Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξέρει κανείς να μου πεί για εξωσωματική στο Έλενα ;;


Recommended Posts

Κοίτα εγώ μόλις άλλαξα τη γυναικολόγο μου με τη ΜΑΓΔΑ ΚΑΡΓΑΚΟΥ που βρίσκεται στο ΕΛΕΝΑ στον προγεννητικό έλεγχο (IVF). Είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι πρώτα απ'όλα άνθρωπος, έχω ακούσει επιτυχημένες περιπτώσεις και είναι και γνωστή-φίλη κατά μία έννοια. Αν σ'ενδιαφέρει σου δίνω το τηλ. της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 205
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοίτα εγώ μόλις άλλαξα τη γυναικολόγο μου με τη ΜΑΓΔΑ ΚΑΡΓΑΚΟΥ που βρίσκεται στο ΕΛΕΝΑ στον προγεννητικό έλεγχο (IVF). Είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι πρώτα απ'όλα άνθρωπος, έχω ακούσει επιτυχημένες περιπτώσεις και είναι και γνωστή-φίλη κατά μία έννοια. Αν σ'ενδιαφέρει σου δίνω το τηλ. της.

 

 

Ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική είναι διαφορετικός απο τον γιατρό γυναικολόγο που είχα τόσους μήνες.Τον γιατρό της εξωσωματικής δεν θέλω να τον αλλάξω.Υπάρχει περίπτωση να μην με δεχτεί έπειδή έχω α΄΄λο γιατρό για την εξωσωματική?Ψάχνω να βρώ γυναικολόγο για να κάνω διαγνωστική υστεροσκόπηση και γενικά να τον κρατήσω σαν γυναικολόγο και μετά και σε περίπτωση εγκυμσύνης.Πάντως αν μπορεις το θέλω το τηλεφωνο .Στείλε μου το με Pm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα! μου είπαν και εμένα για την κα καργάκου μάγδα, ότι είναι πολύ καλή και θα ήθελα να μπορέσω να την συναντήσω. Είμαι στον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και θέλω να διακόψω από τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί γιατί είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο. όμως,παίρνω συνέχεια τηλέφωνο στο έλενα και δεν μπορώ να πιάσω γραμμή... ούτε στα εξωτερικά ιατρεία... τι να κάνω;περνούν οι μέρες και αγχώνομαι... μήπως ξέρεις με πιο τρόπο θα μπορέσω να της κλείσω ραντεβού; ή αν ύπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο;... ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ψαχνω γυναικολογο στο Ελενας και το εχω ηδη καθυστερησει πολυ.Ειμαι σχεδον 4 μηνων!! Πες,πες περασε ο καιρος! Θα σου ημουν υποχρεη ΑΝΑΡΙΤΑ αν μου εστελνες το τηλεφωνο της σε πμ.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια καλησπέρα,

είναι το πρώτο μου post στο φόρουμ.Έπειτα από πολλές προσπάθεις και αποφάσισα να καταφύγω στην λύση της εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Γράφω σε αυτό το topic διότι μια γνωστή μου,μου σύστησε τον κ.Παπαριστείδη από το Έλενα και θα ήθελα κάποιες απόψεις.

Έχω έρθει ήδη σε μια πρώτη επαφή μαζί του αλλά πριν προχωρήσω θα ήθελα να έχω κάποια πιο σφαιρική άποψη για τον συγκεκριμένο γιατρό.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει συνεργαστεί με κάποιον άλλον γιατρό από το Έλενα και τον προτείνει;

 

Υ.Σ: το φόρουμ δίνει πολλές βοήθειες και εξηγήσεις και αναρωτιέμαι πως δεν το είχα δει τόσο καιρό.Καλώς σας βρήκα:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

κοριτσια καλημέρα είμαι καινουρια στην παρέα,

γνωρίζει καμια την Γυναικολογο Καργακου στο Έλενα? Επίσης θα ήθελα να μου συστησετε κάποιον καλο γυναικολογο σε Αρεταιειο, Αλεξάνδρα, Ελενα (μάλλον είμαι έγκυος). Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους......Πριν λίγες μέρες έκανα εξωσωματική σε ιδιωτική κλινική με δυστηχως αρνητικό αποτέλεσμα....Τώρα μου είπαν οτι πριν ξαναπροσπαθήσω πρέπει να κάνω υστεροσκόπηση διαγνωστική αλλά ο γιατρός μου μου ζητάει μια περιουσία(1800) που εγώ δεν τα διαθέτω και προτιμώ να τα δώσω στον 2ο κύκλο εξωσωματικής....Σας παρακαλώ μήπως καποιά απο έσάς μπορεί να μου συστήσει καποιον γυναικολόγο,τον ο΄ποίο βέβαια θα ήθελα να κρατήσω και σε μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη.Κατα προτίμηση με ενδιαφέρει στο ΕΛΕΝΑ για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα.Σας ευχαριστώ πολύ.

Να ρωτησω κατι με την υστεροσκοπηση τι βλέπεις? αν δεν κανω λαθος βλέπεις αν οι σαλπιγγες ειναι οκ (ανοιχτες δηλ.) αν αυτο βλέπεις με αυτη την εξέταση, νομιζω οτι θα έπρεπε να την ειχε κανει πριν την 1η εξωσωματικη και οχι μετα.

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα είμαι καινουρια στην παρέα,

γνωρίζει καμια την Γυναικολογο Καργακου στο Έλενα? Επίσης θα ήθελα να μου συστησετε κάποιον καλο γυναικολογο σε Αρεταιειο, Αλεξάνδρα, Ελενα (μάλλον είμαι έγκυος). Ευχαριστω

 

 

ΧΑΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΣ . γιατρος , επιστημονας , ανθρωπος. και στις δυο γεννες που τον ειχα ηταν πολυ καλος και οχι παραδοπιστος .

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΣ . γιατρος , επιστημονας , ανθρωπος. και στις δυο γεννες που τον ειχα ηταν πολυ καλος και οχι παραδοπιστος .

 

JENIA μου σε ευχαριστώ πολύ αλλά για τον χασιακο έχω ακούσει ότι τον βρίσκεις πολύ δύσκολα γιατί έχει πολύ κοσμο. Εσύ σε αυτόν γέννησες?

Link to comment
Share on other sites

JENIA μου σε ευχαριστώ πολύ αλλά για τον χασιακο έχω ακούσει ότι τον βρίσκεις πολύ δύσκολα γιατί έχει πολύ κοσμο. Εσύ σε αυτόν γέννησες?

ναι σε αυτον γεννησα τον βρησκεις ευκολα οτι ωρα στο κινητο του και να ειναι αλλα το μονο κακο που εχει ειναι οταν πας στο ιατρειο του μπορει να περιμενεις 1 ωρα και κατι οσο οταν εισαι εγκυος το ραντεβου κλεινεται αμεσα μεσα σε κανενα 10 ημερο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αν και αργα,θα σου απαντησω,φιλη μου ,για αυτο το ατομο,στο Ελενα.

αν και ειναι διευθυντης στο τμημα αυτο,παραλιγο,προχθες να του πω να...παραιτηθει η να παει να γ....θει....

 

απαισια συμπεριφορα ,λοιπον,κοριτσια....τι να σας πω.....πηγα και εγω με το ιστορικο στο φακελο,το ανοιξα μπροστα του(ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ,ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΑΚΡΗ),και πριν πω οτιδηποτε....μου λεει "δεν μπορω να σε αναλαβω,κυρια μου,εχουμε πολυ δουλεια,ξερετε,γινεται χαμος εδω στο τμημα,αλλα αν επιμενετε ,να πατε στον πρωτο οροφο,αφηστε εκει το ιστορικο σας,και μπορει να ερθει η σειρα σας,σε κανα 5μηνο....."

 

Εγω,σαν κοροιδο(εκεινη την ωρα),επεμενα να του πω 5 πραγματα για το ιστορικο μου,και φυσικα βρηκα σωστο να του πω και που ειχα κανει την πρωτη εξωσωματικη,πριν 3 μηνες.(και του ειπα οτι την εκανα εκει,στην συναδελφο του,στην κυρια Κ.)

 

και μου λεει "δεν γινεται να αναλαβω εγω την πελατεια της κυριας,συνεχιστε εκει...τι να σας πω......"

 

βαρυς και ασυκωτος ο τυπος.Ειπα λοιπον,εκεινη τη στιγμη να το ριξω στα παρακαλια,μπας και με λυπηθει....να δω την αντιδραση του.Δεν επιασε ,ουτε αυτο!!!!! δεν μπηκε καν στον κοπο να κοιταξει τα χαρτια μου,δεν ειχε καμια ορεξη να αναλαβει κανενα περιστατικο!!!!

 

το συμπερασμα μου? αυτος,κοριτσια εχει τον τιτλο που εχει,γιατι απλα,εχει κανει σεμηναρια,και συνεδρια απο εδω και απο εκει,και επειδη ,οπως και να εχει ,πληρωνεται κανονικα απο το δημοσιο,δεν δειχνει κανενα ,μα κανενα ενδιαφερων για τους ασθενεις.....

 

εχει ,δεν εχει,δουλεια,ο μισθος πεφτει,την πελατεια του την εχει ηδη απο το ιδιωτικο ιατρειο που εχει εξω,οποτε.....γιατι να με αναλαβει.......Οταν τον πηρα τηλ.να κλεισω ραντεβου,ειπα οτι θελω να παω στο ιατρειο του,αλλα με την δικαιωλογια οτι δεν υπαρχει αμεσα καποιο κενο,μου ειπε μονος του "ελατε στο νοσοκομειο να σας δω!"

 

εεε,και αφου με ειδε,με ξαποστειλε,κανονικοτατα........ηθελα εκεινη την ωρα,να του φερω το φακελο στο κεφαλι(ειναι και βαρυς......),αλλα,τελικα,σηκωθηκα,χαιρετησα...και εφυγα....ετσι οπως ηρθα!!!!!

τοσο μεγαλη πορτα δεν εχω ξαναφαει στη ζωη μου!!!!!!δεν πειραζει.......εγω συνεχιζω τον αγωνα μου,αλλου!!!!! εκει τουλαχιστων μου φερονται ανθρωπινα!!!!

 

παντως.....ειμαι παρα πολυ πικραμενη απο την συμπεριφορα τους εκει,τα ιδια μου εκανε και η κυρια Κ,αλλα ελεγα "δεν πειραζει ,κλεισε τα αυτια σου,κανε το κοροιδο,να γινει η διαδικασια"......τι να πω.......αισχος,η κατασταση!!!!

 

σε ενα πιο παλιο μυνημα ειχα πει οτι "καταλαβα οτι σε αυτο το νοσοκομειο,οι ιατροι απλα περιφερονται στους διαδρομους,να περασει το οκταωρο,αναλαμβανουν καποια περιστατικα,για να πουν οτι εχουν δουλεια...και ...τιποτα αλλο!!!"

 

Δεν υπαρχει καμια ομαδα ιατρων που συνεργαζεται για ενα θετικο αποτελεσμα,η για καποια πιο δυσκολη περιπτωση!!!!! και μενα οταν μου ειπε χθες,να παω να συνεχισω,εκει που ημουνα,ειπε και το αλλο "αμα πετυχει,μιλησε μου,να σου δωσω ενεσεις ηπαρινης να κανεις,και διπλη δοση ουτρογεσταν!"

 

ευχαριστω πολυ,μεγαλε,αυτο θα το εκανα και μονη μου,αυτο το λεει και ενας απλος γυναικολογος,οταν τα εχουμε δοκιμασει ολα,και εσυ,που ουτε μπηκες στον κοπο να κοιταξεις τις εξετασεις μου,μου προτεινεις ετσι στα τυφλα,να κανω ηπαρινες????.........

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μαθατε,για το μωρο που κλεψανε σημερα στο Ελενα.....το ειδα πρωι πρωι στις εκπομπες!!!! αισχος!!!! πραγματι,μια φορα,πριν ενα χρονο,που βρεθηκα εκει,ειπα να κανω μια βολτα επανω στη καινουργια πτερηγα,για να δω ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ!!!!!!!!

 

Μπηκα ανενοχλητη,εκανα μια βολτα,κανεις δεν με ρωτησε τι κανω εκει,πολλα μωρα μονα τους στα δωματια,μια κοπελα με περασε για προσωπικο του νοσοκομειου,και μου ζητουσε πανες(ημουν και εγω ντυμενη στα λευκα-καλοκαιρι που ηταν)....το εχω ξαναγραψει αλλωστε.....θα μπορουσε καποιος ανετα να μπει και να παρει μωρο απο εκει....και μου εκανε φοβερη εντυπωση ολο αυτο το πραγμα.......

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω η michel για ποιον αναφέρεται αλλά πάντως εγώ παω στον κ.Παπαριστειδη εδω και ενα χρονο και τωρα μπηκαμε στην φαση της εξωσωματικης...Εγω δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα μεχρι στιγμης μου εχει φερθει πολυ καλα...μου εξηγει πολλα πραγματα και γενικως ολα καλα...ξέρω και βλεπω οτι εχει παρα μα παρα πολυ κοσμο καθε φορα που παω το πρωι στο Ελενα, οι περισσοτερες κοπελες ειναι γι΄αυτον και μαλιστα εχω ακουσει οτι εχει και επιτυχιες στις εξωσωματικες απο διαφορες κοπελες που ερχονται εκει...

Αυτα τα ολιγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισης στον πρωτο οροφο που ειναι το γραφειο που σου περνουν το ιστορικο οι κυριες ειναι πολυ ευγενικες και εξυπηρετικες.Γενικως προς το παρον δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ,γι'αυτον λεω......απαισιος ανθρωπος.....δεν μπόρει να ειμαι τοσο ατυχη,και η μοναδικη περιπτωση ,που δεν ηθελε να αναλαβει....ουτε κατι αλλο εφταιξε!!!

εν τω μεταξυ,πριν ενα χρονο,καποια αλλη κοπελα μου τον συστησε,μου εδωσε το τηλ.του,και τον πηρα.

και τον βρηκα ....στην παραλια...διακοπες ηταν ο ανθρωπος,και μου μιλησε πολυ αποτομα,παρ'ολο που ζητησα και συγνωμη,και την αδεια να του μιλησω,να τον ρωτησω,βασικα,αν μπορει να με δεχτει ,οταν θα επιστρεψει...και τα ιδια μου ειπε τοτε "δεν μπορω κυρια μου να σε αναλαβω,ειμαι πολυ απασχολημενος....."

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας. Μετά από μια εμπειρία εγκυμοσύνης με πολύ άσχημη κατάληξη λόγω γιατρού(Το μωρό πέθανε την 30η εβδ. αφού έζησε για 2,5 ημ. και εγώ κινδύνεψα επίσης -έμεινα 5 ημ. εντατική) αλλά και προβλήματος που μου δημιούργησε ο τρόπος χειρισμού του, θα ξεκινήσω προσπάθεια με εξωσωματική. Σκέφτομαι μετά από συστάσεις τον κ. Παπαριστείδη στο ΕΛΕΝΑ. Διάβασα πιο πάνω ότι τα έξοδα εξωσ/κης καλύπτονται πλήρως από το ΙΚΑ μόνο στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ;;(Αν κατάλαβα σωστά.) Δηλαδή στο Έλενα πως λειτουργεί; Έχω απίστευτο άγχος επιτέλους να μου πάει κάτι καλά και να καταφέρουμε να έχουμε ένα γερό μωράκι.Αν ξέρει κάποια να μου πει για τις διαδικασίες για αυτό το θέμα στο ΕΛΕΝΑ, το κόστος, την αμοιβή του ιατρού, τι παίρνεις πίσω από το ΙΚΑ(αυτή είναι η ασφάλεια που έχω) και αν ο ιατρός που σου κάνει την εξωσωματική είναι και αυτός που σε παρακολουθεί και σε ξεγεννά(στη συγκεκριμένη περίπτωση ο κ. Παπαριστείδης.) Όσο για τον προηγούμενο το γιατρό που με έβαλε σε τέτοιους μπελάδες και τη στιγμή που έμαθα εκ των υστέρων από άλλους του επαγγέλματός του ότι με διαφορετικούς χειρισμούς (στην ουσία με λίγο περισσότερη προσοχή) τα πράγματα τώρα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά τόσο για την κατάσταση μου (γυναικολογικά) όσο για το παιδί που έφερα τότε στη ζωή, θα θελα να τον δω κα να τον ρωτήσω πως μπόρεσε μετά από τον τοκετό και με αντίκρυσε στα μάτια χωρίς ντροπή για την όλη εξέλιξη και συνέχιζε μάλιστα να μου κρύβει πράγματα για το τι συνέβει σ'αυτό το χειρουργικό τραπέζι, όπου μέχρι και σήμερα είμαι σίγουρη ότι δεν τα έχω μάθει όλα. Συγγνώμη για το αν σας κούρασα και για τις τόσες απορίες, αλλά αν μπορείτε να με διαφωτίσετε λίγο θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως διαβασες και πιο πανω συνεργαζομαι με τον Παπαριστειδη και προς το παρων δεν εχω κανενα προβλημα.Εχω κανει ηδη μαζι του μια σπερματεγχυση και τωρα κανω τις ενεσεις για εξωσωματικη.(ειχα κανει αλλες 3 σπερματεγχυσεις με τον παλιο μου γιατρο που τον αλλαξα για το λογω του οτι δεν εδινε καμια σημασια και δεν μου εξηγουσε πολλα πραγματα)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα σας παραθέσω κι εγώ την δική μου εμπειρία από τα Δημόσια νοσοκομία.

Εγώ επέλεξα τον Αλεξάνδρας για να κάνω εξωσωματική. Εκεί απ' ότι ξέρω πληρώνεις γύρω στα 400 ευρώ στο ταμείο και τα πέρνεις από το ΙΚΑ. Αν έχεις άλλο ταμείο, δεν πληρώνεις τίποτα.

Το πρόβλημα δεν ήταν το ποσό. Ήταν η όλη διαδικασία. Πολύωρες αναμονές για έναν απλό υπέρηχο, καμία απάντηση στις απορίες μας από τους γιατρούς και υπάρχει και χειρότερο. Δεν κάνουν καν μέθη στην ωοληψία. Μας είπαν να βάλουμε 1 ώρα πριν 2 υπόθετα voltaren κι εκείνη την ώρα μου έβαλαν ένα υποτήθεται φάρμακο στον ορό που προκαλούσε μέθη. Καμία μέθη κορίτσια. Είμαι άνθρωπος που αντέχω πάρα πολύ τον πόνο. Αυτό που έζησα όμως εκεί θα το θυμάμαι σε όλη τη ζωή μου. Ένοιωθα κάθε τρυπιμα. Ο υπέρτατος πόνος. Δεν θα ήθελα με τίποτα να το ξαναπεράσω. Αυτό το πράγμα δεν πληρώνεται με τίποτα. Αν το ήξερα δεν θα είχα πάει. Το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό για όλες μας και γι' αυτό μπορεί να ευθύνονται οι συνθήκες που γίνονται όλες οι διαδικασίες. Αυτό το τμήμα θεωρούνταν κάποτε από τα κορυφαία και το έχουν κάνει κανονικό σφαγείο.

Για το Έλενα έχω ακούσει καλύτερα λόγια γενικά. Νομίζω ότι κάνουν πιο υπεύθυνα την δουλειά τους και ανόδηνα. Δεν έχει όμως τεράστιες επιτυχίες (πάντα κρίνοντας από τους γνωστούς που έχουν κάνει εκεί προσπάθεια). Κάποιες όμως τα έχουν καταφέρει εκεί. Το άλλο καλό που έχει είναι ότι καταψύχουν τα έμβρυα και για μελλοντική προσπάθεια. Οι γιατροί ξέρω ότι πέρνουν κάποια "αμοιβή" γύρω στα 1.000 ευρώ. Το κόστος όμως είναι πολύ μικρότερο από τα άλλα κέντρα στο εμπόριο της ευτυχίας.

Επίσης ξέρω ότι υπάρχει ένα σχετικά νεοσύστατο τμήμα στο Αττικό Νοσοκομείο. Είναι κι αυτό πανεπιστημιακό, όπως και το Αλεξάνδρας και από αυτά που έχω ακούσει πάντα, κάνουν φιλότιμες προσπάθειες χωρίς να κοιτούν πορτοφόλια. Αύριο συγκεκριμένα θα πάει ένα ζευγάρι γνωστων να κάνει μια πρώτη επαφή εκεί. Για ότι νεότερο μάθω θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

ποσο δικιο εχεις για τα δημοσια νοσοκ.,ισιδορα μου!!!!

...δεν ηξερα οτι απετυχε η προσπαθεια σου,και μαλιστα σε σκεφτομουν αυτες τις μερες.Τα εχω λιγο χαμενα,και εγω,μπορει να εχουμε μιλησει και να μην το θυμαμαι,παντως πολυ το ηθελα να πετυχει η δικια σου προσπαθεια,για να παρω και εγω κουραγιο.....γιατι τωρα τελευταια,εχω απογοητευτει πολυ απο τους γιατρους του δημοσιου,και...δεν ξερω τι θα γινει τελικα!!!!

 

πονεσες πολυ,εε?μια φιλη ,που παει στον Δρακ@κη,στο ιατρειο του,ηθελε να κανει εκει την προσπαθεια αλλα εκεινος ειπε"οχι",γιατι οι συνθηκες ειναι χαλια,και πολυ χυμα,,ειπε!

και ετσι η κοπελα θα την κανει στον Λουτρ@δη,που συνεργαζεται με τον Δρακ.

 

μην εχετε την εντυπωση κοριτσια οτι στο ελενα ειναι καλυτερα τα πραγματα.Τα ιδια σκατα ειναι!!!! στην ωοληψια η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβα τιποτα,και ωρες αναμονης δεν εχει,ολα καλα,αν εξαιρεσουμε τον εξοπλισμο του νοσοκ.(ρομπες και παντοφλιτσες της γιαγιας),και τον ιατρο που θα σε χρεωσει σχεδον οσο και στο ιδιωτικο.....ολα τα αλλα,ειναι καλα!!!!!

 

τελικα κανοντας μια πιο σοβαρη ερευνα,διαπιστωσα οτι τελικα δεν εχουν μεγαλα ποσοστα επιτυχιας!!! ειναι μυθος ολα αυτα που λεγονται γενικα για αυτο το νοσοκ.

 

οταν πληρωνεις της επισκεψη οπως και στο ιδιωτικο,οταν σου χρεωνει την εξωσωματικη οπως και στο ιδιωτικο,για να βλεπεις τις κρυοφατσες τους.....γιατι να μην πας σε ιδιωτικο,να σε προσεξουν λιγο παραπανω,και να γινουν ολα με περισσοτεη ευθυνη,...μα,για ονομα του θεου,για την ζωη μας προκειται....για την υγεια μας!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως κοριτσάκια μου!

 

Βέβαια υπάρχει και ο αντίλογος ότι κάποιες κοπέλες που δεν έχουν τη δυνατότητα να δώσουν τόσα λεφτά, πρέπει να αποκλειστούν αυτομάτως από τη μητρότητα; Όχι φυσικά..

 

Τόσα λεφτά δίνουμε κάθε μήνα στο Κράτος και αυτό τι μας δίνει σε αντάλλαγμα;;; τα...... μου... θα λεγα αν δεν ήμουν κορίτσι καλής οικογενείας...

 

Η αλήθεια είναι πως αν δεν τραβήξεις λαχείο και δεν πέσεις σε γιατρό - άνθρωπο.. καλύτερα να ξεκινήσεις κατευθείαν σε ιδιωτικό κέντρο.. Βέβαια και εκεί δεν λείπουν και οι άσχημες εξαιρέσεις αλλά τουλάχιστον αυτοί βασίζονται πάνω στο όνομά τους για να χτίσουν τη φήμη τους και την μελλοντική πελατεία τους..

 

Όποιος ξεκινά αυτή τη διαδικασία πρέπει να οπλιστεί με κουράγιο, υπομονή και "γαϊδουριά". Πολλές φορές θα χρειαστεί να αντιμετωπίσουμε διαφόρων ειδών ανθρώπους αλλά θα τα βγάλουμε πέρα παλλικαρίσια διότι ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

 

Είμαι σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι αυτό που χρειάζομαι ο Παπαριστείδης!! Τώρα σχετικά με τον προηγούμενο γιατρό....δεν ξέρω κάνει να αναφέρω το όνομά του (Κλ_ _ _ς);;Μάλιστα μου έλεγε ότι αυτός είναι κυρίως για δύσκολες περιπτώσεις αλλά η δικιά μου ήταν παραπάνω... Λέω ότι δεν τα έχω μάθει όλα ακόμα γιατί μετά από 1 1/2 χρόνο ακόμα τραβιέμαι με εξετάσεις και ανακαλύπτω πράγματα που απότι μου λένε θα πρεπε να τα γνωρίζω μιας και έχω ήδη γεννήσει μια φορά(ασχέτως αποτελέσματος, γιατί γέννα θεωρείται..) και ότι θα πρεπε ο γιατρός μου τότε να με είχε ενημερώσει για το τι μου έκανε σ'αυτό το ..χειρουργείο!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΕΣΥ ΣΕ 'ΑΥΤΟΝ,Ε??? μακαρι,ΣΟΦΙΑ μου να εισαι πιο τυχερη απο μενα και να εχει καλυτερη συμπεριφορα απεναντι σου,γιατι εγω....μαλλον ημουν απο τις ατυχες!!!!

 

Θα ηθελα να σε παρακαλεσω,μολις πας εκει,μπες και γραψε την εμπειρια σου,για τη πρωτη επισκεψη!

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,κοπελα μου!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Ελπίζω να είναι αυτό που χρειάζομαι ο Παπαριστείδης!! Τώρα σχετικά με τον προηγούμενο γιατρό....δεν ξέρω κάνει να αναφέρω το όνομά του (Κλ_ _ _ς);;Μάλιστα μου έλεγε ότι αυτός είναι κυρίως για δύσκολες περιπτώσεις αλλά η δικιά μου ήταν παραπάνω... Λέω ότι δεν τα έχω μάθει όλα ακόμα γιατί μετά από 1 1/2 χρόνο ακόμα τραβιέμαι με εξετάσεις και ανακαλύπτω πράγματα που απότι μου λένε θα πρεπε να τα γνωρίζω μιας και έχω ήδη γεννήσει μια φορά(ασχέτως αποτελέσματος, γιατί γέννα θεωρείται..) και ότι θα πρεπε ο γιατρός μου τότε να με είχε ενημερώσει για το τι μου έκανε σ'αυτό το ..χειρουργείο!

 

Κι εγω σε αυτον πηγαινω.

 

η 1η μου προσπαθεια με κατεψυγμενα δε πετυχε..αλλα θα ξαναπαω αλλη μια φορα..ο κος παπαριστειδης ειναι εξαιρετικος επιστημονας κι εχει καλή ομαδα.

Οπως και οι περισσοτεροι γνωστοι ιατροί δημοσιων και ιδιωτικων.

Δεν ειναι θεοί κορίτσια, με την επιστημη πανε και αυτοί και τη βοηθεια της παναγιας.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι κουκλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...