Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΤΕΛΙΚΑ?


desperate_mary

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεχομαι απολυτα την αποψη σου. Απλως με πειραζει που την εχασα απο μια βλακεια και ψαχνω να μου πειτε καμια ιδεα.

 

Αστης λιγο χρονο να ησυχασει. Και θα σηκωσει το τηλεφωνο μονη της (μην ανακατεψεις τον συζυγο για μενα)......τοτε κανονισε να βρεθειτε και πες της οτι με καθε ειλικρινεια το εκανες γιατι την αγαπας πολυ και το ξερεις οτι ακουστηκε καπως. Και ισως προσπαθησε να την κανεις να μοιραστει μαζι σου το γιατι το κανει αυτο? Φοβαται, ανησυχει, εχει συμβει κατι στο παρελθον? Και αν μπορεις να την βοηθησεις με καποιο τροπο. Ισως να πατε μαζι στον οδοντιατρο, να εισαι συνεχεια μαζι της κλπ. Ακομα και αν δεν το δεχτει πιστευω οτι θα της αρεσει και θα καταλαβει ποσο την αγαπας. Μην ανησυχεις δεν νομιζω να την εχασες. Απλα θελει λιγακι τον χρονο της. Και εγω ετσι κανω καμια φορα.....:wink:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Αστης λιγο χρονο να ησυχασει. Και θα σηκωσει το τηλεφωνο μονη της (μην ανακατεψεις τον συζυγο για μενα)......τοτε κανονισε να βρεθειτε και πες της οτι με καθε ειλικρινεια το εκανες γιατι την αγαπας πολυ και το ξερεις οτι ακουστηκε καπως. Και ισως προσπαθησε να την κανεις να μοιραστει μαζι σου το γιατι το κανει αυτο? Φοβαται, ανησυχει, εχει συμβει κατι στο παρελθον? Και αν μπορεις να την βοηθησεις με καποιο τροπο. Ισως να πατε μαζι στον οδοντιατρο, να εισαι συνεχεια μαζι της κλπ. Ακομα και αν δεν το δεχτει πιστευω οτι θα της αρεσει και θα καταλαβει ποσο την αγαπας. Μην ανησυχεις δεν νομιζω να την εχασες. Απλα θελει λιγακι τον χρονο της. Και εγω ετσι κανω καμια φορα.....:wink:

 

Θα το δοκιμασω καλη μου Ellemphriem, αν και φοβαμαι οτι θυμωσε πολυ γιατι σημερα το απογευμα ρωτησα στο γυμναστηριο που πηγαινουμε αν αλλαξε ωρα η Νοπη γιατι εχω να τη δω εκει απο την παρεξηγηση, και μου ειπαν οτι τους ενημερωσε οτι δεν θα ξαναπαει.

 

Θα περιμενω καμια βδομαδα να δουμε τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΕΜΕΝΑ. ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΥΜΩΣΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΘΥΜΩΣΕ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΜΑΖΙ.ΠΟΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟ???ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ 2 ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ??ΔΗΛ. ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ???

 

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΤΕΚΟΜΟΥΝ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΟΥ ΞΥΔΙ...(ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 5ΛΙΤΡΟΥ):-P:P:razz:

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΕΜΕΝΑ. ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΥΜΩΣΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΘΥΜΩΣΕ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ. ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΜΑΖΙ.ΠΟΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟ???ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ 2 ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ??ΔΗΛ. ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ???

 

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΤΕΚΟΜΟΥΝ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΣΟΥ ΞΥΔΙ...(ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 5ΛΙΤΡΟΥ):-P:P:razz:

 

Δεν θυμωσα για την ιδεα αυτη. Αλλα γενικως εγω δεν θυμωνω ευκολα.

Το θεωρησα καλη ιδεα γιατι ολο το σοι τους ειναι σε αλλη πολη και για να ερθουν για τη βαφτιση θα επρεπε να πληρωσω ξενοδοχειο για 50 ατομα. Ετσι θα τα μοιραστουμε.

 

Σαββατο βραδυ ο γαμος, Κυριακη μεσημερακι η βαφτιση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η προθεση σου 'ηταν σιγουρα καλη και αυτο μετραει πολυ , και μονο οτι προσφέρθηκες να δωσεις ένα τοσο μεγαλο ποσό ειναι πολυ σπανιο και δειχνει οτι νοιαζεσαι και τη θεωρεις δικο σου ανθρωπο(εκτος και αν εισαι η γιαννα δασκαλακη -αγγελοπουλου και μας το κρυβεις!)

εμενα αν καποιος μου προτεινε να αναλαβει τα σιδερακια που σκεφτομαι να βαλω θα πηδαγα απο τη χαρα μου και θα τον θεωρουσα μεγα ευεργετη!τα σιδερακια ομως(που δεν έχω ουτε μεγαλο προβλημα ,ουτε κομπλεξ)

αν καποιος συγγενης μου ελεγε βιβη θα σου πληρωσω το διαιτολογο ή την κοιλιοπλαστικη

(γιατι έχω αρκετα παραπανισια κιλα και οντως θα τα χρειαζομουν) θα στραβωνα!ειναι σα να μου λεγαν οτι θελουν να με διορθωσουν,οτι δε με αποδεχονται για αυτο που ειμαι-που μπορει να αλλαξει μπορει ομως και οχι!(και αν αλλαξει θα ειναι γιατι το θελησα εγώ οχι γιατι καποιανου δεν του άρεσα)Ειναι με λιγα λογια μια εμμεση κριτικη Καταλαβαινω οτι εσυ καθολου δεν το εννοουσες ετσι αλλα η κοπελα μπορει και να το εισεπραξε σαν ''πωπω αυτα τα δοντια σου χαλανε όλη την εικονα .Θελουν οπωσδηποτε φτιαξιμο'' και προσβληθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να με σκεφτόντουσαν κι εμένα όπως εσύ την κουνιάδα σου! Τώρα θα είχα πολύ πιο ωραίες φωτό απο τον γάμο μου! Εντάξει βέβαια εγώ δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα, τα δόντια μου είναι ολόλευκα και πάρα πολύ γερά αλλά τα μπροστινά είναι το ένα πάνω στο άλλο. Πραγματικά ο λόγος που δεν τα φτιάχνω είναι πρώτα το οικονομικό και μετά ο φόβος. Αλλά θα το εκτιμούσα πολύ να με βοηθούσε κάποιος είτε με το ένα είτε με το άλλο! Μπράβο σου!!!! Όσο γι' αυτήν, απο προσωπική πείρα, να πιεί το ξιδάκι της να συνέλθει. Α! Και συμφωνώ με την φίλη που λέει οτι αυτό που ζήτησε αυτή είναι πολύ πιο προσβλητικό! Και ο κόσμος θα βρεθεί σε δύσκολη θέση μην ξέροντας κατα που να κάνει, αυτές είναι μοναδικές στιγμές που δεν πρέπει να μοιράζονται.Εκτός κι αν γυρίζετε ταινία του Δαλιανίδη, ξέρεις, που παντρεύονται όλες μαζί οι αδερφές για να τελειώσει γρήγορα η ταινία!!!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι η προθεση ηταν καλη αλλα δεν λεγονται αυτα ετσι βρε πουλακι μου.

 

Πρωτα κανεις μια αναγνωριστικη του τυπου οτι εχεις ενα θεμα με ενα δοντι κλπ να δεις πως νοιωθει με το θεμα δοντια και αν ειναι απο επιλογη ή απο φοβο ή οικονομικο το οτι δεν αλλαζει κατι.

 

Μετα κινεισε διακριτικα του στυλ "θελουμε να σου κανουμε ενα δωρο και αυτο ειναι το δωρο μας. 6000 ευρω να τα διαθεσεις οπως εσυ θελεις και να περιποιηθεις τον εαυτο σου σαν μελουσα νυφουλα. Να πας σε ενα σπα, και γενικα οτι θες." Αν εκεινη εκρινε οτι αυτο χρειαζεται θα το εκανε με το ποσο χωρις να φανει και να ερθει σε δυσκολη θεση. Ειναι λεπτα θεματα αυτα.

 

Δεν πετας στον αλλο στην μουρη το οτι τοσο καιρο βλεπεις αυτο που πασχιζει να κρυψει (αν πασχιζει) . :?

 

Υγ. Κι εγω δεν εχω πολλες φωτογραφιες δικες μου. Απλα δεν μου αρεσει να με βγαζουν. Χωρις ιδιαιτερο λογο

 

Πως της το ειπες ακριβως πες να δουμε τι μπορεις να μπαλωσεις τωρα :roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω στο οτι κάποια πράγματα δεν λέγονται όταν κυρίως δεν συζητιούνται από τον άμεσο ενδιαφερόμενο. Για μερικούς ανθρώπους κάποια πράγματα είναι ταμπού και η υπερήφανια τους να δεχτούν οποιαδήποτε βοήθεια οικονομική για ένα πρόβλημα τους μπορεί να τους θυμώσει όπως έγινε με τη κουνιάδα σου.

Θα μπορούσες να διαθέσεις αυτό το ποσό ως δώρο αλλά όχι να ορίσεις εσύ και τον τρόπο που θα χρησιμοποιηθεί. Εκεί βρίσκεται το λάθος σου κατά τη γνώμη μου.

Μία συγνώμη νομίζω οτι απαιτείται από μέρους σου στην κουνιάδα παρόλο που η πρόθεση σου όπως μας περιγράφεις ήταν καλή.

Όπως επίσης απαιτείται και μία συγνώμη από την πεθέρα σου προς εσένα.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης απαιτείται και μία συγνώμη από την πεθέρα σου προς εσένα.

κοιταξε...

κι εγω αν εβλεπα το παιδι μου να σκαει στο κλαμα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα. Προσβαλαν ασχημα το παιδι της μην το ξεχναμε (οσο καλη κι αν ηταν η προθεση).

Σαν γονεις που την νοιωθουμε λοιπον....ας ειμαστε επιεικης. :wink:

 

Επισης η συγνωμη δεν ειναι κατι που απαιτειται, αλλα προσφερετε. Μονο τοτε εχει αξια.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω πηρα 30 κιλα στην εγκυμοσυνη και ακομα να χασω καμια 15αρια. Νοιωθω ασχημα με το σωμα μου και βλεπω οτι ολοι οι φιλοι δεν το σχολιαζουν απο διακριτικοτητα-δεν ξερω πως θα αντιδρασω αν γινει καμια συζητηση. Με την οικογενεια μου ομως το συζηταω συνεχεια.

 

Και διαιτες μου εφερε η κουνιαδα μου, και στο γυμναστηριο γραφτηκε μαζι μου για παρεα. Εγω δεν κομπλαρα αυτη γιατι το κανει? Δεν ειναι ιδια περιπτωση?

Εσυ ηθελες να το συζητησεις. Εκεινη ισως δεν ηθελε. Ισως και να μην ειχε αντιληφθει πως βλεπουν οι αλλοι τα δοντια της και το συνειδητοποιησε εκεινη την στιγμη.

Καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

η προθεση σου 'ηταν σιγουρα καλη και αυτο μετραει πολυ , και μονο οτι προσφέρθηκες να δωσεις ένα τοσο μεγαλο ποσό ειναι πολυ σπανιο και δειχνει οτι νοιαζεσαι και τη θεωρεις δικο σου ανθρωπο(εκτος και αν εισαι η γιαννα δασκαλακη -αγγελοπουλου και μας το κρυβεις!)

εμενα αν καποιος μου προτεινε να αναλαβει τα σιδερακια που σκεφτομαι να βαλω θα πηδαγα απο τη χαρα μου και θα τον θεωρουσα μεγα ευεργετη!τα σιδερακια ομως(που δεν έχω ουτε μεγαλο προβλημα ,ουτε κομπλεξ)

αν καποιος συγγενης μου ελεγε βιβη θα σου πληρωσω το διαιτολογο ή την κοιλιοπλαστικη

(γιατι έχω αρκετα παραπανισια κιλα και οντως θα τα χρειαζομουν) θα στραβωνα!ειναι σα να μου λεγαν οτι θελουν να με διορθωσουν,οτι δε με αποδεχονται για αυτο που ειμαι-που μπορει να αλλαξει μπορει ομως και οχι!(και αν αλλαξει θα ειναι γιατι το θελησα εγώ οχι γιατι καποιανου δεν του άρεσα)Ειναι με λιγα λογια μια εμμεση κριτικη Καταλαβαινω οτι εσυ καθολου δεν το εννοουσες ετσι αλλα η κοπελα μπορει και να το εισεπραξε σαν ''πωπω αυτα τα δοντια σου χαλανε όλη την εικονα .Θελουν οπωσδηποτε φτιαξιμο'' και προσβληθηκε...

 

Μακαρι να ημουν η Γιαννα, καλη μου!

Τα χρηματα που θα εδινα ειναι απο τα δωρα για το γαμο μας που ηταν ολα σε ρευστο γιατι ειχαμε ηδη ετοιμο το σπιτι μας.

Ταξιδι δεν θελαμε να παμε για αλλους λογους, οποτε ολα τα χρηματα εμειναν αναξιοποιητα.

Για τα υπολοιπα που γραφεις συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι η προθεση ηταν καλη αλλα δεν λεγονται αυτα ετσι βρε πουλακι μου.

 

Πρωτα κανεις μια αναγνωριστικη του τυπου οτι εχεις ενα θεμα με ενα δοντι κλπ να δεις πως νοιωθει με το θεμα δοντια και αν ειναι απο επιλογη ή απο φοβο ή οικονομικο το οτι δεν αλλαζει κατι.

 

Μετα κινεισε διακριτικα του στυλ "θελουμε να σου κανουμε ενα δωρο και αυτο ειναι το δωρο μας. 6000 ευρω να τα διαθεσεις οπως εσυ θελεις και να περιποιηθεις τον εαυτο σου σαν μελουσα νυφουλα. Να πας σε ενα σπα, και γενικα οτι θες." Αν εκεινη εκρινε οτι αυτο χρειαζεται θα το εκανε με το ποσο χωρις να φανει και να ερθει σε δυσκολη θεση. Ειναι λεπτα θεματα αυτα.

 

Δεν πετας στον αλλο στην μουρη το οτι τοσο καιρο βλεπεις αυτο που πασχιζει να κρυψει (αν πασχιζει) . :?

 

Υγ. Κι εγω δεν εχω πολλες φωτογραφιες δικες μου. Απλα δεν μου αρεσει να με βγαζουν. Χωρις ιδιαιτερο λογο

 

Πως της το ειπες ακριβως πες να δουμε τι μπορεις να μπαλωσεις τωρα :roll:

 

Της το ειπε ο αντρας μου, οχι εγω, αλλα ξεκινησε με τη φραση:

 

-"η Μαιρη (εγω ειμαι αυτη) σκεφτηκε αντι για δωρο να σου πληρωσουμε τον οδοντιατρο για να διορθωσεις λιγακι τα δοντια σου. Πως σου φαινεται σαν ιδεα?"

 

Αμιλητη αυτη - η απολυτη σιωπη...

 

Συνεχιζει ο αντρουλης

 

- "Εκτος αν θελεις να συνεννοηθεις με το Δημητρη για να σας παρουμε ενα ψυγειο η κατι αλλο για το σπιτι"

 

Κινηση καρεκλας προς τα πισω... Μπουχος η Νοπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω στο οτι κάποια πράγματα δεν λέγονται όταν κυρίως δεν συζητιούνται από τον άμεσο ενδιαφερόμενο. Για μερικούς ανθρώπους κάποια πράγματα είναι ταμπού και η υπερήφανια τους να δεχτούν οποιαδήποτε βοήθεια οικονομική για ένα πρόβλημα τους μπορεί να τους θυμώσει όπως έγινε με τη κουνιάδα σου.

Θα μπορούσες να διαθέσεις αυτό το ποσό ως δώρο αλλά όχι να ορίσεις εσύ και τον τρόπο που θα χρησιμοποιηθεί. Εκεί βρίσκεται το λάθος σου κατά τη γνώμη μου.

Μία συγνώμη νομίζω οτι απαιτείται από μέρους σου στην κουνιάδα παρόλο που η πρόθεση σου όπως μας περιγράφεις ήταν καλή.

Όπως επίσης απαιτείται και μία συγνώμη από την πεθέρα σου προς εσένα.

 

Μετα απο 167 αναπαντητες και 250 μυνηματα, νομιζω οτι δεν δεχεται τη συγνωμη μου. Την εστειλα και μεσω της πεθερας μου, αλλα δεν ξερω αν τη μετεφερε.. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Παρ'ολο που ειπα χθες οτι θα την αφησω να ηρεμησει μερικες μερες και μετα θα κανω κινησεις, το βραδυ εκανα το εξης:

 

Εστησα το μπεμπουλη στον καναπε (με το παιχνιδι - τηλεφωνο που εχει) και το ακουστικο στο αυτι.

Τον φωτογραφησα και απο κατω εγραψα:

 

"Θεια μου που εισαι? Δεν θα ερθεις να με δεις? Θα παρω αμεσως τηλεφωνο τη Νικολουλη - το εννοω!!!"

 

της το εστειλα με MMS - ενταξει στην περιγραφη χανει, αλλα σαν μυνημα ειναι παρα πολυ χαριτωμενο.

 

Ακομη καμια απαντηση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη τη στεονοχωρουσε απο πριν το θεμα γιαυτο κ προσβληθηκε..κ εγω μπορει να το ενιωθα αυτο..οταν μιλησετε πες της οτι νομιζεις οτι ετσι θα χαιροταν γιαυτο το προτεινες,να ειναι ενα προσωπικο δωρο γιαυτη,σκεψου ποσο επεσε η ψυχολογια της μετα τη χαρα που ειχε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Διαβασα προσεκτικα ολα τα μηνυματα και δεν καταλαβαινω γιατι τα εβαλε μαζι σου...ο αδερφος της το ειπε, γιατι δεν τα εβαλε μ αυτον και το επικεντρωσε σε σενα το φταιξιμο? ειπες οτι ηταν δικη σου ιδέα? μηπως τελικα τα αισθηματα της-λεω τωρα-δεν ειναι γενικα τα καλυτερα απεναντι σου? ενταξει δεν της εβρισες και την μανα για αν κανει ετσι? αν ηταν θυμος της στιγμης και παρεξηγηση θα το ξεπερνουσε πια...συγνωμη μα στα λεω καλοπροαιρετα και για το καλο σου...ψαξτο λιγο παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Διαβασα προσεκτικα ολα τα μηνυματα και δεν καταλαβαινω γιατι τα εβαλε μαζι σου...ο αδερφος της το ειπε, γιατι δεν τα εβαλε μ αυτον και το επικεντρωσε σε σενα το φταιξιμο? ειπες οτι ηταν δικη σου ιδέα? μηπως τελικα τα αισθηματα της-λεω τωρα-δεν ειναι γενικα τα καλυτερα απεναντι σου? ενταξει δεν της εβρισες και την μανα για αν κανει ετσι? αν ηταν θυμος της στιγμης και παρεξηγηση θα το ξεπερνουσε πια...συγνωμη μα στα λεω καλοπροαιρετα και για το καλο σου...ψαξτο λιγο παραπανω...

 

Ναι, ηταν δικη μου ιδεα.

 

Δεν ειχα σκεφτει αυτα που μου λες, ειναι ενδιαφερουσα προσεγγιση. Δεν ειχα δει περιεργη συμπεριφορα εκ μερους της πριν απο την παρεξηγηση, ολη μερα στο σπιτι μας ερχοταν - ειδικα αφου γεννηθηκε ο μπεμπουλης μας.

 

Δεν ξερω αν εκρυβε ασχημες σκεψεις, τι να πω?

 

Τελικα η οικογενεια του αντρα μας, οσο καλα και να τα πηγαινουμε, μαλλον δεν γινεται ποτε και δικη μας οικογενεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Καλα μην επηρεαζεσαι και τοσο.Δεν σημαινει οτι η κοπελα ειχε αρνητικα συναισθηματα για σενα.Απλα καποιες φορες μας ενοχλει κατι τοσο πολυ που θελουμε τον χρόνο μας

Οπως και να το κανουμε ηταν κομματακι προσβλητικο ολο αυτο και προκειται για ενα θεμα αυστηρα προσωπικο που απαιτει λεπτους χειρισμους!!!!!!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρ'ολο που ειπα χθες οτι θα την αφησω να ηρεμησει μερικες μερες και μετα θα κανω κινησεις, το βραδυ εκανα το εξης:

 

Εστησα το μπεμπουλη στον καναπε (με το παιχνιδι - τηλεφωνο που εχει) και το ακουστικο στο αυτι.

Τον φωτογραφησα και απο κατω εγραψα:

 

"Θεια μου που εισαι? Δεν θα ερθεις να με δεις? Θα παρω αμεσως τηλεφωνο τη Νικολουλη - το εννοω!!!"

 

της το εστειλα με MMS - ενταξει στην περιγραφη χανει, αλλα σαν μυνημα ειναι παρα πολυ χαριτωμενο.

 

Ακομη καμια απαντηση....

 

Εγω θα ελεγα να γραψεις "συγνωμη" .... και να το στειλεις. :?

 

Υγ. Συγνωμη ... αλλα... το τακτ του συζυγου ειναι...... ελα ρε συ.... δεν τα λενε ετσι αυτα. :?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι λεπτα ζητηματα αυτα και μαλλον κομπλαρισε η κοπελα.

αλλά τωρα, εγω νομιζω να βγει ο αδερφος της και συζυγος σου λιγο μπροστα και να το παρει λιγο πανω του. δηλ με το θαρρος που εχουν τα αδερφια μεταξυ τους και λιγο στο χαλαρο να της πει "ελα ρε βλαμμενο, τι ειναι αυτα? αν σε θιξαμε συγνωμη, ξεκολλα τωρα να μην χαλαμε τις καρδιες μας τωρα που εχουμε χαρες"

ή καπως ετσι... ειναι αλλη η ανεση. το ιδιο και με την πεθερα σου. εκεινου ειναι μανα του και θα πουν και δυο κουβεντες παραπανω και μετα θα ξεχαστουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκό , βρίσκω την κίνηση σου τόσοοοοοοοοο απίστευτα καλοπροαίρετη , που εαν ήμουν εγώ και ήθελες να με βοήθήσεις , θα σε ευγνωμονούσα , εξάλλου δεν ήσασταν ξένες , αλλά είχατε πολύ στενές σχέσεις .

Όταν ο άλλος κάνει μια κίνηση με την καρδιά του και την ψυχή του , θα έπρεπε να το εκτιμάμε και όχι να εξαφανιζόμαστε με αυτόν τον τρόπο . Η όλη της στάση είναι πολύ παιδιάστικη και εγώ στη θέση σου θα έπαυα να την παρακαλάω για συγχώρεση .

Όταν υπάρχουν αληθινές σχέσεις όλα μπορούν να λύνονται , ειδικά όταν η άλλη πλευρά μπορεί να δεχτεί , ότι τελικά αυτή έφταιγε . Γιατί το τραβάει τόσο η καλή σου κουνιάδα ;:roll: Η πεθέρα σου είναι ασχολίαστη .

Να μη στενοχωριέσαι καθόλου , θα σου έγραφα κι άλλα , αλλά γράφω με ένα παιδί π΄νω στο κεφάλι μου .:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τι νυφη είσαι συ????μπράβο κοπέλα μου!!!

μακάρι να ηταν ολες σαν εσένα κ να καναν έτσι για την κουνιάδα τους η το αντίθετο...τετοιες σχέσεις σπανίζουν!!!

ίσως μεν γιαυτο να το πηρε τόσο βαρειά , ακριβώς επειδη έχετε τόσο καλή σχέση!!!

αλλά ρε κοριτσια πολύ υπερβολικό να θυμωσε τόσο μα τόσο πολύ!!!

 

σε ότι αρνητικό επάνω μου , πάντα αυτοσαρκάζομαι, θα μου πείτε εγώ ειμαι γω κ δεν εχω πρόβλημα η κοπέλα ίσως νιωθει πολύ άσχημα κ δεν θέλει καν να το αναφέρει!!

 

μακάρι κ μένα να μου πρόσφεραν τόσα λεφτα, να έφτιαχνα κατι:mrgreen:

 

πάντως επί ευκαιρίας ...η στοματική υγιεινή και αισθητική είναι πολιτισμός!!!

κριμα τόσο ωραία κοπέλα κ να το αφήνει έτσι!!!!

 

κανε υπομονή κοπέλα μου μήπως και ξεθυμώσει να της εξηγήσεις κ να ηρεμήσει!!!με το να στεναχωριεσαι τόσο πολύ δεν αλλάζει κατί!

 

πάντως κ πάλι μπράβο σου που ήθελες να διαθέσεις τόσα πολλα λεφτά για τη κουνιάδα σου αλλά κ την πρόθεση να την κάνεις ακόμα πιο όμορφη!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

καλα, μιλαμε οτι αν ημουν στη θεση της κοπελας θα ειχα γινει τουρμπο!!!!!!!!!

 

 

προσφερεσαι να της φτιαξεις τα δοντια για να μην σου χαλασει τις φωτογραφιες????? γιατι, αν ενδιαφεροσουν πραγματικα για εκεινη θα ηταν ενα θεμα που θα ειχατε συζητησει απο παλια, κατω απο αλλες συνθηκες και για αλλους λογους...

 

εχω πχ, στραβισμο... δεν το συζηταω με κανεναν, δεν μου ανοιγει κανεις κουβεντα για το θεμα... και μου λεει στο ξεκαρφωτο καποιος, 'σου κανω δωρο να πας να φτιαξεις τον στραβισμο σου' και μετα μου βαφτιζεις/παντρευεις/παντρευεσαι....

 

 

εεεεεεεεεε, σορρυ, μη σωσω και βαφτισω/παντρευτω ποτε...

 

μας εχει φαει ολους η εικονα και η βιτρινα.....

 

πληγωνουμε εναν ανθρωπο, για να μη φαινεται ασχημα στις φωτο....

 

ο κουμπαρος που μας παντρεψε, εχει προβλημα με ζαχαροδιαβητη και δεν τον αναλαμβανει οδοντιατρος να του φτιαξει τα δοντια...

 

οκ, δεν εχει το χαμογελο της τζοκοντας....

 

ειναι φιλαρακι ομως.... φαφουτικο... εστω!!! :-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

και μου φαινεται και αδικο να τα βαζετε με τη μανα του κοριτσιου...

 

ας υποθεσουμε οτι ερχεται το παιδι σας σπιτι, μια μερα, κλαμμενο..

επειδη καποιος του προτεινε για δωρο γενεθλιων, να του χαρισει μια πλαστικη επεμβαση στη μυτη, επειδη ειναι ασχημη..

 

τι θα κανατε?

 

εγω προσωπικα, θα εβρισκα την διευθυνση αυτου που ειπε τετοια κουβεντα.. :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

 

δεν διαφωνω οτι η προθεση μπορει να ηταν καλη.. ομως, το αποτελεσμα ηταν προσβλητικο και αχαρο..

 

και τελικα... δεν μετραει η προθεση, αλλα το αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...