Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας, δεν μπορείται να φανταστείτε πόσο κουράγιο μου δίνετε!!!!!Ευχαριστώ και ανταποδίδω!τα καλύτερα σε όλες σας και να μην ξεχνάμε οτι η πρόληψη σώζει ζωές!!!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα,

Είναι η πρώτη φορά πού γράφω και νομίζω πως η ιστορία μου είναι εξαιρετικά αισιόδοξη.

Λοιπόν, τον Μάιο του 06 πήγα για μια εξέταση ρουτίνας σε γνωστή γυναικολόγο της Θεσσαλονίκης (η οποία συνεργάζεται με έναν από τους πιο γνωστούς γυναικολόγους της Αθήνας όσον αφορά στην εξωσωματική), ευτυχώς πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για τεκνοποίηση. Σημειωτέον ότι μέχρι τότε η σχέση μου με τους γυναικολόγους ήταν σχεδόν ανύπαρκτη αφού άλλωστε δεν είχα ποτέ και κανένα πρόβλημα. Είχα σταθερό κύκλο και νορμάλ περίοδο όσον αφορά στους πόνους και την ποσότητα του αίματος. Πηγαίνω λοιπόν, με βάζει κατευθείαν για υπέρηχο, χωρίς να μού πάρει κάποιο ιστορικό, και αρχίζει κατευθείαν να αναστενάζει και να μονολογεί «ωχ, και πώς θα σού το πω αυτό τώρα» και άλλα τέτοια ωραία. Εμένα με έλουσε κρύος ιδρώτας και περνούσαν απ΄το μυαλό μου διάφορες σκέψεις του τύπου ότι έχω το χειρότερο που υπάρχει. Τελικά μού λέει ότι έχω κύστες και στις δύο ωοθήκες, στη δεξιά 2,75χ2,79 και στην αριστερή 9,19χ6,22. Όλη δηλαδή η αριστερή ωοθήκη καταλαμβανόταν από κύστη ενδομητρίωσης. Στη συνέχεια συζητώντας για τη θεραπεία μού είπε ότι πρέπει άμεσα να προγραμματίσω χειρουργείο με ανοιχτή επέμβαση και όχι λαπαροσκοπική και μετά να ξεκινήσω κατευθείαν για εξωσωματική.

Γυρίζω στο σπίτι εντελώς χάλια και την επόμενη μέρα πήγαμε σε έναν άλλο γιατρό, ο οποίος με εξέτασε επίσης (δακτυλικά γιατί δεν έχει υπέρηχο) μού επιβεβαίωσε την ύπαρξη των κύστεων και μού έδωσε κάτι φάρμακα. Μού συνέστησε σε ένα μήνα να επαναλάβω τον υπέρηχο. Ήταν βέβαια πολύ καθησυχαστικός και έτσι ένοιωσα λίγο καλύτερα. Τα φάρμακα δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να τα βρω καθώς δεν πολυκυκλοφορούσαν πια.

Το ίδιο βράδυ επικοινώνησα με μία φίλη μου η οποία αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και αφότου ταλαιπωρήθηκε πολύ τρέχοντας από τον ένα γιατρό στον άλλο τελικά κατόπιν σύστασης απευθύνθηκε σε γιατρό στην Αθήνα, ο οποίος διέγνωσε την ενδομητρίωση. Λίγους μήνες πριν είχε χειρουργηθεί λαπαροσκοπικά. Έτυχε να είναι ούτως ή άλλως Αθήνα για να τη δει και του είπε για την περίπτωσή μου. Ζήτησε να με δει και είπε να μην πάρω τα φάρμακα γιατί είναι άσχετα με την ενδομητρίωση.

Πράγματι, περίπου δέκα μέρες μετά τον επισκέφθηκα. Αισθάνθηκα από την πρώτη στιγμή άνεση και σιγουριά οπότε ένοιωσα και πιο αισιόδοξη. Επιβεβαίωσε τη διάγνωση, μού συνέστησε και μία αιματολογική –εξέταση του δείκτη Ca125, ο οποίος αν και καρκινικός όταν είναι αυξημένος υποδεικνύει την ενδομητρίωση- και ξεκίνησα αμέσως με φαρμακευτική αγωγή για καταστολή της λειτουργίας των ωοθηκών για πέντε μήνες, έτσι ώστε μετά να κάνουμε λαπαροσκόπηση και να ολοκληρώσουμε τη θεραπεία με δύο ενέσεις ακόμη. Έκανα ενέσεις Arvecap 3,75 κάθε μήνα και πέρασα ένα πολύ δύσκολο καλοκαίρι καθώς ήταν σαν να περνάω κλιμακτήριο (σηκωνόμουν μέσα στη νύχτα και έκανα ντους για να αντιμετωπίσω τις εξάψεις). Οκτώβριο κάναμε την επέμβαση. Κράτησε 4,5 ώρες. Μέσα μου ήταν όλα μπερδεμένα. «Κόλαση» είπε ο γιατρός. Την είδα κι εγώ την επόμενη μέρα στο ιατρείο του, όταν μάς έδειξε το dvd της επέμβασης και μάς περιέγραψε ακριβώς την κατάσταση. Ευτυχώς, παρά το ότι ήταν τελικά ενδομητρίωση 4ου βαθμού, δεν είχαν πειραχθεί οι σάλπιγγες.

Φεβρουάριο του 07 αδιαθέτησα για πρώτη φορά μετά τη θεραπεία. Πήγα ξανά Αθήνα, ελέγξαμε ότι γινόταν ωορρηξία και ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Επίσης, έκανα και εξέταση προλακτίνης και προγεστερόνης και ενώ η τιμή της προλακτίνης ήταν φυσιολογική, της προγεστερόνης ήταν εκτός ορίων, με αποτέλεσμα να μειώνονται ακόμη περισσότερο οι πιθανότητες για σύλληψη. Εν τω μεταξύ είχε κάνει και ο άντρας μου προληπτικά σπερμοδιάγραμμα το οποίο ήταν άθλιο και καθώς μικρός είχε κάνει επέμβαση για κιρσοκήλη, προστέθηκε ένα ακόμη άγχος. Είχαμε περιθώριο 6 μήνες να προσπαθήσουμε μόνοι μας καθώς η ενδομητρίωση μπορεί ανά πάσα στιγμή να εμφανιστεί ξανά.

Δεν μού ξαναήρθε περίοδος. Τον επόμενο μήνα διαπιστώσαμε ότι ήμουν έγκυος. Δεν πιστεύαμε το τεστ. Τρέχαμε Δευτέρα απόγευμα να βρούμε ανοιχτό φαρμακείο για να πάρουμε κι άλλο, άλλης εταιρείας, ώστε να βεβαιωθούμε. Θετικό και το δεύτερο. Θετική και η χοριακή την επόμενη μέρα.

Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό τον Νοέμβριο του 07 ένα υγιέστατο και πανέμορφο κοριτσάκι που ζύγιζε 3.600.

Θέλαμε γρήγορα δεύτερο παιδάκι, έτσι ώστε να προλάβουμε και τυχόν επανεμφάνιση της ασθένειας. Οπότε είπαμε με το που θα μπει το 2009 να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες. Ξανά σπερμοδιάγραμμα (άθλιο, χαμηλή κινητικότητα, πεσμένη ποσότητα). Ξανά προλακτίνη και προγεστερόνη (ευτυχώς νορμάλ). Ο άντρας μου απελπισμένος. Μιλάμε με τον καλό μας το γιατρό και του συστήνει clomifen για αύξηση της κινητικότητας. Τα ξεκίνησε και ταυτόχρονα ξεκινήσαμε Ιανουάριο (χρησιμοποιώντας και τεστ ωορρηξίας) και τις προσπάθειες, χωρίς όμως ελπίδες (άρα και χωρίς άγχος) γιατί και η φαρμακευτική αγωγή θέλει κάποιο χρόνο για να έχει αποτελέσματα. Είχα αδιαθετήσει 08/01. Τελευταία φορά. Έκανα τεστ την τρίτη μέρα καθυστέρησης. Ήταν θετικό. Απίστευτο για άλλη μια φορά. Τον Οκτώβριο περιμένω το 2ο κοριτσάκι μου.

Ήμουν πολύ τυχερή μέσα στην ατυχία μου, που ήρθε στο δρόμο μου αυτός ο γιατρός. Ένας υπέροχος άνθρωπος, τον οποίο επισκέπτομαι πλέον μία φορά το χρόνο και πού η ευγνωμοσύνη μας προς το πρόσωπό του θα κρατήσει για πάντα. Εννοείται ότι τον διαφημίζω παντού.

Το ξέρω ότι μακρυγόρησα .... λίγο. Όμως νομίζω ότι η περίπτωσή μου μπορεί να δώσει θάρρος σε ζευγάρια που αντιμετωπίζουν αντίστοιχα προβλήματα και αποδεικνύει ότι ο καλός γιατρός και ο περιορισμός του άγχους μπορούν να κάνουν την επιθυμία για απόκτηση παιδιού πραγματικότητα.

 

καλησπέρα σε όλες. Διάβασα το κείμενό σου και έχουμε ακριβώς τα ίδια προβλήματα με τον άντρα μου. Ένα χρόνο παντρεμένοι και ήδη έχω κάνει λαπαρσκόπηση για ενδομητρίωση και ινομοιώματα, έχω αυξημένη προλακτίνη και παίρνω χάπια και σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα απο το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου και είναι χάλια, με κινητικότητα 8%. Ο ουρολόγος τον έβαλε να κάνει κι άλλες εξετάσεις και έχει στενοχωρηθεί πολύ κι εγώ επίσης. Μας έδωσε πολύ θάρρος η δική σου ιστορία και ευχόμαστε να έχουμε κι εμείς συντομα καλά αποτελέσματα και θετικό τεστ...

Σε ευχαριστώ πολύ για την αισιοδοξία. Να είσαι καλά και με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι σας!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.κι εγω προσπαθω με τον συντροφο μου για μωρακι.αυτο το μηνα δεν ηρθαμε σε επαφη παρα μονο μια με δυο φορες οταν μου τελειωσε η περιοδος δηλαδη γυρω στις 3 με 5 σεπτεμβρη.περιμενα στις 27/9 περιοδο αλλα μεχρι και σημερα 10 μερες αφαντη.υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?απο συμπτωματα το μονο που εχω ειναι πονακια χαμηλα στην κοιλια που και που σαν αυτα της περιοδου και το στηθος μου που ειναι λιγο πρησμενο τιποτα παραπανω.τα τελευταια χρονια ποτε δεν μου εχει καθυστερησει τοσο πολυ.το απογευμα θα παω να παρω τεστ αν και δεν νομιζω να ειναι θετικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.κι εγω προσπαθω με τον συντροφο μου για μωρακι.αυτο το μηνα δεν ηρθαμε σε επαφη παρα μονο μια με δυο φορες οταν μου τελειωσε η περιοδος δηλαδη γυρω στις 3 με 5 σεπτεμβρη.περιμενα στις 27/9 περιοδο αλλα μεχρι και σημερα 10 μερες αφαντη.υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?απο συμπτωματα το μονο που εχω ειναι πονακια χαμηλα στην κοιλια που και που σαν αυτα της περιοδου και το στηθος μου που ειναι λιγο πρησμενο τιποτα παραπανω.τα τελευταια χρονια ποτε δεν μου εχει καθυστερησει τοσο πολυ.το απογευμα θα παω να παρω τεστ αν και δεν νομιζω να ειναι θετικο.

Πώς αντέχεις και δεν έχεις κάνει ακόμα? τρέξε γρήγορα.... σού εύχομαι τα καλύτερα!!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι καμια φορα εχω καθυστερησει 3-4 μερες και επειδη εχω τα συμπτωματα της περιοδου το εχω αφησει μεχρι σημερα αλλα σημερα θα παρω το τεστ.μακαρι να ειναι θετικο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι καμια φορα εχω καθυστερησει 3-4 μερες και επειδη εχω τα συμπτωματα της περιοδου το εχω αφησει μεχρι σημερα αλλα σημερα θα παρω το τεστ.μακαρι να ειναι θετικο!!!

Oλη τη θετική μου ενέργεια!!!!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τωρα εκανα το τεστ predictor. μου εμφανισε αμεσως την γραμμη τ ροζ εντονο και μετα απο λιγο την γραμμη c αλλα πιο αχνο το χρωμα.τελικα ειμαι η το εκανα λαθος.πηρα και στα γραφεια της predictor να ρωτησω αλλα ηταν μια ασχετη και μου ειπε οτι λογικα θα επρεπε να ηταν η c πιο εντονη και οχι η τ και να παρω σε λιγο που θα ειναι η υπευθυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τωρα εκανα το τεστ predictor. μου εμφανισε αμεσως την γραμμη τ ροζ εντονο και μετα απο λιγο την γραμμη c αλλα πιο αχνο το χρωμα.τελικα ειμαι η το εκανα λαθος.πηρα και στα γραφεια της predictor να ρωτησω αλλα ηταν μια ασχετη και μου ειπε οτι λογικα θα επρεπε να ηταν η c πιο εντονη και οχι η τ και να παρω σε λιγο που θα ειναι η υπευθυνη.

DEPY μαλλον κάτι έκανες λάθος.....

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ SELFCLEAR ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ PREDICTOR ΜΙΛΗΣΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ!ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ Β ΧΟΡΙΑΚΗ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

Link to comment
Share on other sites

Kopelia73, ο σκοπός μου ήταν ακριβώς αυτός. Να μεταδώσω αισιοδοξία και θάρρος. Σού εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να μάθουμε καλά νέα!!

 

Μακάρι! Ευχαριστώ πολύ και εσείς να έχετε μόνο χαρές στην ζωή σας!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ SELFCLEAR ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ PREDICTOR ΜΙΛΗΣΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ!ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ Β ΧΟΡΙΑΚΗ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

Συγχαρητηριαααα!!!!!!:P:p αχ! μπραβο κοπελα μου, να προσεχεις, θα παρακολουθω νεα σου

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΛΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.αυριο το απογευμα θα ξερω σιγουρα.

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ.

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!!

48789824.pngΕίμαι μία νεραιδούλα και θα φουσκώσω όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ SELFCLEAR ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ PREDICTOR ΜΙΛΗΣΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ!ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ Β ΧΟΡΙΑΚΗ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

Κοριτσακι πολυ χαιρομαι για σενα!!!! Τα τεστ οταν βγαινουν θετικα δυσκολα ειναι λανθασμενα...κανε την χοριακη για σιγουρια .αν και πιστευω οτι εισαι ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!:P:p:p!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΛΕΤΕ?

Τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης μοιαζουν αρκετα με αυτα της περιοδου,σου ευχομαι να μην σου ερθει η ακατανομαστη και τα πονακια αυτα να ειναι για καλο!!!....την 1η μερα καθυστερησης κανε χοριακη,ειναι και πιο φθηνη και αξιοπιστη,σου ευχομαι τα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μόλις με πηρε η γυναικολόγος μου για τα αποτελέσματα της ιστολογικής και έμαθα ότι το πρόβλημα της παλίνδρομης ήταν στον πλακούντα. Με στέλνει για περαιτέρω εξετάσεις. Τι προβλήματα συνήθως στον πλακούντα οδηγούν σε παλίνδρομη κύηση;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τωρα πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης και ειμαι εγκυος!!!!!!!!! 18876 ειναι!αυριο θα παω στο ιασω να κανω υπερηχο να δουμε σε τι φαση βρισκομαστε!μακαρι να πανε ολα καλα!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τωρα πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης και ειμαι εγκυος!!!!!!!!! 18876 ειναι!αυριο θα παω στο ιασω να κανω υπερηχο να δουμε σε τι φαση βρισκομαστε!μακαρι να πανε ολα καλα!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

συγχαρητήρια depy. Απ'ότι φαίνεται στη χοριακή πρέπει να είσαι και σε προχωρημένο στάδιο αν δεν είναι διδυμάκια. Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις

Link to comment
Share on other sites

Απο που το καταλαβες αυτο?εχω καθυστερησει 11 μερες. εγω υπολογιζω οτι πρεπει να ειναι 5,5 με 6 εβδομαδες.

Μπράβοοοοοο!!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...