Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Σας ευχαριστω για τις ευχες σαςςςςςςςςςςς κ ευχομαι σε ολες σας οσο δυσκολη ηταν η δικη μου εγκυμοσυνη κ γεννα τοσο ευκολη κ γρηγορη να ειναι για ολες σας..........:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα. Θα ηθελα να με ενημερώσει αν καποια γνωριζει γιατι εχω τρελο ανχος! Η αναμενομενη περιοδος λοιπον ήρθε αλλα κράτησε 2 μερες και κοπηκε ξαφνικά. Ειναι κάτι που πρεπει να με ανησυχει? διαβαζω για εξωμητρια και κτλ και ανχωνομαι πολυ...σε περιπτωση εξωμητριου η χοριακη βγαινει θετικη???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δε θα το πιστέψετε αλλά έχω μια μέρα καθυστέρηση!Πηρα το γιατρο και μου ειπε αυριο η μεθαυριο να παω να μου κανει χοριακη....Εγώ βέβαια θα κρατήσω τις επιφυλάξεις μου γιατί μπορεί απλά να άργησε αυτή τη φορά....Λέτε να έγινε το θαύμα? Προχθές και χθές είχα κάτι πονάκια και λέω θα μου έρθει....δεν ήρθε....επίσης συνέχεια νιωθω να μου τρέχουν υγρα και νομίζω οτι μου ηρθε αλλά πάω τουαλέτα και βλέπω άσπρα υγρα....Δε ξέρω....Μακάρι να έγινε το θαύμα της Παναγίας και της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντως!!!Και να μη στενοχωριεμαι πια....Το ίδιο εύχομαι και για εσάς

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Θα ηθελα να με ενημερώσει αν καποια γνωριζει γιατι εχω τρελο ανχος! Η αναμενομενη περιοδος λοιπον ήρθε αλλα κράτησε 2 μερες και κοπηκε ξαφνικά. Ειναι κάτι που πρεπει να με ανησυχει? διαβαζω για εξωμητρια και κτλ και ανχωνομαι πολυ...σε περιπτωση εξωμητριου η χοριακη βγαινει θετικη???

 

Μπορεί να είσαι έγκυος χωρίς πρόβλημα...Πάρε το γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αδιαθετησα μόλις τωρα!!!Είμαι πολύ χάλια.....Είναι χειρότερο που είχα καθυστέρηση....αυτό σου δημιουργεί ελπίδες....Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σταματήσω τις προσπάθειες.....Δεν εχω αλλες δυνάμεις ψυχολογικά....Ίσως για μένα δεν υπάρχουν ελπίδες....Θέλω τόσο πολύ κάθε φορά να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω και πάντα απογοητεύομαι....πάντα όμως....΄νόμιζα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά....δε ξέρω αν μπορώ πια να πιστέψω οτι θα γίνει αυτό που επιθυμώ τόσο πολύ στο κόσμο....νιώθω σαν η ζωή να παίζει μαζί μου...Μπορεί να με θεωρείται υπερβολική αλλά έτσι νίωθω....Ελπίζω εσείς να έχετε καλύτερη τύχη.:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά αδιαθετησα μόλις τωρα!!!Είμαι πολύ χάλια.....Είναι χειρότερο που είχα καθυστέρηση....αυτό σου δημιουργεί ελπίδες....Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σταματήσω τις προσπάθειες.....Δεν εχω αλλες δυνάμεις ψυχολογικά....Ίσως για μένα δεν υπάρχουν ελπίδες....Θέλω τόσο πολύ κάθε φορά να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω και πάντα απογοητεύομαι....πάντα όμως....΄νόμιζα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά....δε ξέρω αν μπορώ πια να πιστέψω οτι θα γίνει αυτό που επιθυμώ τόσο πολύ στο κόσμο....νιώθω σαν η ζωή να παίζει μαζί μου...Μπορεί να με θεωρείται υπερβολική αλλά έτσι νίωθω....Ελπίζω εσείς να έχετε καλύτερη τύχη.:(

 

Κοριτσάκι μου γλυκό μην απογοητεύεσαι... Κανείς δε σε θεωρεί υπερβολική, όλες έτσι νιώθουμε όταν αδιαθετούμε για άλλη μια φορά!! Πόσο καιρό προσπαθείτε; Σε γιατρό έχετε πάει; Μην περιμένεις να συμβεί τυχαία, μερικές φορές θέλει περισσότερο κυνήγι!

Link to comment
Share on other sites

1,5 Χρονο προσπαθούμε Νεφέλη!!!Ο άντρας μου είχε ένα μικρό προβληματάκι στην αρχή αλλα παίρνει κατι βιταμινες και ειναι εντάξει τώρα.Εγώ δεν έχω κάτι.Τα έχουμε δοκιμάσει όλα...Και τέστ ωορήξίας, και γονιμες μερες ,και ότι θες....αλλά τίποτα....Ο ΓΙΑΤΡΌς ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δύο μέρες καθυστέρηση και ήμουν σίγουρη ότι είμαι έγκυος αλλά δυστυχώς αδιαθέτησα. Φταίει το άγχος.

Κάμπιος σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά πραγματικά θα πρέπει να σταματήσεις να το σκέφτεσαι. Κάνεις κακό στον εαυτό σου. Μην απογοητεύεσαι τόσο πολύ. Απλά προσπάθησε να κάνεις ευχάριστα πράγματα για να ξεχνιέσαι. Θα έρθει από εκεί που δεν θα το περιμένεις. Και μην σταματήσεις τις προσπάθειες, απλά απόλαυσε αυτές τις στιγμές και ξέχνα το σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

1,5 Χρονο προσπαθούμε Νεφέλη!!!Ο άντρας μου είχε ένα μικρό προβληματάκι στην αρχή αλλα παίρνει κατι βιταμινες και ειναι εντάξει τώρα.Εγώ δεν έχω κάτι.Τα έχουμε δοκιμάσει όλα...Και τέστ ωορήξίας, και γονιμες μερες ,και ότι θες....αλλά τίποτα....Ο ΓΙΑΤΡΌς ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ....

 

Εν έτη 2012 δεν υπάρχει γυναικα που να θέλει να γίνει μανούλα και να μην το πετύχει!!! Πολύ περισσότερο εσυ που δεν έχεις κάποιο πρόβλημα. Πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου! Προσπάθησε με κάποιο τρόπο να μη σου είναι έμμονη ιδέα για να σου φύγει το άγχος...

 

Τι γνώμη έχεις για την ομοιοπαθητικη;; Εμενα με βοήθησε και για άλλο πρόβλημα δερματικό αλλά και ψυχολογικά. Και με την εγκυμοσύνη μου, ενώ είχα 2 βιοχημικές, μετά από θεραπεία είμαι στην 6η βδομάδα και προς το παρόν είναι όλα καλα. Ψάξτο λίγο, δεν έχεις να χάσεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

1,5 Χρονο προσπαθούμε Νεφέλη!!!Ο άντρας μου είχε ένα μικρό προβληματάκι στην αρχή αλλα παίρνει κατι βιταμινες και ειναι εντάξει τώρα.Εγώ δεν έχω κάτι.Τα έχουμε δοκιμάσει όλα...Και τέστ ωορήξίας, και γονιμες μερες ,και ότι θες....αλλά τίποτα....Ο ΓΙΑΤΡΌς ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ....

ΚΑΜΠΙΟΣ, μη στεναχωριεσαι, αφου δεν εχεις κανενα προβλημα θα μεινεις σιγουρα εγκυος. Ξεχασε το για λιγο καιρο κανε ενα διαλειμμα και θα δεις μετα ολα θα ερθουν οπως τα θελεις. Σε παρακαλω αλλαξε λιγακι διαθεση, ασχολησου με κατι αλλο γιατι οσο το σκεφτομαστε, τοσο αυτο δεν ερχεται. Σε καταλαβαινω κι εγω τα ιδια περναω αλλα πρεπει να το βγαλουμε για λιγο απο το μυαλο μας. :-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα προσπαθήσω....Ήδη είμαι καλύτερα.Σκενοχωριέμαι βέβαια ακομα αλλα πιστεύω να μου περάσει.....Απλά δε μπορώ να σκεφτώ τον εαυτό μου να είμαι έγκυος μετά απο τόσες αποτυχημένες προσπάθειες...το θεωρώ εξωπραγματικό.!Κάθε μήνα νομίζω ότι θα είμαι έγκυος και πάντα μα πάντα απογοητεύομαι....πως να πιστέψω λοιπόν ότι μπορώ?τέλοσπαντων....θα κάνω ότι μπορώ να το ξεπεράσω...

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω....Ήδη είμαι καλύτερα.Σκενοχωριέμαι βέβαια ακομα αλλα πιστεύω να μου περάσει.....Απλά δε μπορώ να σκεφτώ τον εαυτό μου να είμαι έγκυος μετά απο τόσες αποτυχημένες προσπάθειες...το θεωρώ εξωπραγματικό.!Κάθε μήνα νομίζω ότι θα είμαι έγκυος και πάντα μα πάντα απογοητεύομαι....πως να πιστέψω λοιπόν ότι μπορώ?τέλοσπαντων....θα κάνω ότι μπορώ να το ξεπεράσω...

Νομίζω ότι όλες σκεφτόμαστε το ίδιο. Και εγώ μια εβδομάδα πριν να μου έρθει η περίοδος είμαι πολύ χαλαρή και δεν το σκέφτομαι το όλο θέμα και όταν είναι να πλησιάσει τρελαινομαι. Δεν το συζητάω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση παει τρέλαινομαι κάθομαι και σκέφτομαι Μονή μου τι θα κάνω πως θα το ανακοινώσω πόσο θα χαρούμε όλοι και αλλα τόσα και μετά όταν έρχεται η ακατανομαστη τρώω μια σφαλιάρα όλη δικιά μου. Δεν γίνεται να μην το σκέφτεσαι δεν γίνετε να το βγάλεις απο το μυαλό σου όταν το θέλεις τόσο πολύ το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να προσπαθείς και να περιμένεις ποτέ θα σου στείλει το πολυπόθητο αυτό μωρακι η Παναγία. Μακάρι να μας έρθει όσο πιο γρήγορα γίνετε...

Link to comment
Share on other sites

1,5 Χρονο προσπαθούμε Νεφέλη!!!Ο άντρας μου είχε ένα μικρό προβληματάκι στην αρχή αλλα παίρνει κατι βιταμινες και ειναι εντάξει τώρα.Εγώ δεν έχω κάτι.Τα έχουμε δοκιμάσει όλα...Και τέστ ωορήξίας, και γονιμες μερες ,και ότι θες....αλλά τίποτα....Ο ΓΙΑΤΡΌς ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ....

 

Θα μείνεις! Αυτό είναι σίγουρο, το θέμα είναι να μη σκάσεις μέχρι τότε! Προσπάθησε να ξεκουράσεις το μυαλουδάκι σου και να το απασχολήσεις με άλλα ενδιαφέροντα. Παράλληλα όμως, με σχετική ψυχραιμία, ψάξε!! Σπερμοδιάγραμμα, Ορμονικές, Σαλπιγγογραφία έχετε κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Σπερμοδιάγραμμα καναμε.Είχε ένα θεματακι με τη κινητικότητα αλλα τώρα είναι εντάξει με τις βιταμίνες που παίρνει.Ορμονικά είμαι εντάξει. Σαλπιγγογραφία ο γιατρός μου είπε δε χρειάζεται να κάνω. Αν χρειαστεί θα μου πει.Αφού έμεινα και μια φορά έγκυος αλλα το έχασα πάει να ΄πει ότι είναι ανοιχτές οι σάλπιγγες.Δε το ξανασυζητάω αυτό το θέμα...τέλος...Θα συνεχίσω τη ζωή μου και ότι θέλει ας γίνει.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σπερμοδιάγραμμα καναμε.Είχε ένα θεματακι με τη κινητικότητα αλλα τώρα είναι εντάξει με τις βιταμίνες που παίρνει.Ορμονικά είμαι εντάξει. Σαλπιγγογραφία ο γιατρός μου είπε δε χρειάζεται να κάνω. Αν χρειαστεί θα μου πει.Αφού έμεινα και μια φορά έγκυος αλλα το έχασα πάει να ΄πει ότι είναι ανοιχτές οι σάλπιγγες.Δε το ξανασυζητάω αυτό το θέμα...τέλος...Θα συνεχίσω τη ζωή μου και ότι θέλει ας γίνει.:lol:

 

οι ιστοριες μας μοιάζουν τόσο πολύ και εγω εδώ και 1 1/2 χρόνο προσπαθούσαμε και μόλις έγινε το θαύμα το χάσαμε και εμείς είχαμε θέμα με το σπέρμα και πήραμε βιταμίνες και ακόμη παίρνει δλδ. απο εχθές ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αλλα εμένα το άγχος μου δεν είναι το αν θα μείνω είναι το αν θα το κρατήσω αν μείνω .γενικως άγχος που πρεπει να αποβάλλουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω σημερα ειμαι στα πατωματα. Μολις πηρα τις ορμονικες, ΑΜΗ χαμηλη γονιμοτητα ε2 χαμηλη ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες. ολες μου οι ελπιδες χαθηκαν κλαιω ασταματητα, περιμενω τηλ. απο το γιατρο εχουμε και χαλια σπερμα, και χρηματα για εξωσωματικη δεν υπαρχουν. απολυθηκε και ο αντρας μου απο τη δουλεια του τι αλλο μενει;; Συγνωμη για το τοοοσο απογοητευτικο μηνυμα αλλα νομιζω οτι δεν εχω πια καμια ελπιδα.

Link to comment
Share on other sites

ANAMP μου καταρχήν μη ζητάς συγνώμη! Και εγώ βίωσα την απόλυση του άντρα μου πέρσι απο την εταιρία που δούλευε 10 χρόνια...7 μήνες ήταν άνεργος, οπότε ξέρω πως είναι....Να ψάχνει συνέχεια για δουλειά όπου μπορεί....κάπου θα βρεί....και εμένα ο άντρας μου τυχαία βρήκε. Όσο για τις εξετάσεις τις δικές σου τι να σου πω...απλά δεν είσαι 100% γόνιμη.Θέλει πιο πολύ προσπάθεια.Εξωσωματική ξέρω ότι μπορείς να κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο με την ασφάλεια του ικα.Απλά περιμένεις λίγο καιρό να εγκριθεί...Αλλά πρώτα να βρεί ο άντρας σου μια δουλίτσα γιατι και έγκυος να μείνεις ( που το εύχομαι ολόψυχα) δε θα μπορείτε να τα βγάλετε πέρα. Οπότε πάρε μια βαθιά ανάσα και βάλε ένα πρόγραμμα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

τι ανασα να παρω βρε ΚΑΜΠΙΟΣ που σε λιγο γινομαι 40 χρονων. Ασε εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου.Ειμαι και σε νησι οποτε το να ερθω Αθηνα για να δω γιατρο τωρα που απολυθηκε και ο αντρας μου λιγο δυσκολο το βλεπω. Προσευχομαι στην Παναγια ειναι η μονη μου Ελπιδα Εστειλα με ΦΑΞ τις εξετασεις στο γιατρο και περιμενω τηλ. Αντε να δουμε τι θα μου πει. Παντως εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Νιωθω οτι μεγαλωσα και δεν εχω περιθωρια. Απελπισια με επιασε. Τα σερπαφαρ τα επερνες λογω πολυκυστικων; Βοηθανε αραγε στη δικη μου περιπτωση; Εννοω να κανουν πιο καλης ποιοτητας ωάρια;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου τα έδωσε μάλλον γιατί είχε θεματάκι ο άντρας μου στη κινητικότητα. Τη πρώτη φορά που τα πήρα έμεινα αλλα το έχασα...Τώρα με βοήθησαν αυτά ή η καλή μου διάθεση δε ξέρω. Πάντως τα σερπαφαρ ξέρω ότι τα δίνουν όταν οι γυναίκες έχουν θέμα με τα ορμονικά τους όπως εσύ. Οπότε σίγουρα θα σε βοηθήσουν!!!Εσύ έχεις μείνει καμμιά φορά έγκυος γιατί δε θυμάμαι...? Αργήσατε τις προσπάθειες ?Πάντως έχω ακούσει πολλές γυναίκες στα 40 να μένουν έγκυες....Απλά εμάς μας κυρίευσε το άγχος...

Link to comment
Share on other sites

anamp χαμηλη ΑΜΗ δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να μεινεις εγγυος. Απλα καθε μηνα το ωαριο σου φανταζομαι οτι δεν θα ειναι τοσο καλο, πρεπει να προσπαθησετε λιγο περισσοτερο.Και εγω ειμαι 36 κ η ΑΜΗ μου ειναι κατω απο 1, και αλλα κοριτσια σε πολυ μικροτερη ηλικια απο εμας αντιμετωπιζουν προβληματα με την ΑΜΗ. Αν δεν υπαρχει αλλο θεμα το μωρακι θα ερθει. Τωρα με τον αντρα σου τι να πω, οντως ειναι πολυ δυσκολα. Αλλα να θυμασαι ολες θα γινουμαι μανουλες καποια στιγμη, αλλη πιο γρηγορα, αλλη πιο αργα. Τι να κανουμε , αυτα εχει η ζωη........

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω, βρε κορίτσια, πολύ στενοχωριέμαι μαζί σας. Μακάρι να σας δώσει ο Θεός πολλά παιδάκια, δεν θέλω να σκέφτομαι πόσο πονάτε. Κάνετε κακό στον εαυτό σας έτσι.Εγώ πια το πήρα απόφαση και ηρέμησα. Να φανταστείτε, τώρα που ήμουν σε ένα νοσοκομείο για κάποια επέμβαση συγγενούς, στο διπλανό κρεβάτι είχε χειρουργηθεί ένας τσιγγάνος. Ε, πιάσαμε κουβέντα με τις κόρες του και μου είπαν ότι έχουν κάνει πάνω από 10 εκτρώσεις η κάθε μία:shock:. Τέλος, μου πρότειναν να μου βρούνε μωρό.Ζούνε οι καημένες σε τέτοια υποβάθμιση πού όταν δεν τα σκοτώνουν, τα πουλάνε:-(. Άλλη φορά θα είχα σκάσει απ' το κακό μου. Τώρα ούτε που με πείραξε. Μόνο λυπήθηκα τις ζωούλες που χάνονται. Προσπαθήστε να ηρεμήσετε, και αφεθείτε ελεύθερες. Εγώ τόσα χρόνια έφθειρα τον εαυτό μου και τίποτε δεν έκανα. Δεν αξίζει να δηλητηριάζετε έτσι τη ζωή σας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΥΝΤΟΜΑ!!ΕΓΩ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ(ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΑΝΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΙΔΟΗΡΟΥ) ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ,ΑΛΛΑ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ..ΕΞΑΛΛΟΥ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!ΚΛΕΙΝΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΚΛΟΝΙΖΟΝΤΑΙ!!ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΑΓΧΟΣ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ??ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΑ!Ε ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ??ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα.. σας παρακολουθω παρα πολυ καιρο εχω γραψει ομως ελαχιστες φορες.. Οταν πρωτοξεκινησα να διαβαζω , στις αρχες των προσπαθειων μιας εγκυμοσυνης ολα μου φαινοταν επιστημονικη φαντασια και σκεφτομουν πως δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο δυσκολο.. Τωρα ντρεπομαι πια που σκεφτηκα ετσι.

2 χρονια μετα και χωρις εγκυμοσυνη, με καταπληκτικες για την ηλικια μου (38 ) ορμονικες, πεντακαθαρη σαλπιγγογραφια και παααρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και 2 γιατρους που αλλαξα με το πορισμα ανεξηγητη υπογονιμοτητα, εχω χασει την πιστη μου και την ελπιδα μου.. Αυτο το μηνα ξεκινησα σερπαφαρ και προχθες εκανα την ενεση πρεγκνιλ ομως το αγχος του προηγουμενου καιρου εχει διαδεχτει τωρα η απελπισια και η απογοητευση..Αν δεν τα καταφερουμε τωρα θα ξεκινησουμε σπερματεγχυση ομως δεν αισθανομαι να εχω ελπιδες. Με το ζορι κραταω πια τα δακρυα ολη μερα. Ειχα αναγκη να τα πω σε σας που καποιες καταλαβανετε αν τα εχετε περασει, η ψυχολογια μου εχει κομματιαστει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βρε κοριτσια ! Που να ξερω οτι ημαστε τοσες πολλες! Τι σου κανει το ιντερνετ και το ψαξιμο τελικα ! ωχ ωχ ωχ αυτη η ρημαδα η περιοδος ! απ την στιγμη που λες τωρα θα ξεκινησουμε για παιδακι και απο κει που δεν ηξερες αν θα ερθει στις 25 ή 28 μερες τωρα τσουπ καθε 25 ρολοι ομως , ουτε εγγλεζος σε ραντεβου να ηταν ! Κοριτσια εμεις ημαστε στους 6 μηνες προσπαθειων κ ενα μικρο θεματακι στο σπερμοδιαγραμμα, εγω ακομα δεν εχω ξεκινησει εξετασεις κ δεν ξερω καν απο που πρεπει να ξεκινησω !!! αναμπ κ μενα μου εδωσε ο γιατρος ΑΜΗ αλλα με συμβουλεψαν να μην την κανω γιατι θα αγχωθω παραπανω κ τωρα λιγο το σκεφτομαι ... Βεβαια η γνωση ειναι προληψη αλλα και η αγνοια ευτυχια ! Παντως ρε κοριτσια ειναι πολυ δυσκολο να μην σκεφτεσαι αν εισαι η οχι εγκυος οταν υπαρχουν επαφες και πας με αυτο το σκοπο!!! Καταλαβαινω απ τις ιστοριες που διαβαζω οτι μολις τους εφυγε απ το μυαλο ηρθε το πολυποθητο ομως πως ??? ΠΩΣ?? Καθε φορα που πλησιαζουν οι μερες της περιοδου σκεφτομαι "αυριο 25 αντε 2 μερες υπομονη και θα δουμε, αντε αυριο 26 αν δεν ερθει αυριο θα παρω τεστ " ε και το βραδακυ σκαει κ ερχεται ... μην τυχον και μου κανει το χατιρι να μην ερθει καθολου !! Με σκεφτεται μαλλον και δεν θελει να ελπιζω αδικα .. δεν ξερω τι να πω... Τουλαχιστον υπαρχουν κ οι εξωσωματικες αν στενεψουν πολυ τα περιθωρια αν κ οι τιμες ειναι υπερβολικες !! Αντε κοριτσια κουραγιο ! Με το καλο να ακουσει ο Θεος τις προσευχες μας και να μας κανει κ εμας μανουλες ! :)

Κ κατι τελευταιο... ΚΑΜΠΙΟΣ η ξαδερφη μου με 4 απαβολες τελικα εμεινε εγκυος στα 42 κ τωρα εχει ενα γιο 2 ετων !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!!! Κορίτσια θέλω την άποψη σας!!! Τον προηγούμενο μήνα έκανα τεστ παπ κ η γιατρός μου είπε οτι φάνηκε hpv οπότε πρεπει να κάνω βιοψια που κοστιζει 150?!!!Της είπα οτι προσπαθούμε για Μωρακι κ μου είπε ν αφήσω να περάσουν οι γόνιμες,για να μην της χάσουμε,κ μετα να πάω για την εξέταση! Πήγα λοιπόν κ την ωρα που με έβαλε στην καρέκλα την ρωτάω,αν εχω μείνει εγκυος αυτη η εξέταση θα μου κανει κακό; Κ σαστισμενη μου λεει "προσπαθείτε για Μωρακι;;" Της λέω ναι κ σας το είχα πει!!!! Μου λεει "έχεις καθυστέρηση;;; Οχι της λέω γιατι περιμένω περιοδο σε 5 μερες!!! Μου λεει εντάξει τότε αφου δεν έχεις ακόμα καθ. Θα κάνουμε την εξέταση!!!! Πήρε λοιπόν το ψαλίδα κ μου έκοψε 5 κομμάτια για βιοψια(τσακιστε κα στον πόνο φυσικά) κ φεύγοντας μου είπε για μια βδομάδα να μην δηλώνω βάρη για να μην αιμοραγησω! Φεύγοντας απ τη γιατρό πήρα τεστ για πριν την καθηστερηση,τα έκανα τις επόμενες μερες κ βγήκαν θετικά!!! Αφου είχα 2 μερες καθηστερηση το βράδυ της 2ης μέρας ξαφνικά κ χωρίς καθολου πόνο ειχα πολυ ροζ αίμα!!!! Την άλλη μερα μου ήρθε κανονικά η περίοδος με πόνους!!! Πιστεύετε οτι η γιατρός έκανε λάθος κ μου έκανε την εξέταση;;; Επηρέασαν αυτές οι ψαλιδιες στον τραχήλου μια πιθανή εγκυμοσυνη;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...