Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

 

 

Αν αντέχεις να περιμένεις, το καλύτερο είναι να έχεις καθυστέρηση...

 

Εγώ για παράδειγμα δε θα αντέξω, θα κάνω αύριο το πρωί ενώ ΔΕΝ περιμένω την Παρασκευή...

 

Δυστυχώς αδιαθέτησα σήμερα!!! Εσύ ελπίζω να είσαι τυχερούλα και να έχεις ένα θετικό τεστάκι!!!!! Τώρα όμως έχω άλλη απορία...Για να υπολογίσω ξανά τις γόνιμες μέρες μου να υπολογίσω ως πρώτη μέρα περιόδου την δευτέρα ή σήμερα που μου ήρθαν κανονικά?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Δυστυχώς αδιαθέτησα σήμερα!!! Εσύ ελπίζω να είσαι τυχερούλα και να έχεις ένα θετικό τεστάκι!!!!! Τώρα όμως έχω άλλη απορία...Για να υπολογίσω ξανά τις γόνιμες μέρες μου να υπολογίσω ως πρώτη μέρα περιόδου την δευτέρα ή σήμερα που μου ήρθαν κανονικά?????

 

Πού τέτοια τύχη;;; Έκανα το πρωί αλλά βγήκε αρνητικό...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Περιμένω Παρασκευή - Σάββατο. Το έχω ξεγράψει...

 

 

Μην ξεγράφεις τίποτα harmony! Εγώ περιμένω αύριο-μεθαύριο και παρόλο που κάτι νιώθω διαρκώς ανάμεσα στα ποδαράκια μου...την ελπίδα θα την αφήσω να πεθάνει τελευταία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

Μην ξεγράφεις τίποτα harmony! Εγώ περιμένω αύριο-μεθαύριο και παρόλο που κάτι νιώθω διαρκώς ανάμεσα στα ποδαράκια μου...την ελπίδα θα την αφήσω να πεθάνει τελευταία!

 

Ζηλεύω την αισιοδοξία σου!! Μακάρι να μπορούσα κ εγώ αλλά το μόνο που νοιώθω είναι υπερένταση...

 

Πότε ΔΕΝ περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

Οι τέσσερις μήνες που προσπαθείς αλλά και παραπάνω είναι μέσα στα όρια που δέχονται οι γιατροί. Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο προς το παρόν τουλάχιστον!

Κάπου διάβαζα ότι το ποσοστό επιτυχίας για ζευγάρια που δεν έχουν κανένα πρόβλημα είναι 20-25% το μήνα και οι γιατροί συστήνουν τουλάχιστον 9 μήνες προσπάθειες πριν αρχίσεις να ψάχνεσαι, ανάλογα την περίπτωση!

Εσύ που είσαι και μικρούλα... μην αγχώνεσαι καθόλου!

Τι κύκλο έχεις; Είναι σταθερός;

 

Εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων. Περιμενω να αδιαθετησω σημερα Πεμπτη και εχω αγωνια, γιατι για πρωτη φορα περιμενω περιοδο και δεν ποναει καθολου το στηθος μου.

Link to comment
Share on other sites

 

Ζηλεύω την αισιοδοξία σου!! Μακάρι να μπορούσα κ εγώ αλλά το μόνο που νοιώθω είναι υπερένταση...

 

Πότε ΔΕΝ περιμένεις;

 

 

 

Από την παλλίνδρομη έχει γίνει χάλια ο κύκλος μου! Τους τελευταίους 3 μήνες όμως είναι 25 ημερών. Τελευταία περίοδος 30/09 οπότε σήμερα περιμένω!! Μέχρι στιγμής τίποτα! Πάντως λίγο δύσκολο να είμαι! Το στήθος δε μου δίνει κανένα σημάδι!! Θα δείξει...

Χωρίς αισιοδοξία δεν κάνουμε τίποτα καλή μου! Και να μην είμαστε..υπάρχει πάντα και ο επόμενος μήνας!! Άσε που καλόμαθα και με τις συχνές επαφές ;) !!! χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!!!Εγώ αδιαθέτησα 14/10/12 και εχω κυκλο 29 μερες..Αρα ωορρηξία θα έχω 28-30/10 περίπου? Γιατί και τα site που κάνουν υπολογισμό γόνιμων ημερών μου δινουν γόνιμες μέρες 26/10 εως 3/11 , με μέρα ωορρηξίας την 29ή30 ή 31 /10...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!!!Εγώ αδιαθέτησα 14/10/12 και εχω κυκλο 29 μερες..Αρα ωορρηξία θα έχω 28-30/10 περίπου? Γιατί και τα site που κάνουν υπολογισμό γόνιμων ημερών μου δινουν γόνιμες μέρες 26/10 εως 3/11 , με μέρα ωορρηξίας την 29ή30 ή 31 /10...

 

 

Αν ο κύκλος σου είναι σταθερότατος στις 29 μέρες, λογικά αλλά όχι και απαραίτητα θα κάνεις ωορρηξία στις 29 του μήνα(15η μέρα)!! Ξεκίνα μέρα παραμέρα και 28, 29, 30 κάθε μέρα (εφόσον δεν υπάρχει πρόβλαμα με το σπέρμα)! Εγώ αυτό θα έκανα! Καλή επιτυχία ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμπιος καλό υπολογισμό και αναλυτικό κάνει αυτό το site αν τα καταφέρνεις με τα αγγλικά

http://www.babymed.com/fertility-ovulation-calendar-calculator

 

Είναι αναλυτικό και ενδιαφέρον. έχει και οδηγίες για κάθε μέρα χωριστά ("ovulation day: have sex!":-P).

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΤΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΓΗΚΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΕΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΙΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΟ ΜΟΝΟ ΚΑΝΟΥΝ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΠΙΤΟΠΟΥ!!!!ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτησω κάτι αν και ντρέπομαι λίγο....όταν έρχομαι σε επαφή με τον αντρα μου πρέπει πάντα εγω να έχω οργασμό? γιατι αν και ευχαριστιεμαι πολύ τον έρωτα μαζί του δεν έχω πάντα και σύσπαση της μήτρας...( η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες δε το πετυχαίνουν πάντα αυτό και είναι δύσκολο να γίνεται η κορύφωση της γυναίκας παράλληλα με του άντρα). Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί διάβασα ότι βοηθάει στη γυναίκα να γίνεται σύσπαση της μητρας γιατι πηγαινει το σπέρμα πιο ευκολα στο προορισμό του....Αν δε γίνεται σύσπαση δε μένεις εγκυος??ή απλά διευκολύνεις καλύτερα το σπέρμα....Συγνώμη αν ρωτάω βλακείες!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτησω κάτι αν και ντρέπομαι λίγο....όταν έρχομαι σε επαφή με τον αντρα μου πρέπει πάντα εγω να έχω οργασμό? γιατι αν και ευχαριστιεμαι πολύ τον έρωτα μαζί του δεν έχω πάντα και σύσπαση της μήτρας...( η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες δε το πετυχαίνουν πάντα αυτό και είναι δύσκολο να γίνεται η κορύφωση της γυναίκας παράλληλα με του άντρα). Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί διάβασα ότι βοηθάει στη γυναίκα να γίνεται σύσπαση της μητρας γιατι πηγαινει το σπέρμα πιο ευκολα στο προορισμό του....Αν δε γίνεται σύσπαση δε μένεις εγκυος??ή απλά διευκολύνεις καλύτερα το σπέρμα....Συγνώμη αν ρωτάω βλακείες!!!!:-P

KAMΠΙΟΣ Νομιζω πως δεν ειναι εφικτο αυτο να γινεται συνεχως ,γιατι σκεφτομαι πως σε παλιοτερες εποχες οι γυναικες δεν γνωριζαν για οργασμους και γεννουσαν ξανα και ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτησω κάτι αν και ντρέπομαι λίγο....όταν έρχομαι σε επαφή με τον αντρα μου πρέπει πάντα εγω να έχω οργασμό? γιατι αν και ευχαριστιεμαι πολύ τον έρωτα μαζί του δεν έχω πάντα και σύσπαση της μήτρας...( η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες δε το πετυχαίνουν πάντα αυτό και είναι δύσκολο να γίνεται η κορύφωση της γυναίκας παράλληλα με του άντρα). Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί διάβασα ότι βοηθάει στη γυναίκα να γίνεται σύσπαση της μητρας γιατι πηγαινει το σπέρμα πιο ευκολα στο προορισμό του....Αν δε γίνεται σύσπαση δε μένεις εγκυος??ή απλά διευκολύνεις καλύτερα το σπέρμα....Συγνώμη αν ρωτάω βλακείες!!!!:-P

 

Βοηθαει στο να γλυστραει πιο ευκολα το σπερμα, αλλα δεν ειναι το παν. Και συμφωνω με την kleop οτι δεν συμβαινει καθε φορα σε μας τις γυναικες.

Για να βοηθησεις το σπερμα, μετα την επαφη μεινε ξαπλα και καλυτερα με τα ποδια ψηλα ακουμπισμενα στον τοιχο για 15-20 λεπτα τουλαχιστον και μην κανεις ντους αμεσως.

Εχω διαβασει οτι δεν μενει ολο μεσα μας μετα την επαφη και δεν χρειαζεται κιολας τοση ποσοτητα!!! ;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΣΗΜΕΡΑ 15 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3 Η ΩΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΤΕΤΑΡΤΑ ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΙΣΩΣ ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΑΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ? Η ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΕΝΤΕΡΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΣΗΜΕΡΑ 15 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3 Η ΩΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΤΕΤΑΡΤΑ ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΙΣΩΣ ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΑΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ? Η ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΕΝΤΕΡΟΥ?

 

Πολύ πιθανό να ήταν ωορρηξία. Αν και εγώ τα νιώθω τα τσιμπιματάκια απ' τη μία μεριά αν θυμάμαι καλά.

Χθες ή προχθές είχατε επαφές; Γιατί καλό είναι να υπάρχει ήδη το σπέρμα μέσα μας όταν σπάσει το ωοθηλάκιο.

Μη σταματήσεις τις επαφές από τώρα!!! Συνεχίστε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

 

Μπαίνω αμέσως στο θέμα..

Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και καιρό να κάνουμε δεύτερο παιδάκι, η τελευταία περίοδος που έχω σημειώσει είναι 3/9! Πάντα σημειώνω και τώρα έχω κολλήσει! Μου ήρθε αρχές Οκτώβρη ή όχι; Γιατί δεν έχω σημειώσει τίποτα; Τον Σεπτέμβρη δυστυχώς δεν κάναμε πολύ συχνά ελεύθερο σεχ λόγω διάφορων χαζοδουλειών που έβγαιναν, υπηρεσίες κλπ! Να πω ότι πάντα έχω σταθερό κύκλο 28-30 ημερών! Να περιμένω έως 5-6 Νοέμβρη και μετά τεστ;

 

Επίσης, στην πρώτη εγκυμοσύνη, πιάσαμε το ...σπόρι μας όταν και πάλι ΓΙΑ ΜΙΑ και μόνο φορά δεν είχα σημειώσει την τελευταία περίοδο!!

 

 

Αχχχχ ευχηθείτε μου να είμαιιιιιιιιιι!!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

HARMONY είχα επαφές την 9η, 11η, 13η και 15η μέρα( χθες δηλαδη που ίσως έκανα ωορρηξία)...μέρα παρα μέρα μου έχει πει ο γιατρός...σιγουρα θα συνεχίσω τις επαφες...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτησω κάτι αν και ντρέπομαι λίγο....όταν έρχομαι σε επαφή με τον αντρα μου πρέπει πάντα εγω να έχω οργασμό? γιατι αν και ευχαριστιεμαι πολύ τον έρωτα μαζί του δεν έχω πάντα και σύσπαση της μήτρας...( η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες δε το πετυχαίνουν πάντα αυτό και είναι δύσκολο να γίνεται η κορύφωση της γυναίκας παράλληλα με του άντρα). Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί διάβασα ότι βοηθάει στη γυναίκα να γίνεται σύσπαση της μητρας γιατι πηγαινει το σπέρμα πιο ευκολα στο προορισμό του....Αν δε γίνεται σύσπαση δε μένεις εγκυος??ή απλά διευκολύνεις καλύτερα το σπέρμα....Συγνώμη αν ρωτάω βλακείες!!!!:-P

 

 

Καλησπέρα κορίτσια μου...τι κάνετε? εχω μέρες να γραψω αλλά σας διαβάζω....

Καμπιος μου ειλικρινα την ιδια απορια ειχα και εγω και δεν τολμουσα να ρωτησω...δυστυχως εγω εχω να νιωσω οργασμο εδω και 6 χρονια....δε με πειραζει ομως...γιατι και εγω το ευχαριστιεμαι και την προηγουμενη φορα καταφερα να μεινω εγκυος....αρα δεν εχει σημασια

Αυτο που εχω απορια ειναι οτι εμενα οταν εκσπερματωει ο αντρας μου τα υγρα του μου φευγουν αμεσως...δε θα ανησυχουσα αν μετα απο μια ωρα εβλεπα αυτα που ειχαν μεινει μεσα μου να βγαινουν, αλλα δε βλεπω τιποτα....του ειπα να αλλαξουμε και σταση :oops: αλλα δε θελει :mad:

Μηπως τελικα ειναι αυτος ο λογος που δεν τα καταφερνουμε?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΑ μου πρεπει να βρειτε τη σταση που μενει μεσα το σπερμα....οχι οτι αν δε μεινει ολο μεσα δε μενεις και εγκυος αλλα βοηθαει πολυ....εγω επειδη εχω οπισθια κάμψη της μητρας όταν ο αντρας μου είναι απο πίσω μου( δηλαδή στάση σκυλακι) το σπέρμα του μένει όλο μέσα μου μέχρι να σηκωθω βέβαια....επίσης ο γιατρός μου μου είπε όταν έρχομαστε σε επαφη και είναι στο τελειωμα ο αντρας μου να εχω τα πόδια μου στους αγκώνες του γιατί έτσι η μήτρα έρχεται πιο έξω και το σπέρμα φτάνει πιο γρήγορα....Σόρυ κορίτσια για αυτά που γράφω αλλά μόνο έτσι μπορουν να λεχθούν....Βέβαια με όλα αυτά δεν εχω μεινει ακόμα εγκυος αλλά που θα μου πάει....

 

Επίσης Χαρά να προσπαθείτε να ευχαριστιέστε και οι δύο τον έρωτα! Και ο άντρας σου να κάνει πράγματα που σου αρέσουν και σένα και οχι να είναι αρνητικός....όλα παίζουν ρόλο....

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΡΑ μου πρεπει να βρειτε τη σταση που μενει μεσα το σπερμα....οχι οτι αν δε μεινει ολο μεσα δε μενεις και εγκυος αλλα βοηθαει πολυ....εγω επειδη εχω οπισθια κάμψη της μητρας όταν ο αντρας μου είναι απο πίσω μου( δηλαδή στάση σκυλακι) το σπέρμα του μένει όλο μέσα μου μέχρι να σηκωθω βέβαια....επίσης ο γιατρός μου μου είπε όταν έρχομαστε σε επαφη και είναι στο τελειωμα ο αντρας μου να εχω τα πόδια μου στους αγκώνες του γιατί έτσι η μήτρα έρχεται πιο έξω και το σπέρμα φτάνει πιο γρήγορα....Σόρυ κορίτσια για αυτά που γράφω αλλά μόνο έτσι μπορουν να λεχθούν....Βέβαια με όλα αυτά δεν εχω μεινει ακόμα εγκυος αλλά που θα μου πάει....

 

Επίσης Χαρά να προσπαθείτε να ευχαριστιέστε και οι δύο τον έρωτα! Και ο άντρας σου να κάνει πράγματα που σου αρέσουν και σένα και οχι να είναι αρνητικός....όλα παίζουν ρόλο....

 

ΚΑΜΠΙΟΣ κι εγώ έχω οπίσθια κάμψη! Προσπαθούσαμε επί 9 μήνες, ρώταγα το γιατρό αν παίζει ρόλο η στάση αλλά μου έλεγε όχι, ρώτησα στο forum και έμαθα ότι δεν παίζει ρόλο η στάση αλλά να μείνεις μετά για κανένα τέταρτο με δυο μαξιλάρια κάτω από τον ποπό και τα πόδια ψηλά! Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

Κι εμείς προσπαθούμε για δεύτερο, εδώ και τρία χρόνια, αλλά τίποτα. Σήμερα θα πάω πάλι στο γιατρό γιατί είμαι στις μέρες ωορρυξίας και είναι ο δεύτερος κύκλος που θα παρακολουθήσουμε με υπέρηχο. Αν δεν γίνει τίποτα, μάλλον θα κάνω σαλπιγγογραφία. Δυστυχώς. Κι εγώ έχω μήτρα με οπίσθια κάμψη και ο γιατρός λέει να μένω στο κρεβάτι με τα πόδια ψιλά για κάνα 20λεπτο.

Χαρά εσύ έκανες σαλπιγγογραφία; Αν ναι πως ήταν; Εγώ είχα κάνει πριν 4 χρόνια και έμεινα αμέσως έγκυος. Αλλά τώρα φοβάμαι πρώτον ότι θα πονέσω, όπως και την πρώτη φορά, και δεύτερον ότι ίσως αυτή τη φορά να μην είμαι τυχερή και απελπιστώ τελείως. Θέλω τόσο πολύ να μείνω έγκυος. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

Κι εμείς προσπαθούμε για δεύτερο, εδώ και τρία χρόνια, αλλά τίποτα. Σήμερα θα πάω πάλι στο γιατρό γιατί είμαι στις μέρες ωορρυξίας και είναι ο δεύτερος κύκλος που θα παρακολουθήσουμε με υπέρηχο. Αν δεν γίνει τίποτα, μάλλον θα κάνω σαλπιγγογραφία. Δυστυχώς. Κι εγώ έχω μήτρα με οπίσθια κάμψη και ο γιατρός λέει να μένω στο κρεβάτι με τα πόδια ψιλά για κάνα 20λεπτο.

Χαρά εσύ έκανες σαλπιγγογραφία; Αν ναι πως ήταν; Εγώ είχα κάνει πριν 4 χρόνια και έμεινα αμέσως έγκυος. Αλλά τώρα φοβάμαι πρώτον ότι θα πονέσω, όπως και την πρώτη φορά, και δεύτερον ότι ίσως αυτή τη φορά να μην είμαι τυχερή και απελπιστώ τελείως. Θέλω τόσο πολύ να μείνω έγκυος. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο.

 

Αφού έχεις ξανακάνει σαλπιγγογραφία βρε, τι ανησυχείς; Αξίζει τον κόπο (και τον πόνο). Εύχομαι γρήγορα με ένα ακόμα μωράκι!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...