλαιπωρηθεί κ εκείνη 3 χρόνια... αλλά δεν αντέχω αλλο... η κοιλίτσα της μου θυμίζει την επιθυμία μου και δε μ'αφήνει να ξεχαστώ καθόλου... μου προσθέτει αγχος!! έχω φτάσει σε σημείο να αποφεύγω την παρέα της...και να σκεφτείς οτι έχουμε μόνο εναν χρόνο διαφορά...είμασταν πάντα αυτοκολλητες!...Α! ξέχασα και μία ξαδέλφη μου είναι έγκυος και θα γεννησουν τον ίδιο μήνα!

σήμερα όλη μέρα κλαίω...

νόμιζα πως τα είχα όλα μέχρι που ξεκίνησα να προσπαθώ για το ποιο σημαντικό!

.png

Link to comment
Share on other sites

Σας καταλαβαίνω κορίτσια. Εγώ πριν μείνω έγκυος δούλευα στον ίδιο χώρο με τρεις εγκυμονούσες (ταυτόχρονα) και ενώ δεν είχαμε ακόμα αρχίσει τις προσπάθειες, είχα φοβερό άγχος. Δεν μπορούσα να τις ακούω παρόλο που τις αγαπούσα πολύ. Μετέφερα όλο το στρες στο σπίτι και γενικά εκείνο το καλοκαίρι θα μου μείνει.... αξέχαστο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, κορίτσια πόσο σας καταλαβαίνω! Μέσα σε δύο χρόνια η κουνιάδα μου έμεινε έγκυος 3 φορές (οι δύο δυστυχώς ήταν παλίνδρομες :cry: ), η καλύτερή μου φίλη μένει έγκυος χωρίς να είναι καν παντρεμένη ( :!: ) και στην πολυκατοικία μου μένουν έγκυες άλλες 3 γυναίκες!!! Καταλαβαίνετε πού είχαν φτάσει τα νεύρα μου όταν με ρωτούσαν "άντε, εσείς τί κάθεστε??? μόνο εσείς έχετε μείνει!" και γελούσαν, ενώ εγώ από μέσα μου έκλαιγα.. Όλες τώρα έχουν τα μωρουλίνια τους αγκαλιά και εγώ είμαι ακόμη στην προσπάθεια... Το κορυφαίο είναι ότι μετά από τόσο καιρό σε κοιτάνε σαν καημένο, νιώθουν οίκτο για σένα και αρχίζουν τα κουτσομπολιά πίσω από την πλάτη σου ότι δεν μπορείς να κάνεις παιδί μάλλον, ότι ο άντρας σου δεν είναι "ικανός" και άλλες τέτοιες αηδίες (για να το πω ευγενικά) που μόνο καλό δεν σου κάνουν! :cry::cry::cry:

Παν μέτρον άριστον...

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια πόσο σας καταλαβαίνω! Μέσα σε δύο χρόνια η κουνιάδα μου έμεινε έγκυος 3 φορές (οι δύο δυστυχώς ήταν παλίνδρομες :cry: ), η καλύτερή μου φίλη μένει έγκυος χωρίς να είναι καν παντρεμένη ( :!: ) και στην πολυκατοικία μου μένουν έγκυες άλλες 3 γυναίκες!!! Καταλαβαίνετε πού είχαν φτάσει τα νεύρα μου όταν με ρωτούσαν "άντε, εσείς τί κάθεστε??? μόνο εσείς έχετε μείνει!" και γελούσαν, ενώ εγώ από μέσα μου έκλαιγα.. Όλες τώρα έχουν τα μωρουλίνια τους αγκαλιά και εγώ είμαι ακόμη στην προσπάθεια... Το κορυφαίο είναι ότι μετά από τόσο καιρό σε κοιτάνε σαν καημένο, νιώθουν οίκτο για σένα και αρχίζουν τα κουτσομπολιά πίσω από την πλάτη σου ότι δεν μπορείς να κάνεις παιδί μάλλον, ότι ο άντρας σου δεν είναι "ικανός" και άλλες τέτοιες αηδίες (για να το πω ευγενικά) που μόνο καλό δεν σου κάνουν! :cry::cry::cry:
κοριατσακι ασε τις στεναχωριες κι ελα στη παρεα μας κι εσυ στο πρωτο θεμα "μετα απο ποσο καιρο..." ειμαστε ολες εκει που εχουμε το ιδιο προβλημα δλδ ειμαστε στη προσπαθεια
Link to comment
Share on other sites

kiki.diso μην δίνεις σημασία σε αυτά που μπορεί να λέγονται. Ο κόσμος, όπως σίγουρα θα ξέρεις και από προσωπικές σου εμπειρίες μόνο αγγελικά πλασμένος δεν είναι...

Σου εύχομαι πολύ σύντομα να αναρτήσεις τη δική σου ιστορία σε αυτό το topic!

Link to comment
Share on other sites

Veronika μου σε ευχαριστώ και ανταποδίδω!!!! Σίγουρα ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος ούτε με τις καλύτερες προθέσεις, αλλά δεν παύει να πληγώνεται η καρδούλα σου και να νιώθεις αυτόν τον κόμπο στο στομάχι! Την βλέπεις στα μάτια τους την ερώτηση "εσείς πότε θα κάνετε παιδί???" αλλά το ξέρεις ότι δεν σε ρωτάνε είτε λόγω ευγένειας, είτε λόγω οίκτου... Τέλος πάντων, καλά να είμαστε και όλα τα άλλα περνάνε! :D:D:D

Παν μέτρον άριστον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Veronika μου σε ευχαριστώ και ανταποδίδω!!!! Σίγουρα ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος ούτε με τις καλύτερες προθέσεις, αλλά δεν παύει να πληγώνεται η καρδούλα σου και να νιώθεις αυτόν τον κόμπο στο στομάχι! Την βλέπεις στα μάτια τους την ερώτηση "εσείς πότε θα κάνετε παιδί???" αλλά το ξέρεις ότι δεν σε ρωτάνε είτε λόγω ευγένειας, είτε λόγω οίκτου... Τέλος πάντων, καλά να είμαστε και όλα τα άλλα περνάνε! :D:D:D

Ξέρεις, μερικές φορές μπορεί να βλέπουμε στους άλλους αυτό που φοβόμαστε, χωρίς να συμβαίνει στην πραγματικότητα. Επίσης, μερικές φορές μπορεί εμείς να πληγωθούμε από λεγόμενα ανθρώπων που δεν είναι κακόβουλα, αλλά δεν γνωρίζουν την ευαισθησία μας πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Τώρα για αυτούς που το κάνουν για να μας φέρουν εν γνώσει τους σε δύσκολη θέση... αυτό είναι κάτι που συμβαίνει σε όλους τους τομείς της ζωής μας, οπότε δεν έχει νόημα να στεναχωριόμαστε! Πάντως, να ξέρεις ότι εμείς αφήνουμε τους άλλους να μας πληγώνουν. "Κλείδωσε" την ευαισθησία σου σε αυτό το θέμα για να κάνεις καλό στον εαυτό σου. Επίσης, αν το καταφέρεις πες μου και εμένα πώς γίνεται! :lol::lol: Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

σήμερα περνάω την χειρότερη μέρα της ζωής μου...ίσως ακουγεται υπεβολικό αλλά έτσι νιώθω... δεν έχω απελπιστεί απλά επειδή προσπαθώ 6 μήνες να κάνω παιδι και δε τα καταφέρνω αλλά περισσότερο επειδή λόγω δουλείας για τους επόμενους 6 μήνες θα βρίσκομαι σε διαφορετική πόλη απο τον άντρα μου και θα βλεπόμαστε μονο 2 φορές το μήνα... ήθελα τοσο να είμαι εγυος σήμερα που έκανα το test...έκανα το self clear γιατι είναι λίγο νωρίς και βγήκε αρνητικό...την Κυριακή μαλλον θα αδιαθετήσω... κάνω test ωοριξίας και κάνουμε πάντα έρωτα τις ¨καλές¨ μέρες αλλά τίποτα...έκανα τον προγεννητικό ελεγχο και ο άντρας μου διαγραμμα και βγήκαν όλα καλά...

επιπλέον να πώ οτι δε μου φτάνει που η μισή ελληνική showbiz και η μισή ξένη ειναι εγκυος, η κουνιάδα μου έμεινε χωρις να το θέλει στο 4ο και ι αδερφήμου είναι στο έγκυος στο 1ο...ακούω συνεχώς για μωρά...με ρωτανε ΟΛΟΙ "έσεις πότε? άντε τι κάθεστε" και νομίζω οτι θα τα μπήξω επιτόπου!!

εχω πλανταξει στο κλάμα :(:(

 

Μην κάνεις έτσι, περίμενε τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή... Όλες σχεδόν το έχουμε περάσει αυτό, εγώ το προηγούμενο βράδυ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχα πλαντάξει στο κλάμα και παραπονιόμουν στο σύζυγό μου ότι με τους ρυθμούς ζωής που έχουμε παιδί δεν γίνεται. (φαντάσου πώς το πήρε όταν την επόμενη μόλις μέρα του είπα ότι θα γίνει μπαμπάς). Το self clear λυπάμαι που είμαι τόσο αρνητική, αλλά κι εγώ το δοκίμασα και ήμουν έγκυος και βγήκε αρνητικό. Δεν είναι και τόσο ευαίσθητο τεστ. Να πάρεις clearblue που είναι το πιο αξιόπιστο. Εμένα μου έδειξε ότι είμαι έγκυος 2 μέρες πριν τη μέρα που ήταν να αδιαθετήσω. Κάνε υπομονή και θα έρθει το μωράκι. Και να θυμάσαι ότι και το μετά τη σύλληψη δεν είναι απαραίτητα εύκολο

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω κι εγώ στην κατηγορία των γυναικών που προγραμματίζουν τα πάντα στη ζωή τους και το μωρό λοιπόν θα'ρχόταν σίγουρα 1 χρόνο μετά το γάμο. Στους 6 μήνες όμως και άνεργη, αποφάσισα να ξεκινήσουμε ελεύθερα. Και λέω αποφάσισα γιατί ο άντρας μου έχει τρέλα με τα παιδιά και ήθελε πολύ νωρίτερα. Φυσικά θεωρούσα ότι θα έμενα αμέσως. Πήρα τεστ, βιβλία εγκυμοσύνης και δεν θα περίμενα ούτε ώρα καθυστέρησης για να κάνω το τεστ. Μου ήρθε περίοδος ακριβώς στην ώρα της και τους επόμενους 3 μήνες, αρχισα να παίρνω αντιβιώσεις, (λόγω ιώσεων, φρονιμιτών, κλπ), ακριβώς τις ημέρες της ωορηξίας. Στο μεταξύ χάλασε λίγο και ο κύκλος μου (ενώ μέχρι τότε ήταν πολύ σταθερός) και δεν μπορούσα να υπολογίσω. Όλοι μου έλεγαν μην αγχώνεσαι και τους θεωρούσα τρελούς. Πως είναι δυνατόν να μην αγχώνεσαι, όταν δεν ξέρεις αν θα μπορέσεις να κάνεις παιδί! Μετά λοιπόν το επόμενο τρίμηνο, είχαμε επαφές μόνο τις πιθανές ημέρες. Διάθεση μηδέν (όταν προσπαθείς για παιδί, δεν κάνεις έρωτα, θεωρείς αναπαραγωγή την πράξη!) και στο τέλος του τριμήνο επισκέπτομαι μια φίλη μου που γέννησε και είχε πιασει παιδί με 1 επαφή (αφού το κανα εγώ γιατί να μην μπορείς κι εσύ, μου έλεγε και με άγχωνε χειρότερα!), η οποία ειχε τα μαύρα της τα χάλια. Πρησμένη, ταλαιπωρημένη ακόμα και 3 μέρες μετά την καισαρική, τόσο που τρόμαξα και είπα δεν θέλω να κάνω παιδί αν είναι να γίνω έτσι. Άρχισα να ασχολούμαι με διάφορα μιας και ο μήνας εκείνος ήταν γεμάτος υποχρεώσεις και ευχάριστα για μένα. Την ημέρα που θεωρούσα ωορηξία δεν είχαμε επαφή και ξαφνικά ενώ περίμενα περίοδο, και παρακαλούσα να αργήσει γιατί είχα γάμο και θα έπεφτε ακρίβως τότε, κάνω το τεστ και βγαίνει θετικό. Δεν το περίμενα με τίποτα εκείνο το μήνα ειδικά. Τώρα είμαι στην 29η εβδομάδα. Ισχύει πάντως αυτό με το άγχος και μόνο αυτό. Μην τους κηνυγάτε τις ημέρες της ωορρηξίας. Ο οργανισμός από μόνος του τις ημέρες αυτές έχει αυξημένη διάθεση. Η φύση έχει προβλέψει. Τώρα μου φαίνεται απίστευτο που λέω αυτά που μου έλεγαν και έκλαιγα, θεωρώντας με στείρα!!! Καλή επιτυχία σε όλες :D:D:D

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ!Κοριτσια χαιρομαι οταν δυσκολες περιπτωσεις συλληψης τα καταφεραν.Εγω τον αλλο μηνα κλεινω τα 31.ειμαι 8 χρονια με τον αντρα μου{9 μηνες παντρεμενη} αλλα το τελευταιο εξαμηνο προσπαθω να μεινω εγκυος.ειχα παντα ακαταστατο κυκλο απο την αποψη οτι μπορει να ειχα και παραπανω απο 10 μερσ περιοδο.τωρα τα τελευταια 3-4 χρονια εχει φιαξει ο κυκλος.αλλα ανακαλυψα οτι ειχα ανεβασμενη προλακτινη κ πολυκυστικες οι οποιες ομως δεν ειχαν τα τυπικα συμπτωματα παχος ,τριχες,κυταριτιδα,ελλειψη περιοδου.μονο ελλειψη ωορηξιας.πηρα dostinex για την προλακτινη κ ευτυχωσ επεσε αμεσως και serpafar για να κανω ωορηξια.τον περασμενο μηνα τα καταφερα και εκανα.ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου και τωρα περιμενω .κανονικα πρεπει να αδιαθετησω μεταξυ 2-8Μαιου.στις 26Απριλιου ειχα στο σκουπισμα λιγο καφε και την επομενη στο σκουπισμα λιγο ροζ.και μετα τιποτα.με ποναει λιγο η μεση και εχθες που γυρναγαμε ενιωθα ανακατωσουρα στην διαδρομη.το στηθος σημερα το νιωθω πολυ ελαφρια πιο σφηκτο.μπορει να ειναι συμπτωματα αυτα;ας μου πει καποια που να γνωριζει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

RMARY, χωρίς να είμαι έγκυος (ακόμη! :wink: ) από ό,τι έχω διαβάσει σε διάφορες ιστορίες εδώ, τα συμπτώματα διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα. Πολλές δεν έχουν καν συμπτώματα. Οπότε, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις το πιο χαρακτηριστικό σύμπτωμα: την έλλειψη περιόδου!

Κι εγώ πήρα serpafar αυτό το μήνα για 1η φορά. Για να δούμε!....

Έλα και στο πρώτο θέμα που συζήτάμε όλες οι κοπέλες μαζί ("Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος;")

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες. Είμαι καινούργια, αλλά παρακολουθώ τις ιστορίες σας εδώ και καιρό. Δεν είμαι σίγουρη ότι γράφω στο σωστό θέμα αλλά συγχωρήστε με, δεν ήξερα που. Θέλω να ευχηθώ σε όλες καλή τύχη κατ'αρχήν. Και κατά δεύτερον να σας πω και τη δική μου ιστορία. Με τον άντρα μου είμαστε παντρεμένοι από το 2006 αλλά μαζί από μικροί. Παιδί αποφασίσαμε να κάνουμε πέρσι τέτοιο καιρό οπότε και σταματήσαμε προφυλάξεις, εγώ 33 εκείνος 34. Στο μεταξύ μου προκύπτει πολύποδας οπότε κάνω επέμβαση να τον βγάλω και από Αύγουστο εντατικά πλέον. Αλλά τίποτα... Οι μήνες περνούν και αποφασίζω να κάνω εξετάσεις. Οι ορμόνες μου τέλειες, το σπερμοδιάγραμμα τέλειο, η σαλπιγγογραφία καθαρότατη, τα υπέρηχα τέλεια, ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. Κύκλο έχω 26 με 33 ημέρες αλλά κάνουμε τακτικά στο μεσαίο δεκαήμερο που υποτίθεται μπορεί να έχει ωορρηξία. Στο μεταξύ μένουν συνεχώς έγγυες όλες μου οι φίλες και γνωστές, με ακανόνιστους κύκλους, με πολυκυστικές, με ότι πρόβλημς θέλεις. Και αναρωτιέμαι ακόμα πότε επιτέλους και τι έχω καταλάβει λάθος....Έχω πάει σε πολλούς γιατρούς και όλοι μου συνιστούν υπομονή και προσπάθεια. Η δική μου έχει εξαντληθεί, βλέπω παντού μωρά και έχω κουραστεί ψυχολογικά, κυρίως γιατί δεν έχω μείνει ποτέ έγγυος και άρα δεν ξέρω και αν θα μείνω. Αυτά είχα να σας πω, συγχωρήστε τη φλυαρία αλλά μόλις μου ήρθε ένα κοκκινάδι και έχω απογοητευθεί εντελώς. Μου δίνει κουράγιο όμως ότι υπάρχουν και άλλες σαν κι εμένα που με καταλαβαίνουν σε αυτό το forum. Ελπίζω να γράψω κι εγώ μια μέρα εδώ μετά από πόσο καιρό έμεινα έγγυος και να μην είναι μετά από χρόνια....

duck in love

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΝΕΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!!!!!! :wink: ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ :D:D:D

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

HELP!καλημερα κοριτσια.σημερα ειμαι σε πληρη συγχυση.χθες σας ρωταγα για καποια λιγα συμπτωματα που ειχα αν ηταν εγκυμοσυνη.διαβαζωντας οτι σε καποιες απο εσας το CLEAR BLU εδειξε πριν την καθυστερηση πηγα και πηρα ενα διπλο.{χθες ηταν η 4η μερα πριν την αναμενομενη περιοδο}μου βγηκε λοιπον μια οριζοντια εντνη γραμμη και μια καθετη αχνη.ομως σχηματιζε σταυρο.σημερα εκανα το 2ο τεστ και η καθετη γραμμη ειναι ελαφρως πιο εντονη.ομως επειδη πρωτη φορα κανω αυτο το τεστ δεν ξερω αν πρεπει να χαρω .αν δεν εισαι εγκυος βγαζει σταυρο εστω και αχνο;απαντηστε οποια ξερει γιατι εχω τρελαθει απο την αγωνια. :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

HELP!καλημερα κοριτσια.σημερα ειμαι σε πληρη συγχυση.χθες σας ρωταγα για καποια λιγα συμπτωματα που ειχα αν ηταν εγκυμοσυνη.διαβαζωντας οτι σε καποιες απο εσας το CLEAR BLU εδειξε πριν την καθυστερηση πηγα και πηρα ενα διπλο.{χθες ηταν η 4η μερα πριν την αναμενομενη περιοδο}μου βγηκε λοιπον μια οριζοντια εντνη γραμμη και μια καθετη αχνη.ομως σχηματιζε σταυρο.σημερα εκανα το 2ο τεστ και η καθετη γραμμη ειναι ελαφρως πιο εντονη.ομως επειδη πρωτη φορα κανω αυτο το τεστ δεν ξερω αν πρεπει να χαρω .αν δεν εισαι εγκυος βγαζει σταυρο εστω και αχνο;απαντηστε οποια ξερει γιατι εχω τρελαθει απο την αγωνια. :roll::roll::roll:

ισα που με προλαβες.μπηκα στο φορουμ για 5 λεπτα :D

αν διαβασεις τις οδηγιες,εχει και φωτογραφιες με τα διαφορα + που μπορει να βγουν.απο τη στιγμη που σχηματιζει σταυρο εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να εισαι εγκυος.δεν λεω με σιγουρια,διοτι το ιδιο το clearblue αναφερει τα ποσοστα αναλογα ποσο νωρις το εχεις κανει.δεν μενει λοιπον να περιμενεις να κανεις μια εξεταση β'χοριακη που θα δειξει με σιγουρια.πηγαινεις σε ενα μικροβιολογικο,κοστιζει 15-30ε,και εχεις τα αποτελεσματα την ιδια ημερα.δεν χρειαζεται να εισαι νηστικη :D

ευχομαι τα καλυτερα.το clearblue σπανια κανει λαθος.ειναι το μονο που εμπιστευομουν κι εγω.αλλα σιγουρεψου με τη χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

HELP!καλημερα κοριτσια.σημερα ειμαι σε πληρη συγχυση.χθες σας ρωταγα για καποια λιγα συμπτωματα που ειχα αν ηταν εγκυμοσυνη.διαβαζωντας οτι σε καποιες απο εσας το CLEAR BLU εδειξε πριν την καθυστερηση πηγα και πηρα ενα διπλο.{χθες ηταν η 4η μερα πριν την αναμενομενη περιοδο}μου βγηκε λοιπον μια οριζοντια εντνη γραμμη και μια καθετη αχνη.ομως σχηματιζε σταυρο.σημερα εκανα το 2ο τεστ και η καθετη γραμμη ειναι ελαφρως πιο εντονη.ομως επειδη πρωτη φορα κανω αυτο το τεστ δεν ξερω αν πρεπει να χαρω .αν δεν εισαι εγκυος βγαζει σταυρο εστω και αχνο;απαντηστε οποια ξερει γιατι εχω τρελαθει απο την αγωνια. :roll::roll::roll:

ισα που με προλαβες.μπηκα στο φορουμ για 5 λεπτα :D

αν διαβασεις τις οδηγιες,εχει και φωτογραφιες με τα διαφορα + που μπορει να βγουν.απο τη στιγμη που σχηματιζει σταυρο εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να εισαι εγκυος.δεν λεω με σιγουρια,διοτι το ιδιο το clearblue αναφερει τα ποσοστα αναλογα ποσο νωρις το εχεις κανει.δεν μενει λοιπον να περιμενεις να κανεις μια εξεταση β'χοριακη που θα δειξει με σιγουρια.πηγαινεις σε ενα μικροβιολογικο,κοστιζει 15-30ε,και εχεις τα αποτελεσματα την ιδια ημερα.δεν χρειαζεται να εισαι νηστικη :D

ευχομαι τα καλυτερα.το clearblue σπανια κανει λαθος.ειναι το μονο που εμπιστευομουν κι εγω.αλλα σιγουρεψου με τη χοριακη.

α,οσον αφορα τον σταυρο,οσο αχνος και να ειναι,δειχνει εγκυμοσυνη.η οριζοντια γραμμη αναφερει μη εγκυος. :wink:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το σταυρο,εισαι εγκυος.αλλα σιγουρεψου με χοριακη,διοτι ειναι πολυ νωρις και μπορει να μην ειναι 100%εγκυρο το τεστ.το αναφερει και μονο του. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λες νανι μου.φοβαμε να το πιστεψω γιατι εχω πολυκυστικες και δεν εκανα ωορηξια .τον περασμενο μηνα ομως τα καταφερα και μου φαινεται περιεργο οτι το πετυχα αμεσως.εκλεισα βεβαια και ρανεβου με τον γιατρο το απογευμα. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...