Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει η περίοδός σου σε 9 μήνες...!!!Το ένστικτό μας πολλές φορές μας δίνει τις πιο έγκυρες απαντήσεις!!!:D:D:D

 

εσυ ..οταν λες οτι εμεινες ..(λυπαμαι για το αποτελεσμα ...:( ) ,τι συμπτωματα ειχες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εσυ ..οταν λες οτι εμεινες ..(λυπαμαι για το αποτελεσμα ...:( ) ,τι συμπτωματα ειχες???

 

Υπνηλία,αυξημένη αίσθηση όσφρησης, πρισμένο στήθος και πολύ πόνος στην κοιλια(όπως όταν περιμένω περίοδο),δεν ξέρω αν αυτό όμως συσχετιζόταν τελικά με την εγκυμοσύνη ή με το ότι απέβαλα και αδιαθέτησα την ίδια ημέρα....ίδια ημέρα με εκείνη που έμαθα ότι είμαι έγγυος. Ναι τόσο τραγικά άσχημα.

 

Και σε ευχαριστώ πολύ που με βοήθησες να ξαναθυμηθώ τί έζησα εκείνο το μήνα...!!!Για να βάλω μυαλό και να μην είμαι κατά φαντασία έγγυος...όπως τους επόμενους μήνες που είχα λιώσει στον εμετό!!!Αχ...τι παιχνίδια μας πάιζει το μυαλό!!

Link to comment
Share on other sites

εσυ ..οταν λες οτι εμεινες ..(λυπαμαι για το αποτελεσμα ...:( ) ,τι συμπτωματα ειχες???

 

 

Και η αλήθεια είναι ότι και αυτό το μήνα νυστάζω!!Αλήθεια αισθάνομαι σαν τρελή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί αστεία και χαζή.....Μήπως επειδή έχω κάνει πολιτικό γάμο ο Θεός δε με ευλογεί για παιδί????

 

Δε ξέρω. Ίσως να είναι και βλακείες...αλλά όλα τα σκέφτομαι

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! και εγώ το ίδιο σκέφτομαι μήπως να κάνω θρησκευτικό?

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! και εγώ το ίδιο σκέφτομαι μήπως να κάνω θρησκευτικό?

 

Ο Θεός δε νομίζω ότι τιμωρεί.Ίσως παραδειγματίζει. Είμαι φυσικά υπέρ του θρησκευτικού γάμου, εννοώ να υπάρχει και αυτός, πέρα του πολιτικού (εάν αυτός είναι απαραίτητος για κάποιο ζευγάρι) αλλά δε νομίζω ότι θα πρέπει να κάνετε θρησκευτικό γάμο με σκοπό να σας δώσει ο Θεός παιδί. Δεν είναι κάνουμε τα ''χατήρια'' του για να μας κάνει και εκείνος τα δικά μας. Το θέμα είναι να το πιστέυουμε μέσα μας...και τότε Εκείνος κρίνει τι θα μας δώσει!Δυστυχώς είναι ο μοναδικός που δε μπορούμε να ξεγελάσουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπνηλία,αυξημένη αίσθηση όσφρησης, πρισμένο στήθος και πολύ πόνος στην κοιλια(όπως όταν περιμένω περίοδο),δεν ξέρω αν αυτό όμως συσχετιζόταν τελικά με την εγκυμοσύνη ή με το ότι απέβαλα και αδιαθέτησα την ίδια ημέρα....ίδια ημέρα με εκείνη που έμαθα ότι είμαι έγγυος. Ναι τόσο τραγικά άσχημα.

 

Και σε ευχαριστώ πολύ που με βοήθησες να ξαναθυμηθώ τί έζησα εκείνο το μήνα...!!!Για να βάλω μυαλό και να μην είμαι κατά φαντασία έγγυος...όπως τους επόμενους μήνες που είχα λιώσει στον εμετό!!!Αχ...τι παιχνίδια μας πάιζει το μυαλό!!

 

δεν ηθελα να στα θυμησω βρε κουκλα μου ...

αυτα τα συμπτωματα τα ειχεσ ΠΡΟΤΟΥ μαθεις οτι εισαι εγκυος? δεν μιλαω με μια βδομαδα καθυστερηση ...ξερεις εγωκαθομαι τωρα σ αναμενα καρβουνα!

περιμενω ....και δνε ξερω τι να πρωτοκοιταξω,,,και να νομισω....

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να στα θυμησω βρε κουκλα μου ...

αυτα τα συμπτωματα τα ειχεσ ΠΡΟΤΟΥ μαθεις οτι εισαι εγκυος? δεν μιλαω με μια βδομαδα καθυστερηση ...ξερεις εγωκαθομαι τωρα σ αναμενα καρβουνα!

περιμενω ....και δνε ξερω τι να πρωτοκοιταξω,,,και να νομισω....

 

 

Όχι σοβαρά σε ευχαριστώ!!!Καλό είναι να θυμόμαστε για να μη δημιουργούμε φαντασίες στο μυαλό μας και μόνιμες απογοητεύσεις!!! Ναι πρωτού μάθω ότι είμαι έγκυος!Δεν το περίμενα, δεν το σκεφτόμουν και δεν το επιδίωκα πάση θυσία!!Παντρευτήκαμε τον Ιούνιο, πήγαμε ταξίδι, γυρίσαμε και τα είχα όλα!!Είχα 2 μέρες καθυστέρηση, αλλά δεν πήγα στο γιατρό γιατί πίστευα ότι ήμουν έγκυος, αλλά γιατί είχα αφόρητους πόνους τρομερό φούσκωμα σε κοιλιά και στήθος και επειδή έχω απόλυτα σταθερό κύκλο, ανησύχησα μήπως μου συμβάινει κάτι. Σηκώθηκα λοιπόν το πρωί, με λίγα καφέ υγρά και πολύ πόνο, πήγα στο γιατρό, με έστειλε για χοριακή, και μετά γύρισα στο σπίτι μου. Το μεσημέρι πήγε ο άντρας μου να πάρει τα αποτελέσματα και πριν έρθει στο σπίτι...εγώ είχα αδιαθετήσει!!Οπότε με το που μπαίνει στο σπίτι, του λέω ξέρω!!!!!Δεν είμαι έγκυος...επιτέλους αδιαθέτησα άντε γιατί κόντευα να σκάσω!!!Και μου απαντάει...''όχι είσαι...αλλά μάλλον κάτι δεν πάει καλα''!!!Το σοκ και η ταραχή και το κλάμα με ακολούθησαν πιστά τις επόμενες μέρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι σοβαρά σε ευχαριστώ!!!Καλό είναι να θυμόμαστε για να μη δημιουργούμε φαντασίες στο μυαλό μας και μόνιμες απογοητεύσεις!!! Ναι πρωτού μάθω ότι είμαι έγκυος!Δεν το περίμενα, δεν το σκεφτόμουν και δεν το επιδίωκα πάση θυσία!!Παντρευτήκαμε τον Ιούνιο, πήγαμε ταξίδι, γυρίσαμε και τα είχα όλα!!Είχα 2 μέρες καθυστέρηση, αλλά δεν πήγα στο γιατρό γιατί πίστευα ότι ήμουν έγκυος, αλλά γιατί είχα αφόρητους πόνους τρομερό φούσκωμα σε κοιλιά και στήθος και επειδή έχω απόλυτα σταθερό κύκλο, ανησύχησα μήπως μου συμβάινει κάτι. Σηκώθηκα λοιπόν το πρωί, με λίγα καφέ υγρά και πολύ πόνο, πήγα στο γιατρό, με έστειλε για χοριακή, και μετά γύρισα στο σπίτι μου. Το μεσημέρι πήγε ο άντρας μου να πάρει τα αποτελέσματα και πριν έρθει στο σπίτι...εγώ είχα αδιαθετήσει!!Οπότε με το που μπαίνει στο σπίτι, του λέω ξέρω!!!!!Δεν είμαι έγκυος...επιτέλους αδιαθέτησα άντε γιατί κόντευα να σκάσω!!!Και μου απαντάει...''όχι είσαι...αλλά μάλλον κάτι δεν πάει καλα''!!!Το σοκ και η ταραχή και το κλάμα με ακολούθησαν πιστά τις επόμενες μέρες!!!!

 

:(:(:( ....δηλαδη ειχες ανεβασμενη χοριακη ?? θυμασαι νουμερα? πως δηλαδη ηξερες οτι εισαι ..λογω νουμερων χοριακης?

Link to comment
Share on other sites

:(:(:( ....δηλαδη ειχες ανεβασμενη χοριακη ?? θυμασαι νουμερα? πως δηλαδη ηξερες οτι εισαι ..λογω νουμερων χοριακης?

 

 

Δε θυμάμαι τα νούμερα και δεν ξανακοίταξα έκτοτε τις εξετάσεις...δε μου ήταν ευχάριστο...!

 

Ήταν ανεβασμένα ναι...αλλά όχι όσο θα έπρεπε βάση των εβδομάδων κύησης.....:cry::cry::cry:...πράγμα που έδειχνε ότι τα πράγματα δεν πήγαιναν καλα...

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι τα νούμερα και δεν ξανακοίταξα έκτοτε τις εξετάσεις...δε μου ήταν ευχάριστο...!

 

Ήταν ανεβασμένα ναι...αλλά όχι όσο θα έπρεπε βάση των εβδομάδων κύησης.....:cry::cry::cry:...πράγμα που έδειχνε ότι τα πράγματα δεν πήγαιναν καλα...

 

μαλιστα...θλιβερο ...αλλα δεν μενεις εκει ..προχωρας και σιγουρα θα το ξανατσακωσετε χωρις προβληματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλιστα...θλιβερο ...αλλα δεν μενεις εκει ..προχωρας και σιγουρα θα το ξανατσακωσετε χωρις προβληματα!!!

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω μείνει εκεί. Δεν είναι από τα πράγματα που σκέφτομαι...και πολύ περίεργο αυτό για το δικό μου χαρακτήρα που τα παίρνω όλα πολύ συναισθηματικά και με στιγματίζουν πολύ!Ίσως με βοήθησε το γεγονός ότι δεν πρόλαβα να πολυκαταλάβω τι μου μου είχε συμβεί!Είμαι απόλυτα πεπεισμένη ύστερα από πολλές ιστορίες που έχω ακούσει...ότι τα πράγματα θα ήταν πολύ χειρότερα για μένα...αν είχα προλάβει να χαρώ με την εγκυμοσύνη μου!Σε αυτή λοιπόν την περίπτωση...ευτυχώς δεν πρόλαβα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απόλυτα πεπεισμένη ύστερα από πολλές ιστορίες που έχω ακούσει...ότι τα πράγματα θα ήταν πολύ χειρότερα για μένα...αν είχα προλάβει να χαρώ με την εγκυμοσύνη μου!Σε αυτή λοιπόν την περίπτωση...ευτυχώς δεν πρόλαβα!!!

 

αυτο μου το εξηγεις λιγο καλυτερα? οτι θα ειχε τυχον προβληματα ? η οτι εγινε απ την αρχη καιδεν προλαβεσ να ζησεισ το εμβρυο να μεγαλωνει

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου το εξηγεις λιγο καλυτερα? οτι θα ειχε τυχον προβληματα ? η οτι εγινε απ την αρχη καιδεν προλαβεσ να ζησεισ το εμβρυο να μεγαλωνει

 

 

Ότι δεν πρόλαβα να ζήσω το έμβρυο...αλήθεια θα ήταν πολύ σκληρό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς είχα κ γω παρομοια ιστορία κ έφταιγε η γιατρός!!!!! Δηλαδη αν δεν ηταν αυτη τώρα θα ήμουνα εγκυος :(

τι εννοεις εφταιγε η γιατρος; Δεν εδωσε σημασια η γιατρος σε καποια συμπτωματα; :mad:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις εφταιγε η γιατρος; Δεν εδωσε σημασια η γιατρος σε καποια συμπτωματα; :mad:

 

Το χω γράψει κ πιο πίσω,η γιατρός που είχα ενώ ήξερε οτι προσπαθώ για μωρο κ 5 μερες πριν την καθυστέρηση μου έκανε μια εξέταση για βιοψια για τον hpv που εχω! Το θεμα ηταν οτι εκ τον υστερον έμαθα οτι σε καμία περίπτωση στη φάση που ειναι σε μένα ο ιός δεν κανουμε αυτη την εξέταση γιατι δεν χρειάζεται κ οτι σε πιθανή εγκυμοσυνη αυτη η εξέταση προκαλεί συσπασεις. Την επόμενη λοιπόν της εξέτασης κ 4 μερες πριν την καθυστέρηση έκανα τεστ κ βγήκε θετικο κ για της επόμενες 5 μερες το ίδιο ώσπου την 6 μερα είχα ξαφνικά αιμοραγια!!! Ο γιατρός που πήγα μετα μου είπε οτι αυτη η περιττή εξέταση ευθύνεται για την "αποβολή" 😞

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Εγώ σήμερα θα πάρω τα αποτελέσματα των εξετάσεων αίματος..γενικη αίματος και c-125 για να δούμε αν η κύστη που έχω είναι ενδομητρίωση ή όχι....Τη σαλπιγγογραφία θα τη κάνω μετά το Πάσχα για να έχω λεφτά αλλά και γιατί θέλω να ήρεμήσω απο όλα για λίγο καιρό....Αρχισα και γυμναστική και γιόγκα....να με βοηθήσουν στο άνγχος μου!!!:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Εγώ σήμερα θα πάρω τα αποτελέσματα των εξετάσεων αίματος..γενικη αίματος και c-125 για να δούμε αν η κύστη που έχω είναι ενδομητρίωση ή όχι....Τη σαλπιγγογραφία θα τη κάνω μετά το Πάσχα για να έχω λεφτά αλλά και γιατί θέλω να ήρεμήσω απο όλα για λίγο καιρό....Αρχισα και γυμναστική και γιόγκα....να με βοηθήσουν στο άνγχος μου!!!:-P:razz:

 

Καλημέρα!!! Εύχομαι να πανε όλα καλα!!! Καλα έκανες κ αρχίσες γυμναστική!! Κ γω άρχισα γυμναστική κ διατροφή!!!! Υ.γ σου χω στείλει ενα μήνυμα οταν βρεις χρόνο κ μπορείς δες το ☺

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ...

 

Κ μέις και οι δυο πάμε σε διατροφολογο ο οποίος ειναι κ παθολογος!!! Μου είπε λοιπόν οταν του είπα οτι προσπαθούμε για νινακι οτι την επόμενη φορα θα μου εχει έτοιμο προγραμμα που βοηθάει το αναπαραγωγικο κ γενικά βοηθάει στο να μείνω εγκυος!!! Οταν την πάρω θα σας την πω 😊

Link to comment
Share on other sites

Το χω γράψει κ πιο πίσω,η γιατρός που είχα ενώ ήξερε οτι προσπαθώ για μωρο κ 5 μερες πριν την καθυστέρηση μου έκανε μια εξέταση για βιοψια για τον hpv που εχω! Το θεμα ηταν οτι εκ τον υστερον έμαθα οτι σε καμία περίπτωση στη φάση που ειναι σε μένα ο ιός δεν κανουμε αυτη την εξέταση γιατι δεν χρειάζεται κ οτι σε πιθανή εγκυμοσυνη αυτη η εξέταση προκαλεί συσπασεις. Την επόμενη λοιπόν της εξέτασης κ 4 μερες πριν την καθυστέρηση έκανα τεστ κ βγήκε θετικο κ για της επόμενες 5 μερες το ίδιο ώσπου την 6 μερα είχα ξαφνικά αιμοραγια!!! Ο γιατρός που πήγα μετα μου είπε οτι αυτη η περιττή εξέταση ευθύνεται για την "αποβολή" 😞

 

Λυπαμαι πολυ για οτι εγινε. Ευχομαι απο εδω και περα ολα να ειναι καλα για σενα!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ για οτι εγινε. Ευχομαι απο εδω και περα ολα να ειναι καλα για σενα!!:-P

 

Σ ευχαριστω πολυ 😊 κ μέσα απο την καρδιά μου το ίδιο και σε σένα 😍

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΡΙΝΑ όταν πάρεις τη διατροφή να μας τη δώσεις.....εγώ μόνη μου κάνω...τρωω πιο πολά λαχανικά, φρούτα, φαγητα ολικης αλεσεως και όσπρια....παίρνω και βιταμίνες που βοήθανε( β6,β12,φυλικο οξύ και αλλα), τις Lanes....

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΡΙΝΑ όταν πάρεις τη διατροφή να μας τη δώσεις.....εγώ μόνη μου κάνω...τρωω πιο πολά λαχανικά, φρούτα, φαγητα ολικης αλεσεως και όσπρια....παίρνω και βιταμίνες που βοήθανε( β6,β12,φυλικο οξύ και αλλα), τις Lanes....

 

Φυσικα κ θα σας το γράψω αναλυτικά :) K γω παίρνω βιταμίνες τις ίδιες συν Ε που βοηθάει!!! Κ στον άντρα μου δίνω!! Εχουμε Φαρμακειο κ το ψάχνω αρκετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...