Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

 

Κι εμείς προσπαθούμε για δεύτερο, εδώ και τρία χρόνια, αλλά τίποτα. Σήμερα θα πάω πάλι στο γιατρό γιατί είμαι στις μέρες ωορρυξίας και είναι ο δεύτερος κύκλος που θα παρακολουθήσουμε με υπέρηχο. Αν δεν γίνει τίποτα, μάλλον θα κάνω σαλπιγγογραφία. Δυστυχώς. Κι εγώ έχω μήτρα με οπίσθια κάμψη και ο γιατρός λέει να μένω στο κρεβάτι με τα πόδια ψιλά για κάνα 20λεπτο.

Χαρά εσύ έκανες σαλπιγγογραφία; Αν ναι πως ήταν; Εγώ είχα κάνει πριν 4 χρόνια και έμεινα αμέσως έγκυος. Αλλά τώρα φοβάμαι πρώτον ότι θα πονέσω, όπως και την πρώτη φορά, και δεύτερον ότι ίσως αυτή τη φορά να μην είμαι τυχερή και απελπιστώ τελείως. Θέλω τόσο πολύ να μείνω έγκυος. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο.

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια....η αλήθεια είναι στο θέμα της στάσης ότι και του άντρα μου του αρέσει να είναι από πίσω :oops: αλλά την προηγούμενη φορά πιθανόν η σύλληψη να έγινε από αυτή τη θέση και επειδή είχε άσχημη κατάληξη πιστεύει πως είναι γρουσουζιά... :?....

 

Βούλα μου τη σαλπιγγογραφία δεν την έκανα τελικά...δεν ξέρω ακόμα αν ήταν λάθος ή σωστό...........Ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας και μου την είχε γράψει..Μου ηρθει περίοδος Σάββατο και αναγκαστικά πήρα τη Δευτέρα στις 9:οο να κλείσω ραντεβού αλλά δεν είχε κενό...την είχαν πάρει από το πρωί άλλες 5 μου είπε...με έβαλε πρώτη σε λίστα αναμονής... Σκέφτηκα λοιπόν ότι οι πιθανότητες να ακυρωθεί κάποιο είναι ελάχιστες και είπα να μη χάσουμε το μήνα(και να προσπαθήσουμε μόνοι μας πιο χαλαρά, χωρίς γιατρούς και φάρμακα για δυο μήνες)...και τελικά είχα δίκιο... είμαι στη 12η ημέρα του κύκλου και δε με πήραν τηλέφωνο.... Ακόμα δεν ξέρω αν ήταν λάθος ή σωστό που δεν πήγα να την κάνω έξω, αλλά σκέφτομαι τα 150 ευρώ... Επίσης σκέφτηκα και κάτι άλλο που ίσως σας φανεί χαζό...το βασικότερο αποτέλεσμα της σαλπ/φιας είναι αν η σάλπιγγες είναι ανοιχτές..και σκέφτηκα ότι αφού έμεινα μια φορά έγκυος τουλάχιστον η μια θα είναι ανοιχτή..η μαμά μου έκανε 5 με μια σάλπιγγα.. Έχει περάσει ακριβώς ένας χρόνος απ την προηγούμενη σύλληψη?... υπάρχει περίπτωση μέσα στον χρόνο αυτό να έκλεισαν και οι δυο γίνεται?

Αχ περιμένω πείτε μου τη γνώμη σας....

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επίσης σκέφτηκα και κάτι άλλο που ίσως σας φανεί χαζό...το βασικότερο αποτέλεσμα της σαλπ/φιας είναι αν η σάλπιγγες είναι ανοιχτές..και σκέφτηκα ότι αφού έμεινα μια φορά έγκυος τουλάχιστον η μια θα είναι ανοιχτή..

 

Μπορεί να έχει μεσολαβήσει κάτι από την τελευταία σου εγκυμοσύνη και να υπάρχει κάποια σύμφηση στις σάλπιγγες. Καλό είναι να την κάνεις, για να ξενοιάσεις! Αλλά μέχρι να την κάνεις, συνέχισε τις προσπάθειές σου και μπορεί να μη χρειαστεί!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σκεφτομαι κι εγω μηπως απο την αποξεση δημιουργηθηκαν συμφησεις αλλα ο γιατρος μου λεει λιγο απιθανο. Δεν ξερω αν πρεπει να την κανω ο γιατρος μου λεει οχι το προβλημα ειναι στο σπερμα, κοντευω να κλεισω τα 39 και αγχωνομαι ... Εκανα και τα τεστ ωορρηξιας και ηταν πιο σκουρα η γραμμη 13η μερα. Εμεις ηρθαμε σε επαφη 13η 14η 15η, 16η, και 18η, λετε να ειμαι τυχερη αυτο το μηνα κοριτσια;; Πρεπει να συνεχισω τα τεστ; Οσο για τη σταση που λετε δεν παιζει ρολο, λεει ο δικος μου γιατρος. Ουτε ποδια πανω. Το μονο που μου ειπε ειναι να μην σηκωνομαι αμεσως μετα απο 20 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σκεφτομαι κι εγω μηπως απο την αποξεση δημιουργηθηκαν συμφησεις αλλα ο γιατρος μου λεει λιγο απιθανο. Δεν ξερω αν πρεπει να την κανω ο γιατρος μου λεει οχι το προβλημα ειναι στο σπερμα, κοντευω να κλεισω τα 39 και αγχωνομαι ... Εκανα και τα τεστ ωορρηξιας και ηταν πιο σκουρα η γραμμη 13η μερα. Εμεις ηρθαμε σε επαφη 13η 14η 15η, 16η, και 18η, λετε να ειμαι τυχερη αυτο το μηνα κοριτσια;; Πρεπει να συνεχισω τα τεστ; Οσο για τη σταση που λετε δεν παιζει ρολο, λεει ο δικος μου γιατρος. Ουτε ποδια πανω. Το μονο που μου ειπε ειναι να μην σηκωνομαι αμεσως μετα απο 20 λεπτα.

 

Κι εμένα έτσι έλεγε, αλλά έπιασε! Οι γιατροί δεν δέχονται τέτοιες "αλχημείες", αλλά εμείς δε χάνουμε τίποτα να τις δοκιμάζουμε! Γιατί ξεκινάτε τις προσπάθειες από τη 13η μέρα; Μήπως πρέπει και λίγο νωρίτερα! Σκοπός είναι να υπάρχει ήδη σπέρμα στον τράχηλο όταν γίνει η ωορηξία!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι έλεγε, αλλά έπιασε! Οι γιατροί δεν δέχονται τέτοιες "αλχημείες", αλλά εμείς δε χάνουμε τίποτα να τις δοκιμάζουμε! Γιατί ξεκινάτε τις προσπάθειες από τη 13η μέρα; Μήπως πρέπει και λίγο νωρίτερα! Σκοπός είναι να υπάρχει ήδη σπέρμα στον τράχηλο όταν γίνει η ωορηξία!

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω. Οι επαφές πρέπει να ξεκινάνε από το τέλος της περιόδου.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια όλα ωραία και καλά.....αλλά και τα πόδια όρθια τα κρατάω, και μιση ωρα ξαπλωμένη κάθομαι όμως ακόμα τίποτα....ο γιατρός μου βέβαια είναι σίγουρος ότι θα μείνω....Αχ πόσο θα ήθελα αυτος ο μήνας να είναι ο τυχερός μου!!!!!Θέλω τόσο πολύ ένα παιδί....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όλα ωραία και καλά.....αλλά και τα πόδια όρθια τα κρατάω, και μιση ωρα ξαπλωμένη κάθομαι όμως ακόμα τίποτα....ο γιατρός μου βέβαια είναι σίγουρος ότι θα μείνω....Αχ πόσο θα ήθελα αυτος ο μήνας να είναι ο τυχερός μου!!!!!Θέλω τόσο πολύ ένα παιδί....

 

Αφού ο γιατρός σου είναι τόσο σίγουρος γιατί είσαι έτσι τρέλαμένη;Νομίζω ότι δεν σου κάνει καλό. Είστε υγιέστατοι οπότε αφεθείτε λίγο.;)

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ καμπιος μου όλες θέλουμε ένα μωράκι....κανε υπομονή....

Όσο για την αναμπ συγνώμη αλλά θεωρώ χαζομάρα το κριτήριο της ηλικίας... έχω ζωντανά παραδείγματα που είχαν φτάσει και στα 45 και τα κατάφεραν.. ούτε το αδύναμο σπέρμα είναι τη σημερινή εποχή αξεπέραστο πρόβλημα!!!

Και τελικά το μόνο πρόβλημα που μας τρενάρει στο να πετύχουμε στο στόχο μας είναι το ΆΓΧΟΣ..και επιμένω στην άποψη μου

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν σίγουρη από τα λεγόμενα του γιατρού ότι ο μήνας αυτός ήταν χαμένος και ερχόμασταν σε επαφή επειδή το θέλαμε... είχαμε αποκλείσει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και περίμενα με αγωνία πότε θα μου έρθει περίοδος για να ξεκινήσω να βρίσκω τις γόνιμες και τελικά έμεινα έγκυος...και τώρα που τα σκεφτόμαστε όλα (φάρμακα, γόνιμες μέρες, σπέρματα, σάλπιγγες, στάσεις,τεστ, χοριακές ) δημιουργούμε σύγχυση στον οργανισμό μας από το άγχος μας.

Κάθε βραδυ προσεύχομαι και προσεύχομαι και για όλες σας..... Προσπαθώ να αποβάλω τη σκέψη ''γιατί δεν μένω έγκυος'' και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι αν είναι τυχερό μου θα γίνει όταν θέλει ο Θεός... ήδη έχω καταφέρει να χαλαρώσω(η αδερφή μου μου λέει οτι δε με αναγνωρίζει )....και στο κάτω κατω δε θα είμαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία αν δεν τα καταφερω!!!

Προσπαθήστε να αποβάλλετε το άγχος...Φιλιά πολλά.. ελπίζω να τα καταφέρουμε

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

Ώρες ώρες σκέφτομαι τι τραβάμε για να κάνουμε ένα μωρό και άλλες μένουν με το παραμικρό έγκυες και ας μην το θέλουν. Νομίζω ότι εμείς καταλαβαινόμαστε απόλυτα. αυτή τη συζήτηση ούτε με την αδελφή μου δεν την έχω κάνει η οποία έχει δύο παιδιά τα οποία έκανε με διαφορά 1 1/2 χρόνο.

Χαρά, θεωρώ ότι έχεις δίκιο με την σαλπιγγογραφία. Αν δεν υπάρχει αναγκαιότητα να την κάνεις μην την κάνεις. Εγώ έχω σε μεγάλη εκτίμηση αυτή την εξέταση γιατί με το που την έκανα, τον ίδιο μήνα έμεινα έγκυος. Δεν ξέρω τι να κάνω. Πήγα στο γιατρός εχθές το απόγευμα και είδαμε ότι δεξιά έχω ένα αυγουλάκι που περιμένει να σπάσει. Μου είπε ότι τα βλέπει πολύ καλά τα πράγματα. Θα δούμε αυτό το μήνα και αν δεν γίνει πάλι τίποτα θα κάνω κάτι δραστικό. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο.

Μου είπε επίσης ο γιατρός ότι δεν έχω επαρκή τραχηλική βλέννα και ότι ο τράχηλός μου είναι λίγο κλειστός. Από τη στιγμή όμως που έχω κανονικό κύκλο μου είπε ότι θα ήταν λίγο ακραίο. Μπορεί όμως να φταίει και αυτό που δεν μπορεί το σπέρμα να φτάσει στο ωάριο. Ίσως να χρειαστεί να κάνω διαστολή τραχήλου, την οποία φοβάμαι πάρα πολύ, για να μπορεί το σπέρμα να βρει επιτέλους το δρόμο του.

Όλα σε εμάς συμβαίνουν. Τι ζητάμε ρε παιδιά. Ένα μωράκι. Βέβαια εγώ έχω ήδη ένα και αισθάνομαι λίγο αχάριστη αλλά το θέλω τόσο πολύ που δεν κρατιέμαι.

Νομίζω ότι πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο. Ναι μεν να το ψάχνουμε αλλά να μην αγχωνόμαστε. Που θα πάει, θα έρθει. Αφού από ό,τι έχω διαβάσει εδώ μέσα καμία δεν έχει σοβαρό πρόβλημα. Άλλωστε υπάρχει και η εξωσωματική. Εγώ θα έκανα, και μπορεί να κάνω, αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια αν υποθέσουμε ότι ειχα ωορρηξία τη Κυριακή 15 μερα την επόμενη μερα δε θα έπρεπε να αρχίσει να με πονάει το στήθος μου? Τώρα είμαι στη 18 και ακομα δε νιώθω συμπτωματα περιοδου....Μήπως τελικά δεν έκανα ωορρηξία ακόμα και αργώ να κάνω?

 

Επιπλέον χθές κανονικά έπρεπε να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου λόγω ότι πρέπει να κάνουμε κάθε δεύτερη μέρα έρωτα άλλα ήμουν πολύ κουρασμένη και επίσης δεν είχα καθόλου όρεξη....Λέτε να έχασα σημαντική μέρα? Αλλά αμα δεν εχω όρεξη με το ζόρι? Βαρέθηκα να μετράω τις μέρες....Οπως το βλέπω πάλι δε θα έχω μεινει εγκυος.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια αν υποθέσουμε ότι ειχα ωορρηξία τη Κυριακή 15 μερα την επόμενη μερα δε θα έπρεπε να αρχίσει να με πονάει το στήθος μου? Τώρα είμαι στη 18 και ακομα δε νιώθω συμπτωματα περιοδου....Μήπως τελικά δεν έκανα ωορρηξία ακόμα και αργώ να κάνω?

 

Επιπλέον χθές κανονικά έπρεπε να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου λόγω ότι πρέπει να κάνουμε κάθε δεύτερη μέρα έρωτα άλλα ήμουν πολύ κουρασμένη και επίσης δεν είχα καθόλου όρεξη....Λέτε να έχασα σημαντική μέρα? Αλλά αμα δεν εχω όρεξη με το ζόρι? Βαρέθηκα να μετράω τις μέρες....Οπως το βλέπω πάλι δε θα έχω μεινει εγκυος.....

 

Με το ζόρι σίγουρα δεν γίνεται. Ούτε να μετράς μέρες γιατί θα τρελαθείς. 'Άστο βρε πουλάκι μου λίγο στην τύχη του. Με τέτοιο άγχος δεν θα συλλάβεις ποτέ.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το ζόρι σίγουρα δεν γίνεται. Ούτε να μετράς μέρες γιατί θα τρελαθείς. 'Άστο βρε πουλάκι μου λίγο στην τύχη του. Με τέτοιο άγχος δεν θα συλλάβεις ποτέ.

 

 

Συμφωνώ και εγώ...Ας το αφήσουμε στην τύχη του.....και επίσης δεν ειναι απαραιτητο να έχουμε παντα συμπτώματα πριν η μετα την ωορηξία....ασε που εγω εχω τα συμπτωματα αλλα συμφωνα με το τεστ δεν εχω ωορηξια...καλο?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ...Ας το αφήσουμε στην τύχη του.....και επίσης δεν ειναι απαραιτητο να έχουμε παντα συμπτώματα πριν η μετα την ωορηξία....ασε που εγω εχω τα συμπτωματα αλλα συμφωνα με το τεστ δεν εχω ωορηξια...καλο?

 

Καλό!!!! Εγώ έχω τα συμπτώματα πάντα μετά την ωορηξία, καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ...Ας το αφήσουμε στην τύχη του.....και επίσης δεν ειναι απαραιτητο να έχουμε παντα συμπτώματα πριν η μετα την ωορηξία....ασε που εγω εχω τα συμπτωματα αλλα συμφωνα με το τεστ δεν εχω ωορηξια...καλο?

 

Άρα και τα τεστ πεταμένα λεφτά είναι. Γιατί εφ'οσον έχεις τα συμπτώματα έχεις και ωορηξία.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλό μήνα! Σας εύχομαι ολόψυχα τα όνειρά σας να βγουν αληθινά και να ακούσετε σύντομα το κλάμα του μωρού σας!!! Έχω ήδη ένα παιδάκι 3 χρονών και εδώ και δύο χρόνια προσπαθούμε για το δεύτερο. Μου έχουν τύχει διάφορα εμπόδια (ενδομητρίωση, κύστες στη δεξιά ωοθήκη, λαπαροσκόπηση, πολύποδας στη μήτρα, νέες κύστες στη δεξιά ωοθήκη), αλλά δεν το βάζουμε κάτω και προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Τελευταία περιόδος 17-10. Περιμένω - δεν περιμένω - γύρω στις 8-11. Περισσότερο γράφτηκα γιατί θέλω να σας ευχηθώ σύντομα να γίνετε μανούλες και να σας μεταδώσω τη θετική μου ενέργεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο εμένα!!! Σήμερα αρχισα να έχω ασπρα πηχτα υγρά ....μάλλον μπαίνω στο πρόγραμμα για τη περίοδο αν και περιμένω 11 του μηνα να αδιαθετησω και ειμαι στη 19 μερα τωρα....Χτες 18 μερα είχα επαφή με τον αντρα μου...Λέτε να συνεχίσω τις επαφές ή να το αφήσω για αυτό το μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χθες 19 μερα του κυκλου μου κατα τις 8 το βραδυ ένιωσα ένα δυνατο οξύ πονο κατω στη δεξια ωοθηκη...Υπάρχει περίπτωση να έκανα χτες ωορρηξία αντι για τη 16 μερα που περιμενα? ρωταω γιατί πέρνω και τα serpafar τα χαπια για την ενισχυση της ωορρηξίας και μήπως αργεί να μου έρθει απο οτι θα μου ερχοταν κανονικά...βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να κάνω και 2 φορες ωορρηξία με αυτά τα χαπια....αν ήταν πάντως ωορρηξία χτες , ευτυχως προχτες είχα επαφή με τον άντρα μου...οπότε ίσως να εχω λίγες ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χθες 19 μερα του κυκλου μου κατα τις 8 το βραδυ ένιωσα ένα δυνατο οξύ πονο κατω στη δεξια ωοθηκη...Υπάρχει περίπτωση να έκανα χτες ωορρηξία αντι για τη 16 μερα που περιμενα? ρωταω γιατί πέρνω και τα serpafar τα χαπια για την ενισχυση της ωορρηξίας και μήπως αργεί να μου έρθει απο οτι θα μου ερχοταν κανονικά...βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να κάνω και 2 φορες ωορρηξία με αυτά τα χαπια....αν ήταν πάντως ωορρηξία χτες , ευτυχως προχτες είχα επαφή με τον άντρα μου...οπότε ίσως να εχω λίγες ελπίδες...

ο κυκλος μου ειναι 29 μερες

Link to comment
Share on other sites

ο κυκλος μου ειναι 29 μερες

 

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει η απάντηση μου, αλλά και εγώ πηχτά άσπρα υγρά έχω μετά την ωορρηξία και πάντα μου προμηνύουν περίοδο.. Όσο για τα χάπια, τα παίρνω και εγώ, αλλά ο δικός μου γιατρός μου ξεκαθάρισε ότι δεν προκαλούν διπλή ωορρηξία, όπως νόμιζα και εγώ...και τέλος δεν είναι απαραίτητο να έχεις σταθερή ημέρα ωορρηξία, ίσως δηλαδή τα πονάκια που έχεις να σημαίνουν όντως ωορρηξία..σκέψου ότι εγώ τον προηγούμενο μήνα είχα τη 10η ημέρα ωορρηξία, ενώ υπολόγιζα την 14η ημέρα, την οποία περίμενα να κάνω και την ένεση.. άρα το αβγουλάκι σου μπορεί να έχει σπάσει, μπορεί και όχι...αυτο το μήνα τα πήρα και εγώ τα σερπαφάρ και είμαι στην 15η ημέρα, αλλά ωορρηξία δεν έχω δει ακόμη βάση του τεστ, αν και συμπτώματα έχω(πονάκια, και δέκατα)..περιμένω τα υγρά της ωορρηξίας για να καταλάβω πότε τελικά θα έχω... είναι διαφανή...

Όσο για το τεστ που χρησιμοποιώ το θεωρώ πλέον αλάνθαστο, το Clear blue, γιατί το επιβεβαίωσα τον προηγούμενο μήνα με τον υπέρηχο που έκανα στο γιατρό, μου έδειχνε τη 10η ημέρα ωορρηξία, πήγα στο γιατρό τη 12η και το είδε και αυτός, είχε ήδη σπάσει..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου το ξερω οτι προμυνηουν περιοδο....απλα θέλω να πιστευω οτι ισως αυτο το μηνα να ειμαι τυχερη....Θα μου πεις οτι εχω ψευτικες ελπίδες αλλα το θελω τοσο πολυ να ειμαι εγκυος....

Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου το ξερω οτι προμυνηουν περιοδο....απλα θέλω να πιστευω οτι ισως αυτο το μηνα να ειμαι τυχερη....Θα μου πεις οτι εχω ψευτικες ελπίδες αλλα το θελω τοσο πολυ να ειμαι εγκυος....

 

 

Λοιπόν!! Στους επόμενους 2 μήνες σίγουρα θα έχεις μάθει τα ευχάριστα!! Έτσι να σκέφτεσαι!!

 

Εγώ το έχω βάλει στόχο, αυτόν τον μήνα θα είναι το τελευταίο "ζωγραφισμένο" σερβιετάκι που φοράω! Τέλη Νοεμβρίου θα έχω ένα μεγάααααλο + στο τεστ!!

 

Και σε όλες αυτό εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου το ξερω οτι προμυνηουν περιοδο....απλα θέλω να πιστευω οτι ισως αυτο το μηνα να ειμαι τυχερη....Θα μου πεις οτι εχω ψευτικες ελπίδες αλλα το θελω τοσο πολυ να ειμαι εγκυος....

 

 

Καμπιος μου σε εκτιμώ πολύ παρόλο που δε σε γνωρίζω προσωπικά, μιας και έχουμε μοιραστεί τα μυστικά μας...και αυτά στα λέω γιατί θέλω να σου δώσω μια συμβουλή...μη με παρεξηγήσεις, αλήθεια στο ζητάω από την καρδιά μου... είσαι πολύ πιεσμένη, έτσι νομίζω, αυτό καταλαβαίνω, προσπάθησε να το ξεχάσεις για λίγο, μην το σκέφτεσαι διαρκώς, χαλάρωσε, κάνεις κακό στον εαυτό σου,προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι δε σε νοιάζει το να μείνεις έγκυος και είμαι σίγουρη ότι αν ηρεμήσεις θα τα καταφέρεις....ειλικρινά στο λέω μη με παρεξηγήσεις....;)

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να παρεξηγηθώ βρε Χαρά μου? Ετσι ειναι οπως τα λες....Απλα εκει που ειμαι ηρεμη μου ερχεται η σκεψη και ισως αθελά μου ανγχωνομαι....Από μικρή ήθελα 3 πραγματα: Να σπουδασω, να εχω μια απλη δουλιτσα και να κανω οικογένεια και πολλά παιδια!!!Τα δυο πρώτα εγιναν, το τριτο οχι ακόμα.....για αυτο μερικες φορες νιωθω λιγο χαλια....

 

Σου δίνω μια υποσχεση οτι οταν μαθω οτι είμαστε και οι δυο έγκυες να κανονησουμε να συναντηθουμε απο κοντά...και εγω απο χωριο ειμαι αλλα μενω Αθήνα....Θα τα λέμε και θα γελαμε.....

 

Εύχομαι σύντομα να έρθει η ευλογημενη ώρα!!!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...