Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΦΟΥΡΝΟΥ! SOS!


peny

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Κάνετε μια πάστα με μαγειρική σόδα και απορρυπαντικο πιάτων,το απλώνετε στο φούρνο σε παχιά στρώση (και στο τζάμι και στον φουρνο),αφήνετε για κάνα μισάωρο και καθαρίζετε(με σπάτουλα,σφουγγαρι και τέλος βετεξ).Μπορειτε μετά από αυτό να βάλετε σε ένα μπολ νερό και κομμένες φέτες λεμόνι (2 λεμονια είναι αρκετα) ,ζεστενετε τον φούρνο και τα "ψηνετε" για λίγο.Κανετε άλλο ένα πέρασμα με καθαρό βετεξ και ετοιμος:)

Το χω κανεο και αυτό αλλά δεν είχα επιτυχια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 29/7/2021 at 10:42 ΜΜ, Mama_Anesti_ είπε:

Δεν έχω χρόνο να διαβάσω οπότε θα ρωτήσω και ελπίζω κάποια μαμά να έχει κάτι αποτελεσματικό να μου προτείνει. Με τι καθαρίσετε τον φούρνο σας? Γίνεται σαν καινούριος, φεύγουν όλα τα λίπη δηλαδή? Επίσης το πάνω μέρος εκεί που είναι η αντίσταση πώς καθαρίζεται? 

Έχω βρει ένα καλό καθαριστικό φούρνου κι έχω ησυχάσει, το Berill. Το βρίσκω σε σούπερ μάρκετ και το χρησιμοποιώ με γάντια. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...