Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκό κουταλιού


stav

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!!Ειμαι νεο μελος του φορουμ και θα ηθελα να εκφρασω την ευγνωμοσυνη μου για ολες τις πληροφοριες που βρηκα απο ολες τις δημοσιευσεις σας.Συγκεκριμενα,τον Ιουνιο βαφτισω την γλυκεια μου μπεμπουλα και ειχα σκεφτει να φτιαξω γλυκο του κουταλιου το οποιο εδω στην περιοχη μας δεν συνηθιζεται και ειναι αρκετα προτωτυπο.Δεν ηξερα ομως απο που να προμηθευτω ολα στα σχετικα,βαζακια,κουταλακια κτλ.Απο εδω βρηκα ολες τις πληροφοριες με την μονη διαφορα οτι εχω κολλησει στο μεγεθος του βαζου.Θα φτιαξω γλυκο του κουταλιου φραουλα και εχοντα ηδη δυο βαζακια ενα των 40ml και ενα των 106ml δεν μπορω να αποφασισω πιο ειναι το καταλληλο.Το ενα ειναι παρα πολυ μικρο και το αλλο μου φαινεται λιγακι μεγαλο.Βεβαια η φραουλα εχει ενα σχετικο μεγεθος,δεν ειναι για παραδειγμα σταφυλι και απαιτει περισσοτερο χωρο.Σκεφτομαι να βαλω των 106 αλλα εχω τις αμφιβολιες μου.Θα εκτιμουσα ιδιαιτερα να ακουσω τις γνωμες σας.Ευχαριστω!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 152
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώς ήρθες και με το καλό η βάφτιση!!:D

Νομίζω ότι θα βρεις βαζάκι και σε ένα ενδιάμεσο μέγεθος,ξέρω πόσο μεγάλο είναι και των 40ml και των 106ml και σίγουρα υπάρχει κάτι που και χορταστικό θα είναι,αλλά και πιο οικονομικό.

Να ξέρεις ότι η φράουλα γενικά λιώνει,δηλαδή δεν θα είναι ένα μεγάλο κομμάτι,όπως το σύκο για παράδειγμα,οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με τον χώρο που θα πιάνει.Πιο πολύ σαν μαρμελάδα θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και με το καλό η βάφτιση!!:D

Νομίζω ότι θα βρεις βαζάκι και σε ένα ενδιάμεσο μέγεθος,ξέρω πόσο μεγάλο είναι και των 40ml και των 106ml και σίγουρα υπάρχει κάτι που και χορταστικό θα είναι,αλλά και πιο οικονομικό.

Να ξέρεις ότι η φράουλα γενικά λιώνει,δηλαδή δεν θα είναι ένα μεγάλο κομμάτι,όπως το σύκο για παράδειγμα,οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με τον χώρο που θα πιάνει.Πιο πολύ σαν μαρμελάδα θα γίνει.

 

Δίκιο, δίκιο!!!! Των 106ml είναι πολύ μεγάλο. Των 40ml είναι ό,τι πρέπει!!!! Μια ποσότητα αρκετή για να γλυκάνεις τον κόσμο. Έχει τύχει να προσπαθήσω να φάω το γλυκό του κουταλιού, σε βάπτιση στο προαύλιο της εκκλησίας, που το είχαν σε μεγαλύτερο βαζάκι, και από ένα σημείο και μετά μπούχτισα. Δεν το έφαγα όλο.

 

Στην βάπτιση της κόρης μου, μοιράσαμε 3 γεύσεις γλυκό του κουταλιού σε βαζάκια των 40ml και δεν υπήρξε ούτε ένας που να γύρισε να πει ότι ήταν μικρή η ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Και προτείνω ανεπιφύλακτα την "συνταγή της γιαγιάς". Οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και το γλυκό του κουταλιού τέλειο. Μου στείλανε τα βαζάκια με το γλυκό όπως ακριβώς τα παρήγγειλα, την μέρα που κανονίσαμε. Κανένα πρόβλημα απολύτως και όλοι οι καλεσμένοι μείνανε ευχαριστημένοι. Φυσικά παρήγγειλα περισσότερα βαζάκια, γιατί είχαμε 3 γεύσεις και κάποιοι όπως το είχαμε φανταστεί, τα έπαιρναν τρία τρία. Δεν πειράζει. Πλήρωσα κάτι παραπάνω, αλλα χαλάλι της κούκλας μου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω που με δεχτηκατε και για την βοηθεια σας.Το κακο ειναι οτι ειχα αναθεσει σε ενα γνωστο οταν θα εχει χρονο επειδη εχει επαγγελματικο ΑΦΜ και μπορου να του τα στειλουν απο τον Χαλκιαδακη να μου τα παραγγειλει και του ειχα πει να μου παρει των 106.Σημερα με ενημερωσε οτι τα παρηγγειλε δεν προλαβα να το ακυρωσω,δυστυχως!!!Οσο για την συνταγη απο τις συνταγες της γιαγιας την πρωοτεφτιαξα περσυ και ηταν οντως καταπληκτικη εχετε απολυτο δικιο.Απλα το μικρο φοβαμαι οτι με τον στολισμο και το κουταλακι θα χαθει εντελως και για αυτο ελεγα να βαλω το μεγαλυτερο.Ελπιζω να εχω καλο αποτελεσμα γιατι ολα θα ειναι χειροποιητα,οι προσκλησεις,τα γλυκα και οι μπομπονιερες!!!Εχουμε θεμα με την γλυκεια νεραιδουλα την Tinkerbell!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cristina112 το σκεφτηκα κι εγω να βρω ενδιαμεσο μεγεθος εχεις δικιο αλλα δεν βρηκα πουθενα.Ενα μεγεθος γυρω στα 60-70 θα ηταν το ιδανικοτερο αλλα δεν βρηκα πουθενα,δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Cristina112 το σκεφτηκα κι εγω να βρω ενδιαμεσο μεγεθος εχεις δικιο αλλα δεν βρηκα πουθενα.Ενα μεγεθος γυρω στα 60-70 θα ηταν το ιδανικοτερο αλλα δεν βρηκα πουθενα,δυστυχως.

 

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσει το μεγάλο μέγεθος.Δεν είναι ανάγκη να το φάει κάποιος όλο εκείνη την στιγμή,μπορεί να το πάρει μαζί του για αργότερα.Και επίσης το μεγάλο βαζάκι είναι πιο εντυπωσιακό,κακά τα ψέματα.Οπότε,αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα,έκανες την καλύτερη επιλογή!:wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει τα παρακατω βαζακια με κουταλακι τα ειχα παρει απο ιδρυμα και τα ειχα βαλει εγω γλυκο απο γνωστο γερμανικο μαρκετ για 300 ατομα ειχα χρεαστει 10βαζακια κερασι και 10 συκο-εβαζα 1ή 2συκα και 4 -5 κερασια με σιροπακι και ηταν αρκετο-τα βαζακια εχουν διαμετρο 6 εκατοστα και υψος 5 εκατοστα αυτα εδωσα αντι για γλυκο για ολους-τα βαζακια μου ειχαν βγει 1.15 για τα γλυκακια δεν θυμαμαι παντως μου ειχαν περισεψει 3 βαζα με γλυκο και αρκετα βαζακια γιατι εκανα παραπανω

 

http://img27.imageshack.us/i/dsc00265hc.jpg/

Link to comment
Share on other sites

christina σιγουρα το μεγαλο ειναι πιο εντυπωσιακο,δεν χωραει αμφιβολια για αυτο.Εκανα ενα πειραμα και με το αποτελεσμα που βγηκε ειδα οτι μαλλον ειναι καλυτερο το μικρο.Πηρα για δοκιμη ενα ετοιμο γλυκο φραουλα απο το σουπερ μαρκετ και το δοκιμασα σε δυο βαζακια που ηδη εχω.Στο μεγαλο μπηκαν σχεδον 10 φραουλες οι οποιες ηταν 100γρ.Το μικρο πηρε 4-5 και το βαρος τους ηταν 50γρ περιπου.Θεωρω οτι το μεγαλο ειναι παρα πολυ με το σκεπτικο οτι οπως ενα παστακι το τρωνε επι τοπου και τελος ετσι και αυτο να ειναι μια ατομικη μεριδα.Μαλλον καταληγω στο μικρο προλαβα και ακυρωσα τελικα την παραγγελια γιατι δεν την ειχα στειλει αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει γιατι ανακαλυψα γυαλινα χρωματιστα βαζακια στο vazakia.gr τα οποια ειναι πολυ ομορφα.Σκεφτομαι ομως αν αξιζει να διαθεσω περισσοτερα χρηματα μιας και η τιμη του χρωματιστου ειναι σχεδον η διπλασια απο το απλο.Ποια η γνωμη σας?Momitsi ευχαριστω για την φωτο νομιζω ομως οτι τα βαζακια αυτα δεν κλεινου αεροστεγως και φοβαμαι επειδη θα τα εχω για μερες στο σπιτι μεχρι την βαφτιση μηπως εχω κανενα ατυχημα και αντι να τα φανε οι καλεσμενοι,τα λουστουν.Ειναι παντως πολυ γλυκουλια και πολυ καλη η κινηση σου που βοηθησες το ιδρυμα.Ειλικρινα μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia telika einai i pio kali idea k avto tha kanw !!! stous megalous glikaki k sta paidakia mpomponiera me dwraki k eksw apo tin ekklisia enan pagwtatzi gia na ta trelanei xi xi xi !! poli wraio magazi einai avto pou tha kleisw k to glikaki se poli kali timi !!

 

http://www.neraidorama.gr/com_eshop/mpomponiera-kai-glyko/157.html

 

ti lete???

 

Tέλειο!! Τι τιμή σου δώσανε?

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Momitsi ευχαριστω για την φωτο νομιζω ομως οτι τα βαζακια αυτα δεν κλεινου αεροστεγως και φοβαμαι επειδη θα τα εχω για μερες στο σπιτι μεχρι την βαφτιση μηπως εχω κανενα ατυχημα και αντι να τα φανε οι καλεσμενοι,τα λουστουν.Ειναι παντως πολυ γλυκουλια και πολυ καλη η κινηση σου που βοηθησες το ιδρυμα.Ειλικρινα μπραβο!!!

 

 

Όντως δεν κλείνουν αεροστεγώς τα συγκεκριμένα βαζάκια...μπορώ να σας το επιβεβαιώσω και εγώ και η σιροπιασμένη τσαντούλα μου...:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Cristina112 το σκεφτηκα κι εγω να βρω ενδιαμεσο μεγεθος εχεις δικιο αλλα δεν βρηκα πουθενα.Ενα μεγεθος γυρω στα 60-70 θα ηταν το ιδανικοτερο αλλα δεν βρηκα πουθενα,δυστυχως.

 

Όντως το ιδανικό θα ήταν το ενδιάμεσο. Αλλά καλύτερα που ακύρωσες το μεγάλο, ίσως να ήταν και υπερβολικό. Μια χαρά θα στολιστεί και το μικρό! Έχεις φωτογραφίες για να συγκρίνουμε τα απλά βαζάκια με τα χρωματιστά? Λογικά θα είναι ωραιότερα τα χρωματιστά, αλλά αν είναι τριπλάσια η αξία τους, τα αξίζουν? Ούτως ή άλλως και τα σκέτα να βάλεις, θα έχουν χρώμα από τις κορδέλες και το ίδιο το γλυκό.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

christina σιγουρα το μεγαλο ειναι πιο εντυπωσιακο,δεν χωραει αμφιβολια για αυτο.Εκανα ενα πειραμα και με το αποτελεσμα που βγηκε ειδα οτι μαλλον ειναι καλυτερο το μικρο.Πηρα για δοκιμη ενα ετοιμο γλυκο φραουλα απο το σουπερ μαρκετ και το δοκιμασα σε δυο βαζακια που ηδη εχω.Στο μεγαλο μπηκαν σχεδον 10 φραουλες οι οποιες ηταν 100γρ.Το μικρο πηρε 4-5 και το βαρος τους ηταν 50γρ περιπου.Θεωρω οτι το μεγαλο ειναι παρα πολυ με το σκεπτικο οτι οπως ενα παστακι το τρωνε επι τοπου και τελος ετσι και αυτο να ειναι μια ατομικη μεριδα.Μαλλον καταληγω στο μικρο προλαβα και ακυρωσα τελικα την παραγγελια γιατι δεν την ειχα στειλει αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει γιατι ανακαλυψα γυαλινα χρωματιστα βαζακια στο vazakia.gr τα οποια ειναι πολυ ομορφα.Σκεφτομαι ομως αν αξιζει να διαθεσω περισσοτερα χρηματα μιας και η τιμη του χρωματιστου ειναι σχεδον η διπλασια απο το απλο.Ποια η γνωμη σας?Momitsi ευχαριστω για την φωτο νομιζω ομως οτι τα βαζακια αυτα δεν κλεινου αεροστεγως και φοβαμαι επειδη θα τα εχω για μερες στο σπιτι μεχρι την βαφτιση μηπως εχω κανενα ατυχημα και αντι να τα φανε οι καλεσμενοι,τα λουστουν.Ειναι παντως πολυ γλυκουλια και πολυ καλη η κινηση σου που βοηθησες το ιδρυμα.Ειλικρινα μπραβο!!!

 

 

οχι κλεινουν εχουν και λαστιχο γυρο γυρο και αν δεις το κουμπωμα ειναι πολυ καλο-εγω τα ειχα μια βδομαδα σε δροσερο μερος και δεν επαθαν τιποτα και μου ειχαν μεινει αρκετα μετα και τα εδωσα μετα απο μηνα και δεν ειχε παθει τιποτα το γλυκακι,γενικα το γλυκο του κουταλιου μη το φοβασαι αντεχει!

Link to comment
Share on other sites

Όντως το ιδανικό θα ήταν το ενδιάμεσο. Αλλά καλύτερα που ακύρωσες το μεγάλο, ίσως να ήταν και υπερβολικό. Μια χαρά θα στολιστεί και το μικρό! Έχεις φωτογραφίες για να συγκρίνουμε τα απλά βαζάκια με τα χρωματιστά? Λογικά θα είναι ωραιότερα τα χρωματιστά, αλλά αν είναι τριπλάσια η αξία τους, τα αξίζουν? Ούτως ή άλλως και τα σκέτα να βάλεις, θα έχουν χρώμα από τις κορδέλες και το ίδιο το γλυκό.

 

Αυτο σκεφτηκα κι εγω οτι χρωμα θα υπαρχει απο το υφασμα και την κορδελα.Η τιμη του ειναι 0.50 λεπτα χρωματιστο αλλα ματ οχι διαφανο,ειναι πραγματικα πολυ γλυκο και σκεφτομουν να παρω ροζ και να βαλω λαχανι πανακι με ροζ κορδελα.Η τιμη δεν ειναι τριπλασια αλλα σιγουρα ειναι διπλασια σχεδον.Μια αλλη ιδεα που μου εδωσαν ηταν να μου ζωγραφισουν επανω στο βαζακι (διαφανο βεβαια,μην υπερβαλουμε κιολας)την tinkerbell η οποια ειναι και το θεμα της βαφτισης μας.Οσο για φωτο glitter πρεπει να ψαξω πως τις ανεβαζουν γιατι ειμαι νεα εδω και δεν εχω μαθει τα σχετικα ακομα.Ειμαι λιγο στο ψαξιμο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως δεν κλείνουν αεροστεγώς τα συγκεκριμένα βαζάκια...μπορώ να σας το επιβεβαιώσω και εγώ και η σιροπιασμένη τσαντούλα μου...:-(:-(:-(

μολις εκανα πειραμα εβαλα νερο δεν τρεχει καθολου-εχει λαστιχο γυρο γυρο και το ασφαλιζει δεν ξερω για αυτα που σου εκανε ζημια αλλα αυτα που ειχα ηταν καλα-ασε που δεν πρεπει να κυκλοφορουν αλλο στην αγορα για αυτο τα ειχα κανει μισα εγκρου και μισα μπλε-τεσπα θα βρειτε λυση λιγο ψαξιμο παραπανω θελει και μη νομιζετε καμια φορα στην τοπικη αγορα μπορει να το βρεις και πιο φθηνα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτηκα κι εγω οτι χρωμα θα υπαρχει απο το υφασμα και την κορδελα.Η τιμη του ειναι 0.50 λεπτα χρωματιστο αλλα ματ οχι διαφανο,ειναι πραγματικα πολυ γλυκο και σκεφτομουν να παρω ροζ και να βαλω λαχανι πανακι με ροζ κορδελα.Η τιμη δεν ειναι τριπλασια αλλα σιγουρα ειναι διπλασια σχεδον.Μια αλλη ιδεα που μου εδωσαν ηταν να μου ζωγραφισουν επανω στο βαζακι (διαφανο βεβαια,μην υπερβαλουμε κιολας)την tinkerbell η οποια ειναι και το θεμα της βαφτισης μας.Οσο για φωτο glitter πρεπει να ψαξω πως τις ανεβαζουν γιατι ειμαι νεα εδω και δεν εχω μαθει τα σχετικα ακομα.Ειμαι λιγο στο ψαξιμο!!!

 

Ούτε εγώ ξέρω να βάζω φωτό, μη νομίζεις!! Και λέω στους άλλους να βάλουν!!

Πολύ ωραία ιδέα η ζωγραφιά! Πάντως για να διαλέξεις, δες το ποσό που θα δώσεις συνολικά, άλλο να χρειάζεσαι 50 βαζάκια και άλλο 150.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα πειραμα εβαλα νερο δεν τρεχει καθολου-εχει λαστιχο γυρο γυρο και το ασφαλιζει δεν ξερω για αυτα που σου εκανε ζημια αλλα αυτα που ειχα ηταν καλα-ασε που δεν πρεπει να κυκλοφορουν αλλο στην αγορα για αυτο τα ειχα κανει μισα εγκρου και μισα μπλε-τεσπα θα βρειτε λυση λιγο ψαξιμο παραπανω θελει και μη νομιζετε καμια φορα στην τοπικη αγορα μπορει να το βρεις και πιο φθηνα!

 

 

Το δικό μου ήταν παρόμοιο,τώρα το ξανακοίταξα και έχει και λάστιχο,αλλά δυστυχώς έτρεξε.Θυμάμαι ότι πήγα να βγάλω τα κλειδιά μου και έπιασα σιρόπια!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ ξέρω να βάζω φωτό, μη νομίζεις!! Και λέω στους άλλους να βάλουν!!

Πολύ ωραία ιδέα η ζωγραφιά! Πάντως για να διαλέξεις, δες το ποσό που θα δώσεις συνολικά, άλλο να χρειάζεσαι 50 βαζάκια και άλλο 150.

 

Χρειαζομαι περιπου 120 βαζακια,οι καλεσμενοι με τα παιδια ειναι 94 για την ακριβεια ολοι.Οποτε νομιζω οτι πρεπει να εχω 120 για να μην ξεμεινουμε,πες οτι καποιος θελει να παρει δευτερο,καλυτερα να μεινουν λιγα παρα να λειψουν.Υπολογιζοντας βεβαια οτι το γλυκο φραουλα θα το φτιαξω μονη μου.Να σας πω και κατι που εχω ξεκινησει σαν πειραμα βεβαια δεν εναποθετω τις ελπιδες μου σε αυτο,απλα μια προσπαθεια κανω.Μιας και ζω σε επαρχια εχω φυτεψει φραουλιες.Αν καταφερω να βγαλω εστω και λιγες θα κανω απο αυτες το γλυκο.Αν παλι η ποσοτητα ειναι πολυ μικρη θα τις φαει ο γιος μου ο οποιος τρελαινεται και δεν θελω να του αγοραζω απο την λαικη γιατι αυτες ειναι καραεμπλουτισμενες με ορμονες.Ελπιζω να μην με κοροιδευετε!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήταν παρόμοιο,τώρα το ξανακοίταξα και έχει και λάστιχο,αλλά δυστυχώς έτρεξε.Θυμάμαι ότι πήγα να βγάλω τα κλειδιά μου και έπιασα σιρόπια!!:lol::lol::lol:

 

που το ειχες το μυαλο σου που????χαχαχα!συμβαινουν και αυτα-γλυκο φραουλαααα????θα με καλεσεις??????χιχιχιχι!δεν υποαρχει περιπτωση να μην αρεσει?απλα στα παιδακια να βαλεις σοκολατιτσες γιατι η φραουλα ειναι θεωρειτε αλεργιωγονα-μην εχει κανα παιδακι που θα καλεσετε και δεν το ξερει και τρεχετε...το χω δει γιαυτο στο λεω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σε κοροϊδέψουμε???Πολύ ωραία ιδέα και μακάρι να βγούνε οι φραουλίτσες και να σου φτάσουν για το γλυκό.;)

 

Ευχαριστω,κι εγω το ευχομαι θα χαρω πολυ αν τα καταφερω,γιατι η φραουλιες ειναι λιγο ευαισθητες και δεν ξερω αν θα τα καταφερουν.

Link to comment
Share on other sites

που το ειχες το μυαλο σου που????χαχαχα!συμβαινουν και αυτα-γλυκο φραουλαααα????θα με καλεσεις??????χιχιχιχι!δεν υποαρχει περιπτωση να μην αρεσει?απλα στα παιδακια να βαλεις σοκολατιτσες γιατι η φραουλα ειναι θεωρειτε αλεργιωγονα-μην εχει κανα παιδακι που θα καλεσετε και δεν το ξερει και τρεχετε...το χω δει γιαυτο στο λεω

 

Για να ειμαι ειλικρινης αυτο με την αλλεργια μου το ειπε και η αδερφη μου και το σκεφτομαι λιγακι.Αφου το ανεφερες κι εσυ μαλλον πρεπει να το προσεξω.Σκεφτομαι για τα παιδια να παρω τα μεγαλυτερα βαζακια των 106ml και να βαλω ζαχαρωτα και κατι σχετικο τελος παντων.Να μην εχουμε προβληματα,προς Θεου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πετυχει το γλυκο και σε προβληματιζει ο χρονος εγω 300 βαζακια τα γεμισα σε 3 μερες χαλαρα μονη μου και με τα διδυμακια παρεα να βλεπουν-οποτε παρε ετοιμο κερασακι που μπορεις να το βρεις αρκετα πιο φθηνα και τσουκου τσουκου θα γεμισεις και να τα στολισεις με μια φιλη για πιο γρηγορα. ναι ναι βαλε καλυτερα κατι αλλο στα παιδακια γιατι σου ειπα το εχω δει σε βαφτιση και χαλαστηκαν ολοι μετα.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πετυχει το γλυκο και σε προβληματιζει ο χρονος εγω 300 βαζακια τα γεμισα σε 3 μερες χαλαρα μονη μου και με τα διδυμακια παρεα να βλεπουν-οποτε παρε ετοιμο κερασακι που μπορεις να το βρεις αρκετα πιο φθηνα και τσουκου τσουκου θα γεμισεις και να τα στολισεις με μια φιλη για πιο γρηγορα. ναι ναι βαλε καλυτερα κατι αλλο στα παιδακια γιατι σου ειπα το εχω δει σε βαφτιση και χαλαστηκαν ολοι μετα.

 

Για κερασι δεν το συζητω καθολου,ειναι το τελευταιο που θα εβαζα διοτι εχω φτιαξει και συγκρινοντας το με το αγοραστο το οποιο το ετρωγα σαν τρελλη η συγκριση ειναι δραματικη.Καταλαβα αμεσως ποσα κιλα χρωμα βαζουν στο γλυκο για να γινει ετσι.Οποτε μπορει να γλυτωσουν τα παιδακια απο την αλλεργια τις φραουλας και να δηλητηριαστουν με το χρωμα του γλυκου.Αστειευομαι λιγακι με την υπερβολη αυτη!!!:DΑπλα ειμαι κατα του κερασιου εντελως,σιγουρα αν δεν πετυχει το γλυκο θα στραφω στο σιγουρο σταφυλι της περιοχης που εχει αφθονια αμπελιων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...