Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Anamp ξεκίνησα κι εγώ προχτες. παντα απογευματινη ωρα. προχτες τίποτα,χτες αχνοτατη γραμμή στη μιση ώρα, σημερα 9η μέρα (κύκλος 25-26 ημέρες) γραμμή ιδιο χρώμα με τη γραμμή ελεγχου στα δέκα λεπτα. Ίσως ειναι νωρις για σένα ακομη, ανάλογα τον κύκλο. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε; ξεκινησα προχτες 10η μερα τα τεστ ωορρηξιας της hometest, ακομη δε φανηκε τιποτα... Ειναι η 12η μερα, τα εχει παρει καμια; ξερει να με καθοδηγησει; Διαβασα τις οδηγιες αλλα η εμπειρια μετραει πιο πολυ!!!! Καντε μια ευχη βρε κοριτσια να παει καλα αυτος ο μηνας για ολες...!! περιμενω οδηγιες... φιλακια

 

Κι εγω τα χρησιμοποιω. Εξαρταται απ τον κυκλο σου. Να ακολουθεις τις οδηγιες χρησης και ειναι καλο να κανεις δυο την ημερα χωρις να εχεις πιει πολλα υγρα.

 

Εγω εχω κυκλο 25 μερες κ μου εδειξε θετικο την 12η ημερα (και την επομενη). Πριν απ αυτη τη μερα ηταν αχνο για 2 μερες.

 

Τι κυκλο εχεις; Mπορει να ειναι νωρις ακομη για σενα. Παντως εγω τα εμπιστευομαι..

 

Οπως και να' χει, μην αφηνεις τις μερες ανεκμεταλευτες! Αγκαλιτες οπωσδηποτε τουλαχιστον μερα παρα μερα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ αυτά της hometest στο παρελθόν αλλά όχι με επιτυχία! Σκέφτομαι να τα δοκιμάσω άλλη μια φορά αυτό το μήνα αφού αδιαθετήσω στις 25 Οκτ. Δλδ πότε πρέπει να έχουμε επαφή? Όταν δούμε την αχνή ή την έντονη γραμμή? Γιατί π.χ. εσύ harmony (όπως κι εγώ) για να έχεις 25 μέρες κύκλο σημαίνει ότι κάνεις ωορρηξία την 11η μέρα. Την μέρα όμως αυτή σου έβγαζε αχνή κι οχι έντονη γραμμή. Δεν κατάλαβα ποτέ πως λειτουργεί όλο αυτό με τα τεστάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ αυτά της hometest στο παρελθόν αλλά όχι με επιτυχία! Σκέφτομαι να τα δοκιμάσω άλλη μια φορά αυτό το μήνα αφού αδιαθετήσω στις 25 Οκτ. Δλδ πότε πρέπει να έχουμε επαφή? Όταν δούμε την αχνή ή την έντονη γραμμή? Γιατί π.χ. εσύ harmony (όπως κι εγώ) για να έχεις 25 μέρες κύκλο σημαίνει ότι κάνεις ωορρηξία την 11η μέρα. Την μέρα όμως αυτή σου έβγαζε αχνή κι οχι έντονη γραμμή. Δεν κατάλαβα ποτέ πως λειτουργεί όλο αυτό με τα τεστάκια!!!

κι εγω αυτο δεν καταλαβαινω ποτε ερχομαστε σε επαφη.. την ιδια μερα η μετα απο 24 ωρες, γιατι εχουμε και αδυνατο σπερμα και δεν κανει καθε μερα. :cry: κυκλο εχω απο 27 εως 31 ημερες αναλογα τα κεφια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!τα τεστακια τα χρησιμοποιω 3 μήνες τώρα και είναι ακριβέστατα!!λοιπόν, η LH ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΉ ΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΊ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΊΑ αρα αυτή θα συμβεί μέσα σε 24-48 ώρες απτην στιγμή που θα δείτε θετικό!αυτόν τον μήνα έκανα το τεστάκι μου μετά τις 8 το βράδυ κι η γραμμή αποτελέσματος ήταν πιο έντονη απτη γραμμή ελέγχου!καλή επιτυχία σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!τα τεστακια τα χρησιμοποιω 3 μήνες τώρα και είναι ακριβέστατα!!λοιπόν, η LH ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΉ ΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΊ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΊΑ αρα αυτή θα συμβεί μέσα σε 24-48 ώρες απτην στιγμή που θα δείτε θετικό!αυτόν τον μήνα έκανα το τεστάκι μου μετά τις 8 το βράδυ κι η γραμμή αποτελέσματος ήταν πιο έντονη απτη γραμμή ελέγχου!καλή επιτυχία σε όλες!!!

 

 

Όταν λέμε λοιπόν θετικό εννοούμε την έντονη γραμμή! Δηλαδή όταν είναι αχνή δεν τη λαμβάνουμε καθόλου υπόψιν και περιμένουμε για την έντονη;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε λοιπόν θετικό εννοούμε την έντονη γραμμή! Δηλαδή όταν είναι αχνή δεν τη λαμβάνουμε καθόλου υπόψιν και περιμένουμε για την έντονη;

 

Πρεπει να ειναι ιδιας εντασης η εντονοτερη απο την γραμμη αποτελεσματος.

 

Αν ειναι πιο αχνη, καποια μερα απ τις επομενες θα ειναι θετικο.

 

Τωρα απ τη στιγμη που θα ειναι θετικο και δεδομενου οτι:

- η ωορρηξια κραταει 12-24 ωρες μονο

- το σπερματοζωαριο πρεπει να διανυσει μια 'α ' αποσταση

- ζει παραπανω απ το ωαριο

- δεν ξερεις ακριβως ποια ωρα θα γινει η ωορρηξια αλλα υπολογιζεις ανςλογα με την ωρα που ειδες το θετικο (δηλ. μπορει κ πριν απο 8 ωρες πχ αν το εκενες να ηταν θετικο) καλο ειναι να ξεκινησεις επαφες την ιδια μερα.

 

Εμεις εκεινες τις μερες εχουμε καθε μερα επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι ιδιας εντασης η εντονοτερη απο την γραμμη αποτελεσματος.

 

Αν ειναι πιο αχνη, καποια μερα απ τις επομενες θα ειναι θετικο.

 

Τωρα απ τη στιγμη που θα ειναι θετικο και δεδομενου οτι:

- η ωορρηξια κραταει 12-24 ωρες μονο

- το σπερματοζωαριο πρεπει να διανυσει μια 'α ' αποσταση

- ζει παραπανω απ το ωαριο

- δεν ξερεις ακριβως ποια ωρα θα γινει η ωορρηξια αλλα υπολογιζεις ανςλογα με την ωρα που ειδες το θετικο (δηλ. μπορει κ πριν απο 8 ωρες πχ αν το εκενες να ηταν θετικο) καλο ειναι να ξεκινησεις επαφες την ιδια μερα.

 

Εμεις εκεινες τις μερες εχουμε καθε μερα επαφες.

 

 

 

 

 

Νομίζω πως επιτέλους κατάλαβα! Σ' ευχαριστώ πολύ. Μόλις αδιαθετήσω (που δεν το εύχομαι) θα τα παραγγείλω!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ αυτά της hometest στο παρελθόν αλλά όχι με επιτυχία! Σκέφτομαι να τα δοκιμάσω άλλη μια φορά αυτό το μήνα αφού αδιαθετήσω στις 25 Οκτ. Δλδ πότε πρέπει να έχουμε επαφή? Όταν δούμε την αχνή ή την έντονη γραμμή? Γιατί π.χ. εσύ harmony (όπως κι εγώ) για να έχεις 25 μέρες κύκλο σημαίνει ότι κάνεις ωορρηξία την 11η μέρα. Την μέρα όμως αυτή σου έβγαζε αχνή κι οχι έντονη γραμμή. Δεν κατάλαβα ποτέ πως λειτουργεί όλο αυτό με τα τεστάκια!!!

 

 

Η γονιμη μερα ειναι παντα 14 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο, εμενα η 12η. Αλλα αφου δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε ακριβως θα αδιαθετησουμε, βαζουμε συν-πλην 1 η 2 μερες.

 

Δεν ξερω π ς τα χρησιμοποιειες αλλα ισως πρεπει να χρησιμοποιησεις 2 την ημερα για πιο σιγουρα αποτελεσματα κ να ξεκινησεις απο την 8η-9η ημερα.

 

Εγω πηρα θετικο αποτελεσμα περιπου την ημερα που περιμενα.

 

Και κοριτσια προσοχη στις οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Η γονιμη μερα ειναι παντα 14 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο, εμενα η 12η. Αλλα αφου δεν μπορουμε να ξερουμε ποτε ακριβως θα αδιαθετησουμε, βαζουμε συν-πλην 1 η 2 μερες.

 

Δεν ξερω π ς τα χρησιμοποιειες αλλα ισως πρεπει να χρησιμοποιησεις 2 την ημερα για πιο σιγουρα αποτελεσματα κ να ξεκινησεις απο την 8η-9η ημερα.

 

Εγω πηρα θετικο αποτελεσμα περιπου την ημερα που περιμενα.

 

Και κοριτσια προσοχη στις οδηγιες.

 

 

 

Ναι κι εγώ πιστεύω πως δυο τη μέρα είναι καλύτερα! Εμένα ο κύκλος μου μετά την παλλίνδρομη που είχα τον Μάρτιο είναι ό, τι να' ναι ενώ πριν ήταν σταθερότατος στις 28 μέρες!!! Ενδεικτικά...30,30,25,28,27,25,25,25!!!! Οι τρεις τελευταίοι μόνο είναι λίγο πιο σταθεροί αλλά και πάλι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για το πότε θα αλλάξει και πάλι! Έτσι σκέφτομαι να τα ξεκινήσω την 8η μέρα και μέχρι την 16η!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια....δυστυχώς με το που ξύπνησα αδιαθέτησα...:cry:τι να πω...!Συνεχίζουμε...δεν γίνεται αλλιώς...ας πάρουμε κουράγιο η μία από την άλλη.....μακάρι να ακούσω ευχάριστα από εσάς....ειλικρινά....:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....δυστυχώς με το που ξύπνησα αδιαθέτησα...:cry:τι να πω...!Συνεχίζουμε...δεν γίνεται αλλιώς...ας πάρουμε κουράγιο η μία από την άλλη.....μακάρι να ακούσω ευχάριστα από εσάς....ειλικρινά....:wink:

 

Καλήμέρα! Όπως σου είπα κι εχθές είναι ΝΩΡΙΣ για να απογοητεύεσαι. Είσαι νιόπαντρη και πρέπει να το χαρείς. Άσε το θέμα παιδιού στην άκρη λοιπόν!

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sos....... αδιαθετησα 11/10. Η περιοδος κρατησε 6 περιπου μερες. Μετα απο αυτο βλεπω καθημερινα καθε υγρα μονο στο σκουπισμα μεχρι σημερα 13η μερα. Ξερει καμια τι μπορει να ειναι;;; Εχω τρελαθει απο το αγχος γιατι δεν υπαρχει γιατρος στο νησι και ανησυχω παρα πολυ. Εχει συμβει σε καμια;; οποια γνωριζει κατι ας μου απαντησει!! φιλακια σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια sos....... αδιαθετησα 11/10. Η περιοδος κρατησε 6 περιπου μερες. Μετα απο αυτο βλεπω καθημερινα καθε υγρα μονο στο σκουπισμα μεχρι σημερα 13η μερα. Ξερει καμια τι μπορει να ειναι;;; Εχω τρελαθει απο το αγχος γιατι δεν υπαρχει γιατρος στο νησι και ανησυχω παρα πολυ. Εχει συμβει σε καμια;; οποια γνωριζει κατι ας μου απαντησει!! φιλακια σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!

 

Υπάρχει περίπτωση να ήσουν έγκυος; Συνήθως αυτό συμβαίνει μετά από αποβολή ή απόξεση... Εγώ τουλάχιστον αυτό το έπαθα μετά την απόξεση. Είχα ρωτήσει το γιατρό γιατί ανησυχούσα κι εγώ και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και καθαρίζει η μήτρα από τυχόν κατάλοιπα. Πράγματι στον επόμενο μήνα είχα φυσιολογικότατη περίοδο και είδαμε στον υπέρηχο ότι ωοθήκες και ενδομήτριο είναι σε άριστη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να ήσουν έγκυος; Συνήθως αυτό συμβαίνει μετά από αποβολή ή απόξεση... Εγώ τουλάχιστον αυτό το έπαθα μετά την απόξεση. Είχα ρωτήσει το γιατρό γιατί ανησυχούσα κι εγώ και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και καθαρίζει η μήτρα από τυχόν κατάλοιπα. Πράγματι στον επόμενο μήνα είχα φυσιολογικότατη περίοδο και είδαμε στον υπέρηχο ότι ωοθήκες και ενδομήτριο είναι σε άριστη κατάσταση.

Δεν ξερω αλλα την προηγουμενη μερα πριν αδιαθετησω εκανα τεστ και βγηκε οπως παντα αρνητικο... :( Υπαρχει περιπτωση να μην εδειξε;; Η τι αλλο μπορει να συμβαινει βρε κοριτσια;; Ακομη στο σκουπισμα βλεπω κατι καφε, οχι ολες τις φορες που πηγαινω τουαλετα (σορυ) αλλα βλεπω... το πρωι κυριως:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω παίξει... Αδιαθέτησα στις 28/9 (κύκλος σταθερός 28 ημερών)...τελείωσα στις 2/10 και αρχίσαμε προσπάθειες μέρα παρά μέρα... Εδώ και μια εβδομάδα ΄΄εχει πρηστεί το στήθος μου και πονάει, έχω πονάκια περιόδου και σήμερα ένιωσα μια μικρή ζαλάδα, σαν να μου έπεσε η πίεση, ένιωσα σαν να με ρουφάει κάποιος για να το καταλάβετε πιό καλά...χαχαχαχα

Το θέμα όμως είναι το εξης...περιμένω να αδιαθετήσω την πέμπτη 25/10, εχθές λοιπόν μπαίνω στην τουαλέτα, σκουπίζομαι και βλέπω ροζ..ωπ, λέω, καλώς τα κορίτσια... αλλά αμ δε...όλη την υπόλοιπη μέρα τίποτα!!! Σήμερα ξύπνησα το πρωί γιατί πόναγα, πάω τουαλέτα, ροζ...εε τώρα, λέω, θα βάλω σερβιέτα γιατί είχα και δυνατούς πόνους....Κορίτσια μου τίποτα, δύο σταγόνες καφέ, αλλά στην κυριολεξία σταγόνες και όποτε σκουπίζομαι μια βλεπώ ροζ, μια καφέ και μια τίποτα...και πάλι από την αρχή....τί συμβαίνει?? τα φώτα σας παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

KAlησπέρα κορίτσια μ! κ εγω ειχα παρει τεστ ωορρηξιας saveontests. το τεστ εγκυμοσύνης εδειξε πεντε μερες πριν απο την καθυστερηση. κ μετα τις επομενες μερεσ επειδή είχα κ κάποια τεστ ωορρηξιας τα εκανα κ εβγαιναν καραμπινατα θετικά ενώ ημουν εγκυος! τωρα γτ, δεν ξερω να σασ πω. πάντως όλα ήταν θετικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω παίξει... Αδιαθέτησα στις 28/9 (κύκλος σταθερός 28 ημερών)...τελείωσα στις 2/10 και αρχίσαμε προσπάθειες μέρα παρά μέρα... Εδώ και μια εβδομάδα ΄΄εχει πρηστεί το στήθος μου και πονάει, έχω πονάκια περιόδου και σήμερα ένιωσα μια μικρή ζαλάδα, σαν να μου έπεσε η πίεση, ένιωσα σαν να με ρουφάει κάποιος για να το καταλάβετε πιό καλά...χαχαχαχα

Το θέμα όμως είναι το εξης...περιμένω να αδιαθετήσω την πέμπτη 25/10, εχθές λοιπόν μπαίνω στην τουαλέτα, σκουπίζομαι και βλέπω ροζ..ωπ, λέω, καλώς τα κορίτσια... αλλά αμ δε...όλη την υπόλοιπη μέρα τίποτα!!! Σήμερα ξύπνησα το πρωί γιατί πόναγα, πάω τουαλέτα, ροζ...εε τώρα, λέω, θα βάλω σερβιέτα γιατί είχα και δυνατούς πόνους....Κορίτσια μου τίποτα, δύο σταγόνες καφέ, αλλά στην κυριολεξία σταγόνες και όποτε σκουπίζομαι μια βλεπώ ροζ, μια καφέ και μια τίποτα...και πάλι από την αρχή....τί συμβαίνει?? τα φώτα σας παρακαλώ...

 

 

PLEASEEEE :confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω παίξει... Αδιαθέτησα στις 28/9 (κύκλος σταθερός 28 ημερών)...τελείωσα στις 2/10 και αρχίσαμε προσπάθειες μέρα παρά μέρα... Εδώ και μια εβδομάδα ΄΄εχει πρηστεί το στήθος μου και πονάει, έχω πονάκια περιόδου και σήμερα ένιωσα μια μικρή ζαλάδα, σαν να μου έπεσε η πίεση, ένιωσα σαν να με ρουφάει κάποιος για να το καταλάβετε πιό καλά...χαχαχαχα

Το θέμα όμως είναι το εξης...περιμένω να αδιαθετήσω την πέμπτη 25/10, εχθές λοιπόν μπαίνω στην τουαλέτα, σκουπίζομαι και βλέπω ροζ..ωπ, λέω, καλώς τα κορίτσια... αλλά αμ δε...όλη την υπόλοιπη μέρα τίποτα!!! Σήμερα ξύπνησα το πρωί γιατί πόναγα, πάω τουαλέτα, ροζ...εε τώρα, λέω, θα βάλω σερβιέτα γιατί είχα και δυνατούς πόνους....Κορίτσια μου τίποτα, δύο σταγόνες καφέ, αλλά στην κυριολεξία σταγόνες και όποτε σκουπίζομαι μια βλεπώ ροζ, μια καφέ και μια τίποτα...και πάλι από την αρχή....τί συμβαίνει?? τα φώτα σας παρακαλώ...

 

 

Μπορει να ειναι λογω εμφυτευσης αλλα παιζει να ειναι και προεορτια περιοδου. Δυστυχως μοιαζουν μεταξυ τους...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι λογω εμφυτευσης αλλα παιζει να ειναι και προεορτια περιοδου. Δυστυχως μοιαζουν μεταξυ τους...[

 

Κοίτα τα συμπτώματα δεν μου λένε έτσι κι αλλιώς κάτι!! Αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει να πονάω τόσο όσο την πρώτη μέρα της περιόδου και να μην έρχεται....τώρα σε άλλη περίπτωση θα είχα πλυμμηρίσει.... Και επιπλέον γιατί να έρθει 4 και 3 μέρες πιό νωρίς...? Λες να κάνω ένα τεστ? έχω πιθανότητες??

Link to comment
Share on other sites

Anamp, στη θέση σου θα πήγαινα σε ένα γιατρό για έναν υπέρηχο. Εκτός αν αντέχεις να περιμένεις να δεις πώς θα πάει...

Anna22, αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με εμφύτευση! Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και κάνε μια χοριακή. Αλλιώς τεστάκι σε μια βδομάδα τουλάχιστον για να μην απογοητευτείς άδικα.

Doritsa, κι άλλες κοπέλες στο forum επιβεβαίωσαν την εγκυμοσύνη τους με τεστ ωορρηξίας γιατί η ίδια ορμόνη παραμένει υψηλή στην εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι λογω εμφυτευσης αλλα παιζει να ειναι και προεορτια περιοδου. Δυστυχως μοιαζουν μεταξυ τους...[

 

Κοίτα τα συμπτώματα δεν μου λένε έτσι κι αλλιώς κάτι!! Αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει να πονάω τόσο όσο την πρώτη μέρα της περιόδου και να μην έρχεται....τώρα σε άλλη περίπτωση θα είχα πλυμμηρίσει.... Και επιπλέον γιατί να έρθει 4 και 3 μέρες πιό νωρίς...? Λες να κάνω ένα τεστ? έχω πιθανότητες??

 

 

Αν αντέχεις να περιμένεις, το καλύτερο είναι να έχεις καθυστέρηση...

 

Εγώ για παράδειγμα δε θα αντέξω, θα κάνω αύριο το πρωί ενώ ΔΕΝ περιμένω την Παρασκευή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα την προηγουμενη μερα πριν αδιαθετησω εκανα τεστ και βγηκε οπως παντα αρνητικο... :( Υπαρχει περιπτωση να μην εδειξε;; Η τι αλλο μπορει να συμβαινει βρε κοριτσια;; Ακομη στο σκουπισμα βλεπω κατι καφε, οχι ολες τις φορες που πηγαινω τουαλετα (σορυ) αλλα βλεπω... το πρωι κυριως:rolleyes:

 

 

Συμφωνώ με τη Nefeli_13. Το καλύτερο είναι να σε δει ο γυναικολόγος σου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Είμαι 28 ετών, δυο χρόνια παντρεμένη και τους τελευταίους 4 μήνες προσπαθούμε για παιδάκι. Δυστυχώς ακόμα δεν έχει έρθει και κάθε μήνας που περνάει αγχώνομαι περισσότερο... Δεν χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας ή κάτι άλλο, απλά κάνουμε πολύ σεξ! Αύριο περιμένω να αδιαθετήσω και είμαι κάθε λίγο και λιγάκι στην τουαλέτα από την αγωνία μου! Έχετε καμία καλή συμβουλή για μένα???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Είμαι 28 ετών, δυο χρόνια παντρεμένη και τους τελευταίους 4 μήνες προσπαθούμε για παιδάκι. Δυστυχώς ακόμα δεν έχει έρθει και κάθε μήνας που περνάει αγχώνομαι περισσότερο... Δεν χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας ή κάτι άλλο, απλά κάνουμε πολύ σεξ! Αύριο περιμένω να αδιαθετήσω και είμαι κάθε λίγο και λιγάκι στην τουαλέτα από την αγωνία μου! Έχετε καμία καλή συμβουλή για μένα???

 

Οι τέσσερις μήνες που προσπαθείς αλλά και παραπάνω είναι μέσα στα όρια που δέχονται οι γιατροί. Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο προς το παρόν τουλάχιστον!

Κάπου διάβαζα ότι το ποσοστό επιτυχίας για ζευγάρια που δεν έχουν κανένα πρόβλημα είναι 20-25% το μήνα και οι γιατροί συστήνουν τουλάχιστον 9 μήνες προσπάθειες πριν αρχίσεις να ψάχνεσαι, ανάλογα την περίπτωση!

Εσύ που είσαι και μικρούλα... μην αγχώνεσαι καθόλου!

Τι κύκλο έχεις; Είναι σταθερός;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...