Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε ανακοινώσατε την εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..Εγω ημουν εγκυος πριν 2 εβδομαδες αλλα σταματησε η καρδουλα του οταν μπηκαμε στη 13η εβδομαδα....Οταν μαθαμε οτι ημουν εγκυος απο την τοση χαρα που ειχαμε δεν μπορουσαμε να το κρυψουμε και ετσι το εμαθαν ολοι απο την αρχη...Τωρα εκτος οτι περναω παρα πολυ δυσκολες ωρες και μερες λογο που χασαμε το μωρο μας ειμαι αντιμετωπη με ολους και με αυτους που ξερουν οτι δεν υπαρχει πια μωρο αλλα και με αυτους που δεν το γνωριζουν και παιρνουν τηλεφωνο η ερχονται στο μαγαζι μου και το πρωτο πραγμα που μου λενε ειναι τι κανεις μανουλα το μωρακι σου πως ειναι αντε θα μεγαλωσει η κοιλιτσα και ακομη χειροτερα υπαρχουν καποιοι που εμαθαν τωρα οτι ειμαι εγκυος και μας λενε συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη....Φανταζεστε την ψυχολογια μου αυτη τη στιγμη???Λοιπον ειναι καλυτερα να μην το ηξερε κανεις και αν μου ξαναστειλει ο θεος μωρακι θα το ξερουν ελαχιστοι.....

 

 

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ.....ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΝΕ Κ ΟΛΟ ΡΩΤΟΥΣΑΝΕ Κ ΣΥΝΤ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ...ΠΑΝΙΚΟΣ....ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΑΛΛΑ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΞΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ Κ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΛΩΡΗ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ ,ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!!!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ αμέσως, στην 5η εβδομάδα που το έμαθα, γιατί δεν κρατιόμουν. Μόνο μερικούς γκαντέμηδες τους άφησα για πολύ πιο μετα....

Τελικά και να νομίζεις οτι δε θες παιδιά, ΘΕΛΕΙΣ απλά δεν το ξέρεις μέχρι να κάνεις... Δε σ' αλλάζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ πιθηκάκι μου!!!!!

 

guqZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το ανακοίνωσα σε γονείς και αδέρφια εκεί γύρω στην 7η εβδομάδα γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση και έπρεπε να μείνω ξάπλα. Στους υπόλοιπους μετά 2ο-3ο μήνα. Και σε μερικούς-μερικούς δεν το είπα καθόλου, απλά το κατάλαβαν όταν η κοιλιά μου μεγάλωσε αρκετά!!!!!!!!!!!!!

Τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη το ξέρουν ο άντρας μου, οι γονείς μου και 2 κολλητές. Δεν έχω σκεφθεί πότε θα το ανακοινώσω στους υπόλοιπους, αλλά είμαι σίγουρη πως θα με καταλάβουν κάποια στιγμή έτσι και αλλιώς από τις πολλές αναγούλες που έχω........

Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε όλες μας!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το ανακοινωσα σε γονεις, πεθερικα και κολλητες απτην αρχη, στους αλλους συγγενεις στον 4ο και στους γνωστους και μη απο 6ο, αλλωστε η κοιλια μου αρχισε να φαινεται στον 7ο.

τωρα στη δευτερη το ξερουν μονο οι γονεις μου και 3 κολλητες, οι υπολοιποι θα το μαθουν με το καλο απ'τον 4ο, κι οι αλλοι οταν θα φανει..

 

DtZEp3.png?K2Ni3uJ0cXeQp3.png?SpY8Nwzn

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμαθα στην 5η εβδομάδα ότι ήμουν έγκυος και την 6η πήγαμε και είδαμε - ακούσαμε και καρδούλα!Στους 2,5 μήνες το είπαμε στους γονείς,στον 3ο μήνα στους φίλους και στη δουλειά το είπα στον 4ο μήνα.Μάλιστα όταν το είπα στη μάνα μου,την παρακάλεσα να μην το πει σε πιο μακρινούς συγγενείς μέχρι να κλείσει ο τρίτος μήνας..και είχε λυσσάξει!!!Αλλά φοβόμουν μην γίνει τίποτα μιας και ήξερα ότι οι 3 πρώτοι είναι κρίσιμοι μήνες,οπότε μόλις έκλεισα τον 3ο άρχισα να το λέω και στους υπόλοιπους...χαλαρά όμως δεν καιγόμουν κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η μου εγκυμοσυνη το ανακοινωσα μονο στις οικογενειες μας.. αδελφια πεθερικα κλπ.. οι υπολοιποι το εμαθαν μετα τον 4ο κ μερικοι παρεξηγηθηκαν κιολας !

τωρα το ξερουν παλι μονο οι οικογενειες.. κ μερικοι κοντινοι φιλοι...

κ παλι στους γκαντεμιδες θα το πω μετα τον 4ο κ αν....

κ ας ξινισουν παλι... :lol::lol::lol::lol::lol:

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όταν έφτασα στο 3ο τρίμηνο περίπου γιατί υπάρχουν πολλα "καλοπροέρετα" άτομα στην οικογενεία μου και δεν ήθέλα να γίνει κάτι και να με σχολιάζουν που ούτως η άλλως το έκαναν... βλέπετε η εγκυμοσύνη μου συναίπεσε με τον γάμο μου και όλοι μα όλοι είπαν ότι παντρεύομαι για αυτό τον λόγο και ότι τύλιξα έτσι τον άντρα μου. φαντάζεσθε τι θα έλεγαν αν γινοταν τίποτα :confused::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη το είπα σχεδόν αμέσως... κατέληξε σε παλίνδρομη κύηση και σε απόξεση την 9η βδομάδα οπότε καταλαβαίνετε πως ένιωσα κι εγώ αλλά και οι συγγενείς..

 

Στην δεύτερη εγκυμοσύνη που πάλι κατέληξε σε παλίνδρομη αλλά πολύ νωρίτερα - στην 5η εβδομάδα - δεν το είχα πει σε κανέναν..

 

Τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη που μέχρις στιγμής πάνε όλα τέλεια και διανύω την 10η βδομάδα το έχουμε πει μόνο σε πολύ λίγους κολλητούς φίλους και στα αδέρφια μας.. Οι γονείς και οι υπόλοιποι - δουλειά και άλλοι θα το μάθουν με το καλό μετά την αυχενική διαφάνεια που είναι την ερχόμενη Πέμπτη..

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και εγώ καινούργια σε αυτό το τόπικ!

Έχω ένα κοριτσάκι 13 μηνών και είμαι και στον δεύτερο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου!

 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη γονείς και πεθερικά το έμαθαν στον τρίτο μήνα και μετά όλοι οι υπόλοιποι και φέτος με το καλό θα τους το πούμε τα Χριστούγεννα έτσι το σκεφτήκαμε με τον άντρα μου σαν δώρο και θα είμαι στον τέταρτο να φανταστείτε!!!

Δεν πειράζει είμαι της άποψης ότι δεν χρειάζεται νωρίς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά και τώρα σε αυτήν το είπα κατευθείαν. Μόνο στη δουλειά μου περίμενα κανένα δίμηνο για να το πω.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι σε αυτά τα θέματα πρέπει ο καθένας να κάνει όπως νιώθει, ωστόσο θα σας πω τη δική μου εμπειρία και τα συμπεράσματα δικά σας:

Όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος, διένυα την 5η εβδομάδα, και μετά από την σχετική επίσκεψη στο γιατρό, το ανακοινώσαμε με τον σύντροφό μου στους γονείς και τα αδέρφια μας, καθώς και σε ελάχιστους καλούς φίλους, διότι η χαρά μας ήταν μεγάλη,μιας και είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου, και δεν μπορούσαμε να κρατηθούμε..Η μητέρα μου βέβαια μου έλεγε να μην το ανακοινώσουμε πέραν της στενής οικογένειας, μέχρι να περάσει κάποιο διάστημα, εννοώντας το 1ο τρίμηνο, και τελικά είχε δίκιο διότι λίγες μετά τον πρώτο υπέρηχο έπαθα μια μικρή αποκόλληση και έπρεπε να μείνω στο κρεβάτι για δυο εβδομάδες...Βέβαια, εγώ πίστευα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα οι φίλοι μας να το ξέρουν,ωστόσο βρέθηκα προ εκπλήξεως (και ενώ ήμουν ξάπλα!), διότι μια από τις φίλες μου φρόντισε να βγάλει γενικό ανακοινωθέν σε άπειρους γνωστούς, οι οποίοι θεωρούσαν πρέπον,και ενώ δεν το είχαν μάθει από εμένα, να μου τηλεφωνούν και να ρωτάνε να μάθουν νέα...Καταλαβαίνετε ότι μόνο τη διάθεση για τηλεφωνικές συνδιαλέξεις δεν είχα, όταν ήμουν ξάπλα και με διάθεση χάλια....Ευτυχώς όλα πήγαν καλά, τώρα είμαι στη 12η εβδομάδα και ο γιατρός μου με έχει καθησυχάσει πλήρως σχετικά με την πορεία της εγκυμοσύνης, οπότε θα κάνουμε και την αυχενική την Πέμπτη και νομίζω ότι θα μπορώ πια να το ανακοινώσω και στους .... περίεργους που κοιτάζουν την κοιλιά μου και αναρωτιούνται αν έφαγα πολύ το τελευταίο βράδυ...!

Α,και κάτι ακόμη: Αν ήξερα ότι οι αδερφές του συντρόφου μου θα ήταν τόσο ..ξερόλες σχετικά με την εγκυμοσύνη (έχουν και οι δυο ήδη μεγάλα παιδιά), νομίζω ότι δεν θα το ανακοίνωνα μέχρι τη γέννα!

Εύχομαι σε όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη με γερά μωράκια!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις πηρα το αποτελεσμα της πρωτης χοριακης το ειπαμε αμεσως σε γονεις και αδερφια!Σε ολους τους υπολοιπους μετα την δευτερη χορικαη!Ημουν τοτε στην εκτη εβδομαδα!Ημουν τοσο ενθουσιασμενη που ηθελα να το μαθει ολος ο κοσμος!Ο αντρας μου σαν πιο εγκρατης απο εμενα στη δουλεια του το ειπε μολις γυρισαμε απο διακοπες αρχες Σεπτεμβρη!

AgLcp3.png?k9ffPx4R
Link to comment
Share on other sites

και στις δύο εγκύμοσύνες απο την αρχή σε όλους.

ευτυχώς πήγανε όλα καλά.

τώρα μετράω αντίστροφα για την μπουμπού:P

εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες τις μανούλες.:lol:

YXlxp3.png

 

 

 

Xwy7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 10 εβδομάδων αλλά δεν το ανακοίνωσα ακόμη στην μητέρα μου.. Βλέπετε είμαι ανύπαντρη (με σοβαρή σχέση) και μόλις 19 χρόνων, δεν ξέρω πως θα αντιδράσει και δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο που θα της το πώ..

hTA6m7.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπον!εγω ειμαι και λιγο προληπτικη για αυτο μολις πηρα την β χοριακη στην πρωτη εγκυμοσυνη το ειπαμε μονο στους γονεις και αδερφια!οι υπολοιποι μετα το 1ο τριμηνο!!τωρα μολις εχτες εμαθα τα ευχαριστα για την δευτερη εγκυμοσυνη και σκοπευω να κανω το ιδιο!!δεν υπαρχει κανενας λογος για να το μαθουν νωριτερα!ευχομαι σε ολες μας καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

xvt3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι προληπτικη και ειπα οτι δεν θα το πω σε κανεναν μα κανεναν μονο στον αντρα μου. Και θα το ανακοινωναμε στους δικους μας αλλα και στους αλλους μολις περασουν οι πρωτες 12 εβδομαδες,που τις θεωρουσα και τις πιο κρισιμες,ασχετα που φοβομουν και πιο μετα(φοβομουν απιστευτα μην παλινδρομησει το εμβρυακι μας που ειναι πολυ συχνο). Ελατε ομως που η χαζη ξεχασα να βγαλω το αυτοκολλητο απο το χερι μου που με πηραν αιμα και το ειδαν ολοι,γιαγια παππους και μαμα χαχαχαχαχαχα...ποσο χαζηηηη!!!!και αναγκαστικα τους το ειπα!Αλλα στους αλλους,κοντινους συγγενεις δηλαδη,πιο μετα κοντα στον 4ο!

vpCFp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πριν 2 μέρες στην 3η μέρα καθυστέρησης ξύπνησα κατά τις 7 κι έκανα το τεστ...δόξα το Θεό έβλεπα + !!! Κρατιέμαι και δε λέω του άντρα μου κάτι, μόνο πήρα λίγο θλιμένο ύφος και καλά ότι αδιαθέτησα(με ρώταγε κάθε μέρα)...για την ακρίβεια του είπα όταν με είδε και με ρώτησε τί έχω ''έχω παρέα''... Κάνω χοριακή για σιγουριά.Εν το μεταξύ πάω και ψωνίζω διάφορα μωρουδιακά πραγματάκια-συμβολικά-για να ετοιμάσω την έκπληξη στον άντρα μου. Οταν γύρισε το μεσημερι απο τη δουλεια τον περίμενε ένα κυνήγι θυσαυρου!!! Απο την εξώπορτα ξεκίναγαν χαρτάκια με γρίφους για το πού θα βρει το επόμενο(στο σύνολο 9)...το 8ο ήταν στο φαρμακείο με το θετικό τεστ και τον οδηγούσε στην κρεβατοκάμαρα,Πανω στο κρεβατι ειχααφήσει μία κάρτα από το μωρό(!) και το κουτί με 1μπεμπιλίνο,μπιμπερο,σαλιαρα,πιπιλα,λαδακι σωματος κλπ...απο την ωρα που ειδε το τεστ τον ακουγα να λέει ''δεν το πιστευω''...το 9ο χαρτακι τον οδηγησε στο παιδικο δωματιο(που μέχρι προχθες το αποκαλουσα αποθήκη!) οπου και βρήκε το θυσαυρό...εμένα με μια κοκκινη κορδελλα στην κοιλιά μου!!! ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕ!!!

Απόψε μετά τη δουλειά -αφού έκανα 2η χοριακή και προχωράμε κανονικα- θα το πω στην κολλητή μου...στο χαλαρώ, πάνω στην κουβέντα θα της πω ''α, δε σου είπα, είμαι έγκυος!!!'' ...της έχω ξαναπει κάτι σημαντικό έτσι χωρίς προλόγους και την τρελλαίνει αυτό!! χιχι

Αύριο με το καλό θα φθάσουν από ένα κουτί σε γονείς και πεθερικά με τιον Αγιο-Βασίλη με ένα γράμμα από το μωρό(αυτο το παιδί μου από έμβρυο και ξέρι να γραφει!!!χαχα)...λέγοντας ότι ο αποστολέας τον ενημέρωσε να φέρει το δώρο του νωρίτερα!

Πιστεύω ότι θα είναι μια υπέροχη μέρα η αυριανή! Μακάρι να πάνε καλά όλα μέχρι τον Ιο΄΄υνιο και να πάρουμε αγκαλιά το μώράκι μας...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!εγω και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και τωρα στη δευτερη το ανακοινωσα σε γονεις και πεθερικα και 3 κολλητες αμεσως..στους υπολοιπους απο 5ο..αλλωστε μολις μπηκα 4ο και δεν φαινεται τιποτα..

βεβαια πριν 2 βδομαδες με προλαβαν τα πεθερικα μου και το ειπαν σε ολο τους το σόι χωρις να με ρωτησουν και το εμαθα τυχαια απο μια ξαδερφη του αντρα μου η οποια ηξερε ολες τις λεπτομερειες..και τα παιξα..τα πηρα στο κρανιο..απο τοτε δεν τους πολυ μιλαω κι ετσι θα συνεχιστει..μου εχουν σπασει τα νευρα που ανακατευθηκαν σε κατι προσωπικο μου..ο αντρας μου τους φωναξε εννοειται..εγω δεν τους μιλαω, μομο τα τυπικα..(να αναφερω πως κι οταν τους ειχαμε ανακοινωσει τον γαμο μας ζητωντας εχεμυθεια το ειχαν παλι ανακοινωσει σε ολο τους το σόι χωρις να μας ρωτησουν καν..τοτε απλως τους ειχα πει πως με πειραξε πολυ) τωρα επαναλαμβανεται το ιδιο..αλλα δεν θα περασει ετσι..με εχουν κανει εξω φρενων..:mad:

 

m3wJp3.png?uryXONte

 

X73Dp3.png?046rIsl8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ.....ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΝΕ Κ ΟΛΟ ΡΩΤΟΥΣΑΝΕ Κ ΣΥΝΤ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ...ΠΑΝΙΚΟΣ....ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΑΛΛΑ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΞΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ!!!!!ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ Κ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΛΩΡΗ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ ,ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!!!!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!:wink: εστω και καθυστερημενα!!!

Μικρη Barbie

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Και γω ειμαι της αποψης,οσο πιο αργα το μαθει ο κοσμος,τοσο το καλυτερο!Εμιες το ανακοινωσαμε μονο σε γονεις,τις κολλητες μου που ειναι σαν αδερφες και στη δουλεια μου,μιας και δουλευω σε ψυχιατρικη,οποτε για να με προσεξουν!Στους υπολοιπους μετα το πρωτο τριμηνο!Ας εχει ο θεουλης καλα τα παιδακια μας!Ολου του κοσμου!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το ανακοινώσαμε μόνο σε γονείς, αδέρφια και στους πολύ κοντινούς φίλους στον δεύτερο μήνα, όταν και το μάθαμε, γιατί εγώ βέβαια ως μεγάλο χαιβάνι νόμιζα ότι η καθυστέρηση οφείλονταν στο άγχος της δουλειάς μου. Στη δουλειά μου το ανακοινώσαμε μόλις μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο και στους υπολοίπους μόλις άρχισε να φαίνεται στον 5ο μήνα γιατί πριν απο τον 5ο ήμουν πλάκα. Αυτά στην πρώτη εγκυμοσύνη.

 

Στην δεύτερη, το έπαιξα τσακάλι και το μάθαμε στον 1ο μήνα ότι είμαι έγκυος και ακολουθήσαμε την ίδια διαδικασία, και στην τρίτη το έμαθε όλος ο κόσμος πριν απο μένα γιατι έκει που αγόρευα στο δικαστήριο ξαφνικά οριζοντιόθηκα και με τρέχανε!!

 

Αχχχ ωραίες στιγμές! χαχαχα :lol:

 

Πάντως και εγώ συμφωνώ ότι όσο αργότερα το μάθει ο κόσμος τόσο καλύτερα. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί. Προσωπικά είχα και μία αποβολή λίγους μήνες πριν μείνω έγκυος στο δεύτερο και δε θα ένιωθα καθόλου καλά αν το είχα πει σε πολλούς γιατί δε θέλω καθόλου να με λυπούνται. Γιατί νομίζω ότι όσο και να θέλεις να είσαι δυνατή, όταν έρχεται κάποιος και προσπαθεί να σε παρηγορήσει πάλι χάλια γίνεσαι. Ευτυχώς 3 μήνες μετά έμεινα έγκυος στη δεύτερη κορούλα μου και απο κει και πέρα όλα πήγαν κατ'ευχήν.

Αιμιλία - 01/01/2005

Μαίρη - 23/01/2007

Λέανδρος - 12/03/2011

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...