Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλώς σας βρήκα

 

είναι μεγάλη ανακούφιση να βρίσκεις άτομα που μπορούν να καταλάβουν τη θέση που βρίσκεσαι.χαίρομαι πολύ που σας βρήκα και εύχομαι όσες προσπαθούν να γίνουν μανούλες(μαζί και εγώ) να τα καταφέρουν.

είμαι 3 χρόνια παντρεμένη και τα πρώτα 2 χρόνια δεν μπορούσα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου για να αποκτήσω παιδάκι.έλεγα θα έρθει που θα πάει

αλλά δυστηχώς δεν ήρθε ακόμα.Τον τελευταίο χρόνο βρήκα έναν παρα πολύ καλό γιατρό και τα πράγματα έχουν μπεί σε μια τάξη.εχουμε κανει σπερ/διάγραμμα και ήταν οκ.την προηγούμενη εβδομάδα είπαμε να παρακολουθήσουμε τον κύκλο μου.πήγα την παρασκευή τίποτα.πήγα και εχθές τίποτα και μου συνεστησε ο γιατρος μου να πάρω χάπια.οπότε είμαι στην αναμονή μεχρι να μου έρθει η περίοδος.ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί τα έχω φτυσει

 

καλώς σας βρήκα και πάλι

να σται καλά

φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 6 1/2 ΜΗΝΕΣ!

ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΜΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.ΜΕΧΡΙ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΗΜΟΥΝ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΖΩΣΑΝ ΤΑ ΦΙΔΙΑ.ΑΡΧΙΣΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ,ΟΥΡΛΙΑΖΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΛΠ.ΑΥΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ.¨"ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ,ΣΕ ΕΧΩ ΑΣΘΕΝΗ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ,ΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ" ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ!!!!!ΑΜ ΕΛΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΤΡΩΓΟΜΟΥΝ! ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΤΙ,ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΛΕΓΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΦΕΥΓΕΙ! ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΝΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΙΛΥΠΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ¨"ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΧΘΕΣ!!! ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΤΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΛΑΤΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ"

ΣΟΚ ΕΓΩ!ΜΑ ΓΙΑΤΡΕ ΤΙ ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ;ΤΙ ΕΙΔΑΤΕ;

ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΤΕ Η ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ.ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!ΜΟΥ ΜΙΛΑΓΕ ΠΟΛΥ ΑΟΡΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΙ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΙΣΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!

ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΜΙΛΙΟΜΟΥΝ!ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΡΟΠΟ!ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!

ΩΣΠΟΥ ΑΡΧΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΠΙΦΟΙΤΗΣΗ

 

 

 

 

 

 

 

ΜΑΙΡΗ1

 

 

 

Ένταξη: 17 Ιούλ 2008

Δημοσιεύσεις: 15

Τόπος: ΜΑΡΟΥΣΙ ΚΟΛΩΝΑΚΙ

Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 29, 2008 1:58 pm Θέμα δημοσίευσης:

 

 

 

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΖΩΗ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ!ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΤΕΡΜΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ,ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ!ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ....ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ,ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ,ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΡΓΟ ΜΕΣΩ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΛΠ .ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ!

ΠΑΝΤΑ ΛΑΤΡΕΥΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΑΣΙΑ!ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΣΤΗΝ ΧΙΛΗ!ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ !ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΙΔΙ!ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΕΧΘΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ!ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΙΣ ΑΣΟΕ!

ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 12 ΗΜΕΡΕΣ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙ ΚΑΡΔΙΟΧΤΥΠΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΓΙΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ!(ΤΕΣΤ ΣΠΙΤΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ)

ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΗΚΩΣΕΙ 4000 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΝΑΔΕΣ!ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΙΣΤΑΝΘΗΚΑ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ !ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΛΑΕΙ!ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ,Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΘΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙ!ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ...ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΡΕΙΘΗΤΕ ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ ΧΙΧΙΧΙ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΜΑΙΡΗ1

 

 

 

 

 

 

jtse

 

 

 

Ένταξη: 21 Μάϊ 2008

Δημοσιεύσεις: 78

 

Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 29, 2008 2:21 pm Θέμα δημοσίευσης:

 

 

 

ΜΑΙΡΗ1 έγραψε:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες Μαίρη1 κι εσύ κι όλα τα νέα μέλη, και εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό να πάρεις αγκαλιά το παιδάκι σου. Πραγματικά η έκβαση της ιστορίας σου μου θύμισε τη δική μου περίπτωση. Ακριβώς έτσι είχα κάνει στροφή στους προσανατολισμούς μου κι εγώ και σκεφτόμουν για μεταπτιχιακά και ταξίδια και τότε ήρθε το παιδάκι μου...

Καλή τύχη σε όλες τις κοπέλες!

kreousa

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ!

ΦΙΛΑΚΙΑ

ΜΑΙΡΗ1

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και τη δική μου πρόσφατη ιστορία, αφιερωμένη στις συμπάσχουσες με πολυκυστικες ωοθήκες.

 

Εξαιτίας των πολυκυστικών ωοθηκών δεν έχω σταθερό κύκλο, δε βλέπω περίοδο για πολυ καιρό, ίσως και 4 ίσως και 7 μήνες. Με παρότρυνση του ενδοκρινολόγου έπαιρνα τα Primolut μόλις έφτανα το δίμηνο. Είχα διαβάσει τις παρενέργειες, αλλά δε με απασχολούσε και πολύ γιατι δεν είχα στο μυαλό μου την πιθανότητα εγκυμοσύνης. Την τελευταία φορά που πήρα, άλλαξε η συσκευασία και άλλαξε και το χαρτάκι με τις οδηγίες και έκατσα και το μελέτησα... και το μυαλό μου κόλλησε σε μια παρενέργεια (μου διαφεύγει το ακριβές όνομα αυτή τη στιγμή, θα το δω όμως και θα επανέλθω), όπου στο αγορι-έμβρυο η απόληξη του ουρητήρα δεν βρίσκεται εκει που θα έπρεπε να είναι (στο πεος δλδ) αλλά πιο πίσω, μεταξύ των όρχεων και του πρωκτού και φυσικά αποφάσισα να μην τα ξαναμυρίσω, που λέει ο λόγος!

Ήμουν παντρεμένη 5 χρόνια και δε μου είχε τύχει εγκυμοσύνη, για την ακρίβεια είχα μια βιοχημική εγκυμοσύνη, σταμάτησε όταν η β-χοριακή είχε φτάσει στα 320. Εκείνο τον μήνα είχα παρει clomiphene πιο πολύ για να ρυθμίσω τον κυκλο μου, όχι για εγκυμοσύνη... τελικά έτυχε και δεν πέτυχε, τέλος πάντων ίσως υπήρχε κάποιος λόγος τελικά που ήρθαν τα πράγματα έτσι. Ακολούθησε διαζύγιο και πολλά τρεχάματα, καθότι ο πατέρας μου ήταν πολύ άρρωστος και τρέχαμε στα νοσοκομεία, δυστυχώς τον έχασα πριν λίγους μήνες. Μ' αυτά και μ' αυτά είχα πιστεψει ότι δε μπορώ και δε θα μπορέσω ποτέ να κάνω παιδι... Απ' την αρχή του χρόνου φέτος μου είχε μπει στο μυαλό πιο σοβαρά πια, το ήθελε και ο σύντροφός μου, αλλά ο κύκλος μου έκανε τα δικά του. Πήγα στον γυναικολόγο μου και μου έδωσε clomiphene, τα πήρα Απρίλιο και Μάιο, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα... Τελευταία περίοδο είχα 10 Ιουνίου και τότε αποφάσισα να μην πάρω άλλα φάρμακα, θα πήγαινα και διακοπές και είπα να τα βγάλω όλα απ' το μυαλό μου και από Σεπτέμβριο βλεπουμε έλεγα. Μάλιστα 12 Ιουλίου (την ημερα που έφευγα για διακοπές) έκανα ένα τεστ στο σπίτι και βγήκε αρνητικό, οπότε αποφάσισα απλά να περάσω καλά, αυτό και έκανα. Επιστρέφοντας σκέφτηκα να κάνω μια β-χοριακή σε εργαστήριο, σίγουρη ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη, απλά και μόνο για να συνεννοηθώ με ενδοκρινολόγο και γυναικολόγο τι θα μπορούσα πια να κάνω γι' αυτόν τον ακατάστατο κύκλο. Κι εκει που περίμενα να δω αρνητικό αποτέλεσμα, ως συνήθως δλδ, μου λέει η μικροβιολόγος πολύ φυσικά "μα ναι, είναι θετικό, 347 μονάδες!" Περιττό να σας πω ότι μου ήρθε ταμπλάς, δεν το περίμενα με τίποτα. 4 μέρες μετά έκανα επανάληψη και η β-χοριακή ήταν 1915, άρα φαίνεται να πηγαίνει καλά! Έκανα και την πρώτη επίσκεψη στον γυναικολόγο και είδαμε το φασολάκι! :D Απλά δε μπορούμε ακόμα να υπολογίσουμε την ημερομηνία σύλληψης, μιας και η ωορηξία δεν έγινε στις 14 μέρες, όπως μου είπε ο γιατρός θα το δούμε σε 3 βδομάδες περίπου που θα φαίνεται το μπεμπακι και θα μπορεί να παρει μετρήσεις με τον υπέρηχο (συνεπώς το τικεράκι υπόκειται σε αλλαγές λίαν συντόμως!). Είναι βεβαια ποοοολύ νωρίς ακόμα για μένα, και απλά για την ωρα ελπίζω να πάνε καλά και να περάσει το ευαίσθητο πρώτο τρίμηνο. Ξέχασα να αναφέρω ότι έφτασα αισίως τα 34.

 

Συμπέρασμα? Ξεχαστε τα πάντα, μόλις χαλαρώσετε θα έρθει το μπεμπάκι εκεί που δεν το περιμένετε!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια και απο μενα!!!Ειμαι καινουρια στην παρεα σας!Ειμαι λιγο καιρο παντρεμένη αλλα πολλα χρονια με τον αντρα μου!!Θέλουμε πολυ ένα μωράκι και μόλις ξεκινήσαμε τις προσπάθειες!Απλα επειδη ο αντρας μου δουλευει στο εξωτερικό δεν εχω και άπλετο χρονο μπροστά μου!!Αλλη μια προσπάθεια και μετά τα Χριστούγεννα παλι, και ουτε ξέρω σε τι φάση θα είμαι!!Απλα ήθελα να μου πείτε με ποιουσ τρόπους θα μπορούσα να αυξήσω τις πιθανότητες!!!Ηδη προσπαθήσαμε μια φορά, σήμερα περιμένω την ακατανόμαστη όπως την λέτε και πιστεύω οτι θα έρθει!!Περιμένω διαφωτιστικές οδηγίες από τις πιο έμπειρες!!!Α!έχω σταθερό κύκλο καθε 28 με 32 το πολυ μέρες καποιες φορές όμως έρχεται και νωρίτερα μια ή δυο μέρες!!!!Εύχομαι σε όλες όσες προσπαθούν να το ζήσουν γρήγορα και σε όσες το ζουν να το απολαύσουν όσο πιο πολύ μπορούν!!!!!!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

... και το μυαλό μου κόλλησε σε μια παρενέργεια (μου διαφεύγει το ακριβές όνομα αυτή τη στιγμή, θα το δω όμως και θα επανέλθω), όπου στο αγορι-έμβρυο η απόληξη του ουρητήρα δεν βρίσκεται εκει που θα έπρεπε να είναι (στο πεος δλδ) αλλά πιο πίσω, μεταξύ των όρχεων και του πρωκτού

 

Λοιπόν έκανα ανασκαφές και τα βρήκα τα primolut.

Υποσπαδία λέγεται αυτό που περιέγραψα πιο πάνω.

Επίσης αναφέρει ότι προκαλεί αρρενοποίηση των θηλέων εμβρύων.

 

@andro2 ευχαριστώ πολύ, αντεύχομαι και για σένα ό,τι ποθείς και σύντομα!

@mage καλως ήρθες και με το καλό συντομα μανούλα

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ZOUZOUNEL επειδή και εγω πάσχω από σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων, είχες κάποιο εξωτερικό σύμπτωμα, όπως ακμή, τριχοφυία, κιλα κλπ; εγω εμφανιζω ακμή, αν μεινω ακαλυπτη από αντισυλληπτικα. εκανα έναν κύκλο με κλομιφαίνη και φυσική επαφή αλλά απέτυχε.ακολούθως προχώρησα σε ενέσεις και σπερματεγχυση αλλα απέτυχε. πραγματικα η ιστορία σου μου έδωσε πολύ θαρρος. να εισαι καλα και να χαρεις το μωρακι σου

ινδιαννα

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, τα κιλάκια μου τα έχω :oops:

Από τριχοφυία όχι κατι ιδιαίτερο, από ακμή καθόλου. Το ανακάλυψα στα 16 μου, καθότι ο κύκλος μου ήταν πολύ άστατος. Πήρα αντισυλληπτικά για αρκετά χρόνια, μου δημιούργησαν όμως πρόβλημα στο μεταβολισμό των λιπιδίων (εμφανίσα χοληστερίνη και τριγλυκερίδια απ΄τα 25... ίσως και νωρίτερα, απλά δεν το είχα ελέγξει πιο πριν) και τα σταμάτησα. Για την ακμή συμβουλέψου δερματολόγο, θα πρέπει να υπάρχουν εναλλακτικές θεραπείες εκτός απ τα αντισυλληπτικά...

Ένας κύκλος με chlomiphene είναι πολύ λίγο, ο δικός μου γιατρός μου είχε μιλήσει για 6 κύκλους και αν δεν είχαμε αποτέλεσμα θα βλεπαμε τι θα γινόταν παρακάτω, πάντως ήταν απόλυτος ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και δεν ήθελε να ψάξουμε τίποτε άλλο. Μήπως υπάρχει και άλλο προβλημα εκτός από τις πολυκυστικές και προχώρησες σε σπερματέγχυση?

Εγώ ειλικρινά σου το λέω πιστευα ότι δε θα μείνω έγκυος ποτέ, ότι δε μπορώ να κάνω παιδιά... Μη στεναχωριέσαι και μη σε παίρνει από κάτω, χαλάρωσε και απόλαυσε το καλοκαίρι με τον άντρα σου, να δεις ίσως γίνουν όλα πιο εύκολα απ' ό,τι φαντάζεσαι!

Σου εύχομαι το καλύτερο και σύντομα!

:D

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 13-8 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ (ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ).

ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ , ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΔΕΝΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΞΕΠΡΙΖΕΤΑΙ - Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ - ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΕΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ(6 ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΓΑΜΠΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

ΟΤΑΝ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΕΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν κάνεις ένα τεστ να σου φύγει το αγχος. Εξάλου σε δυο μέρες περιμένεις περίοδο οπότε αν εισαι θα φανεί. Αυτή η αναμονή κάθε μήνα είναι πολύ ψυχοφθόρα, δεν αντέχεται! Σας τους κατάδικους μετράς τις μέρες και στο τέλος φτου και από την αρχή.

Μήπως όμως είμαστε λίγο εκτός θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ LOUIZA ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΒΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ BOU-BOU. ΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΙΔΕΑ. ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zouzounel οχι δεν υπαρχει άλλο προβλημα, η σαλπιγγογραφια ήταν μια χαρα. απλως ο γιατρος μου ειπε ότι η κλομιφαινη δημιουργησε καποια παρενεργεια στην τραχηλικη βλεννη. τωρα εχω αλλαξει γιατρο. τελοσπαντων προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη. να εισαι καλα

ινδιαννα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μου εμπειρία μήπως και βοηθήσω και εγώ να ξεαγχωθούν μερικές μέλλουσες μανούλες.

Η ιστορία των προσπαθειών μου ξεκινάει τον Σεπτέμβριο του 2007 αφού για λόγους του άντρα μου θέλαμε ένα παιδί μέσα στο 2008. Ξεκινάω λοιπόν με τη βοήθεια του γυναικολόγου με κλομιφεν και πρεγκνυλ επι τρεις μήνες αλλά τίποτα, από προβλήματα κανένα ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Με πιάνει ένα άγχος και σταματάμε τον Δεκέμβριο του 2007΄οπότε τον Γενάρη του 08 λέω στον άντρα μου δεν προσπαθούμε και μόνοι μας να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε; Με την πρώτη προσπάθεια χωρις το άγχος της ωορρηξίας και των φαρμάκων μένω έγκυος. Βέβαια δεν ήμουν και πολύ τυχερή στη συνέχεια γιατί κατέλληξε παλίνδρομη αλλά τώρα ήμαστε στο δευτερο μήνα προσπαθειών μετα το απαραίτητο διάστημα που πέρασε και είμαι πολύ αισιόδοξη ότι πολύ σύντομα θα ξαναμείνω έγκυος και με επιτυχή κατάληξη. Κουράγιο σε όλες και μην το βάζετε κάτω. Όλα για κάποιο λ'ογο συμβαίνουν να το θυμάστε.

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και από τα 14 που μου ήρθε περίοδος, δεν είχα ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ σταθερό κύκλο. Μπορεί να έκανε να μου έρθει 3, 4, 6 μήνες, όταν μου ερχόταν μου κρατούσε πολλές φορές βδομάδες, είχα τρομερό πόνο κάθε φορά και όλα τα γνωστά (τα ξέρετε :) ). Α! και είχα και ακμή (μέχρι τα 32 μου, μέχρι πριν λίγους μήνες δηλαδή) και έντονη τριχοφυία εκεί που δεν έπρεπε :evil: Είχα κάνει άπειρες εξετάσεις και ο εκάστοτε γιατρός μού έλεγε κάθε φορά ότι πολύ δύσκολα θα μείνω έγκυος, γι' αυτό πρέπει να τακτοποιήσω το πρόβλημα. Μου είχαν δώσει πολλές θεραπείες, οι περισσότερες με αντισυλληπτικά, αλλά δεν έκανα καμία, κυρίως γιατί φοβόμουν γιατί κάπνιζα πολύ και δεν ήμουν ποτέ σε φάση να το κόψω (το κάπνισμα).

Με τον άντρα μου από την αρχή δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό, αλλά προσέχαμε, γιατί δε θέλαμε ακόμα να κάνουμε παιδί (εγώ βέβαια μέσα μου πίστευα ότι δε θα κάνω ποτέ). Βέβαια, κάθε φορά που έκανα πολύ καιρό να αδιαθετήσω, έκανα και ένα τεστ από φαρμακείο μπας και..., αλλά τίποτα.

Κάποια στιγμή πριν από 10-11 μήνες, αποφασίσαμε πως είμαστε έτοιμοι να γίνουμε γονείς :) και είπαμε να μην προσέχουμε και πολύ. Δεν το επιδιώξαμε δηλαδή, δεν κάναμε προσπάθειες, απλά είπαμε ότι αν τύχει, καλώς (καθόλου άγχος δηλαδή). Και κάποιες φορές απλώς δεν τραβιόταν :oops: . Να μη σας κουράζω, σε 2 μήνες περίπου, είχα τη γνωστή στις έχουσες σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών καθυστέρηση, έκανα το γνωστό στις ίδιες :D τεστ εντελώς αδιάφορα, και βγήκε θετικό!!!

Ήταν απίστευτο! Ακόμα και τώρα που είμαι στον μήνα μου, δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Και μάλιστα δεν έμεινα έγκυος σε γόνιμη μέρα, αλλά ενώ είχα ήδη καθυστέρηση!

Γι'αυτό, να μην απελπίζεται καμία. Και με πολυκυστικές ωοθήκες μένεις έγκυος, αρκεί να μην έχεις άγχος. Και το λέω εγώ, που από ό,τι έλεγαν οι γιατροί, ήμουν από τις δύσκολες περιπτώσεις.

 

Α! και κάτι τελευταίο. Μέχρι τώρα έβλεπα πολύ συχνά στον ύπνο μου το ίδιο όνειρο. Ότι πήγαινα να πάρω αγκαλιά ένα μωρό, αλλά μόλις το έπαιρνα στα χέρια μου αυτά αμέσως παρέλυαν και δεν μπορούσα με τίποτα να το κρατήσω και το άφηνα κάτω. Την περίοδο που έμεινα έγκυος, είδα ότι το πήρα τελικά αγκαλιά. Με πονούσαν πάλι τα χέρια, αλλά μπόρεσα και το κράτησα και όσο περνούσε ο καιρός, έβλεπα ότι ήταν όλο και πιο εύκολο (στις αρχές της εγκυμοσύνης είχα αιμορραγίες).

 

(Τελικά δεν τα κατάφερα, σας κούρασα :D )

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα,

το μηνυμα σου είναι από το Μάρτιο αλλά είμαι νέο μέλος και τώρα το διάβασα. Με παρακίνησαν τα όσα έγραψες. Δεν ξέρω τί εξελίξεις είχες στη ζωή σου από τότε έως τωρα αλλά θέλω να σε διαβεβαιώσω ότι όλα είναι πιθανα αρκεί να βρεις τον καταλληλο γιατρό και να έχεις πίστη ότι θα τα καταφέρεις. Και εγώ δεν πέρασα λίγα... ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ! Γι΄' αυτό σου λεω... υπομονή, καλός γιατρός και όλα καλα!

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Δεν θα σας πω δική μου ιστορία αλλά την ιστορία της μαμάς μου που έμμεσα βέβαια αφορά κι εμένα καθώς το όνομά μου προήλθε από το δικό της "θαύμα". Η μαμά μου προσπαθούσε κοντά δυο χρόνια να με συλλάβει και ενώ όλα ήταν φυσιολογικά εγώ το ρημάδι δεν έσκαγα μύτη με τίποτα! Ήταν και νοσηλεύτρια και μέσα στα πράγματα και μάλιστα όλοι οι συνάδελφοί της τη βοηθούσαν και της συμπαραστέκονταν. Το πρόβλημα καθώς φαίνεται ήταν το άγχος της καθώς όπως μου είπε πρόσφατα που άρχισα εγώ τις δικές μου προσπάθειες ο οικογενειακός μας κύκλος την πίεζε ασυνείδητα και η συννυφάδα της που παντρεύτηκε πολύ αργότερα τον αδερφό του πατέρα μου είχε ήδη αποκτήσει δυο παιδιά. Μέχρι που έκανε την εμφάνιση του στην πόλη μας ένας νέος Άγιος (χτίστηκε η πρώτη εκκλησία Αγίου Νεκταρίου που δεν τον γνωρίζαμε εδώ στην Κρήτη) και πολλοί της είπαν ότι είναι θαυματουργός. Με έταξε στον Άγιο με πολλές ελπίδες και μεγάλη πίστη (είναι αρκετά θρήσκα) και το "θαύμα" έγινε αμέσως!!! Τον αδερφό μου τον συνέλαβε χωρίς τη βοήθεια κανενός Αγίου και ακόμα και σήμερα επιμένει ότι αν δεν ήταν ο Άγιος τίποτα δεν θα γινόταν. Δεν κάνω τον κόπο να της εξηγήσω ότι απλά ξεαγχώθηκε..... :lol: Την αφήνω να πιστεύει ότι είμαι ένα "θαύμα". Την ιστορία την παραθέτω εδώ για να σας δείξω ότι όλα είναι ΚΑΙ θέμα ψυχολογίας! Αφήστε τους συγγενείς έξω από το παιχνίδι. Εγώ για να το καταφέρω αυτό δηλώνω σε όλους όσους ρωτάνε ότι δεν θέλω να κάνω παιδί. Και σταματάνε να ρωτάνε! Αμάν πια!! :lol: Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η daskala ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ :( ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ.ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΜΕΝΕ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΣΧΗΜΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΚΡΗ(ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕ ΚΤΛ).ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΥΡΙΣΕ ΕΛΛΑΔΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΤΗΣ ,ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΠΑΙΔΙ ,ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΡΩΘΗΚΕ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΛΑΨΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΗΚΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΣ ΤΗ ΖΩΗ.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΒΡΑΔΥΑ ΕΙΔΕ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ,ΜΕ ΛΕΥΚΗ ΠΟΔΙΑ , ΝΑ ΤΗΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ! ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ!ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΛΠΙΔΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ! ΑΝ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΣΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!

 

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ.ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΞΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ!

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ... ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑ ΝΟΥ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ... Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ... ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΕΞ ΠΛΗΝ ΤΩΝ ΗΕΠΙΚΥΝΔΙΝΩΝ ΗΜΕΡΩΝ.. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΟΥΣΕΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ... ΤΟΝ ΜΑΪΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ! ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΑΣΧΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ.... ΤΕΛΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΩ ΤΙ ΧΑΖΗ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ... ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΥΝ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΤΕΛΕΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ! ΗΡΕΜΙΑ ΛΟΙΠΟΝ....

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας

είμαι καινούρια και διάβασα τις ιστορίες σας και θα ήθελα να μοιραστώ και τη δική μου.

Είμαι 7 χρόνια παντρεμένη και για 2 χρόνια προσπαθούσαμε με τον αντρα μου να κάνουμε ένα παιδάκι. Δοκιμάσαμε τα πάντα!! Κατακόρυφα, πλύσιμο με σόδα, κάθισα σε ζεστό γάλα (συνταγή της γιαγιάς), διατροφή, ο άντρας μου έπαιρνε βιταμίνη Ε (με το τσουβάλι) και καρνιτίνη, κι εγώ ό,τι βιταμίνη μπορείτε να φανταστείτε, δοκιμάσαμε τεστ ωορηξίας! αλλά τίποτα... κάθε μήνα απογοήτευση ακριβώς την 29η μέρα...πήγαμε σε γιατρούς και η απάντηση η ίδια πάντα εξετάσεις και κανένα παθολογικό πρόβλημα...Δεν μπορούσαμε να φανταστούμε τι φταίει..

Πριν από λίγους μήνες αγοράσαμε ένα καινούριο σπίτι...η χαρά μας μεγάλη αλλά συνέχεια κάτι την επισκίαζε...Αποφασίσαμε να κάνουμε τη μετάκόμιση και μετά να κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια για εξωσωματική, περματέγχυση ή ό,τι άλλο μας συμβούλευαν...

Τελικά...τον Οκτώβριο είχα 15 μέρες καθυστέρηση...πρώτη φορά και από το πολύ άγχος από την μετακόμιση αλλά και απο την απογοήτευση ότι σίγουρα αποκλείετε να έμενα έγκυος ούτε τεστ δεν πήρα να κάνω..απλά περίμενα να μου έρθει η περίοδος μου απλά λίγο καθυστερημένα...η καθυστέρηση έγινε 22 μέρες όταν αποφάσισα να κάνω ένα τεστ σίγουρη ότι θα ήταν αρνητικό... Κί όμως..το απίστευτο είχε συμβεί! ήταν θετικό χωρίς κατακόρυφα, βιταμίνες, συντονισμένες προσπάθειες και τεστ ωορηξίας!!! τώρα είμαι 12 εβδομάδες και το μωράκι μας είναι ένα κουκλί από ότι βλέπουμε στους υπέρηχους δηλαδη!!!

Υπομονή κορίτσια...θα έρθει όταν δεν το περιμένετε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...