Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΘΕΣ/ΚΗ


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα,

Τέλη Απριλίου ξεκινάω την διαδικασία της εξωσωματικής με τον γιατρό κο Πάντο Γιώργο στο ΓΕΝΝΕΣΙΣ στη Θεσσαλονίκη. Επειδή η ηλικία μου είναι στα 41 και του συζύγου 51 και είναι η πρώτη μας προσπάθεια, μετά από αποτυχημένες σπερματενχύσεις, θα ήθελα τη γνώμη σας για το κέντρο και τον συγκεκριμένο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΘΑ'ΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΓΕΩΡΓΙΟ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Για το Γ.Παντο δεν εχω προσωπικη αποψη,εχω ακουσει ομως οτι ειναι απο τους καλυτερους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη και δεν νομιζω κανεις να το αμφισβητει αυτο.Για το Γεννεσις παλι μπορω να σου πω οτι θες αφου εγω εκει εμεινα εγκυος στα διδυμακια μου με την 2η προσπαθεια.Αν σε ενδιαφερει,ευχαριστως...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Για το Γ.Παντο δεν εχω προσωπικη αποψη,εχω ακουσει ομως οτι ειναι απο τους καλυτερους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη και δεν νομιζω κανεις να το αμφισβητει αυτο.Για το Γεννεσις παλι μπορω να σου πω οτι θες αφου εγω εκει εμεινα εγκυος στα διδυμακια μου με την 2η προσπαθεια.Αν σε ενδιαφερει,ευχαριστως...
Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Αν σου είναι εύκολο θα ήθελα μερικές πληροφορίες παραπάνω για το ΓΕΝΕΣΙΣ (εμβρυολόγους, πρωτόκολο που ακολούθησες,κ.α)

Να σου ζήσουν τα μωρακια σου,εγω εχω ενα κοριτσακι τριων χωρις εξωσωματικη ομως τωρα λογω προβληματων στις σαλπιγγες δεν γινεται αλλιως.οσον αφορα τον παντο ξερω οτι ειναι πολυ καλος (τρεις επεμβασεις και τη γεννα μου)απλα δεν ηξερα για εξωσωματικη.αυριο εχω ραντεβου στο γεννεσις μαζι του.οποτε μπορεις απαντησε μου.σ ευχαριστω πολυ.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μένω στο εξωτερικό και θα ξεκινήσω σε λίγους μήνες εξωσωματική στον Β.Παπανικ......που συνεργάζετε μετο γέννεσης. Εχω κάνει 3 αποτυχιμένες προσπάθειες στο εξωτερικό και είμαι 40. Ο συγκεκριμένος γιατρός μου εμπνεει εμπιστοσυνη και ασφάλεια, επικοινωνώ μαζί του τηλ. για συμβουλές μέχρι τώρα, αλλά δεν πάει άλλο εδω που΄είμαι, θα έρθω Ελλάδα. Μήπως ήταν κάποια σε αυτον ή είναι ακομα? Χρειάζομαι ειλικρινά εμψύχωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Αν σου είναι εύκολο θα ήθελα μερικές πληροφορίες παραπάνω για το ΓΕΝΕΣΙΣ (εμβρυολόγους, πρωτόκολο που ακολούθησες,κ.α)

Να σου ζήσουν τα μωρακια σου,εγω εχω ενα κοριτσακι τριων χωρις εξωσωματικη ομως τωρα λογω προβληματων στις σαλπιγγες δεν γινεται αλλιως.οσον αφορα τον παντο ξερω οτι ειναι πολυ καλος (τρεις επεμβασεις και τη γεννα μου)απλα δεν ηξερα για εξωσωματικη.αυριο εχω ραντεβου στο γεννεσις μαζι του.οποτε μπορεις απαντησε μου.σ ευχαριστω πολυ.:P

Ο δικος μου ο γιατρος καταρχην κανει και την εμβρυομεταφορα και την ωοληψια.Ειναι σημαντικο να εχεις τον δικο σου γιατρο που εμπιστευσαι διπλα σου.Καλα θα ηταν να σιγουρευτεις οτι θα ειναι μαζι σου ο Παντος(δεν το γνωριζω αλλα φανταζομαι πως ναι,απλα τσεκαρε το).Το πρωτοκολλο που ακολουθησα ηταν το βραχυ με ανταγωνιστες,εκανα περιπου 300 μοναδες καθε μερα,ενω ταυτοχρονα επαιρνα φυλλικο και εκανα ενεσεις αντιθρομβωτικες(διευκολυνουν την εμφυτευση στην ελαχιστη δοση και δεν δημιουργουν κανενα προβλημα).Απο εμβρυολογους δεν γνωρισα προσωπικα κανεναν αλλα οποιος μου μιλησε ή με πηρε να με ενημερωσει ηταν ευγενικος και προθυμος να μου εξηγησει οτι απορια ειχα.Ονοματα δεν συγκρατησα και δεν χρειαζεται κιολας νομιζω.Δοξα τον Θεουλη μου εκατσε με την δευτερη και δεν μπορω να πω τιποτα ουτε για το κεντρο ούτε γαι κανεναν αλλο.Ισως καποια στιγμη νιωσεις οτι εισαι το νουμερο .... εκει μεσα.Εχουν αρκετη δουλεια και δεν υπαρχει χρονος να σε χαιδευουν αλλα κρινοντας απο το αποτελεσμα προφανως και κατι κανουν καλα...Αυτα αν θελεις κατι αλλο στειλε μου πμ για να το δω σιγουρα...Συγνωμη για την καθυστερηση της απαντησης!

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

κορίτσια και εγώ σκέφτομαι να κάνω μία προσπάθεια στο γένεσις με κατεψυγμένο σπέρμα. Γνωρίζετε για το γυναικολόγο τον κ. Δημητρίου? άκουσα επίσης και για τη ζερβακάκου ότι είναι καλή. Κάποια γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2016 at 10:54 ΜΜ, poppi86 είπε:

 

On 27/6/2011 at 7:54 ΜΜ, psixi είπε:

 

 

On 6/6/2011 at 10:52 ΜΜ, psixi είπε:

Καλησπερα!Για το Γ.Παντο δεν εχω προσωπικη αποψη,εχω ακουσει ομως οτι ειναι απο τους καλυτερους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη και δεν νομιζω κανεις να το αμφισβητει αυτο.Για το Γεννεσις παλι μπορω να σου πω οτι θες αφου εγω εκει εμεινα εγκυος στα διδυμακια μου με την 2η προσπαθεια.Αν σε ενδιαφερει,ευχαριστως...

Ξέρεις μήπως για τον Δημητρίου Αλέξανδρο? Ενδιαφέρομαι να κάνω εξωσωματική στο γένεσις με αυτόν

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...