Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοριτσομανούλες!


Recommended Posts

Καλησπέρα.Είδα ένα παρόμοιο θέμα για τις μαμάδες των αγοριών και είπα γιατί όχι κι εμείς;:-DΑν υπάρχει ήδη θέμα συγνώμη :oops:

Εγώ έχω ένα φραουλάκι 2 ετών και περιμένω άλλα δύο τέλη Ιούνη-αρχές Ιούλη

Να τις χαιρόμαστε τις τσούπρες!

Μαρίλια 18/2/08

dev183pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βαλτε κι εμενα στο κλαμπ!!! Εχω μια κορουλα 13 μηνων και τη λενε Μαρια!!

Ειναι η ζωη μου ολη!! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα! Κι εγώ κοριτσάκι θέλω! Έχω βέβαια μια εγχείρηση πρώτα και κάποιους μήνες ανάρρωσης πριν προσπαθήσω για εγκυμοσύνη, αλλά εύχομαι πολύ του χρόνου να γράφω κι εγώ εδώ! Να τις χαίρεστε τις κουκλίτσες σας:)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη εδώ, μαμά της Θεοδώρας (3,5 ετών) και τις Ένθιας (20 μηνών). Πάντα έλεγα ότι μου έφτανα να έκανα γερά παιδιά αλλά αν ηταν και κοριτσάκια ακόμα καλύτερα.

Να χαιρόμαστε όλοι τα παιδάκια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μωράκι μας είναι 5μιση μηνών....δεν θα ξεχάσω τη στιγμή που ο γιατρός μας είπε "είναι κοριτσάκι" εκλαιγα από χαρά και ευτυχία!

Τώρα στο δρόμο όλοι μου λένε ¨τι ωραίος μπέμπης"!!!!!!!!!!!!

Αλλά που θα πάμε, θα αρχίσουμε να "δείχνουμε" σιγά-σιγά, δεν μας πάνε και τα ροζ :-)

Απλά την λατρεύω.......

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου είναι 10 1/2 μηνών και θα την πούμε Άννα - Αγγελική. Όλοι έλεγαν πω ςθα κάνω αγόρι και έλεγα γερό να είναι και ότι να ναι αλλά όταν στον υπέρηχο ο γιατρός είπε "γκομενίτσα είναι!" και εγώ και η μαμά μου ουρλιάξαμε από χαρά. Βασικά μόνο ο άντρας μου έλεγε πως θα κάνουμε κορίτσι και δεν του ήρθε σαν έκπληξη χεχε

bunbunavi20090516_-8_To+mpakakaki+mou+einai.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πειραζει να συμμετεχω που εχω και αγορακι και κοριτσακι??????

ηθελα σαν τρελλη να ειναι κοριτσακι το πρωτο μωρο και ο θεος μου εκανε το χατηρι. οταν ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι κοριτσι δεν φανταζεστε τη χαρα μου .... να φανταστειτε οτι ελεγα οτι θελω και 2ο κοριτσι οταν ημουν εγκυος στο γιο μου και δεν ηξερα το φυλο. οταν εμαθα για αγορι στραβωσα μπορω να πω αλλα επειδη μεγαλη μπουκια φαε , μεγαλη κουβεντα μην πεις....το λατρευω το αντρακι μου!

να χαιρομαστε ολες τα παιδακια μας.

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω είμαι κοριτσομανούλα!!!! Το αστεράκι μου είναι 2,5 χρονών, τη λένε Κωνσταντίνα και είναι πολύ ζουζούνα.

Να πω την αμαρτία μου, αγόρι ήθελα το πρώτο, αλλά ο καλός θεούλης έκανε το χατήρι του μπαμπά μας. Δεν την αλλάζω με τίποτα!!!

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Skybeam μείνε στην παρέα μας να ακούς τα κατορθώματα των μικρών δεσποινίδων!

Να χαίρεστε κορίτσια τα κορίτσια σας ;) Κακά τα ψέματα,άλλη η σχέση κόρης-μάνας,ειδικά όταν μεγαλώνουν.:)

Μαρίλια 18/2/08

dev183pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Απο αντιδράσεις,πώς πάτε;Έχουν αρχίσει να βγάζουν τα στυλιστά τους -κυρίως-γούστα οι θηγατέρες σας;

Η δικιά μου άρχισε απο τα 2 να έχει άποψη στα ρούχα.''Όχι ατό μαμά!''.Ανοίγει μόνη της την ντουλάπα και διαλέγει ;) Ούτε λόγος να βάλει αυτό που της προτείνω...

Μαρίλια 18/2/08

dev183pr___.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κοριτσακι, αλλα ειναι ανταρτης... μεγαλο αλανι..................

 

αναρωτιεμαι αν φταινε τα utrogestan...

 

μιλαμε τρωμε πολυ ξυλο, μονο οταν της αλλαζουμε πανα και βλεπουμε το πουλερικακι της θυμομαστε οτι εχουμε θηλυκακι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο αντιδράσεις,πώς πάτε;Έχουν αρχίσει να βγάζουν τα στυλιστά τους -κυρίως-γούστα οι θηγατέρες σας;

Η δικιά μου άρχισε απο τα 2 να έχει άποψη στα ρούχα.''Όχι ατό μαμά!''.Ανοίγει μόνη της την ντουλάπα και διαλέγει ;) Ούτε λόγος να βάλει αυτό που της προτείνω...

μονο για τα ρουχα? εμεις εχουμε αποψη για ολα!!! οταν ειναι να βγουμε εξω θελει κορδελα στα μαλλια -κραγιον και κολωνια;) για κραγιον βεβαια βαζουμε liposan αλλα εχει πολυ γελιο γιατι πολλες φορες φοραει και κολιε και δακτυλιδι και ειναι σαν καρναβαλακι:lol::lol:

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχουμε θέμα με κραγιόν και κοσμήματα,έχουμε με τα παπούτσια της μαμάς :mrgreen:

Φυστικάκι καλωσήρθες στο κλάμπ,μαζί με την μικρή σου αντάρτισσα

Μαρίλια 18/2/08

dev183pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο κλάμπ με μια ομορφούλα 16 μηνών σήμερα.

Βέβαια η οικογένεια αποτελείται και από 2 ετεροθαλείς αδερφούλες του συζύγου, σύνολο 3 κορίτσια.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, Στεφανια λεγεται η μπουμπου Εφη την φωναζουμε.......εχω και μια προγονη 9 χρονων Δαφνη.....οσο για τα στυλιστικα παει και παιρνει τα κουτια απο τα παπουτσια της μου βγαζει πια θελει και μου τα φερνει αν της τα βαλω. Λατρευει τα καπελα και παει και κοιταζεται στον καθρεπτη και πηραμε γυαλια ηλιου τα οποια φοραει μονη της και παει και χαζευεται παλι στον καθρεπτη. Εγω ετσι δεν ημουν παντως. Αγοροκοριτσο ημουν......τι να πω........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα που μέχρι το τέλος Ιουνίου περιμένο το τρίτο μου κοριτσάκι! Τι να πω που η μεγάλη, 27 μηνών πλέον, τρώει κολλήματα μερικές φορές με το ποιά παπούτσιαή ρούχα θα φορέσει? Α! Τις Κυριακές που πάμε βόλτα όπωσδήποτε λιποζάν!

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

2 λατρεμένες πρικγίπισσες κι εγώ!!!!!!Ετών 2,5 και 5,5...

Και ζούμε σε ένα σπίτι ροζ, γυαλιστερό, με στέμματα, barbie, κάστρα κλπ κλπ

Ευτυχώς η μικρή είναι άλλου στυλ και κρατάει λίγο την ισορροπία:D

Link to comment
Share on other sites

Απο αντιδράσεις,πώς πάτε;Έχουν αρχίσει να βγάζουν τα στυλιστά τους -κυρίως-γούστα οι θηγατέρες σας;

Η δικιά μου άρχισε απο τα 2 να έχει άποψη στα ρούχα.''Όχι ατό μαμά!''.Ανοίγει μόνη της την ντουλάπα και διαλέγει ;) Ούτε λόγος να βάλει αυτό που της προτείνω...

 

Έχουμε ένα θεματάκι με τα ρούχα, τα παπούτσια το μπουφαν. ΠΟλύ διαπραγμέτευση ρε παιδιά!! Φυσικά κ φοράει τα παπούτσια μου. Την έχω βγάλει κ φώτο φορώντας τα τακούνια μου, πολύ γέλιο. Μόνο ο μπαμπάς μας δε χαίρεται, θεωρεί οτι "'αρχισαν τα όργανα πολύ νωρίς". Το μόνο μου αποθημένο είναι που δε μ΄αφήνει να της κάνω κοτσιδάκια. Αρνείται το οτιδήποτε στα μαλλιά της.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...