Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! 'Οσες είχατε διαβάσει την ιστορία μου, θα θυμάστε ότι πριν λίγους μήνες έμεινα έγκυος, αλλά δεν προχώρησε η κατάσταση... Τώρα πάμε για άλλα!!! 'Εχω κάνει εξετάσεις και είναι όλες μια χαρά και του συζύγου μου. Μίλησα με τον γιατρό πριν κανά μήνα και τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω τα serpafar χωρίς να ακολουθήσει σπερματεγχυση και μου είπε ναι. Σήμερα αδιαθέτησα και σκεφτομαι να παρω τηλ. το γιατρο μου για να μου δώσει τις κατάλληλες οδηγιές για να βοηθήσω λίγο την κατάσταση.

Και ερωτώ.... Έχει μείνει καμμία έγκυος με αυτή τη διαδικασια? Η' είναι τσάμπα κόπος? Μήπως να αρχίσουμε μια και καλή τις σπερματεγχύσεις? Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια διαδικαστικά πράγματα...όπως η ενεση pregnyl πρέπει να γίνεται πάντα? (γιατί μια γνωστή που δεν τις έκανε ένεση ο γιατρός έπαθε κύστες και παιδευόταν πολύ καιρό μετά να καθαρίσει) Ο γιατρός σου κάνει υπέρηχο κάποια μερα του κύκλου?

Συγνώμη για την κούραση που σας προκάλεσα και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!

Please, help me!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Διαφημίσεις

Καλημέρα kellypig! Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να κάνεις σπερματέγχυση αφού δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης και έχεις μείνει ήδη μια φορά έγκυος φυσιολογικά...τα serpafar βοηθάνε στην αύξηση των οωθυλάκιων αντί για ένα δύο που κάνεις φυσιολογικά με τα χάπια θα κάνεις τα διπλάσια κι έτσι διπλασιάζονται κι οι πιθανότητες...

Εγώ θα σου συνιστούσα να ηρεμήσεις λίγο και όλα θα πάνε καλά...

gETUp2.png

Καλημέρα kellypig! Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να κάνεις σπερματέγχυση αφού δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης και έχεις μείνει ήδη μια φορά έγκυος φυσιολογικά...τα serpafar βοηθάνε στην αύξηση των οωθυλάκιων αντί για ένα δύο που κάνεις φυσιολογικά με τα χάπια θα κάνεις τα διπλάσια κι έτσι διπλασιάζονται κι οι πιθανότητες...

Εγώ θα σου συνιστούσα να ηρεμήσεις λίγο και όλα θα πάνε καλά...

θα μπορουσες να μου πεις πως καταλαβαινεις ποιες οι γονιμες?απο πονους περιοδου?

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ. ΑΛΛΑ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ. ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ-ΚΑΝΤΕΜΙΑ! ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΕΙ...ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ-ΜΟΥ ΛΕΕΙ. ΑΛΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΗΠΩΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΓΙΑΤΙ, ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ...

Δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...σε όλη μου την ζωή πολύ σπάνια καταλάβαινα την οωρρηξία (μια φορά τον χρόνο...) γιατί είχα λίγο αίμα όταν σκουπιζόμουνα...τον τελευταίο μήνα με την κλομιφένη το κατάλαβα και τις δύο φορές γιατί πονούσα πάρα πολύ ήταν σαν μαχαιριά ο πόνος κι έμοιαζε λίγο με τους πόνους περιόδου...βέβαια και γι'αυτό δεν είμαι σίγουση γιατί όταν είναι να μου έρθει πονάω πολύ λίγο για καμιά ώρα σε αντίθεση με την οωρρηξία που πονάω περίπου ένα 24ωρο ευτυχώς όχι στην ίδια ένταση...

gETUp2.png

kelly η αλήθεια είναι ότι τα χάπια θα βοηθήσουν την κατάσταση μπορείς να τα πάρεις άφοβα καλό θα σου κάνουν κι όχι κακό...

Η αλήθεια είναι ότι χτές που είχα οωρρηξία πέρα από τον πόνο είχα και πολλά υγρά αφού πήγαινα συνέχεια στην τουαλέτα γιατί νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω....

gETUp2.png

Δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...σε όλη μου την ζωή πολύ σπάνια καταλάβαινα την οωρρηξία (μια φορά τον χρόνο...) γιατί είχα λίγο αίμα όταν σκουπιζόμουνα...τον τελευταίο μήνα με την κλομιφένη το κατάλαβα και τις δύο φορές γιατί πονούσα πάρα πολύ ήταν σαν μαχαιριά ο πόνος κι έμοιαζε λίγο με τους πόνους περιόδου...βέβαια και γι'αυτό δεν είμαι σίγουση γιατί όταν είναι να μου έρθει πονάω πολύ λίγο για καμιά ώρα σε αντίθεση με την οωρρηξία που πονάω περίπου ένα 24ωρο ευτυχώς όχι στην ίδια ένταση...

ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΙΣΑ-ΙΣΑ ΜΑΣ ΑΓΧΟΝΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 25/3 ΟΠΟΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..:roll:ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ!

ΑNNISA ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΟΩΡΗΞΙΑ. ΤΩΡΑ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΡΧΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 10Η ΕΩΣ ΤΗΝ 18Η ΜΕΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΕΡΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ (ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ) ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ....ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.

JENNY MOY ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!

ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ...ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4ΧΡ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΟ!ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ?!.......

ότι κάνουν δουλειά μπορώ να στο εγγυηθώ...λόγω ορμονικών προβλημάτων έκανα οωρρηξία μια φορά το εξάμηνο και να φανταστείς αυτόν το μήνα είχα τέσσερα οωθυλάκια!!!!!άσχετα άν με εγκατέλειψαν πρίν την ώτα τους γιατί δεν με άντεχαν άλλο....

annisa μου μάλλον οωρρηξία έχεις γιατί εγώ είχα τελευταία περίοδο 26/3 και χτές σκάσανε τα αυγουλάκια μου...

Να είστε σίγουρες ότι θα τα καταφέρουμε...και λίγη αισιοδοξία δεν βλάπτει...ίσα ίσα βοηθά και την κατάσταση...

gETUp2.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα, σε είδα πολύ αγχωμένη και σκέφτηκα να σου πω την δική μου ιστορία.

Από μικρή πάντα είχα πρόβλημα με τη περίοδο, μία ερχόταν & μία δεν ερχόταν έται άρχισα να παίρνω αντισυλιπτικά για να έρχετε. Όταν παντρεύτηκα πρίν από ένα χρόνο περίπου το άγχος μου ήταν μεγάλο, τι θα γινότανε αν έκοβα τα χάπια & αν τελικά θα μπορούσα να κάνω παιδί.Τότε ο γιατρός μου μου είπε να πάρω τα seprafar και μας πρότηνε ένα σπερματογράφημα για τον άντρα μου ούτε λόγος για μένα καμία εξέταση.Μετά από λίγους μήνες που τα έπαιρνα άρχησα να ανησυχώ κι έτσι ένα μήνα πήγα στο γιατρό μου για να μου βρει ποιές ήταν οι γόνιμες μέρες απλά με υπέρυχο, είχα πάει τρεις φορές, τις βρήκα τις γόνιμες αλλά τίποτα.Τότε αποφάσισα να το "ξεχάσω" δηλ τον επόμενο μήνα που ήξερα περίπου ποιές είναι οι γόνιμες μέρες ηρέμησα έκανα ένα ωραίο ζεστό μπάνιο, μούλιασα κανονικά & μετά έγινε ήρεμα & χωρίς να το σκέφτομαι & τελικά για να μην σε κουράζω άλλο τώρα είμαι 7 μηνών έγκυος.

Σαν τελικό πιστεύω ότι το χάπι βοηθάει πολύ αλλά πιο πολύ βοηθάει η ψυχολογία σου.

Όλα να πάνε καλά και γρήγορα να ακούσουμε τα ευχάριστα.

GieKp3.png?sVSCIgJioSCIp3.png?z7wphJAV

ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ... ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΕ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 10 ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ. ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ, ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ...ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΜΟΥ.ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ..ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 32ΧΡ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΧΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟΔΕΣ ΔΙΑΒΗΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ.

Το ότι έκανες διαβήτη στο πρώτο δεν σημαίνει ότι θα κάνεις και στο δεύτερο...άντε τώρα που είσαι στις γόνιμες χαλάρωσε κι απόλαυσε το...;)

gETUp2.png

Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα!

εγω εχω μια κορη 5 μιση χρονων και προσπαθουμε εδω και αρκετο καιρο για αδελφακι.

Το καλοκαιρι μετα απο 3χρονια ελευθερων επαφων εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως δεν προχωρησε.

Τωρα ειμαστε σε προσπαθεια απο τον Δεκεμβρη και παλι τιποτα...

ο γιατρος μου ειναι καθυσηχαστικος και τον εμπιστευομαι.Την κορη μου την επιασα μετα απο 1 χρονο που συζουσα με τον αντρα μου.

Πιστευετε οτι τα seprafar θα βοηθουσαν λιγο?

Αν δεν μεινω ουτε αυτον τον μηνα θα παω στον γιατρο ξανα να δω τι θα μου πει αλλα ηθελα να μαθω λιγα πραγματα για αυτα τα χαπια.

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

ΛΙΖΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΑΝΙΚΟ. ΑΠΛΑ, ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ...

annisa μου πάς στις επιλογές επάνω "βοηθήματα" και επιλέγεις "πίνακας ελέγχου χρήστη" από κει αριστερά επιλέγεις "επεξεργασία avatar" και φορτώνεις μια φωτογραφία από τον υπολογιστή σου...

gETUp2.png

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ JENNY!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΙΓΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ!

Παρακαλώ...βλέπω σε κατατόπισα σωστά!!!!καλά έκανες και τον άλλαξες...δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που εκμεταλλέυονται τέτοιες καταστάσεις...εγώ πρός το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον δικό μου δεν τον αλλάζω με κανέναν...

gETUp2.png

3ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΩ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΔΗΛ ΑΠΛΑ ΓΑΙ ΝΑ ΜΗΝΩ ΕΓΚΥΟΣ...ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...πάντως είναι ακόμη νωρίς για να αρχίσεις να αγχώνεσαι...θα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ένας χρόνος προσπάθειας για να αρχίσεις να ψάχνεσαι...

gETUp2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα