Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΤΕΛΙΚΑ?


desperate_mary

Recommended Posts

Μακάρι να είχα κι εγώ μια κουνιάδα σαν εσένα να μου πλήρωνε την πλαστική που τόσο λαχταράω... :cool:

 

 

αααα και της πεθεράς σου περαστικά να της πείς...

 

αχ ναι κι εγώ θέλω μία ανόρθωση στήθους και μία κοιλιοπλαστική... και πίστεψέ με αν θα μου το έκανε δώρο η κουνιάδα μου άγαλμα θα της έκανα. Άκου καλέ, δηλαδή η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ξέρει ότι το πρόβλημα που έχει είναι εμφανές , εσύ την πρόσβαλες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα ενοχλούμουν αφάνταστα εάν κάποιος για δώρο γάμου μου πρότεινε να μου φτιάξει τα δόντια. Εάν η κοπέλα δε νιώθει καλά, σίγουρα θα έχει ρωτήσει οδοντίατρο πώς μπορεί να διορθώσει το πρόβλημα. Ακόμα και αν ο λόγος που δεν το έχει επιλύσει είναι οικονομικός μπορούσες να της πεις ότι σκοπεύεται να της δώσετε 1000 ευρώ για το γάμο και άλλα 5000 για να τα ξοδέψει μόνη της όπως αυτή επιθυμεί, για την εμφάνισή της. Ίσως ο λόγος που δεν εχει βάλει θήκες πορσελάνης να μην οφείλεται σε οικονομικό λόγο, αλλά επειδή έχει τόσο αδύναμα δόντια που δεν θα άντεχαν την τοποθέτηση των θηκών.

 

ΥΓ θεωρώ επίσης πολύ ενοχλητικό να ρωτούν παντρεμένα ζευγάρια πότε σκοπεύουν να αποκτήσουν παιδί

Link to comment
Share on other sites

Άκου καλέ, δηλαδή η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ξέρει ότι το πρόβλημα που έχει είναι εμφανές , εσύ την πρόσβαλες?

 

εχω φακιδες....

 

εμενα μ αρεσουν...

εσυ γιατι θες να μου κανεις δωρο λευκανση?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι Ελενη μου...

 

ο αντρας μου προτεινε να της χαρισουμε ενα παιχνιδι που λεγεται ο οδοντογιατρος (το ξερετε?)

 

Το βρηκε παρα πολυ αστειο λεει..

 

Ευτυχως που μου το ειπε πριν το κανει.. τι χιουμορ κι αυτος ο ανθρωπος Θεε μου!!!!!!

 

εντάξει όλα τα λεφτά ο άντρας σου!!!! Τι να λέμε τώρα.

Σε ανθρώπους που κάνουν σαν παιδιά πρέπει να φέρεσαι αντίστοιχα για να καταλάβουν. Ίσως η κοπέλα δεν τα φτιάχνει για να μην είναι όμορφο και λευκό το χαμόγελό της και της φάει τη μόστρα από το νυφικό.:twisted:

Συγνώμη για το τελευταίο και συγνώμη που απαντάω αλλού γι αλλού απλώς από τη συγχισή μου να απαντήσω το πήρα ανάποδα το θέμα και το διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης μηπως ... λεω μηπως....θα ηταν καλο να θυμηθουμε ποσο τσιτα ηταν τα δικα μας νευρα πριν το γαμο?

Εγω παντως ημουνα σε μια σχιζοφρενεια και μπαμ να ακουγα εσκαγα.

Οποτε.. σαν την χαριστικη βολη θα το εβλεπα :roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη με παρεξηγησεις γι΄αυτο που θα πω αλλα κατα τη γνωμη μου καλα εκανε και πειραχθηκε η αδελφη του αντρα σου.Πες με περιεργη,πες με κομπλεξικια,αλλα κι εγω στη θεση της το ιδιο θα ενιωθα.Απο τη στιγμη που η αλλη δεν εχει εκφρασει ανοιχτα οτι εχει προβλημα με το χαμογελο της κι απο τη στιγμη που οπως λες κι εσυ ειναι ενα θεμα ταμπου για την οικογενεια τους,δεν μπορεις εσυ ανοιχτα να της λες κατι τετοιο και να περιμενεις οτι δε θα πειραχθει.Θεωρω οτι ηταν οντως προσβλητικο και οτι δικαιως θιχτηκε και η πεθερα-και στο λεω εγω που πιστεψε με,δεν τρεφω και τα πιο αγαθα αισθηματα ουτε για την κουνιαδα ουτε για την πεθερα μου κι εχω δημοσιευσει και topic γιι αυτο το θεμα.Θα βαλω εν μερει στη θεση της κουνιαδας σου τον εαυτο μου,γιατι κι εμενα η αδελφη του αντρα μου εχει πει πολλες φορες πραγματα που με πειραξαν κι ας ειχε-υποτιθεται-αγαθες προθεσεις.Το "υποτιθεται" μην το παρεξηγησεις,για εκεινην το λεω οχι για εσενα.Για παραδειγμα οπως εχω γραψει και στο παρελθον,μου ελεγε "η ταδε γνωστη μας θελει να σου κανει ενα σετ σεντονια δωρο για το σπιτι και με ρωτησε τι να σου παρει και της ειπα πως ο,τι και να σου παρει το χρειαζεσαι,αφου δεν εχετε τιποτα στο σπιτι,ετσι δεν ειναι?Δεν εχετε τιποτα." Ή ας πουμε οταν ειχε μαθει οτι ηθελα να παρω στεγαστικο δανειο μεσω ΟΕΚ για να παρουμε σπιτι,χωρις να με ρωτησει κι ενω ξερει οτι ειμαι περιεργη με αυτα και δε θελω να μου ανακατευονται.ειχε παει κι ειχε ψαξει πληροφοριες για τον ΟΕΚ και ειχε παρει χαρτια με τα δικαιολογητικα που χρειαζονται.Ναι,ok,πολυ ευγενικο εκ μερους της αλλα ΔΕΝ της το ζητησα και το ειχα θεωρησει "ανακατεμα" στη ζωη μου.Οπως και το γεγονος οτι οταν της ειχαμε πει οτι θελαμε να παρουμε κατι κουρτινες που ητανε ψιλοακριβες,μερα παρα μερα επαιρνε τηλεφωνο κι ελεγε στον αδερφο της,επειδη εγω δεν εβγαινα στο τηλεφωνο,να παμε να κοιταξουμε κι αλλου,κι οτι ειναι πολυ ακριβες αυτες που θελουμε κλπ..Δε λεω,για καλο το εκανε (φανταζομαι) αλλα εμενα με ειχε ενοχλησει που ανακατευοταν τοσο στη ζωη μας και μαλιστα με επιμονη.Φανταζομαι πως αν μου ειχε πει κι αυτο που ειπες εσυ στην αδελφη του αντρα σου θα ειχα γινει εξαλλη.Σου ζηταω και παλι να μη με παρεξηγησεις,μπορει να ειμαι εγω πολυ ευθικτη,αλλα η γνωμη μου ειναι οτι δεν επρεπε να το πεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εξελιξεις κοριτσακια μου και για αλλη μια φορα ζητω τις πολυτιμες γνωμες σας.

 

Την Πεμπτη που μας περασε με πηρε τηλ. η πεθερα οτι ηθελε να ερθει να δει το μπεμπουλη. Της ειπα να ερθει το απογευμα για να πιουμε καφε και να μιλησουμε με την ησυχια μας, γιατι το πρωι ειχα κατι δουλιτσες.

 

Ηρθε το απογευμα, την καλοδεχτηκα, την κερασα, λιγο κρυα τα πραγματα στην αρχη αλλα περιμενα να σπασει ο παγος σιγα-σιγα.

 

Εκατσε καμια ωριτσα με το μικρο - καμια αναφορα στο θεμα. Σκεφτηκα οτι δεν θα συζητηθει το ζητημα - θα το θεωρησουμε μη γενομενο και τελειωσε.

 

Φευγοντας γυρναει και μου λεει τα εξης:

 

"Α, Μαιρη να σου πω, πριν το ξεχασω... Πηγε η Νοπη στον οδοντιατρο, και τελικα θα βγει 4500 ευρω. Να ξερεις, για να κανετε το κουμαντο σας"

 

Εμεινα λιγο σιωπηλη, ξαφνιαστηκα, δεν θυμαμαι τι της απαντησα, κατι επιφωνηματα μου βγηκαν....

 

Τι να λεει τωρα αυτο? Η κουνιαδα μου ακομη αφαντη. Δεχονται το δωρο μας. αλλα δεν μας μιλανε? Μηπως πιαστηκα κοροιδο παλι?

Link to comment
Share on other sites

κατά πάσα πιθανότητα το συζήτησαν μεταξύ τους, βάλαν κάτω τα πράγματα και κατάλαβαν ότι λη πράξη σας ήταν καλοπροαίρετη

 

Ναι, αλλα μηπως θα επρεπε να ερθουν και οι δυο?

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε... τελος καλο, ολα καλα. μαλλον κομπλαρε χοντρα η κοπελα και εστειλε τη μανα της να αποδεχτει το δωρο. μην το κανετε μεγαλο θεμα και παρτε και κατι άλλο (πχ μια μεταξοτυπια, μια γκραβουρα ενα σερβιτσιο κατι...) για να λετε αργοτερα, μετα απο χρονια, α ναι αυτο ειναι το δωρο που σας καναμε στο γαμο σας, δηλ να μην μεινει ως αναμνηση οτι της φτιαξατε τα δοντια. ας ειναι τα δοντια ενα δωρο του αδερφου της προς εκεινη. και για τους ξενους να εχουν κατι πιο σικ να λενε οταν τους ρωτανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατά πάσα πιθανότητα το συζήτησαν μεταξύ τους, βάλαν κάτω τα πράγματα και κατάλαβαν ότι λη πράξη σας ήταν καλοπροαίρετη

 

ή αυτο ή το σκεφτηκανε καλυτερα κ σου λεει το προβλημα υπαρχει, αυτο ειναι δεδομενο για μενα λογω αντιδρασης της νυφης σου.

αφου λοιπον θελουν να μας το κανουν δωρο, κανουμε τους κινεζους, ξεπερναμε τα κομπλεξ κ τις παραξηγησεις κ βουρρρ στο ψητο.

 

ναι κανονικα θα επρεπε να ερθει κ η νυφη σου μαζι η τουλαχιστον να σε παρει να μιλησετε οι 2 σας κ να λυθουν οι τυχον παρεξηγησεις.

κ στη τελικη απ τη στιγμη που δεχεται να κανει την "διορθωση" σημαινει οτι παραδεχεται πλεον το θεμα οποτε θα πρπεει να μιλησει ανοιχτα γι αυτο.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεχονται το δωρο μας. αλλα δεν μας μιλανε? Μηπως πιαστηκα κοροιδο παλι?

 

 

Χμμ χμμμ χμμμμμμμ......

Σα να μου φαίνεται ότι έδωσες την απάντηση μόνη σου...

 

Καλέ τι λέμε τώρα? Το συζητάμε κιόλας? Δεν έπρεπε εκείνη να σε παρει τηλέφωνο και να σου πει ότι θα πάει στον οδοντίατρο (ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ) και να σε ευχαριστήσει? Μη σου πω να ζητήσει και συγνώμη που σου κράταγε μούτρα τόσες μέρες....

 

Τώρα θα κράταγα κι εγώ μούτρα...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

mary καλημέρα....διάβασα την ιστορία σου κι έχω μείνει άφωνη...μετά από όλα αυτά η κουνιάδα σου και η πεθερά σου είχαν το θράσσος να σου πουν ότι πήγε στον οδοντίατρο και να κάνεις και το κουμάντο σου?δηλαδή η παρεξήγηση....παρεξήγηση αλλά αφού προσφερθήκατε να της λύσετε το πρόβλημα χωρίς να πληρώσει τίποτα όλα οκ.το παίζει και θυμωμένη κράτάει και ύφος!να σου πω..υπάρχει ένα ωραίο ταξιδάκι νέα υόρκη-λας βέγκας-λος άντζελες....μήπως είναι ώρα να πάρεις τον αντρούλη σου για μια απόδραση οι δυο σας?όσο κάνουν τα δόντια της κουνιάδας σου κοστίζει.κοίτα μπορεί όντως να την πείραξε γιατί δεν σκέφτονται όλοι με τον ίδιο τρόπο αλλά μόλις μυρίστηκε ότι θα γίνει η δουλειά της τζάμπα άλλαξε?γιατί δεν κρατάει μία στάση?εντάξει την πείραξε ζήτησες συγνώμη τέλος.τώρα σου λέι αφού είμαι και η θυμωμένη ας κάνω και τη δουλειά μου?απίστευτο.πάντος να ξέρεις κι εγώ καμμένη είμαι από αυτό το θέμα.στήριζα πάντα την κουνιάδα μου στον πεθερό μου γιατί της μιλούσε άσχημα κι εβγαινα και η κακιά νύφη και στο τέλος όταν είπα κάτι στον άντρα μου για πλάκα για τον πεθερόμου αυτή το άκουσε και το απόγευμα της ίδιας μέρας να φωνάζει και να με προσβάλλει που έθιξα τον πατέρα της και τα είπε και σε αυτον και στην πεθερά μου.γίναμε κ@#ος!βέβαια εξήγησε ο άντρας μου ότι κάναμε πλάκα και ότι η κουνιάδα μου τα φούσκωσε αρκετά κιόλας και όλα οκ......αχάριστες παιδί μου!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ χμμμ χμμμμμμμ......

Σα να μου φαίνεται ότι έδωσες την απάντηση μόνη σου...

 

Καλέ τι λέμε τώρα? Το συζητάμε κιόλας? Δεν έπρεπε εκείνη να σε παρει τηλέφωνο και να σου πει ότι θα πάει στον οδοντίατρο (ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ) και να σε ευχαριστήσει? Μη σου πω να ζητήσει και συγνώμη που σου κράταγε μούτρα τόσες μέρες....

 

Τώρα θα κράταγα κι εγώ μούτρα...

 

Μες στο μυαλο μου εισαι?!?! Τα ίδια ηθελα να γραψω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Α, Μαιρη να σου πω, πριν το ξεχασω... Πηγε η Νοπη στον οδοντιατρο, και τελικα θα βγει 4500 ευρω. Να ξερεις, για να κανετε το κουμαντο σας"

 

 

Τι να λεει τωρα αυτο? Η κουνιαδα μου ακομη αφαντη. Δεχονται το δωρο μας. αλλα δεν μας μιλανε? Μηπως πιαστηκα κοροιδο παλι?

εεεεεε.........

ναι.

και κερατας και δαρμενος!:shock:

και ετοιμασου να μην ακουσεις ουτε ευχαριστω ενοειται....

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω εξελιξεις κοριτσακια μου και για αλλη μια φορα ζητω τις πολυτιμες γνωμες σας.

 

Την Πεμπτη που μας περασε με πηρε τηλ. η πεθερα οτι ηθελε να ερθει να δει το μπεμπουλη. Της ειπα να ερθει το απογευμα για να πιουμε καφε και να μιλησουμε με την ησυχια μας, γιατι το πρωι ειχα κατι δουλιτσες.

 

Ηρθε το απογευμα, την καλοδεχτηκα, την κερασα, λιγο κρυα τα πραγματα στην αρχη αλλα περιμενα να σπασει ο παγος σιγα-σιγα.

 

Εκατσε καμια ωριτσα με το μικρο - καμια αναφορα στο θεμα. Σκεφτηκα οτι δεν θα συζητηθει το ζητημα - θα το θεωρησουμε μη γενομενο και τελειωσε.

 

Φευγοντας γυρναει και μου λεει τα εξης:

 

"Α, Μαιρη να σου πω, πριν το ξεχασω... Πηγε η Νοπη στον οδοντιατρο, και τελικα θα βγει 4500 ευρω. Να ξερεις, για να κανετε το κουμαντο σας"

 

Εμεινα λιγο σιωπηλη, ξαφνιαστηκα, δεν θυμαμαι τι της απαντησα, κατι επιφωνηματα μου βγηκαν....

 

Τι να λεει τωρα αυτο? Η κουνιαδα μου ακομη αφαντη. Δεχονται το δωρο μας. αλλα δεν μας μιλανε? Μηπως πιαστηκα κοροιδο παλι?

 

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μήπως να τις ευχαριστήσεις που καταδέχθηκαν το δώρο σου;Τι ωραίες διακοπές θα έκανες με 4500 ευρώ!

 

Δεν γράφω άλλα για να μη μου πουν τα κορίτσια ότι σπέρνω διχόνοια, αλλά είσαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!!!!!!!!!

 

 

 

Φιλιά

40+mama

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα Μπραβο σου γιατι εγω αν ημουν στην θεση του τα 4500 θα τα ετρωγα αλλου και όχι στα δοντια της κουνιαδας ...

 

Δεν θελω να σπέιρω τιποτα ε να μην παρεξηγηθω αλλα αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πληρωσεις και μια μικρη λιποαναροφηση :) χαχαχχααχ

 

 

Πέρα απο την πλάκα Μπραβο σου κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο Πάρτην τηλεφωνο και μιλα της ... μην ντρεπεσαι ...

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ΑΓΓΕΛΟΣ όχι ΝΥΦΗ! :) Εκανες τα πάντα.......... μην κουράζεσαι άλλο στο κάτω κάτω έχεις και εσύ μια αξιοπρέπεια. Μόνο στο ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ δεν πήγες ακόμα που είμαι σίγουρη ότι αν ήσουν σίγουρη ότι θα δεχόταν την συγνώμη σου θα πήγαινες και εκεί! ΕΛΕΟΣ! Μην κουράζεσαι άλλο.......... α και κάτι ........ με το παιδί δνε έχει τίποτα δεν μπορούσε τουλάχιστον να παρει τον αδελφό της να ρωτήσει τι κάνει το παιδί........... ποια είναι η γαιδούρα τώρα?

Τώρα το άλλο του κουφό ότι πηγε στον γιατρό και σου είπε η πεθερούλα σου .....κάντε τα κουμάντα σας........... αυτό παλι εμένα με ΞΙΝΙΣΕ. Πριν δώσεις λεφτά ΠΡΟΣΕΧΕ! Οχι και να πιαστείς και κορόιδο......

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ΑΓΓΕΛΟΣ όχι ΝΥΦΗ! :) Εκανες τα πάντα.......... μην κουράζεσαι άλλο στο κάτω κάτω έχεις και εσύ μια αξιοπρέπεια. Μόνο στο ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ δεν πήγες ακόμα που είμαι σίγουρη ότι αν ήσουν σίγουρη ότι θα δεχόταν την συγνώμη σου θα πήγαινες και εκεί! ΕΛΕΟΣ! Μην κουράζεσαι άλλο.......... α και κάτι ........ με το παιδί δνε έχει τίποτα δεν μπορούσε τουλάχιστον να παρει τον αδελφό της να ρωτήσει τι κάνει το παιδί........... ποια είναι η γαιδούρα τώρα?

Τώρα το άλλο του κουφό ότι πηγε στον γιατρό και σου είπε η πεθερούλα σου .....κάντε τα κουμάντα σας........... αυτό παλι εμένα με ΞΙΝΙΣΕ. Πριν δώσεις λεφτά ΠΡΟΣΕΧΕ! Οχι και να πιαστείς και κορόιδο......

 

Αυτο ακριβως λεω και εγω 15 μερες τωρα, καλη μου Σωτηρια..

 

Η πεθερα ηρθε, δεν αντεξε να μην τον δει... Η κουνιαδα?

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχισει παντως αυτο το βιολι θα νευριασω παρα πολυ και οταν νευριαζω (παρα πολυ σπανια) γινεται μεγαλος χαμος!

αχ μην ασχολείσαι άλλο μαζί της...τέρμα και τα δώρα και όλα.αυτή έδιξε το χαρακτήρα της......

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι αργααααα(εμοτικον που τραγουδαει:P)

θα χασεις και το δικιο σου, θα τσακωθεις ΚΑΙ με τον αντρα σου,

και φυσικα θα σε πουνε ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΗ!!

μην πεσεις στην παγιδα!

μπραβο της ομως της κουνιαδας...δεν της τοχα...(και σου προτεινω να της το πεις αυτο στο μεταξυ σας:cool:.

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...