Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους και σε όλες!Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχουμε κατ'αρχήν υγεία και φυσικά το 2013 να είναι για όλες μας λίγο πιο τυχερό και να αποκτήσουμε το μωράκι που τόσο επιθυμούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΧΑΡΑ μου σε καταλαβαίνω απόλυτα για τα συναισθηματά σου!!!!Όσο περνάν οι μήνες απογοητευόμαστε πιο πολύ. Αχ!Ας μας ακούσει η Παναγία φέτος, τη παρακαλώ πολυ!!!Δε θέλω να στενοχωριόμαστε άλλο!

 

Καμπιος μου δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ και τι να πω... προσπάθησα να κλείσω ραντεβού μέσα Νοέμβρη για σαλπιγγογραφία, αλλά δεν είχαν κενό.. σκέφτηκα ότι είναι τυχερό.. αλλά που τέτοια τύχη !!! έκλεισα πάλι μέσα Δεκέμβρη αλλά δεν ήμασταν καλά παιδιά (έχω και ατακτούλη άντρα) και παρόλο που πήραμε προφυλάξεις ενώ πήγα να την κάνω δε με δέχτηκαν..και τώρα έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα...να την κάνω να δω τι θα γίνει...Σταθερές αξίες... οι κοιλιές που φουσκώνουν δίπλα μου και η δικιά μου που φουσκώνει από κιλά!!!! βαρέθηκα.. αλλά δε μπορώ να κάνω και κάτι άλλο εκτός από υπομονή..φιλάκια πολλά...

Ο νέος χρόνος εύχομαι πολλές χαρές να δώσει, κι αν ήταν λίγες του παλιού να μας τις συμπληρώσει.... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ......

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και απο εμένα. Καλή χρόνια να έχουμε και εύχομαι το 2013 να είμαστε και εμείς μέσα στις τυχερες που θα γίνουνε μανουλες.εγω απο την μεριά μου είμαι στην προσπάθεια να αποβαλλω το άγχος μου, όχι οτι τα κατάφερνω αλλα πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο και εγω σκέφτομαι να πάω να κάνω σαλπιγγογραφια μιας και ο άντρας μου έκανε σπερμοδιαγραμμα και βγήκε εξαιρετικό και αν βγει και εμένα καλή θα μου φύγει και ένα μεγάλο άγχος γιατί εχω αρχίσει και πιστεύω οτι πλέον μόνο εγω ευθύνομαι που ακόμα δεν εχω μείνει έγκυος. Το καλο ειναι οτι το τελευταίο διάστημα ακούω για εγκυμοσύνες απο ανθρώπους που προσπαθούσανε πολλα χρόνια οπότε παίρνω θάρρος και λέω κάτι θα γίνει και με μας. Καλή υπομονη και επιμονή να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,είμαι καινούρια στο forum και αποφάσισα να γράψω γιατί ξέρω πολύ καλά την αγωνία και την προσμονή για ένα παιδάκι. Μετά απο τρια χρόνια προσπαθειών, με πολλές αναποδιές και με αλλαγές τριών γυναικολόγων αποφάσισα να κάνω εξωσωματική η οποία απέδωσε με την πρώτη και τώρα έχω ένα κοριτσάκι τριών μηνών. Γι' αυτό μην το βάζετε κάτω και μην απογοητεύεστε! Η αισιοδοξία είναι πολύ μεγάλος σύμμαχος! Καλή επιτυχία σε όσες προσπαθείτε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Την Τρίτη πήγα για την σαλπιγγογραφία και μόλις με πήραν τηλέφωνο...Τα αποτελέσματα είναι ικανοποιητικά... ενώ εγώ περίμενα να είναι πολύ καλά..Μου έκλεισε ραντεβού για την Δευτέρα να τα πούμε από κοντά...Με απογοήτευσε το γεγονός ότι εγώ περίμενα να είναι πολύ καλή από ότι μου είπαν μετά το τέλος της εξέτασης... Τώρα περιμένω να δω τι θα μου πει και ο γιατρος....:(

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα χαρα, κι εγω τη Δευτερα θα παω για σαλπιγγογραφια και εχω τρελαθει απο το αγχος. Αν θελεις σε παρακαλω πες μου που την εκανες κιαν πονεσες. Πηρες φαρμακα πριν και μετα; Σου ευχομαι καλα νεα να ακουσεις απο το γιατρο σου και το 2013 να σε βρει με ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Χαρά μου αφού σου είπαν ικανοποιητικά γιατί φοβάσαι? Αν ήταν θα σου λέγανε ότι είναι κλειστές. Αλλα και κλειστές αν ήταν θα ανοίγανε με τη σαλπιγγογραφία....¨Ολα καλά εύχομαι να σου πάνε .!!!Εμένα πάλι με έπιασε μια κρίση ανγχους πάλι γιατι αδιαθέτησα και τη Παρασκευή θα πάω στο γιατρό να μιλήσουμε μπας και ξεανγχωθώ!!Ο άνθρωπος τα έχει δει όλα μαζί μου!!Του μίλαγα και έκλαιγα....Μου είπε να μη βιάζομαι να δω αποτελάσματα και να συνεχίσω τη κλομιφαίνη....Δε γίνονται όλα με τη πρώτη μου είπε....χρειάζεται υπομονή και ηρεμία....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χαρα, κι εγω τη Δευτερα θα παω για σαλπιγγογραφια και εχω τρελαθει απο το αγχος. Αν θελεις σε παρακαλω πες μου που την εκανες κιαν πονεσες. Πηρες φαρμακα πριν και μετα; Σου ευχομαι καλα νεα να ακουσεις απο το γιατρο σου και το 2013 να σε βρει με ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!!

 

Καλημέραααα... Επειδή μιλάμε καιρό θα σου πω όλη την αλήθεια... Γιατί και εμένα πιστεύω αν μου την είχαν πει θα ήταν καλύτερα.. Τώρα ίσως διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό..Τι να πω?Δεν ξέρω.. Λοιπόν..την έκανα στο Αλεξάνδρας..Την 13η ημέρα του κύκλου, απαγορεύεται εντελώς η επαφή από τη ήμερα που θα τελειώσει η περίοδος , δεν επιτρέπεται ούτε με προφύλαξη.. Είχα ραντεβού στις 10..μια ώρα πριν μου είπαν να πιω ένα παυσίπονο.. ήπια μεσουλιντ.. αυτό μόνο με πιάνει.. Τα υπόλοιπα σου έστειλα προσωπικό μνμ.. Διάβασε το..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Χαρά μου αφού σου είπαν ικανοποιητικά γιατί φοβάσαι? Αν ήταν θα σου λέγανε ότι είναι κλειστές. Αλλα και κλειστές αν ήταν θα ανοίγανε με τη σαλπιγγογραφία....¨Ολα καλά εύχομαι να σου πάνε .!!!Εμένα πάλι με έπιασε μια κρίση ανγχους πάλι γιατι αδιαθέτησα και τη Παρασκευή θα πάω στο γιατρό να μιλήσουμε μπας και ξεανγχωθώ!!Ο άνθρωπος τα έχει δει όλα μαζί μου!!Του μίλαγα και έκλαιγα....Μου είπε να μη βιάζομαι να δω αποτελάσματα και να συνεχίσω τη κλομιφαίνη....Δε γίνονται όλα με τη πρώτη μου είπε....χρειάζεται υπομονή και ηρεμία....

 

Καμπιος μου εχει διαφορα το καλο με το ικανοποιητικο..αρα αφου δεν ειναι καη κατι θα χρειαζεται για να γινει και αυτο ειναι που με φοβιζει λιγο..Σου απαντησα στο μνμ που μου εστειλες..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και διάβασα σε διάφορα sait ότι πονάς πολύ όταν οι σάλπιγγες είναι βουλωμένες.. κάτι που έπαθα εγώ..πονεσα πολύ.. Ασε που ακόμα δεν έχω καθαρίσει..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και διάβασα σε διάφορα sait ότι πονάς πολύ όταν οι σάλπιγγες είναι βουλωμένες.. κάτι που έπαθα εγώ..πονεσα πολύ.. Ασε που ακόμα δεν έχω καθαρίσει..

 

Χαρα μου σου εστειλα π.μ. Πραγματικα αξιζεις να γινεις μανουλα 1000000 φορες!! φιλακια.:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου σου εστειλα π.μ. Πραγματικα αξιζεις να γινεις μανουλα 1000000 φορες!! φιλακια.:P:p:p

 

Σε ευχαριστωωωωωωωωωωωωω!!!!!!

Μακαρι όλες να γινουμε συντομααααα!!!!!!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για όσες πιστεύουν στο Θεό, ο άγιος της γονιμότητας και προστάτης των εμβρύων, είναι ο Άγιος Ευθύμης ο Μέγας.

Άν ψάξετε στο ίντερνετ θα τον βρείτε.

Κάντε μια προσευχή και Πίστη.

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites

proudMOM υπάρχει συγκεκριμένη προσευχή του Αγίου Ευθυμίου του Μέγα?Εγω βρήκα 3 διαφορετικές στο ιντερνετ. Αν την έχεις μπορείς να μου πεις απο που την βρήκες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την ξέρω τη προσευχη! Μου την έδωσε η θεία μου τα Χριστούγεννα! Αλλά μου είπε 7 φορες τη μερα για εννιά μέρες..Μήπως έκανε λάθος?Και εγώ τη διάβασα έτσι...Δε πειράζει, θα τη ξανακάνω.

Είδες που σου είπα ότι δεν έχεις τίποτα? Το άγχος μας είναι....έχω παραγγείλει ένα βιβλίο που λέγεται ""Γονιμότητα-κατατοπιστικός οδηγός για την επίτευξη εγκυμοσύνης''. Το έχει γράψει ένας γιατρός που είχε πρόβλημα σύλληψης με τη γυναίκα του και λέει πως να μείνεις έγκυος με φυσιολογικό τρόπο!!!Πάρτο και εσύ. Στο www.allcosmetics.gr το παραγγέλνεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλο το φόρουμ!! Ήθελα απλά να πω και γω την δική μου ιστορία με αίσιο τέλος!! Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδί πριν κανένα τετράμηνο. Εντελώς τυχαία πηγαίνοντας σε εναν ουρολόγο τότε για ένα άσχετο θέμα ανακαλύπτουμε πως έχουμε μεγάλο πρόβλημα με το σπέρμα του συζύγου. Σκεφτείτε οτι μόλις είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες οπότε καταλαβαίνετε με τι διαθεση αρχισαμε!!! Πάρα ταύτα έκανε μια θεραπεία που του είπε ο γιατρός. Θα σας πω μόνο το εξής. Στον πρώτο μήνα προσπαθειών έμεινα έγκυος! Τώρα είμαι σχεδόν 3 μηνών!! Σκεφτείτε όμως οτι από τον πρώτο μήνα ήμουν με τεστ ωορηξίας ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες λόγω του προβλήματος που εντοπίσαμε!! Μην αφήνετε τίποτα στην τύχη του!! Και επιπλέον πίστη στον Θεό και την Παναγία πάνω από ολα!! Αν δεν είχαμε κάνει τις εξετάσεις ίσως να μην μαθαίναμε ποτέ για το πρόβλημα και όλα καλά. Ίσως από την άλλη αν δεν υπήρχε η θεραπεία να είχαμε καθυστέρηση στη σύλληψη. Μην αφήνετε τον χρόνο να περνάει! Η Παναγία να μας βοηθάει όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. Χτες εκανα τη σαλπιγγογραφια. Ολα καλα . Δεν πονεσα καθολου, λιγο μια μικρη ενοχληση σαν πιεση ενιωσα. Τιποτε παραπανω. Ολα καλα μονο που βρεθηκε ενας μικρος πολυποδας κοντα στον τραχηλο. Ειμαι πολυ ατυχη, περιμενω τηλ απο το γιατρο και θα σας ενημερωσω. φιλακια.. Χαρα μου σου στελνω π.μ. με λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω τη προσευχη! Μου την έδωσε η θεία μου τα Χριστούγεννα! Αλλά μου είπε 7 φορες τη μερα για εννιά μέρες..Μήπως έκανε λάθος?Και εγώ τη διάβασα έτσι...Δε πειράζει, θα τη ξανακάνω.

Είδες που σου είπα ότι δεν έχεις τίποτα? Το άγχος μας είναι....έχω παραγγείλει ένα βιβλίο που λέγεται ""Γονιμότητα-κατατοπιστικός οδηγός για την επίτευξη εγκυμοσύνης''. Το έχει γράψει ένας γιατρός που είχε πρόβλημα σύλληψης με τη γυναίκα του και λέει πως να μείνεις έγκυος με φυσιολογικό τρόπο!!!Πάρτο και εσύ. Στο www.allcosmetics.gr το παραγγέλνεις.

 

Καλώς ήρθες στη παρέα Χαρούμενη και μακάρι όλες μας να έχουμε αίσιο τέλος στην ιστορία μας..

 

Καμπιος εγώ την διάβασα μια φορά για 9 ημέρες και μετά την άφησα....Το βιβλίο το είδα..απλά εγώ χρειάζομαι ένα βιβλίο '' Καταπολεμήστε το άγχος '' ... τώρα ψάχνω στο ίντερνετ σχετικά άρθρα ..:rolleyes: και όχι ένα βιβλίο, μάλλον χρειάζομαι ψυχίατρο !!!

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα Χαρά και όλους!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και με τη βοήθεια του Θεού όλες οι ιστορίες να έχουν αίσιο τέλος!!! ΚΑΜΠΙΟ σου εστειλα προσωπικό μηνυμα για περαιτερω πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από 'μένα κορίτσια μου και καλή χρονιά με υγεία και από ένα μωράκι στην αγκαλιά μας....Θα ήθελα να μου πεί όποια μπορεί την προσευχή του Όσιου Ευθυμίου και αν πρέπει να κάνω κάτι πριν την πω...γιατι πρώτη φορά το ακούω...Δυστυχώς και 'γω αδιαθέτησα εχθές για μια ακόμη φορά...Την επόμενη εβδομάδα όμως έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό μου μήπως και με ηρεμήσει λίγο...Φιλάκια σε όλες....

Link to comment
Share on other sites

Για όσες πιστεύουν στο Θεό, ο άγιος της γονιμότητας και προστάτης των εμβρύων, είναι ο Άγιος Ευθύμης ο Μέγας.

Άν ψάξετε στο ίντερνετ θα τον βρείτε.

Κάντε μια προσευχή και Πίστη.

 

 

Καλημέρα..ουτε εγω τη βρισκω την προσευχη.. κατατοπισε μας λιγο..Ευχαριστω

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΑ MOY καλημέρα!!!Πήγα και εγώ στο γιατρό μου και μου πήραν αιμα για να δουμε αν η κυστη που έχω είναι ενδομητρίωση και μου έκανε και γενική αίματος.Επίσης μου είπε να κάνω και σαλπιγγογραφία .Μου έγραψε να πάω σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο αλλά επειδή έμαθα ότι στο δημόσιο έχουν ειδικευόμενους και πονάνε θα τη κάνω στο Ρέα που είναι ο γιατρός μου και ξέρει τον ακτινολογο.150 ευρω!!!Επειδή έχω λίγο άνγχος και φοβάμαι εσένα πως ήταν η εμπειρία σου και που την έκανες??Λές να τη κάνω ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...